Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2013., 18:32   #2061
Quote:
licanhh kaže: Pogledaj post
stari, bez ikakve svade sada

znas ili neznas TOCAN udio muslimana kod bosanaca?

jer u BiH su "bosanci" vecinom mladji ljudi iz bosnjackog/Muslimanskog naroda, sdp biraci, vecinom (barem dobar dio) ateisti, urbana raja itd.


eto zato pitam
Bagatur mjesa pojmove......
To su bosnjaci,ne bosanci iako ih on tako naziva.....na popisu nema bosanaca.
17 000 bosnjaka 2002 godine.
John Shepard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 18:39   #2062
Quote:
John Shepard kaže: Pogledaj post
Bagatur mjesa pojmove......
To su bosnjaci,ne bosanci iako ih on tako naziva.....na popisu nema bosanaca.
17 000 bosnjaka 2002 godine.

ako je tako, onda je stvar rjesena

cisto me ne zanima udio muslimana kod bosnjaka i Muslimana
licanhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 18:40   #2063
http://features.pewforum.org/muslim-population/




obratite paznju na zapadne visokorazvijene zemlje. pravo rasturanje,duplanje svakih 20 godina otprilike.
izgleda da ni internet ni sloboda ne pomazu da se preobrate.
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 18:56   #2064
Quote:
Jack15 kaže: Pogledaj post
http://features.pewforum.org/muslim-population/




obratite paznju na zapadne visokorazvijene zemlje. pravo rasturanje,duplanje svakih 20 godina otprilike.
izgleda da ni internet ni sloboda ne pomazu da se preobrate.
Pa kad non stop imaju priliv iz muslimanskih zemalja kako i ne bi duplirali

Quote:
licanhh kaže: Pogledaj post
ako je tako, onda je stvar rjesena

cisto me ne zanima udio muslimana kod bosnjaka i Muslimana
Tako i jest.....inace primjeti njegove postove vidjet ces da za bosnjake uvijek koristi termin bosance,a i na popisu u Makedoniji ima 17000 bosnjaka,ne bosanaca.
John Shepard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 19:15   #2065
@john. pa ako to nije poklapanje sta je onda?
ja bi na @ivanovom mjestu svaki dan grizo nokte.
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 20:56   #2066
Poštovani ivan99cro,

Za Indoneziju, brojke su stabilne još od 60-tih. Zbog većeg TFR-a na selu moguće je da se te brojke koriguju za maksimalno 2, 3 posto u korist Kršćana u narednih 10, 20 godina. Mislim da je “fascinacija“ Kršćanstvom više zbog modernizma i lakog traženja izlaza – biranja “komercijalne“ “ma sve prolazi“ religije. Kako Indo i Malezija budu razvile visok standard i ta “fascinacija komercijalnom religijom“ će proći.

S druge strane imaš Filipine, gdje je opet suprotan trend i pojačano prelaženje sa Katoličanstva na Islam. Naročito u centralnim dijelovima. Isto tako, milioni Filipinaca su na bliskom istoku od kojih mnogi prelaze na Islam.

Za Afriku, naravno da se Kršćanstvu bilo lako širiti u proteklom stoljeću kad su porobili i kolonizovali cijeli kontinent. Mene čudi da nisu ispjeli ostvariti i veći score. Naročito u zapadnoj Africi. Samo u zadnjih 20, 30 godina procenat Muslimana je rapidno povećan npr. Sierra Leone sa 40 na 70 posto, Burkina Faso sa 20 na 60 posto! Također, iako govore za Nigeriju da je 50/50, (vrlo upitno jer sjever ima više stanovnika od juga) ta ravnoteža definitivno neće ostati jer sjevoreistok i sjeverozapad gdje su Muslimani većina imaju TFR 7.2 i 7.3, a jugozapad i jugoistok gdje su kršćani većina imaju TFR 4.7 i 4.5. Znači Muslimani imaju skoro troje djece u prosjeku više.

Što se tiče Azije, pa toliko ste se hvalili Južnom Korejom, a već desetljećima ne možete preći 30 posto u toj zemlji. Iako imaju ogromna sredstva za širenje svoje vjere, nastup im je preagresivan i to odbija puno Korejaca.

