Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2016., 21:51   #121
moja ima dvi godine, a zanimanje za "crtanje i pisanje" tj. olovku i papir je počela pokazivat sa godinu i par miseci. sad ima dvi godine i već neko vrime uglavnom crta spirale. u kužini imamo i jedan dio zida na kojem smo joj dopustili da crta.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 22:11   #122
Ja sam crtala maloj (i s malom). Malo ja,malo ona. Shvatila sam to kao zajedničku aktivnost u kojoj smo obje uživale.

U početku sam crtala puno ja, a ona samo malo (neki detalj, poput majčih uši -bila je opsjednuta mačkama). Onda bi ja nacrtala mačku, a njoj dala da nacrta uši, brkove i sl. Bilo joj je zabavno,al usput, pošto je veliki perfekcionist i trebalo ju je hrabriti da sama nešto nacrta, poticala sam je da se oslobodi. Malo, pomalo crtala je sve više sama (ali puno ju je potaknuo na to i vrtić gdje je rado crtala s prijateljicama).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 22:30   #123
M.b. Moj sad ima 4,5'god i do prije 2 mj je doslovce sarao samo, rijetko kad se moglo nesto smisleno vidjeti
Npr ljetos smo bili kod logopedice na obradi i ona mu kaze da nacrta bilo sto, on krene samo sarati, pita ga on sto je to a on mrtav hladan: pa tornado
Oooooo zemljo otvori se

Ali, nemam pojma sta se desilo prije 2 mj - uglavnom djete procrtalo!
Lud je za crtanjem, crta sve sto vidi i crta jako dobro!
Malo je rec da sam odusevljena!
Bojanje mu isto ide dosta dobro ali recimo to bas ne voli, ali kad hoce, lijepo i uredno pobja

Tak da, samo mu crtajte, procrtat ce i on
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 22:41   #124
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
M.b. Moj sad ima 4,5'god i do prije 2 mj je doslovce sarao samo, rijetko kad se moglo nesto smisleno vidjeti
Npr ljetos smo bili kod logopedice na obradi i ona mu kaze da nacrta bilo sto, on krene samo sarati, pita ga on sto je to a on mrtav hladan: pa tornado
Oooooo zemljo otvori se

Ali, nemam pojma sta se desilo prije 2 mj - uglavnom djete procrtalo!
Lud je za crtanjem, crta sve sto vidi i crta jako dobro!
Malo je rec da sam odusevljena!
Bojanje mu isto ide dosta dobro ali recimo to bas ne voli, ali kad hoce, lijepo i uredno pobja

Tak da, samo mu crtajte, procrtat ce i on
Franceska, tvoj je isto malo kasnio sa motorikom (i govorom). oprosti ako sam pobrkala.

pa s obzirom da se ga uvijek čekalo malo duže da razvije grubu motoriku, pa govor, vjerojatno će i crtanje malo kasnije. zapravo sam zadovoljna, baš sam ga danas promatrala, lijepo drži flomaster i napravi ok krug kad ga se pita.
ne spada pod temu, ali voli i rezati škaricama (isto spada pod finu motoriku).
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 00:13   #125
Zakaj nije dobro da crtamo djeci?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 06:54   #126
Quote:
M.B. kaže: Pogledaj post
Franceska, tvoj je isto malo kasnio sa motorikom (i govorom). oprosti ako sam pobrkala.

pa s obzirom da se ga uvijek čekalo malo duže da razvije grubu motoriku, pa govor, vjerojatno će i crtanje malo kasnije. zapravo sam zadovoljna, baš sam ga danas promatrala, lijepo drži flomaster i napravi ok krug kad ga se pita.
ne spada pod temu, ali voli i rezati škaricama (isto spada pod finu motoriku).
Sa motorikom toliko i ne ali govorom dosta

Sve radnje rukama su super za razvijanje: plastelin, kineticki, igranje sitnim stvarima....
Bude sve sjelo na svoje mjesto
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.