Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2013., 12:13   #1
Zakon o životnom partnerstvu (povremeno pročitati uvodnu poruku)

Quote:
Premijer Zoran Milanović glasovao je jutros na referendumu u Krajiškoj ulici u Zagrebu. Pritom je još jednom istaknuo da do ovakvog referenduma nije trebalo ni doći.

"Evo jedan tužan i besmislen referendum. Već sljedeći tjedan ili onaj iza, ide Zakon o partnerstvu, tako da se ništa ne mijenja u negativnom smislu, a puno toga u pozitivnom.
http://danas.net.hr/hrvatska/milanov...len-referendum

Najavili su ista prava kao i ovi u braku, samo se neće zvari brak

sklapat će ih pred matičarom

Napomena moderatora:
Postoji želja raspravljati o Željki Markić unutar ove rasprave, a pravo mjesto je ovo .
Zastranjuje se i u temu održanom referendumu o definiciji braka u Ustavu.
Izleće se i u Referendumska pitanja.

Molim, skoncentrirajte se
__________________
Confluence of sounds

Zadnje uređivanje rezon@tor : 03.12.2013. at 19:06.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:16   #2
Zar se građanski brak ne sklapa pred matičarom ?
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:17   #3
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
Zar se građanski brak ne sklapa pred matičarom ?
većina Hrvata brak sklapa u Crkvi
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:22   #4
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
http://danas.net.hr/hrvatska/milanov...len-referendum

Najavili su ista prava kao i ovi u braku, samo se neće zvari brak

sklapat će ih pred matičarom
Koliko je snage potrošeno da su bili pametni otvorili bi 1000 novih radnih mjesta.Ali nisu pametni jer je ovo lakše.

Pa neće valjda pred popom
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:23   #5
Da, onda zamisli njihovu degeneričnost (ne daju drugima da isto sklope van crkve). Ako je pred matičarom onda je brak, a 50 mil ode u pepeo.
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:25   #6
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
Da, onda zamisli njihovu degeneričnost (ne daju drugima da isto sklope van crkve). Ako je pred matičarom onda je brak, a 50 mil ode u pepeo.
to ja tupim već tjednima!

a gdje bi onda oni ozakonili svoju vezu? pred svećenikom?

pa naravno da će pred matičarom
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:29   #7
Ja mislim da je u danskoj zabilježen hemoseksualni brak u crkvi pred svećenikom( najvjerojatnije je riječ o Katolickoj crkvi). Ali to nije bitno. Recimo u kaliforniji je bilo zabranjeno uopće pomisliti na homoseksualni brak, danas je to americka savezna drzava gdje je ozakonjen brak istih spolova.

ali uglavnom Idemo mi dalje sa katolibanima u propast...
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:39   #8
Danci su zakonom pritisnuli da se u crkvama obavljaju rituali "same sex marriages". Zasigurno se tamo u crkvama obavljaju isti rituali a ja to mogu provjerit iz prve ruke (ali nebitno) http://www.patheos.com/blogs/getreli...es-in-denmark/

I šta kad se ustavno potvrdi ?

Ako (a HOĆE) homoseksualci dobiju to partnerstvo, opet su dobili brak a 50 mil kuna ode u pepeo.
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:41   #9
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Ugl. da homoseksualci će moći gotovo sve kao i istospolci, ali neće svoju zajednicu smjeti zvati brakom.
Bold: Zar nije to isti pojam?
__________________
Everloving.
Walk with me Pater, all alone this tedious journey. Ženskog roda. Piški uz vjetar. It's possible.
Ceres is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:45   #10
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
Da, onda zamisli njihovu degeneričnost (ne daju drugima da isto sklope van crkve). Ako je pred matičarom onda je brak, a 50 mil ode u pepeo.

Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je u danskoj zabilježen hemoseksualni brak u crkvi pred svećenikom( najvjerojatnije je riječ o Katolickoj crkvi). Ali to nije bitno. Recimo u kaliforniji je bilo zabranjeno uopće pomisliti na homoseksualni brak, danas je to americka savezna drzava gdje je ozakonjen brak istih spolova.

ali uglavnom Idemo mi dalje sa katolibanima u propast...
Sigurno nije! To prije svega u KC nije moguće, drugo Danska nije zemlja u kojoj prevladavaju katolci.
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
to ja tupim već tjednima!
a gdje bi onda oni ozakonili svoju vezu? pred svećenikom?
pa naravno da će pred matičarom
Pa nije otišlo u pepeo 50 milijuna kuna. Danas ćemo lijepo potvrditi ono što je u ustavu nedostajalo (jer ustavno pravo naravno prije svega ustav navodi kao dokument u kojem se koješta definira na inicijativu građana) definiciju braka. Nema li boljeg mjesta za to od Ustava RH. Kako onda netko može pomisliti da je to bačen novac? Narod je mučila jedna leksička dilema i danas ćemo je referendumski raspetljati . Ovo je praznik zdravoga razuma.

Ugl. da homoseksualci će moći gotovo sve kao i istospolci, ali neće svoju zajednicu smjeti zvati brakom. Čestitam zaovcima na ovoj epohalnoj pobjedi. Izborili su se za brak . Sada možemo prijeći i na manje važne životne teme
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
opet su dobili brak a 50 mil kuna ode u pepeo.
Ma kako su dobili brak? To će im Ustavom biti onemogućeno. Evo danas ćemo sve slavodobitno proglasiti na referendumu. Istospolne zajednice imat će mogućnost sklopiti životno partnerstvo. To nije brak. Brak će biti ono između muškarca i žene, a sve ostalo je nešto drugo. Bemu miša, nitko nije rekao da se želi istospolnim zajednicama zabraniti ikakva registracija svoje zajednice. Samo da se to ne zove brakom, jer bi ljudi tradicionalnih nazora time očito nešto izgubili pa se onda gejevima to ne treba dati da ne bi ugrozili ostale

Dakle nije otišlo u pepeo. Kako to misliš? Nema bolje iskorištenog novca od praznika demokracije i unošenja pizdarija u ustav kojima ondje nije mjesto
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"

Zadnje uređivanje rezon@tor : 02.12.2013. at 14:00. Reason: spajanje poruka
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:45   #11
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
to ja tupim već tjednima!

a gdje bi onda oni ozakonili svoju vezu? pred svećenikom?

pa naravno da će pred matičarom
Nek sklapaju šta oće, neće se ta veza zvati BRAK! Zna se od pamtivjeka šta je brak? Veza žene i muškarca! Može Zoki trajbat šta ga volja, dobio je veliki minus zbog svog jednoumlja! Može jedino , možda uvidi da se posvađa s velikom većinom Hrvata! Možda?
__________________
Rat je prošlost,okrenimo se budućnosti!!!gen. Ante Gotovina
franeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:46   #12
Quote:
Ceres0 kaže: Pogledaj post
Bold: Zar nije to isti pojam?
Uf pardon... htjedoh reći raznospolci... Hvala na upozorenju
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:46   #13
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Ugl. da homoseksualci će moći gotovo sve kao i istospolci,
wtf ? to su sinonimi - riječi istog značenja

Quote:
ali neće svoju zajednicu smjeti zvati brakom. Čestitam zaovcima na ovoj epohalnoj pobjedi. Izborili su se za brak . Sada možemo prijeći i na manje važne životne teme
referendum je besmislen. hoćeš li ti ritual braka zvati ovako (zajednicom) ili onako (partnerstvom) je sasvim nebitno.
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:47   #14
Quote:
franeb kaže: Pogledaj post
Nek sklapaju šta oće, neće se ta veza zvati BRAK! Zna se od pamtivjeka šta je brak? Veza žene i muškarca! Može Zoki trajbat šta ga volja, dobio je veliki minus zbog svog jednoumlja! Može jedino , možda uvidi da se posvađa s velikom većinom Hrvata! Možda?
Tako je! Nomen est omen!
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:49   #15
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
wtf ? to su sinonimi - riječi istog značenja
Ispričah se već zbog lapsusa.


Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
referendum je besmislen. hoćeš li ti ritual braka zvati ovako (zajednicom) ili onako (partnerstvom) je sasvim nebitno.
Meni je (nisam niukakvoj zajednici trenutačno... ali nisam siguran kada se ona dogodi da će brak biti izgledan opcija, pa si nekako kontam da sam ovdje prilično nezainteresirana stranka, osim što mi s ezafrkava na račun situacije ). Ali čini se da postoje dvije strane kojima je bitno. Prva-homoseksualci kojih se to doista izravno tiče, i druga-konzervativni heteroseksualci-kojih se to vjerojatno tiče samo u njihovim glavama, ali imaju pravo na to.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:55   #16
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Meni je. Ali čini se da nije ni jednoj ni drugoj strani. Prvoj-homoseksualcima kojih se to doista izravno tiče, i drugoj-konzervativnim heteroseksualcima-kojih se to vjerojatno tiče samo u njihovim glavama, ali imaju pravo na to.
Referendum bi imao smisla da se samo homoseksualce pitalo zele li zajednicu (brak) nazovi to kako hoces. Ovako je ovo nametanje većine (HETEROSEKSUALACA) šta će radit manjina (HOMOSEKSUALCI) , a bez da se njih išta pita jer ih ima manje nego ličkih medvjeda.

Vjerojatno je sve samo rijec o glavama.
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 15:16   #17
Quote:
franeb kaže: Pogledaj post
Nek sklapaju šta oće, neće se ta veza zvati BRAK! Zna se od pamtivjeka šta je brak? Veza žene i muškarca! Može Zoki trajbat šta ga volja, dobio je veliki minus zbog svog jednoumlja! Može jedino , možda uvidi da se posvađa s velikom većinom Hrvata! Možda?
Pa ošlo je ako se i onima u "životnom partnerstvu" i onima u "bračnim zajednicama" dozvoli jednako pravo na posvajanje djece.

A tokom vremena će se za-kon-ski (ali ne i zdravorazumski) nastojat izbrisati granicer između ta dva termina i gdje smo bili nigdje - što smo dobili, ništa.
rabbit007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 15:41   #18
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
borba se nastavlja. ako bi se išlo toliko daleko da bi se istospolcima dalo posvajanje djece, onda se borba ima nastaviti na biralištu: ovaj puta glasanjem protiv zorana milanovića i njegove koalicije.
Kakva će biti razlika između Zakona o životnom partnerstvu i današnjeg braka?

Recimo u vezi posvojenja djece, MPO-a?
__________________
Everloving.
Walk with me Pater, all alone this tedious journey. Ženskog roda. Piški uz vjetar. It's possible.
Ceres is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 15:46   #19
Quote:
Ceres0 kaže: Pogledaj post
Kakva će biti razlika između Zakona o životnom partnerstvu i današnjeg braka?

Recimo u vezi posvojenja djece, MPO-a?
zasad ne znamo, to ćemo vidjet kad dođe u sabor.

ali ovo je pokazatelj potpune nemoći ove vlade. oni su od gospodarstva ODUSTALI. jednostavno, shvaćaju da su poraženi, shvaćaju da brod tone, shvaćaju da ništa više ne mogu i ne znaju.

sad im je samo preostalo da do kraja mandata vode ideološki rat i ispucavaju frustracije, s pozicije moći.
jer količina prezira spram ovog naroda koju oni imaju, je nemjerljiva.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 15:47   #20
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je u danskoj zabilježen hemoseksualni brak u crkvi pred svećenikom( najvjerojatnije je riječ o Katolickoj crkvi). Ali to nije bitno. Recimo u kaliforniji je bilo zabranjeno uopće pomisliti na homoseksualni brak, danas je to americka savezna drzava gdje je ozakonjen brak istih spolova.

ali uglavnom Idemo mi dalje sa katolibanima u propast...
Nije u Katoličkoj.
Danska crkva priznala je gay brakove i oni se mogu vjenčati u njoj.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.