Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2013., 12:47   #41
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Gle, uopće nije bitno što ja ili bilo tko mislimo koliko bi tko trebao imati plaću, koliko tko vrijedi, tko je javni a tko državni...nebitno..love nema i treba rezati. Jel to vama jasno da to nije bitno?
Do sada je bilo, moglo se racionalizirati, srediti, napraviti nešto...e sad više ne može. Nebitno dečki


I samo da dodam, kako vas tako školovane nije sram pričati o tome da mi treba ispostaviti račun na realnu cijenu a ne sranje od participacije? Pa ja i muž mjesečno plaćamo toliko da bi mogli najbolja osiguranja vani imati plus još dopunsko a ti meni o realnoj cijeni i da plaćam samo participaciju?!?! I još kad trebam liječnika idem privatno jer nemam vremena, treba netko zarađivat tu silnu lovu. Ljudi jel vi znate kako stvari funkcioniraju ili se samo pravite?
A jel vama jasno da je potrošnja opće države u Hrvatskoj ispod europskog prosjeka kao i broj zaposlenih u sektoru opće države?
Jel vam jasno da glavna stvar koja razlikuje hrvatski proračun od proračuna bolje stojećih europskih država su ogromni socijalni transferi? Dodaj k tome pokrivanje gubitaka javnih tvrtki koje u većini Europe ni nisu javne i eto ti gdje je problem.
Najlakše je laprdat dajde otiđite barem na wikipediu prije nego krenete s baljezganjima.
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 12:58   #42
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Kak da ja tebi jasnije velim da je to nebitno. Kome bi ti uzeo da se daju veće plaće u zdravstvo i školstvo? Ajde kome?
Slažem se da bi se preraspodjela trebala napraviti, da su potrošene i ulupane milijarde da bi netko mrknuo milijun, da se za par postotaka glasova dijelilo što mirovina što raznih beneficija šakom i kapom. Sad kad treba uzeti, e sad stečena prava nitko ne da.
Ali se isto tako treba složiti i da u zdravstvu puno toga smrdi i da je sustav neefikasan, manjkav, korumpiran kao i sve drugo. Nemojmo samo u te vode.
A i ovo nije tema.
Činjenica je da love nema jer realni sektor ne funkcionira. To je činjenica. E sad, kome uzeti a kome ne, teško da će itko ostati pošteđen.
Već smo pisali dajte si uzmite truda i pročitajte. Evo ja ću kratko ponovit
Crkva: ne samo direktan transfer nego i nepotreban vjeronauk i iz školskog buđeta plačeni vjeroučitelji, vjeronauk je u crkvi besplatan barem je meni bio u doba onog nenarodnog režima, transferi crkvi iz lokalnih proračuna i ministarstva kulture, oslobođenje od poreza na promet nekretnina najvećeg zemljoposjednika u rh nakon države. O porezu na neobrađeno zemljište da ne pričam.
Brodogradilišta, samo u ovom proračunu oko 16 milijardi kuna (plaće su oko 21 milijarde) po ne znam koji puta. Interesantno kako je uljanik pozitivan
Neodrživo ustrojstvo lokalne uprave i preko 400 općina od kojih je preko pola na državnoj sisi, bivša juga je imala 103 općine u RH
Transferi poljoprivredi tzv poticaji za koje bi pravednije bilo da ih bacaju iz aviona, more ljudi koje ima bilo kakvu zemlju ubire poticaje, jedan moj frend ima dvije popularne birtije i od toga živi, ogroman bmw onaj q5 7 koji rac-ku....ima zemlju na moru i odlučio "posaditi" masline...uzeo poticaje (i uzima) a masline a jebga rastu....ko i prije
Inače srbija nema poticaje (barem nije imala) i proizvodi 5 puta više od nas.
Socijalni transferi, more umirovljenika u aktivnim godinama koji dobivaju mirovinu koju nisu zaslužili, dobro je lesar rekao, marš van iz mirovinskog fonda a ako država treba platiti te umirovljenike nek napravi poseban fond. Kao recimo VA sustav bolnica u US. Vidite ameri nisu svoje ratnike gurali u zajednički fond s drugima nego u poseban.
Banke i telekomunikacije.....to je posebno veselje....ogromna cijena za nikakav proizvod.....inače mađari za tri puta nižu cijenu imaju 8 puta brži internet a o kamatama je sve rečeno
Javna poduzeća......prema istoj studiji koju je kolega naveo o broju ljudi u j. sektoru gdje smo u dnu EU debelo smo preko prosjeka u javnim tvrtkama.....i onda mi vi dođete sa nema novaca....ma hajte molim vas...Smanjenje plaća i standarda u j. sektoru je kao da pacijentu sa gangrenom na nozi režete ruku jer je tamo masnica i ogrebotina i još ga tučete toljagom po glavi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 25.02.2013. at 13:16.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 13:01   #43
američka kriza je najteže pogodila srednji sloj iz kojega se regrutira 99% forumske populacije

