Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2016., 21:05   #1321
SPOT
Na vratima CUO Turnić za sve naše podcentre stoji da je roditeljski za novoupisane 31.08. u 16:30.
Tati79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 13:30   #1322
Kod nas u vrtiću isto pustoš...
Cijela grupa je jesenskih prvoškolaca i masovno su se ispisali, od njih 27 ostalo ih je ukupno 7, pa su ih spojili s drugim grupama
Mi ćemo ga ispisati s 1.7., i tako skoro nitko od njegovih više ne ostaje, ja sam doma na porodiljnom tako da ne moramo smišljati kako i kud
S tim da se neki vrtići zatvaraju za ljeto već krajem lipnja, kod nas su došla djeca iz jednog vrtića tako, a onda se i naš zatvara u kolovozu i svi idu u dežurni
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 10:07   #1323
Quote:
Tati79 kaže: Pogledaj post
SPOT
Na vratima CUO Turnić za sve naše podcentre stoji da je roditeljski za novoupisane 31.08. u 16:30.
Hvala, danas sam išla ponovno pogledati i sad je i kod nas obavijest o roditeljskom stavljena. Isto 31.8.
Kako je to dan prije nego vrtić starta, onako općenito, zanima me što djetetu sve treba osigurati za vrtić (papuče, rezervna odjeća, itd.)?
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 11:38   #1324
papuce (cvrste tipa ciciban ili frodo, ne crocs i sl), rezervni set odjece (nije lose staviti u ruksak ili vrecicu neku jer nemaju svi vrtici ormarice), pidjamicu (isto najbolje u vrecicu neku, ovisi kako su se organizirali gdje ce to drzati)

pod vrecica mislim na one platnene vrecice sa spagama, ne one plasticne konzum

nije lose na sve stvari napisati ime
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 11:40   #1325
i jos - sva odjeca i obuca neka je maksimalno jednostavna za oblacit/svlacit. sve na cicak, ne traperice nego trenerke, ne kosulja nego obicna majica itd. i to obavezno roba na koju neces kukati "ajme meni zmazala se/poderala se". ako su zmazani ili poderani znaci da su se igrali i da im je bilo lijepo
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 14:01   #1326
Hvala Lei
Znači pidžama treba, priča mi prijateljica da njezini u privatnom vrtiću idu spavati u bodiju ili u čemu već jesu, samo im skinu hlače, što mi se baš i ne sviđa za zimski period.
Što je s posteljinom, čula sam da se u neke vrtiće treba donijeti posteljina, negdje samo jastučnica, negdje ne treba ništa?
SPOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 18:31   #1327
kod nas u vrticu 80% djece mogu reci nose krokse,sve manje ih nosi papucice
ja osobno volim papucice ipak mu to drzi nogicu
kod nas se koriste pidjamice i jastucici ili jastunice kako tko zeli jel posteljinu svake predstupne peru zato i jesu neki malo malo bolesni sta leze po tuđim plahtama,al sta ces to se ne moze izbjeci to je vrtic
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 23:56   #1328
Vrtići u Rijeci

Ovisi zbilja od vrtica do vrtica. Mi nismo imali nikakvu posteljinu ni u jaslicama ni sad. Nosili smo neko vrijeme jastuk al od kad su dobili nove krevete i novu posteljinu mali je rekao da mu ne treba. Zamjene posteljine i plahti nema - na svakom kompletu i krevetu pise ime, bas paze na to. Mi recimo jos uvijek nosimo i plisanca za spavanje

Nosimo i kalodont kad se potrosi, al mi smo jedina grupa u objektu koja ima ormaric za cetkice pa klinci peru zube prije spavanja

Kod nas isto ima par njih u crocsama ali znam da tete to ne vole i zbilja nije za preporucit jer oni tamo non stop jure, penju se, skacu i sl. Dosta vrtica ima i dvoranu pa znaju i tamo otic (pogotovo ako je vrijeme ruzno) pa tamo plesu, divljare i sl. Uglavnom - ja sam mirnija ako znam da mu noga ne moze proklizat
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 00:16   #1329
U nasem vrticu tete uopce ne gledaju tko ima kakvu obucu
cetkice ne koriste
a imena na kreveticima nemaju kad sam to predlozila rekli su da je komplicirano,valjda cistacici kad ih skuplja i slaze ne kuzim zastoisti vrag je,samo ce dijete znat sljedeci dan koji je njegov,a ne ovako svaki dan netko drugi spava na njemu,koliko puta se kihne,zakaslje i sta ja znam sta u tu plahtu ili taj dan dijete na tom mjestu drzi glave drugi dan ce neko obrnuto leci i noge ce stavit ,treci dan opet neko glavu,to mi je bas katastrofa
a da ne kazem kako se svaki tj izmjenjuju u druge sobe i grupe spavat,ili djeca iz drugih grupa dodju u nasu spavat
tako da nikakvo cudo tim silnim bolestinama
evo moj sad vec 10 dana doma u vodenim kozicama,luda sam i ja i on ,usred ljeta ih dobit
tako da sad od 13.6 do 1.9 ne ide u vrtic,1.7 se vrtic zatvara
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 00:59   #1330
to za krevete probajte dogovoriti na iducem roditeljskom. mi smo tako imali i u jaslicama i u vrticu. i cak i kad spavaju u drugim sobama se kreveti njihovi nose

