Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2015., 13:23   #1
PODUZETNIČKI IMPULS 2015

Vlada RH ovaj tjedan usvaja Program "Poduzetnički impuls 2015.", gdje će osim mjera iz nacionalnog proračuna biti i uključene prema najavi i Mjere iz Operativnog programa "Konkurentnost i kohezija" - "Ulaganje u opremu" i "Ulaganje u proizvodne kapacitete i opremu". Najava je da će se održavati informativne radionice-prezentacije programa po gradovima RH, kao i prošlih godina. S obzirom na kompliciranost i složenost EU prijavne dokumentacije, eventualni prijavitelji bi već sada trebali početi pripremu projekta. Za dodatne informacije i pomoć slobodno se obratite pp.

Moje iskustvo iz prošle godine: "Dobro pripremljeni projekti i dobro vođeni su uspjeli dobiti maksimalne iznose potpora i ostvariti uspjeh , makar je prolaznost bila niska u % zbog loše pripremljene dokumentacije!".
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 13:43   #2
Pitanjce. Gledam taj impuls već dve godine, ali nikako se prijaviti, što zbog nedostatka vremena za pošteno pripremanje dokumentacije, što zbog toga što mi je sve to špansko selo unatoč proučavanju. Ono što mene zanima je - "Ulaganje u proizvodne kapacitete i opremu" - mi se bavimo IT-jem i meni je ulaganje u proizvodne kapacitete ustvari zapošljavanje ljudi, jer su mi oni proizvodni kapacitet Ako imam više ljudi, mogu više proizvoditi. Znam da se tu ustvari misli na strojeve za koje se dobije 75% potpore, dok se za čovjeka dobi 50%. Od kad su strojevi bitniji od ljudi?? (šalim se malo, ali me ustvari zanima od kud ta diskriminacija. meni stroj ne treba. meni je stroj čovjek.)
lollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 13:50   #3
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo iz prošle godine: "Dobro pripremljeni projekti i dobro vođeni su uspjeli dobiti maksimalne iznose potpora i ostvariti uspjeh , makar je prolaznost bila niska u % zbog loše pripremljene dokumentacije!".
Ne čudi me. Prošle godine sam odradio stotine upita za informatičku opremu. Većina upita je bila u stilu "fotoaparat do 8.000 kn", "laptop do 10.000 kn"... Na upit o detaljnijim specifikacijama, ili da mi barem kažu za koju je namjenu oprema, odgovori bi bili "ma samo ponudite nešto, poslije ćemo lako". U bojim slučajevima, tražile su se konfiguracije za igranje sa bespotrebno skupim komponentama
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 20:46   #4
Vezano uz temu koju sam otvorio, danas je usvojen PODUZETNIČKI IMPULS 2015. Ima vrlo zanimljivih mjera, ne idu svi natječaji preko Eu fondova i Javne nabave. Odvojeni su natječaji za prerađivaćku industriju za mikro i male poduzetnike, od onih za uslužne djelatnosti. Na značaju je dobio ICT sektor! Iznos potpora za mikro podouzetnike koji se bave proizvodnjom je podignut na 400.000,00 kn. Svi će iamti šansu za uspjeh, te sam kao direktno uključen u sam proces pripreme, pisanja i provedebe vrlo zadovoljan jer ima za svakoga ponešto! Jedino će biti malo vremena za kvalitetnu pripremu projekta, pa nemojte oklijevati!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 13:36   #5
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Vezano uz temu koju sam otvorio, danas je usvojen PODUZETNIČKI IMPULS 2015. Ima vrlo zanimljivih mjera, ne idu svi natječaji preko Eu fondova i Javne nabave. Odvojeni su natječaji za prerađivaćku industriju za mikro i male poduzetnike, od onih za uslužne djelatnosti. Na značaju je dobio ICT sektor! Iznos potpora za mikro podouzetnike koji se bave proizvodnjom je podignut na 400.000,00 kn. Svi će iamti šansu za uspjeh, te sam kao direktno uključen u sam proces pripreme, pisanja i provedebe vrlo zadovoljan jer ima za svakoga ponešto! Jedino će biti malo vremena za kvalitetnu pripremu projekta, pa nemojte oklijevati!
Palao sam ti PM...
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 20:08   #6
Ide li tko u MINPO ako se na vrijeme prijavio, dana 23.02. u 10.00 sati na prvo predstavljanje Poduzetničkog impulsa 2015., koji zatim kreće po svim većim gradovima ?
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 11:17   #7
Idem ja, čisto da vidim mogu li kao prevoditelj uopće sudjelovati jer su navodno prethodnih godina prevoditelji i još neke djelatnosti bili isključeni iz toga.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 21:49   #8
Dojmovi vas koji ste bili?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 11:30   #9
Pozdrav,