Neko spomenu Egipat – ima 83, 6 mil. i raste trenutno 2,2 miliona godišnje. Stopa rađanja ima izuzetno oštar uzlazni trend zadnjih godina. A i što se tiče životnog stila, sve su prilike da se Egipat jako “Islamizirao” zadnjih 20 godina.

Mislim da NAJVIŠE GRIJEŠIŠ u pogledu Interneta i dobivanja informacija o tome šta konkretno koja religija uči i kakav je položaj Stvoritelja u religijama. Najviše Islamskih učenjaka na Internetu danas su upravo oni koji su prešli na Islam, priličan broj njih su bili pastori. Youtube prosto vrvi od njih. Ima naravno i onih koji su napustili Islam ali oni uglavnom kritijuju prakse u nekim muslimanskim zemljama i kojekakve ogavnosti prisuju Islamu. U debatama skoro uvijek "pobijede" oni koji zastupaju Islamska stajališta. Apsurdno je da se u svojoj borbi protiv Islama ovi koji kritijuju Islam ni neznajući ustvari bore za Islam jer je Islam čist od onoga što mu pripisuju. Muslimani naravno nisu.

U Britaniji broj obraćenika na Islam je prešao 100.000, popraćen naglim porastom mladih žena koje prihvataju Islam. Brojke su se skoro udvostručile posljednjih 10 godina – prosječan obraćenik je 27-godišnja žena bijele puti.
Brojke, objavljene u studiji grupe različitih vjera Faith Matters, dovode do tvrdnji da zemlja prolazi kros proces ‘Islamifikacije’. Ja upravo mislim da je Internet odnosno lakoća pronalaženja pravih informacija dobrim dijelom zaslužan za ovaj nagli porast:
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...lim-faith.html

Ima i nešto svježiji članak:
Islam bi mogao biti dominantna religija u Britaniji za 10 godina
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/is...dina/130517078

A na samom kraju dozvoli da te pitam - da li je stanje u Češkoj preteča stanja u Evropi za koju deceniju:

Od 1991 do 2001 i kasnije do 2011 broj Rimokatolika se smanjio sa 39,0% na 26,8% i potom na 10,3%; Protestanti sa 3,7% na 2.1% i na 0,8%.

http://en.wikipedia.org/wiki/Religio...Czech_Republic
sabur sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 21:58   #2067
Quote:
John Shepard kaže: Pogledaj post
Bagatur mjesa pojmove......
To su bosnjaci,ne bosanci iako ih on tako naziva.....na popisu nema bosanaca.
17 000 bosnjaka 2002 godine.
U Makedoniji nasiroko je razpostranjen termin ''Bosanci'' a ne ''Bosnjaci'' kad se govori o Muslimana iz Bosne ili Sandzak.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 09:11   #2068
Quote:
sabur sabur kaže: Pogledaj post
Poštovani ivan99cro,

Za Indoneziju, brojke su stabilne još od 60-tih. Zbog većeg TFR-a na selu moguće je da se te brojke koriguju za maksimalno 2, 3 posto u korist Kršćana u narednih 10, 20 godina. Mislim da je “fascinacija“ Kršćanstvom više zbog modernizma i lakog traženja izlaza – biranja “komercijalne“ “ma sve prolazi“ religije. Kako Indo i Malezija budu razvile visok standard i ta “fascinacija komercijalnom religijom“ će proći.

S druge strane imaš Filipine, gdje je opet suprotan trend i pojačano prelaženje sa Katoličanstva na Islam. Naročito u centralnim dijelovima. Isto tako, milioni Filipinaca su na bliskom istoku od kojih mnogi prelaze na Islam.

Za Afriku, naravno da se Kršćanstvu bilo lako širiti u proteklom stoljeću kad su porobili i kolonizovali cijeli kontinent. Mene čudi da nisu ispjeli ostvariti i veći score. Naročito u zapadnoj Africi. Samo u zadnjih 20, 30 godina procenat Muslimana je rapidno povećan npr. Sierra Leone sa 40 na 70 posto, Burkina Faso sa 20 na 60 posto! Također, iako govore za Nigeriju da je 50/50, (vrlo upitno jer sjever ima više stanovnika od juga) ta ravnoteža definitivno neće ostati jer sjevoreistok i sjeverozapad gdje su Muslimani većina imaju TFR 7.2 i 7.3, a jugozapad i jugoistok gdje su kršćani većina imaju TFR 4.7 i 4.5. Znači Muslimani imaju skoro troje djece u prosjeku više.

