Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2012., 15:06   #3901
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
A zašto si onda postavio pitanje ?

Morao sam te pitati da i drugi vide da nećeš odgovoriti.......

A sad i ja tebe lijepo pozdravljam
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 01.10.2012., 15:09   #3902
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Morao sam te pitati da i drugi vide da nećeš odgovoriti.......
... jer drugi to nisu u stanju sami pročitati, pa im ti, kao pravi guru, trebaš to dati do znanja ...
dante-1 is offline  
Old 01.10.2012., 15:20   #3903
Zamorni ste

Nisam zabavljena
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Old 01.10.2012., 15:22   #3904
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Zamorni ste

Nisam zabavljena
Onda radi nešto, ne švrljaj po netu
dante-1 is offline  
Old 02.10.2012., 14:16   #3905
koji je ovo danas raspašolj atlansku neko kupuje kao da nema sutra
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 02.10.2012., 14:29   #3906
Možda prije netko prodaje?
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Old 02.10.2012., 14:30   #3907
misliš malo digli pa navukli 'raju'
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 02.10.2012., 14:47   #3908
Pa ono, ne znam.
Uopće (trenutno, već dulje) ne kupujem uobičajene dionice. To je sve veća-manja

Ispala je iz Crobexa10 u petak, valjda sad netko hoće uvaliti po malo većoj cijeni
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Old 02.10.2012., 14:59   #3909
ah so, a to ovi index fondići kao i na atgr prošli tjedan
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 03.10.2012., 10:17   #3910
Danas je izgleda red na Petrokemiji. Mislim da je Otp indeksni treba dosta podebljati (ako nije već) s obzirom na novi izračun Crobexa.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Old 03.10.2012., 10:34   #3911
Quote:
shef Sale kaže: Pogledaj post
Pa ono, ne znam.
Uopće (trenutno, već dulje) ne kupujem uobičajene dionice. To je sve veća-manja

Ispala je iz Crobexa10 u petak, valjda sad netko hoće uvaliti po malo većoj cijeni
AE,rulet dioničarstvo,kome je do rasipanja može jednako tako stavit 6 žetona na 6 brojeva. Tehnička je za krac,fundamenti se uglavnom vrte oko priče o booku,iako je jednom jedan pametan čovjek rekao: "Kad je P/B izrazito nizak treba se zapitati zašto je to tako"

Bajdvej,išo sam do Nenekovog bloga jer je to najlogičniji izbor za doznati što se događa. Nenek kaže,a Haus prenosi vijesti (da ne nažuljamo prste), da indeksni fondovi balansiraju portfelje. I sad ti budi pametan pa pogodi kolko će to trajati, 2 dana, 2,5 dana....

EDIT: Imam jedno pitanjce: Zna li tko u koje vrijeme fondovi, bilo OIF,bilo MF, zatvaraju godišnji obračun? To ne mora biti 31.12., ja sam viđao izvješća u kojima firme zatvaraju godišnji obračun 30.9. Zna li tko taj podatak?
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Old 03.10.2012., 11:34   #3912
Kolega Glembač, jedina djelotvorna taktika "ulaganja" na zse je praćenje ( i kupnja ) govnare koja će ući u sastav crobexa......sve ostalo je pušiona uključujući i praćenje igre igrača Barcelone......

Na žalost za to trebate donekle biti insajder ili član sindikata koji dotičnu "planira" uvrstiti.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 03.10.2012., 15:38   #3913
hm, hm ove storije oko indeksnih i pretumbavanja, ne čini li vam se malo čudnim da i dionice koje sada imaju manji udio u crobex-u također rastu (recimo HT se isto oporavio čak i među prvima)

jest da su mogli podići cijenu tako da indeksne prisile da kupuju skuplje ali ipak malo čudno čak je promet oko 2,5 puta veći
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 03.10.2012., 15:59   #3914
Tko smo mi da sumljamo u ispravnost tvrdnje jednog Neneka. Još ak dođe Walter i potvrdi tvrdnju, propitivanje te informacije bilo bi ravno blasfemiji.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Old 03.10.2012., 16:01   #3915
Jebe se meni za sve... 82,48. I love this game.

Portfelj nikad... read my lips: pazite nikad bolji.

Još kad bi Nenek Djuru malo poteral...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 03.10.2012., 16:12   #3916
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Jebe se meni za sve... 82,48. I love this game.

Portfelj nikad... read my lips: pazite nikad bolji.

Još kad bi Nenek Djuru malo poteral...
Nemaj brige, vidiš da je Hanfa poduzela odgovarajuće korake u pravcu uvjeravanja igrača iz Ingra da je sinergija iznad parcijalnih interesa i skrivanja iza zabilješki na dionice......

Ide to snažno up, jer ako ne ide Hanfa će narediti Opiju i ostalima da dignu pare s oročenja i krenu kupovati....

čisti zicer
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 03.10.2012., 16:13   #3917
Ovak:
Vrijeme će pokazati da li sam u pravu, ali pred 10 minuta mislim da sam otkrio micu macu

Naime, od utorka kreće novih 6 certifikata na ZSE, i to:
- turbo short/long i obični long NAFTA
- i sve isto to za ZLATO

E sad...moja teorija kaže da je ovo ovih dana, kao i danas, na adrs, atpl, vdkt, hdel, ernt, mais... bila distribucija dionica onima koji su uvjereni u daljnji rast perspektivnih firmi i dionica u Rvata kako bi se oslobodilo love za trgovanje na nadolazećim instrumentima

S obzirom da će odsad to postati kudikamo ozbiljnije, da na svakom instrumentu imaš podeblju potporu i na kupnji i na prodaji, a da sa short/long kombinacijama možeš apsolutno sve, nagađam da će odsad na ZSE obično HR trgovanje postati "još zanimljivije".