uzelo im neotplaćene kuće i strpalo ih u šatore gdje nema širokopojasnog interneta, ni štekera za struju

živjeli šatori...
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 13:15   #44
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Gle, uopće nije bitno što ja ili bilo tko mislimo koliko bi tko trebao imati plaću, koliko tko vrijedi, tko je javni a tko državni...nebitno..love nema i treba rezati. Jel to vama jasno da to nije bitno?
Do sada je bilo, moglo se racionalizirati, srediti, napraviti nešto...e sad više ne može. Nebitno dečki

I samo da dodam, kako vas tako školovane nije sram pričati o tome da mi treba ispostaviti račun na realnu cijenu a ne sranje od participacije? Pa ja i muž mjesečno plaćamo toliko da bi mogli najbolja osiguranja vani imati plus još dopunsko a ti meni o realnoj cijeni i da plaćam samo participaciju?!?! I još kad trebam liječnika idem privatno jer nemam vremena, treba netko zarađivat tu silnu lovu. Ljudi jel vi znate kako stvari funkcioniraju ili se samo pravite?
ako nema love, nema ni usluga. very simple. kad nemaš za pivu, nema pive. kad nemaš za zdravstvo i školstvo, nema liječenja i školovanja. barem ne besplatnog.

to koliko ti izdvajaš za zdravstvo osobno ne znam, ali izrazito sumnjam da bi najbolja osiguranja mogla imati, jer očito nisi svjesna koliko zdravstvene usluge na tržištu koštaju.
90% hrvatskih građana izdvaja daleko manje nego što troši- a najviše bi nadrapali penzioneri da su usluge na tržištu.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 13:17   #45
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Kak da ja tebi jasnije velim da je to nebitno. Kome bi ti uzeo da se daju veće plaće u zdravstvo i školstvo? Ajde kome?
korisnicima usluga: kad dođeš kod doktora- plati! kad hoćeš u srednju školu-plati! na faks- plati! ili nema liječenja ni školovanja.