doduse, sad je totalna ludnica jer se skoro svi vrtici preuredjuju pa je teenutno kod nas drugi vrtic, u srpnju smo mi u drugom jer se nas sredjuje, a u kolovozu pak svi zajedno u trecem nadam se da ce dezurstvo proc uspjesno kao i lani, lani mu je bilo super
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 16:53   #1331
To preuređivanje je uobičajeno ljetno, il na dobro mjesto ulažu lovu? Rade i na okolišu? Ja bi stvarno puno htjela )).
Kad tako pričam s mamama stvarno je od vrtića do vrtića organizacija kompletno drugačija...
Tati79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 00:35   #1332
Uobicajeno, nama su jedno ljeto radili parkete, drugo namjestaj, sad ce raditi novi prostor za nove skupine, na drugom vrticu rade krov, u jednom kanalizaciju itd. Al na zalost okolis je zadnji na listi i osim Mavrice u ovom nasem dijelu svi vrtici imaju bas grozna igralista
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 00:42   #1333
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
to za krevete probajte dogovoriti na iducem roditeljskom. mi smo tako imali i u jaslicama i u vrticu. i cak i kad spavaju u drugim sobama se kreveti njihovi nose

doduse, sad je totalna ludnica jer se skoro svi vrtici preuredjuju pa je teenutno kod nas drugi vrtic, u srpnju smo mi u drugom jer se nas sredjuje, a u kolovozu pak svi zajedno u trecem nadam se da ce dezurstvo proc uspjesno kao i lani, lani mu je bilo super
ovo je 3.god da mali ide u vrtic imali jedan roditeljski do sada i to lani na ljeto ono pred polazak

sta se tice okolisa kod nas je kriminalno sve u rasulu,boze sacuvaj,sve prastaro isto kao kad sam i ja pred 30god isla,u to se nista ne ulaze,zalosno
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 18:09   #1334
Gdje je u Rijeci u zapadnom dijelu grada najmanji pritisak/potražnja za jaslicama?
Znam da je u Mavricu i Srdoče jako teško upasti, ali ne znam gdje bi bila najveća šansa za mjesto?
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 22:44   #1335
Bok ljudi, vidim da je malo zastala tema, ali ajde da pokušam svejedno..
Dakle, i mene , kao i redCat, zanima zapadni dio grada, ali ne jaslice već vrtić. Gdje se prijaviti (koji vrtić odabrati)i kolike su gužve? Nažalost, nemamo nikoga za pitati za iskustva..
Vidim da Zamet ima 6 podcentara, a Turnić 7. Ali ne znam gdje su ljudi zadovoljniji. Što biste preporučili s obzirom da se po pravilima smije prijaviti za samo jedan? Je li istina da oni ponude drugi podcentar u kojem eventualno ostane mjesta, ako je popunjen onaj u koji se prijavimo?


Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:22   #1336
Je li tko probao ipak se prijaviti u dva CPO-a?
Znam da je samo jedan po pravilu ali jesu li jako strogi oko toga?
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:50   #1337
red Cat, onoliko koliko sam uspjela pročitati na ovoj temi pored bebe i vrlo žive trogodišnjakinje, čini mi se da je netko ovdje pisao kako je upravo to napravio i da je samo rečeno ...ah,da..to se ne smije, ali da se ništa nije dogodilo zbog toga...tako da...ne znam....i ja razmišljam da li da isto pokušamo tako napraviti ili ne..

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 14:21   #1338
Nama su pred 2 godine rekli kako se smijemo prijaviti samo tamo gdje pripadamo, tj. prema adresi stanovanja (znači Vojak). To smo i napravili, i izvisili totalno jer mali nije imao godinu dana 1.9. nego 2mj kasnije. Papiri nisu ni uzeti u obzir. CPO Sušak. Došli do ravnateljice koja je rekla da se možemo prijaviti gdje hoćemo (mislili na Potok zbog blizine posla). Bunili se kako nam nisu priznali papire, ni pogledali ih, a još na samoj predaji papira pitala sam koji datum polaska u vrtić da napišem, tipa 15.10. kao 15dana prilagodbe dok ne napuni 1g kada može i službeno krenuti u vrtić (mislili smo i plaćati ta 2mj "čuvanje" mjesta). Odgovor ravnateljice je bio: A da, u tom dijelu grada je velika gužva, i oni su to malo nespretno izveli...
I tako, pojeo vuk magare! govna!
Upisan u privatni. Nismo ni pomišljali prebaciti ga.
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 14:30   #1339
Za mladju jaslicku grupu je uvjet da dijete 1.9. mora imati navrsenu godinu dana, bez toga vam nece uzimati u obzir uopce papire. Za djecu koja krecu kasnije u godini postoje u nekoliko vrtica grupe "bebe" za koje je 1.9. potrebno imati 6 mjeseci. I da ste se u takvu prijavili uzeli bi vam papire u obzir (i mogli biste onda izvesti ta dva mjeseca "cuvanja" i kretanje neposredno prije prvog rodjendana)

Pisalo se vec nekoliko puta na temi o tome, a pise i na upisnim papirima od vrtica (tamo gdje se moze birati koju grupu zaokruziti, kraj svake grupe pise da li je od 6mj, od 1. godine ili za vrtic od 3. godine)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 14:40   #1340
Mi smo se prijavili za Krijesnicu,al su mi rekli da je već popunjeno djecom koja su prešla iz jaslica...a ništa, vidjet ćemo kako će ispasti na kraju i hoće li biti mjesta negdje drugdje, teta nam sugerirala da bi moglo biti u Gardelinu, al mi se ne sviđa lokacija baš previše...jel zna tko nešto o tom vrtiću, ako ispadne da moramo tamo?

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.