Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 12:11   #21
Prvo smo mislili ono,bilo je ljeto,sva djeca se na ljeto izduze.on je nastavio tako rasti i sad preko zime
Od kad je nosio velicinu 86 svi me uvjeravaju " to ce ti sad nositi jedno vrijeme"
A ja mu svakih par mjeseci kupujem garderobu
3 zimske jakne sam mu kupila ovu zimu
Na pocetku zime je nosio 92,sad smo na 104,svi rukavi su mu kratki
Za cipele da ne pricam
Bankrotirati cu
Ali lako to,samo da mu bude sve ok
Inace na izgled je ok,svi primjecuju da je jako narastao
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:56   #22
Moj još nema 5 godina, a ima 28 kila i oko 130cm. Ja sam visoka 183, muž 193. Probijao je sve percentile od navršenog prvog mjeseca života pa nadalje.
Kao bebač je obožaaaaao jest, sad i nije neka izjelica pa sve to okej izgleda, a i neočekivano za takvo ogromno dijete, motorički je bio dosta ispred očekivanog.

I muž i ja se sjećamo bolova rasta. On recimo ima 7-8 linija strija po leđima koje su baš zbog toga nastale. Mislim da nema neke pomoći.

Neurologinja (išli iz skroz drugih razloga kod nje) nam je rekla da obavezno idemo na plivanje jer će biti jako visok, malo je hipotoničan i nespretan na mater. Stvarno i idemo već neko vrijeme dvaput tjedno, baš uživa o tome.

Sad imamo i šestomjesečnu bebu, je viši od prosjeka (ne može bit uz nas dvoje mrvica), al težinom je prosjek. Čak neće ni jest nešto posebno. Nevjerojatno.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:57   #23
vlorec, moj jučer bio na sistematskom s 3 godine

98 cm. 12,2kg na njihovoj vagi.
U godinu dana dobio 7cm i skoro ništa kila. Bio je kod 13 prije boleština, sad nije jučer ništa ni jeo, i eto

Dr i sestra su samo komentirale da je mršav, pitale jel izbirljiv u hrani, al nikakvu paniku nisu dizale. Znam da tvom stalno tupe da je mršav, pa mi čudno

Al da, tvoj je viši od prosjeka, jer je i moj po tome mrvu viši. Ali to ovisi i o vašoj obiteljskoj genetici
Kod nas je malo čudno da je tako viši jer sam ja 160cm, moji oboje roditelja su niski. Muž je prosjek, ali mu je tata visok
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:12   #24
Pa da stalno mi tupe da je mrsav
A jucer stavila u onu neku tablicu vrijednosti i zgrozila se koliko je izvan.ili gledam neku staru? A ima i americka i od who,a ima navodno i hrvayska ali je ne mogu naci

Ja sam 175,mm 185,nismo bas visoki
Ali recimo seka i ja smo 175 a tata 170,a mama metar i zilet,nekih 155
Znaci presisale ih
Mi smo inace iz medimurja,tu ima mozda 10 ljudi preko 2m,to su juznjaci visoki
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:48   #25
Evo moj ima 4 godine i 9 mjeseci, visok 116 cm, težak 20 kg. Isto na zadnjoj centili po visini. Skužila sam da periodički raste, malo intenzivnije, obično po trenirkama (odjednom skužim da su mu prekratke)

Muž i ja smo prosječno visoki (ja 1,69 m, muž 1,80 m), tak da ne znam na koga se protegnuo. Isto se u određenim periodima žali da ga jako bole noge, posebno dolje kod listova. Ali sve ok, kaže pedica.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:08   #26
Majko mila, vlovrec, tvoji doktori bi onda nas valjda prijavili na bolničko liječenje zbog kilaže

Ja isto gledam na who tablice. Tu je po visini 95 percentila, a po težini oko 10-15, tak nešto
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:23   #27
evo po ovoj tabeli

prosječno muško dijete sa 28 mjeseci ima 13kg i visoko je 90cm

http://www.childgrowthcalculator.com/


moj je na 98% oboje
moš si misliti
možda su to neke američke tabele, ili nešto takvo? pa imaju neke čudne parametre??
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:28   #28
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Majko mila, vlovrec, tvoji doktori bi onda nas valjda prijavili na bolničko liječenje zbog kilaže

Ja isto gledam na who tablice. Tu je po visini 95 percentila, a po težini oko 10-15, tak nešto
ajde daj link
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:33   #29
Ja gledam po ovima: http://warp.continuum.hr/pendi/test/mainform.aspx

Moj je isto glista, ali bitno mi je da prati krivulju i sto se toga tice skoro pa od rodjenja uopce nema odstupanja, drzi se svoje percentile skoro pa savrseno