Što se tiče Azije, pa toliko ste se hvalili Južnom Korejom, a već desetljećima ne možete preći 30 posto u toj zemlji. Iako imaju ogromna sredstva za širenje svoje vjere, nastup im je preagresivan i to odbija puno Korejaca.

Neko spomenu Egipat – ima 83, 6 mil. i raste trenutno 2,2 miliona godišnje. Stopa rađanja ima izuzetno oštar uzlazni trend zadnjih godina. A i što se tiče životnog stila, sve su prilike da se Egipat jako “Islamizirao” zadnjih 20 godina.

Mislim da NAJVIŠE GRIJEŠIŠ u pogledu Interneta i dobivanja informacija o tome šta konkretno koja religija uči i kakav je položaj Stvoritelja u religijama. Najviše Islamskih učenjaka na Internetu danas su upravo oni koji su prešli na Islam, priličan broj njih su bili pastori. Youtube prosto vrvi od njih. Ima naravno i onih koji su napustili Islam ali oni uglavnom kritijuju prakse u nekim muslimanskim zemljama i kojekakve ogavnosti prisuju Islamu. U debatama skoro uvijek "pobijede" oni koji zastupaju Islamska stajališta. Apsurdno je da se u svojoj borbi protiv Islama ovi koji kritijuju Islam ni neznajući ustvari bore za Islam jer je Islam čist od onoga što mu pripisuju. Muslimani naravno nisu.

U Britaniji broj obraćenika na Islam je prešao 100.000, popraćen naglim porastom mladih žena koje prihvataju Islam. Brojke su se skoro udvostručile posljednjih 10 godina – prosječan obraćenik je 27-godišnja žena bijele puti.
Brojke, objavljene u studiji grupe različitih vjera Faith Matters, dovode do tvrdnji da zemlja prolazi kros proces ‘Islamifikacije’. Ja upravo mislim da je Internet odnosno lakoća pronalaženja pravih informacija dobrim dijelom zaslužan za ovaj nagli porast:
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...lim-faith.html

Ima i nešto svježiji članak:
Islam bi mogao biti dominantna religija u Britaniji za 10 godina
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/is...dina/130517078

A na samom kraju dozvoli da te pitam - da li je stanje u Češkoj preteča stanja u Evropi za koju deceniju:

Od 1991 do 2001 i kasnije do 2011 broj Rimokatolika se smanjio sa 39,0% na 26,8% i potom na 10,3%; Protestanti sa 3,7% na 2.1% i na 0,8%.

http://en.wikipedia.org/wiki/Religio...Czech_Republic
ovo je tipičan neutemeljen muslimanski post, bez ikakvog pokrića u stvarnosti....
filipinci masovno prelaze na islam??? o čemu ti???

naravno da u indoneziji kršćani ne mogu u narednih 20god. ni blizu 20%, to je i prosječnom poznavaocu matematike jasno..i u selu i u gradu ih se rađa manje od 15%...jedino da muslimani isele, ili kršćani dosele..

kršćani i muslimani u africi se šire na račun animističkih religija, a rezultati pokazuju da da je tijekom 20 stoljeća islam potučen do nogu od strane kršćanstva...s tim da se uzme u obzir da prosestantskim zemljama za razliku od španjolske i portugala primarni ciljn ije bio misionarenje
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 11:42   #2069
Osim sto jihad ratnici ne poznaju elementarnu logiku, vidim niti istraživanja im nisu jača strana...
Par muslimana koji su se doselili u zapadnu europu diže glas na cesti i oni odmah pomisle da je muslimana u europi 20%!

Daklem...na sve ove brojke koje sam službeno izbacio samo još jedna lijepa brojka koja se nadovezuje na post forumaša iznad mene:

Quote:
The five fastest growing religions by conversions (new adherents per year, in millions):

1. Christianity 2,501,396
2. Islam 865,558
3. Buddhism 156,609
4. Sikhism 28,961
5. Baha'is 26,333
http://fastestgrowingreligion.com/numbers.html

Daklem, osim što su muslimani u Africi DEBELO podbacili širiti svoju religiju straha te su ih time kršćani pretekli, isto se događa strahovitim tempom i u Aziji gdje je službeno kršćanstvo primjerice u Kini na nekih pola milijuna clanova a u stvarnosti preko 60 mil. ! Gdje jedno kršćanstvo (zbog progona) u jednom Egiptu je na službenih 5% a u stvarnosti između 9-15% !!