Možda se varam, kako rekoh, pokazat će vrijeme, ali meni osobno se čini neusporedivo komotnije trgovati prema TA (a tko veli da se na DAX, nafti i zlatu ne može trgovati po TA mislim da nije u pravu ) - i to još na "stranom tržištu" a uz potpuni komfor poznatog/domaćeg brokera, poznatog sučelja i naknade - a bome i znajući da ćeš uvijek imati potporu kupnje i prodaje koja neće najednom nestati, kao i da (u principu) ne moraš očekivati vijesti u 16.01 kao katastrofalna izvješća, neočekivana priopćenja uprave i slično ter gristi nokte i spavati u bunilu do 10:0x i otvaranja berze
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Old 03.10.2012., 16:25   #3918
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Kolega Glembač, jedina djelotvorna taktika "ulaganja" na zse je praćenje ( i kupnja ) govnare koja će ući u sastav crobexa......sve ostalo je pušiona uključujući i praćenje igre igrača Barcelone......
U teoriji je to tako, ali u praksi baš i ne.
OK, priznajem, za običnog, prosječnog ulagača jest, ali i taj pak ne može biti prosječan već mora dobro pratiti promete i uspoređivati dionice e kako bi znao koja ima šanse za ući u C pri kraju polugodišnjeg ciklusa revizije i k tome se nadati da neće zadnjih baš par dana trgovanje istom biti neobjašnjivo smanjeno i od cijelog projekta ništa.
A to je, brate, komplikovano

Pred 1/2/3 ciklusa sam pogodio dionice koje će ući, izaći, ali samo sam taj put to radio jer je izrazito komplicirano i oduzima previše vremena.

Moj stil ulaganja je ovdje uglavnom poznat, kupujem ponajvećma dionice nepoznatih kratica i imena većini običnih ulagača ali to je tako ispalo i došlo i ne preporučujem taj postupak svakome
Do sad mi se kroz portfelj izredalo preko 80 različitih kratica i dionica (od kojih su neke već u stečaju, a neke i delistirane ) što mislim da otkako postoji ZSE je vrlo, vrlo malen broj ljudi odradio (ako uopće i ima 10 takovih perverznjaka kao ja ), ali ukupno gledajući - zasad - uopće se ne mogu požaliti rezultatom, dapače:

Prvih 6 dobitaša po ukupno odrađenom rezultatu na listi su mi PKMI, BRBA, PIKR, HT, CHAG i ZVZD koji su ukupno odradili 180% više zarade nego što su gubitka odradili zadnjih 6 - gubitaša: INGR, DDJH, LKRI, VLDS, ATGR i IGH.

Kao što možete vidjeti, najlošije rezultate sam u ove gotovo 4 godine odradio upravo s relativno "najomiljenijim dionicama" naših berzijanera, dok su mi najveću zaradu donijeli (uz iznimku HT-a) totalni autsajderi.
No, naravno...najveća umješnost potrebna je (uz PUNO sreće) u odabiru vremena kupnje i prodaje. A to je nešto što se jedino stiče vlastitim iskustvom i za to trebaju godine...

Mislim da će ovi certifikati (barem iz mog kuta gledanja) donijeti dugo vremena očekivanu živost i dinamičnost na ZSE, no nažalost, ne u smislu onako kako mnogi očekuju... Vremena se mijenjaju, trebaju se i ljudi i navike, a pogotovo se treba prestati gledati "dionica XYZ je nekad vrijedila 5* više nego sad, moram je kupiti jer je jako jeftina"...a za takvo što je potrebno moći odmaknuti se par koraka unatrag i stvari sagledati iz malo drukčijeg kuta što nije uvijek ni svima lako
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Old 03.10.2012., 17:43   #3919
Quote:
shef Sale kaže: Pogledaj post
Ovak:
Vrijeme će pokazati da li sam u pravu, ali pred 10 minuta mislim da sam otkrio micu macu

Naime, od utorka kreće novih 6 certifikata na ZSE, i to:
- turbo short/long i obični long NAFTA
- i sve isto to za ZLATO

E sad...moja teorija kaže da je ovo ovih dana, kao i danas, na adrs, atpl, vdkt, hdel, ernt, mais... bila distribucija dionica onima koji su uvjereni u daljnji rast perspektivnih firmi i dionica u Rvata kako bi se oslobodilo love za trgovanje na nadolazećim instrumentima

S obzirom da će odsad to postati kudikamo ozbiljnije, da na svakom instrumentu imaš podeblju potporu i na kupnji i na prodaji, a da sa short/long kombinacijama možeš apsolutno sve, nagađam da će odsad na ZSE obično HR trgovanje postati "još zanimljivije".

Možda se varam, kako rekoh, pokazat će vrijeme, ali meni osobno se čini neusporedivo komotnije trgovati prema TA (a tko veli da se na DAX, nafti i zlatu ne može trgovati po TA mislim da nije u pravu ) - i to još na "stranom tržištu" a uz potpuni komfor poznatog/domaćeg brokera, poznatog sučelja i naknade - a bome i znajući da ćeš uvijek imati potporu kupnje i prodaje koja neće najednom nestati, kao i da (u principu) ne moraš očekivati vijesti u 16.01 kao katastrofalna izvješća, neočekivana priopćenja uprave i slično ter gristi nokte i spavati u bunilu do 10:0x i otvaranja berze
Zašto ne otvoriš račun kod inozemnog brokera?
Poslovanje preko RH brokera je u domeni 'pljačke' kad napraviš usporedbu troškova.
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Old 03.10.2012., 19:37   #3920
Bome istina
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.