nema džabe ni u stare babe. pa tako ni u doktora i nastavnika. ili će narod paltit te usluge, ili ih neće imat.
kako će se namaknut sredtsva, djelatnike nije briga. oće kroz proačun, oče direktno korisnicima, svjedno. ali nema plaće, nema ni usluge.
isto kao i u svim drugim djelatnostima.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 13:23   #46
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Kak da ja tebi jasnije velim da je to nebitno. Kome bi ti uzeo da se daju veće plaće u zdravstvo i školstvo? Ajde kome?
Slažem se da bi se preraspodjela trebala napraviti, da su potrošene i ulupane milijarde da bi netko mrknuo milijun, da se za par postotaka glasova dijelilo što mirovina što raznih beneficija šakom i kapom. Sad kad treba uzeti, e sad stečena prava nitko ne da.
Ali se isto tako treba složiti i da u zdravstvu puno toga smrdi i da je sustav neefikasan, manjkav, korumpiran kao i sve drugo. Nemojmo samo u te vode.
A i ovo nije tema.
Činjenica je da love nema jer realni sektor ne funkcionira. To je činjenica. E sad, kome uzeti a kome ne, teško da će itko ostati pošteđen.
Ne plaćaš ti svojim zdravstvenim osiguranjem troškove koje ti napraviš, nego troškove koje napravi gomila umirovljenika, a čije lječenje je jako skupo. Dvije najveće stavke u proračunu su mirovine i zdravstvo. Udio stanovništva iznad 65 godina nam je ogroman, udio mladih mizeran, a nezaposlenost mladih gotovo 100%. Na kraju se sve to prelomi preko tvojih leđa. Financiraš i jedne i druge. I živiš u konzervi od zemlje, jer umirovljenici su ipak najveće glasačko tijelo i tko god je na vlasti ide im niz dlaku.
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 13:38   #47
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Gle, uopće nije bitno što ja ili bilo tko mislimo koliko bi tko trebao imati plaću, koliko tko vrijedi, tko je javni a tko državni...nebitno..love nema i treba rezati. Jel to vama jasno da to nije bitno?
Do sada je bilo, moglo se racionalizirati, srediti, napraviti nešto...e sad više ne može. Nebitno dečki
O.K. Umjesto liječnika ćemo imati travare i slične. I to je rješenje. Jednostavno, ljudi koji znaju i hoće će otići tamo gdje će biti bolje plaćeni. I ne samo liječnici.

Dobra stvar je da je posao u javnom sektoru svakome dostupan, bolnice po Slavoniji stalno ponavljaju natječaje, pa kome se god radi, par godina u školu i onda posao odmah po diplomi, a čak se i stan na korištenje ponegdje dobije.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 13:45   #48
Kako tebi nije jasno da nastavnici,učitelji,medicinske sestre,policajci,vatrogasci nisu paraziti državnog proračuna?

Parazit je onaj koji se plača iz državnog proračuna a ne radi ništa!
witk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 14:12   #49
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
...
Brodogradilišta, samo u ovom proračunu oko 16 milijardi kuna (plaće su oko 21 milijarde) po ne znam koji puta. Interesantno kako je uljanik pozitivan
Od kud ti ta brojka za brodogradnju od 16 mld kuna? Molim izvor.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 26.02.2013. at 11:53. Reason: citat, skraćen
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 14:26   #50
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
Od kud ti ta brojka za brodogradnju od 16 mld kuna? Molim izvor.
Tip feler...1.6....htio sam pokazati u odnosu na plaće u proračunu i po ne znam koji puta. Koliko je ukupno otišlo u brodogradnju? Našao sam podatak do 1997 35 milijardi kuna samo jamstava..a...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 14:29   #51
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Mene bi baš zanimalo koliko državnih,javnih lokalnih svejedno službenika piše i komentira na ovom forumu za vrijeme radnog vremena?
Neki pojedinci imaju i na tisuće poruka.
Ili ste svi na bolovanju?
Tko kaže da su svi oni koji brane j. sektor javni ili neki drugi službenici?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 14:30   #52
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Tko kaže da su svi oni koji brane j. sektor javni ili neki drugi službenici?
Nisu?A ti?
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 14:30   #53
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
Ne plaćaš ti svojim zdravstvenim osiguranjem troškove koje ti napraviš, nego troškove koje napravi gomila umirovljenika, a čije lječenje je jako skupo. Dvije najveće stavke u proračunu su mirovine i zdravstvo. Udio stanovništva iznad 65 godina nam je ogroman, udio mladih mizeran, a nezaposlenost mladih gotovo 100%. Na kraju se sve to prelomi preko tvojih leđa. Financiraš i jedne i druge. I živiš u konzervi od zemlje, jer umirovljenici su ipak najveće glasačko tijelo i tko god je na vlasti ide im niz dlaku.
Da, I? Kad sam ja bio đak/student, oni su radili i iz njihovih doprinosa je financirana moja zdravstvena zaštita i moji učitelji. Sad kad su oni u mirovini a ja radim, sad bih trebao biti samoživa 3.141592zda i reći fak of, ne plaćam ništa što sam ne trebam?