A sve to ne računamo u pravu zbilju koja je ova: čim dođe demokratska promjena u neku zemlju i prestanu progoni i strahovlada ovog religijskog vojno političkog pokreta kršćanstvo počinje bujati, s tim da je prava termonuklearna bomba za kršćane nešto što se zove KONVERTIRANJE !!

U svijetu (bijelci pogotovo, osim par tv show pojedinaca za rubriku vjerovali ili ne) kršćani prelaze na religiju straha u par postotaka, dok ljudi u strahu i ugnjetavanju diljem planete prelaze na kršćanstvo u zagrljaj Spasitelja Isusa Krista u MILIJUNIMA !!

I onda kad se podvuče crta na kraju dana koja govori (svakome jasno) da islamski svijet raste zbog zakasnjele demografske tranzicije (rađa više djece) vidimo da kršćanstvo i spasenje putem Isusa Krista uzima sve više i više ljudi koji se hoće osloboditi represije i ugnjetavanja (svih oblika) u stravičnim brojkama.

Afrika danas kršćanski kontinent.
Europa liberalno-sekularni sa 95+% kršćanskom podlogom i sustavom.
Amerike kršćanski kontinenti.
Azija sa minorno kršćanskog na danas sve više bujajuću zajednicu ljubavi prema Isusu.
Australija kršćanska.

P.S. Za laike pogledati Pakistan. Nešto kao i Kina, samo islamska zemlja. Kršćana službeno u promilima, a neslužbeno ljudi u milijunima idu u kućne crkve te su prikriveni muslimani kako ih nažalost siromašno i uništeno društvo ne bi proganjalo, jednom kada mir dođe u tu zemlju bit će samo puf i brojke od 5-15% kršćana... za početak... kad ljudi skuže da umjesto svetoga rata mogu izabrati ljubav i suosjećanje Isusa Krista!

Za Indoneziju sam već izbavio službene brojke (njihovih zavoda) i treba samo vidjeti izjave njihovih čelnika koji su u zadnjih 10 godina u paničnom stanju, nije im jasno kako se rađa na selima (s više djece) preko 14% kršćana te još nekih ukupno 2-4% će izgubiti svakih 5 godina na konverzijama.

Ljudi žele slobodu, žele spasenje, žele Put Istinu i Život.

To im Muhamed ne može pružiti.

Zadnje uređivanje ivan99cro : 20.05.2013. at 11:57.
ivan99cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 12:57   #2070
markozzz,

Fakat, možeš mi svašta spočitavat, ali “neutemeljenost” nikako, jer sve što sam naveo sam i potkrijepio brojkama.

Glede Filipina, nigdje nisam rekao masovno već “pojačano prelaženje sa Katoličanstva na Islam.“ Google Balik Islam i vidjet ćeš da ih je još davne 2005. bilo 200K. Izvor csmonitor. Ništa masovno, ali se može okarakterisati kao pojačano – znači prije nije bilo, a sad se prilično dešava. A misionarskog rada praktično nije ni bilo. Uostalom, Filipine sam naveo samo usputno, kao stuprotan trend onom prisutnom u Indoneziji i Maleziji.

“Kršćani i Muslimani u Africi se šire na račun animističkih religija.” To ti je već u prošlosti. Ispravno je reći “su se širili na račun animizma.” Tokom 20 stoljeća nije Islam taj koji je “potučen do nogu od strane Kršćanstva,” već animizam. S obzirom na sredstava i svaku nadmoć u doba kolonijalizma, svi animisti su ustvari već davno bili trebali preći na Kršćanstvo. Al eto, iz brojki koje sam naveo, vidimo da je u mnogim zemljama zapadne Afrike trend animista nakon kolonijalizma bio uglavnom prema Islamu, a ne prema Kršćanstvu.

