Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2015., 15:31   #61
Pozdrav.

Imam kinderbet koji se kasnije pretvara u krevet. Pa zelim kupiti madrac koji nece biti premekan tako da ga dijete moze kasnije koristiti.

Zanima me da li su u tom slucaju dobri madraci s oprugama? (tipa ovaj: http://lunasan.hr/katalog.php?id=339...idmenu=2&npl=3 ili http://lunasan.hr/katalog.php?id=343...idmenu=2&npl=3)

Hvala!
misspiglet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 11:18   #62
S obzirom da se madraci sa oprugom preporučaju za osobe iznad 50 kg, ja bih uvijek preporučila pjenu za djecu neovisno o dobi. E sad, da li će to biti PU ili HR pjena ovisi o vama. Pu pjena ima puno manju trajnost, ali ako je madrac za kinderbed neće smetati jer je bebač lagan i neće ga koristiti godinama. Ako kupujete djetetu za njegov/njezin prvi "pravi" krevet bolje bi bilo uložiti u HR pjenu koja je kompaktnija i dugotrajnija i sigurno će vam trajati dok ne ispratite svog klinca u novi život.
Prednost madraca od HR pjene je i navlaka koja je u pravilu skidiva i periva na 30-40 stupnjeva. Uglavnom su takvi madraci i antibakterijski što im je velika prednost zbog zaštite od razvoja grinja i ostalih nametnika koje ne želimo u spavaćoj sobi a kamoli u krevetu (čeličenje djece preporučam na neki drugačiji način). Uvijek si gledajte da je madrac srednje tvrdoće kako ne bi ometao normalan rast djeteta. Pustite da sve ide svojim normalnim tokom bez pritisaka pretvrdog madraca.
SanjaElla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 21:34   #63
Prodaje li netko djecji krevetic, sve okvir,podnicu iadrac (kikic 2god) ili madrac 160x80cm?!
Naravno povoljno
nita1708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 09:35   #64
Quote:
nita1708 kaže: Pogledaj post
Prodaje li netko djecji krevetic, sve okvir,podnicu iadrac (kikic 2god) ili madrac 160x80cm?!
Naravno povoljno
Koliko ti je hitno?
Prodavat ću ja za kojih par tjedana, nadam se, jer ga selimo u njegovu sobu
Imam krevetić (na kotačima), madrac (nikad popišan ni flekav) posteljinu (poplunčić, navlaku, jastučnice, plahtice, ogradicu)
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 20:25   #65
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Koliko ti je hitno?
Prodavat ću ja za kojih par tjedana, nadam se, jer ga selimo u njegovu sobu
Imam krevetić (na kotačima), madrac (nikad popišan ni flekav) posteljinu (poplunčić, navlaku, jastučnice, plahtice, ogradicu)

prilicno hitno s obzirom da za 20dana trebam rodit pa bi dvogodisnjaka prebacila u njegovu sobu tj to sam vec trebala napravit....
koje su dimenzije i cijena? Nadam se da si iz Zg-a?! Popluncic i ostalo zapravo i ne trebam....
tnx
nita1708 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 20:55   #66
Molim pomoc. Koji je madrac najbolji za klince od 2 i 5.5 g? Na kaj da obratim paznju?
Ideja mi je uzeti im metalni okvir za krevet u Medexu (imamo mi i jako smo zadovoljni) za svakog 200x120 cm (moja ideja, imam fobiju od malih kreveta).
E sad...koji madrac?
Cula sam jedino za Ergokids od bas djecjih.
Kod frendice sam imala priliku probati od Hespa Freya sa djepicastom jezgrom, oblogom od filca i PU pjene. I jako mi se svidio. No, ne znam da li je taj tip madraca prikladan za dijete.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 08:15   #67
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Molim pomoc. Koji je madrac najbolji za klince od 2 i 5.5 g? Na kaj da obratim paznju?
Ideja mi je uzeti im metalni okvir za krevet u Medexu (imamo mi i jako smo zadovoljni) za svakog 200x120 cm (moja ideja, imam fobiju od malih kreveta).
E sad...koji madrac?
Cula sam jedino za Ergokids od bas djecjih.
Kod frendice sam imala priliku probati od Hespa Freya sa djepicastom jezgrom, oblogom od filca i PU pjene. I jako mi se svidio. No, ne znam da li je taj tip madraca prikladan za dijete.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mislim da ti je taj od pu pjene sasvim ok. Mi smo im kupili takve. Cvrsti su,dovoljno tvrdi. Djeca su lagana pa nema niti ulegnuca ili sl.
Najbolje mi je kada roditelji daju brdo para za "djecje" madrace za krevetic a na kraju djeca ionako spavaju vecinom s njima u krevetu na tko zna kakvom madracu.😄 zato,mislim da su ti sasvim u redu i ti za "odrasle".
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 08:45   #68
Mi smo uzeli neki na opruge, prilično jeftin, nekih 600 kn je bio na popustu u Perfecti ali nisam baš zadovoljna