Quote:
Gilda kaže:
E sad, kome uzeti a kome ne, teško da će itko ostati pošteđen.
Naravno da smo kukavice koje se ne usude poduzeti nikakve poteze u pravom smjeru i da ćemo u pokušaju da barem izgleda kao da nešto radimo prvo obračunati sa najslabijima.

Quote:
divizija kaže:
realni sektor u hrvatskoj je malen i jadan i TO je problem, a ne javni sektor. hrvatski javni sektor je vrlo MALEN, plaće su NISKE, ali ga se ne može financirati od jadnog i bijednog realnog sektora.
I da u stilu poznatog starovjekovnog ekonomista Prokrusta svedemo broj stanovnika na nivo koji realni sektor može podržavati? Kužim što hoćeš reći samo podgrijavam ekonomiste sa jednom jedinom ekonomskom teorijom.

Quote:
torente33 kaže:
Ili ste svi na bolovanju?
Ja danas nisam otišao na posao i nikome ništa. Eat your little black hearts out!

Quote:
divizija kaže:
ko se ičega odrekao u ovoj državi za ostale? ko je taj reci mi??
Eto, neke moje kolege su se odrekle svojih radnih mjesta e da bi manje nas ostalih dobilo otkaz. To što su bolje plaćeni u Albaniji, Crnoj Gori, Saudijskoj Arabiji, Kataru, Turskoj, Tajvanu i Kazahstanu se nebi trebalo smatrati faktom koji umanjuje nesebičnost njihove geste.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 14:32   #54
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Nisu?A ti?
Meni ti je klizno radno vrijeme...kao i svima u mojoj branši. A nisam niti u RH pa ti tak svejedno....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 14:40   #55
Općenito, bilo kakva reforma koja se temelji na linearnom rezanju plaća je općenito za kua, i u državnom i u realnom sektoru.

Naime u oba sektora, u takvom slučaju odlaze na bolja mjesta upravo najbolji, a ostaju oni drugi.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 15:04   #56
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Općenito, bilo kakva reforma koja se temelji na linearnom rezanju plaća je općenito za kua, i u državnom i u realnom sektoru.

Naime u oba sektora, u takvom slučaju odlaze na bolja mjesta upravo najbolji, a ostaju oni drugi.
Bilo što što se bazira na bilo čemu lineranom je osuđeno na neuspjeh. To se ne može nazvati reforma.
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 15:08   #57
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Biće uskoro slobodno... apliciraj.
I moje uskoro slobodno

Pozvao sam se na članak 135 Zakona o državnim službenicima jutro nakon što je Milanović najavio smanjenje od 3%

državna službo
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 15:10   #58
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
I moje uskoro slobodno

Pozvao sam se na članak 135 Zakona o državnim službenicima jutro nakon što je Milanović najavio smanjenje od 3%

državna službo
Sretno!
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 15:12   #59
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Sretno!
Thx

Žao mi je što se nisam za to puno prije odlučio
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 15:34   #60
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Mene bi baš zanimalo koliko državnih,javnih lokalnih svejedno službenika piše i komentira na ovom forumu za vrijeme radnog vremena?
Neki pojedinci imaju i na tisuće poruka.
Ili ste svi na bolovanju?
A mene zanima koliki dio tih poštenjaka iz tzv. realnog sektora koji po forumima pljuju po lječnicima i učiteljima prima dio dohotka na crno ili prijavljuje puno manje prometa nego što ima.
Puna zemlja "poštenjaka" a više od 30% ekonomije je siva ekonomija.
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.