A sad moje razmišljenje koje se može kritikovati: Da nije došlo do stabilizacije TFR-a u sjevernoj Africi, a u Alžiru i Egiptu uzlaznog trenda i da nije bilo AIDS-a u južnoj (te zemlje izgleda ostaju na trenutnih 60-65 mil prema predviđanjima Population Reference Bureau - PRB, kojeg koristim kao referencu i za regionalnu podjelu Afrike) vjerovatno bi u Africi, Kršćanstvo i dalje bilo jače u demografskom širenju od Islama. Nisam siguran da je to i dalje slučaj. Fertilitetne razlike Muslimana i Kršćana u zapadnoj Africi će tek doći do izražaja u narednim decenijama. Gana i Obala Slonovače imaju deleko niži TFR od sjevernih susjeda, a i u Nigeriji su prisutne velike unutrašnje razlike u TFR-u, kao što sam naveo. Srednja i istočna Afrika – tu su udjeli Kršćana i Muslimana već dosta stabilni, odnosno nema procentulane ekspanzije jednih nad drugima.

ivan99cro,

"Afrika danas kršćanski kontinent." Mogu ti reći da si u pravu! Danas su čini se oni jedini od svih Kršćana u svijetu, koji se kao i nešto trude da budu vjernici. Na ostalim kontinentima, Kršćani se uglavnom šprdaju (šale) sa svojom religijom.

Imamo cijeli folder za raspravu o religiji, pa tamo možeš o tome kakva je to milost ne oprostiti pokajnicima Adamu i Evi (u Islamu Stvoritelj im oprašta kada su se pokajali), već žrtvovati svog sina za spasenje.

Ljudi koji istinski vjeruju u Stvoritelja mu ne pripisuju nikakve elemente koje je On stvorio, jer znaju, kad već vjeruju, da je On daleko iznad svega toga, daleko iznad Pavlove idolatorije.
sabur sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 13:15   #2071
Quote:
sabur sabur kaže: Pogledaj post
markozzz,

Fakat, možeš mi svašta spočitavat, ali “neutemeljenost” nikako, jer sve što sam naveo sam i potkrijepio brojkama.

Glede Filipina, nigdje nisam rekao masovno već “pojačano prelaženje sa Katoličanstva na Islam.“ Google Balik Islam i vidjet ćeš da ih je još davne 2005. bilo 200K. Izvor csmonitor. Ništa masovno, ali se može okarakterisati kao pojačano – znači prije nije bilo, a sad se prilično dešava. A misionarskog rada praktično nije ni bilo. Uostalom, Filipine sam naveo samo usputno, kao stuprotan trend onom prisutnom u Indoneziji i Maleziji.

“Kršćani i Muslimani u Africi se šire na račun animističkih religija.” To ti je već u prošlosti. Ispravno je reći “su se širili na račun animizma.” Tokom 20 stoljeća nije Islam taj koji je “potučen do nogu od strane Kršćanstva,” već animizam. S obzirom na sredstava i svaku nadmoć u doba kolonijalizma, svi animisti su ustvari već davno bili trebali preći na Kršćanstvo. Al eto, iz brojki koje sam naveo, vidimo da je u mnogim zemljama zapadne Afrike trend animista nakon kolonijalizma bio uglavnom prema Islamu, a ne prema Kršćanstvu.

A sad moje razmišljenje koje se može kritikovati: Da nije došlo do stabilizacije TFR-a u sjevernoj Africi, a u Alžiru i Egiptu uzlaznog trenda i da nije bilo AIDS-a u južnoj (te zemlje izgleda ostaju na trenutnih 60-65 mil prema predviđanjima Population Reference Bureau - PRB, kojeg koristim kao referencu i za regionalnu podjelu Afrike) vjerovatno bi u Africi, Kršćanstvo i dalje bilo jače u demografskom širenju od Islama. Nisam siguran da je to i dalje slučaj. Fertilitetne razlike Muslimana i Kršćana u zapadnoj Africi će tek doći do izražaja u narednim decenijama. Gana i Obala Slonovače imaju deleko niži TFR od sjevernih susjeda, a i u Nigeriji su prisutne velike unutrašnje razlike u TFR-u, kao što sam naveo. Srednja i istočna Afrika – tu su udjeli Kršćana i Muslimana već dosta stabilni, odnosno nema procentulane ekspanzije jednih nad drugima.

ivan99cro,

"Afrika danas kršćanski kontinent." Mogu ti reći da si u pravu! Danas su čini se oni jedini od svih Kršćana u svijetu, koji se kao i nešto trude da budu vjernici. Na ostalim kontinentima, Kršćani se uglavnom šprdaju (šale) sa svojom religijom.