Htjeli smo uzeti Stellu ali žena nas je razuvjerila da ak se popiški ili povrati, da kad se to upije u tu spužvu i nije neka sreća, a sa ovih sa oprugama se iopak to opere i posuši se jer je unutra zrak

Tak da ćemo za koju godinu opet kupovat madrac čini mi se
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 09:23   #69
mi imamo nepromočive plahte na madracima.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 16:45   #70
Ma nepromocive plahte su must have ;

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 01:00   #71
Nepromocive plahte ili podloge?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 08:13   #72
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mi smo uzeli neki na opruge, prilično jeftin, nekih 600 kn je bio na popustu u Perfecti ali nisam baš zadovoljna

Htjeli smo uzeti Stellu ali žena nas je razuvjerila da ak se popiški ili povrati, da kad se to upije u tu spužvu i nije neka sreća, a sa ovih sa oprugama se iopak to opere i posuši se jer je unutra zrak

Tak da ćemo za koju godinu opet kupovat madrac čini mi se
uakaj nisi zadovoljna?
mi uzeli isto na opruge, hespo, za 500 kn i super joj je. ima nekakav kokos i sloj tanki pjene.
sad smo u procesu kupovine madraca za nas pa sam shvatila da je lakse auto kupiti neg madrac
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Nepromocive plahte ili podloge?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
imas plahte, s gumicom, fina frotirska s gornje strane a s donje je guma kad na to stavis normalnu plahtu super je.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 08:32   #73
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
uakaj nisi zadovoljna?
mi uzeli isto na opruge, hespo, za 500 kn i super joj je. ima nekakav kokos i sloj tanki pjene.
sad smo u procesu kupovine madraca za nas pa sam shvatila da je lakse auto kupiti neg madrac


imas plahte, s gumicom, fina frotirska s gornje strane a s donje je guma kad na to stavis normalnu plahtu super je.
nekak se te opruge osjete, ne znam baš objasnit
i upadneš kad sjedneš

al je super za skakat po krevetu

ne koristim te nepropusne podloge ni plahte jer mi je vruće na tome
Jednom sam tu za kindač stavila na naš krevet jer je mali spavao s nama dok je rigao, i dupe mi je završilo na tome i pol noći mi je trebalo da odgonetnem koji kuki se događa

ne mogu zamisliti da mali na tome stalno spava

uz to on se nikad u životu svome nije popišao u krevet, a i rijetko riga tak da ću radije riskirat
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 09:08   #74
Mozda nije skroz tema, ali jel znate gdje bih mogla oprati madrac za kinderbet. Imamo od starijeg djeteta, ocuvan je i bio je u stanu ali ipak bih ga htjela barem "proluftati" ili nekaj sl.


Sent from my iPhone using Tapatalk
scottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 09:31   #75
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post

imas plahte, s gumicom, fina frotirska s gornje strane a s donje je guma kad na to stavis normalnu plahtu super je.
Mi imamo takve, kupljene u Doti u Garden mallu. I savrsene su! Ni govora o znojenju, a ja sam tip kojem je uvijek vruce.
Jedino sto Dote vise nema u Zg


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 09:49   #76
mislim da je nasa iz name, ali ne koristimo ju vise
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 10:28   #77
ima u čateksu tih plahti nepromočivih sa gumicom
i svih dizmenzija
i za bračni krevet
a ima čak i tog platna na metar za kupiti, puno jeftinije je nego ove sa našivenom gumicom
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 14:03   #78
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
uakaj nisi zadovoljna?
mi uzeli isto na opruge, hespo, za 500 kn i super joj je. ima nekakav kokos i sloj tanki pjene.
sad smo u procesu kupovine madraca za nas pa sam shvatila da je lakse auto kupiti neg madrac


imas plahte, s gumicom, fina frotirska s gornje strane a s donje je guma kad na to stavis normalnu plahtu super je.
Onda je to to sto i mi imamo, ali za djecji krevet. I bez gumice.
Mislila sam da postoje neke posebne na kojima se moze direktno spavat.
Morat cu kupit jednu takvu veliku kad budemo u fazi skidanja pelena.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 14:11   #79
pa moze se direkt spavati ako ti frotir ne smeta aj ga mrzim pa mi nikad nije palo na pamet
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 16:17   #80
Ma kakvi. Ko bi na tome spava. Jedino ako mislim usput odradit piling

Valjda mi je iz tog razloga podloga a ne plahta
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.