Edit: isla sam pogledat tablice da te utjesim Moj je sa 2god5mj imao 93cm i 12 kg; kad je dosao do visine tvojeg to je bilo sa 3g, tad je imao 98cm i 14kg. Tako da se ja na tvojem mjestu uopce ne bi brinula. Godisnje je u visinu isao po 10cm
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:56   #30
ali ja se brinem da prebrzo raste
a ne da je mršav i mali
znači moj tvojeg šiša za godinu dana
i još veći problem, moj je rođen sa 1700g

znači mene brine da prebrzo raste
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:59   #31
po toj tvojoj tablici mi je došlo

centili težine: 94,44%
centili visine: izvan granica


to mene brine
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:09   #32
zato sam i napisala - bitnije od toga na kojoj je percentili je da ih prati vise-manje dosljedno. probaj ukucati podatke iz proslosti i vidjeti da li se drzi krivulje ili je odjednom poceo bitnije odstupati (mozes recimo i nacrtati graf cijeli, pa vidjet jel krvulja pravilna il je poludila odjednom)
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:25   #33
Ja gledam tu:
http://www.who.int/childgrowth/standards/en/

Moj prati svoju krivulju, sad je doduše malo pao, ali tu je
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:41   #34
Moja mala ima 2 godine i 6 mjeseci, visoka je 99, i ima nesto manje od 14 kila, i nogu 26. vlovrec ne razumijem zasto kupujes 3 jakne, ja sam svojoj uzela velicinu 100 krajem ljeta, iako je onda nosila 86-92, i jos je nosi, i nije joj uopce bila velika. Bilo mi glupo kupiti 90, ocekivala sam sa ce narast.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 16:10   #35
Imam traume iz djetinjstva od nosenja prevelike ili premale odjece
Jako ruzno mi je vidjeti dijete u 2 broja ptevelikoj jakni

Pa onda kupujem
Ispravak,jednu mu je kupila teta,tj.dala novce
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 16:17   #36
Ajoj vlovrec, bankrotirat ces. Za cipele se slazem - one moraju biti odgovarajuci broj. Al odjeca nije neki preveliki problem, hlace i majice se mogu podfrknut malo, ako su rukavi prekratki za centimetar isto nije neka panika, za jaknu zbilja nije toliko strasno bitno da je u milimetar tocna. Moj svake godine dobije jednu zimsku jaknu i u njoj je cijelu sezonu i pocetkom iduce kad mu rukavi budu malo kratki. Onda dobije novu koja mu je na pocetku obicno malo preduga, pa onda bude taman pa onda opet malo kraca i tako izdura cijelu sezonu. Za rezervu drzimo proslogodisnju ako zatreba, nece mu nis bit ako ode dan-dva u vrtic u premaloj

Jutros je isao u vrtic u majici 110. trenutno je visok 121 i nosi broj 122. Al na majici se uopce ne skuzi da je toliko manji broj. Nosi je vec tri sezone valjda.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 16:51   #37
Ako mi je dijete visoko 92 cm na jesen, necu joj kupiti jaknu 90, vec cu kupiti jaknu 100, i nije joj uopce velika bila, usporedis brojeve u ducanu, nikad joj nisam potfrknula rukave na jakni, rukavi imaju onu gumicu iznutra i ok su bili, a nekad ona i bas uvuce ruke skroz unutra. Pa bolje da joj je ok, i malo komotno, nego da je usko i da moram kupovati jaknu svaka 3 mjeseca...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 17:06   #38
Quote:
Deathblow kaže: Pogledaj post
Moj još nema 5 godina, a ima 28 kila i oko 130cm. Ja sam visoka 183, muž 193. Probijao je sve percentile od navršenog prvog mjeseca života pa nadalje.
Kao bebač je obožaaaaao jest, sad i nije neka izjelica pa sve to okej izgleda, a i neočekivano za takvo ogromno dijete, motorički je bio dosta ispred očekivanog.

I muž i ja se sjećamo bolova rasta. On recimo ima 7-8 linija strija po leđima koje su baš zbog toga nastale. Mislim da nema neke pomoći.

Neurologinja (išli iz skroz drugih razloga kod nje) nam je rekla da obavezno idemo na plivanje jer će biti jako visok, malo je hipotoničan i nespretan na mater. Stvarno i idemo već neko vrijeme dvaput tjedno, baš uživa o tome.

Sad imamo i šestomjesečnu bebu, je viši od prosjeka (ne može bit uz nas dvoje mrvica), al težinom je prosjek. Čak neće ni jest nešto posebno. Nevjerojatno.
Ajme
Ja sam 181cm, mm 194cm i kkincu su sad sa 7god 130cm i 23kg cura, a decko 124cm i 22kg

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 16:45   #39
Aj narast će, ne brini.

Šalim se, a eto, ima nas svih veličina. Bitno da se ide na sport i pojede i nešto zdravo, a ostalo kako je - je.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 21:46   #40
Bok! Curica ima 4 god i 115 cm, malo je mršava ali sve u granicama. Da li je netko imao sličan slučaj i da li se desilo da dijete malo stane s rastom ili da očekujem da će nastaviti tim tempom? Za sada je veća i od nekih 6-godišnjaka...
sonchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.