Imamo cijeli folder za raspravu o religiji, pa tamo možeš o tome kakva je to milost ne oprostiti pokajnicima Adamu i Evi (u Islamu Stvoritelj im oprašta kada su se pokajali), već žrtvovati svog sina za spasenje.

Ljudi koji istinski vjeruju u Stvoritelja mu ne pripisuju nikakve elemente koje je On stvorio, jer znaju, kad već vjeruju, da je On daleko iznad svega toga, daleko iznad Pavlove idolatorije.
ovo za filipine nije nikakav dokaz..to je u rangu onih klipova s youtubea gdje bi netko neupućen zaključio da je već polan jemačke islamizirano, jer je neki profesor prešao na islam i snimio klip...na filipinima se vjerojatno radi o tome da se neki muslimani prije nisu izjasnili tako, a sad jesu...

animizam nije jedna cjelina i on se ne može stavljati u istu kategoriju sa islamom i kršćanstvom..rekoh, protestantskim zemljama nije bio primarni cilj pokrstiti svoje kolonije..da su imali pristup kao portugal i španjolska, vjerojatno bi u africi bilo još više kršćana...

a ovo za žrtvovanjem sina je nešto malo dublje i ti sa svojim površnim gledanjem nećeš shvatiti bit toga
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 13:53   #2072
"na filipinima se vjerojatno radi o tome da se neki muslimani prije nisu izjasnili tako, a sad jesu..."

Da si proguglao šta sam ti naveo, ne bi ti padale na pamet takve neosnovane vjerovatoće.

Ja površno gledajući vidim kako sljedbenici Pavla "dubinski" gledaju idolatoriju i ismijavaju Stvoritelja reducirajući ga na stvari i elemente koje je On stvorio. Eeeeeee
sabur sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 14:16   #2073
Quote:
sabur sabur kaže: Pogledaj post
"na filipinima se vjerojatno radi o tome da se neki muslimani prije nisu izjasnili tako, a sad jesu..."

Da si proguglao šta sam ti naveo, ne bi ti padale na pamet takve neosnovane vjerovatoće.

Ja površno gledajući vidim kako sljedbenici Pavla "dubinski" gledaju idolatoriju i ismijavaju Stvoritelja reducirajući ga na stvari i elemente koje je On stvorio. Eeeeeee
možda bi trebao pročitati što sam Pavao kaže za one koji se nazivaju Pavlovi, Petrovi...nebi onda govorio da su to Pavlovi sljedbenici....

druga stvar, ne vidim svrhu spominjanja Stvoritelja, Pavla Adama i Eve..ipak ovo nije tema za misionarenje
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 15:27   #2074
treba evangelizirati Arape i Turke, to će biti prava stvar kad kršćanstvo prodre u srce islama, a to je pitanje vremena jer u današnja doba je nemoguće izolirati se. tradicionalne kršćanske crkve nemaju šanse na Bliskom Istoku jer su vezane uz etničke skupine, dok KC i razne protestantske denominacije imaju itekako šanse u budućnosti. krščanstvo ima konstantnu glad za misionarenjem i evangelizacijom, to je Isusov zahtjev prema svim kršćanima i taj "poizvod" bi se mogao prodati i vanzemaljcima, ako ikad ljudska rasa dođe u kontakt s njima.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 20:45   #2075
E moj dudu, dobra ti ta taktika gumi arabika, al teško da bi prošla kod "prefriganih" Arapa i Turaka. Možda bi još upalilo kod nekih "lakovjernijih" naroda, al takvih je izgleda nestalo. Taktiku već koriste mnogi, naročito misionari iz Južne Koreje, al slabo pali jer preagresivno prodaju svoj "proizvod."
sabur sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 13:23   #2076
posle dva meseca suse u Rusiji april sve nadoknadio
april(travanj)2013 152913
april(travanj)2012 140563
plus 12350

ukupno 1-4 2013 600878
ukupno 1-4 2012 592220
plus 8658
cini mi se da je moja procena o padu od 7-10 posto 2013 u odnosu na 2012
bila pogresna.
zagor-tenej is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 13:58   #2077
što se Rusije tiče postoji važniji podatak od broja rođenih, a to je porast fertiliteta koji može nadomjestiti u dobroj mjeri sve manji priljev žena u fertilnoj dobi i zbog čega je loš posao predviđati pad rođenih ako se ti podaci ne uzmu u obzir.

stopa fertiliteta u Rusiji
2005. 1.29
2006. 1.3
2007. 1.41
2008. 1.5
2009. 1.54
2010. 1.56
2011. 1.58
2012. 1.7

s ovakvim trendom porasta fertiliteta lako je moguće da će Rusija kompenzirati gotovo sav manjak u broju fertilnih žena koje dolaze u slijedećih 15-tak godina.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 14:53   #2078
Kako dudu?

Možda sam ja totalni duduK, ali koliko bi se TFR morao nagurati u Ru da se recimo 2020 održava takva "kompenzacija"? Logički koliko je bilo ispod 2, toliko bi trebao biti iznad 2 za kompenzaciju?
TFR od nekih 2,77? Zadnji put je Ru imala toliki TFR 1957. kad je rođeno 2,9 mil.

Ja mislim da je ovo vrhunac i da definitivni novi pad neminovno dolazi najkasnije od 2016. Samo je pitanje koliki.

1987 rođeno 2,5 mil. TFR 2,23
1997 rođeno 1,26 mil. TFR 1,23
sabur sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 17:35   #2079
Bez panike ljudi, ovaj rast u 4-om mjesecu u Rusiji je bio potpuno očekivan.
Prošle godine 2. i 3. mjesec su tukli rekorde, a 2. je još bio i dan duži. U 4-om je onda došlo do jačeg pada. Bitno je to da su prva 4 mjeseca zbirno u plusu.

Quote:
sabur sabur kaže: Pogledaj post
Kako dudu?

Možda sam ja totalni duduK, ali koliko bi se TFR morao nagurati u Ru da se recimo 2020 održava takva "kompenzacija"? Logički koliko je bilo ispod 2, toliko bi trebao biti iznad 2 za kompenzaciju?
TFR od nekih 2,77? Zadnji put je Ru imala toliki TFR 1957. kad je rođeno 2,9 mil.

Ja mislim da je ovo vrhunac i da definitivni novi pad neminovno dolazi najkasnije od 2016. Samo je pitanje koliki.

1987 rođeno 2,5 mil. TFR 2,23
1997 rođeno 1,26 mil. TFR 1,23
Negdje 2020-e Rusiji bi za 1,9 miliona rođenih fertilitet od 2,1 bio taman koliko treba. Čupavo razdoblje će nastupit tamo iza 2025-e kada će u Rusiji stopa fertiliteta morati biti negdje od 2,4 - 2,5 za broj rođenih od oko 1,9 miliona.

Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 17:46   #2080
Quote:
sabur sabur kaže: Pogledaj post
Kako dudu?

Možda sam ja totalni duduK, ali koliko bi se TFR morao nagurati u Ru da se recimo 2020 održava takva "kompenzacija"? Logički koliko je bilo ispod 2, toliko bi trebao biti iznad 2 za kompenzaciju?
TFR od nekih 2,77? Zadnji put je Ru imala toliki TFR 1957. kad je rođeno 2,9 mil.

Ja mislim da je ovo vrhunac i da definitivni novi pad neminovno dolazi najkasnije od 2016. Samo je pitanje koliki.

1987 rođeno 2,5 mil. TFR 2,23
1997 rođeno 1,26 mil. TFR 1,23
morat će ići preko 2 svakako ili makar 1.9 pod uvjetom da imaju imigraciju mlađeg stanovništva da bi se osigurali za budućnost i sasvim usporili starenje populacije, a da bi i za 10-tak godina održali ovaj broj rođenih (ako je to uopće target) onda bi definitvno morali imat fertilitet oko 2.5.

trendovi im zasad idu u prilog, a mislim da im je stopa fertiliteta od 2.0-2.1 sasvim dovoljna.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.