znate li možda može li se paušalni obrt prijaviti na natječaj poduzetničkog impulsa? Puno hvala!
__________________
Empire met its end
Katharina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:47   #10
Quote:
Katharina kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

znate li možda može li se paušalni obrt prijaviti na natječaj poduzetničkog impulsa? Puno hvala!
Ako ste prijavljeni kao nositelj obrta i plaćate doprinose po rješenju , onda se smatrate zaposlenom u obrtu i možete se prijaviti.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:49   #11
Najava je da će u ovaj petak/subotu biti raspisani natječaji za MJERU I-domaći proračun natječaji. Tako su jućer najavili na predstavljanju impulsa.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 15:29   #12
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Ako ste prijavljeni kao nositelj obrta i plaćate doprinose po rješenju , onda se smatrate zaposlenom u obrtu i možete se prijaviti.
Hvala.
__________________
Empire met its end
Katharina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 15:44   #13
OPG-ovi nemaju pravo javljanja na Poduzetnički impuls?
__________________
Zadar je stvorija Boga,a košarka čovika!
maj_moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 20:39   #14
Quote:
maj_moon kaže: Pogledaj post
OPG-ovi nemaju pravo javljanja na Poduzetnički impuls?
ne, oni idu u otvorene programe ruralnog razvoja i županijske potpore.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 00:39   #15
Molio bih informaciju: može li jedna tvrtka eventualno prijaviti više različitih projekata?
itsnotmyname is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 18:43   #16
Ima dosta promjena u odnosu na prijasnje godine..npr sad ce natjecaji biti otvoreni 14 dana i onda se provjeravaju i ocjenjuju svi pristigli projekti, a sredstva se dodjeljuju po bodovnoj listi.

Za mene je jos jedno veliko pitanje otvoreno: korisnici smo potpore iz impulsa 2014 i projekt nam traje do 8.mj. ove godine (godina dana od potpisivanja ugovora). Privremeno izvjestaj predan, sve ide po planu. Dali smo prihvatljiv prijavitelj na impuls 2015?

Gdje god sam pitao, kazu da se jos nezna. Znat cemo ocito tek kad se natjecaji otvore.

Za Vas sa iskustvom u pripremi projekata, jel stvarno velika razlika i puno vise komplikacije (javna nabava, studija izvodljivosti...) za sredstva iz eu fondova? U nedoumici smo dali ici na prvi dio (novci iz drzavnog proracuna) ili drugi dio (strukturni fond). U svakom slucaju projekt ce nam (opet) pomoci pripremati konzultantska firma.
__________________
Ja sam onaj koji jesam
mali jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 18:46   #17
Quote:
itsnotmyname kaže: Pogledaj post
Molio bih informaciju: može li jedna tvrtka eventualno prijaviti više različitih projekata?
Ako sam dobro shvatio na predstavljanju, da, ali proci moze samo jedan projekat (onaj sa najvisim brojem bodova?)
__________________
Ja sam onaj koji jesam
mali jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 09:01   #18
Quote:
mali jozo kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatio na predstavljanju, da, ali proci moze samo jedan projekat (onaj sa najvisim brojem bodova?)
Iz Mjere I-domaći nacionalni program, može se dobiti potproa za samo 1 prijavu, tj. ako netko se prijavi za jačanje prerađivačke industrije, ne može dobiti i za inozemne sajmove, a npr. obrtnici mogu ići na domaće sajmove i prijaviti se za mjeru jačanja prerađ.industrije. Bitno je da su glavne mjere Jačanje prerađivačke industrije i uslužnih djelatnosti, daju najviše sredstava, a ostale mejre će se u nekom opsegu moći kombinirati. Bitije je iskoristiti glavne mjere, a za sporedne će biti u tijeku godine puno natječaja raspisano!

Vrlo bitno je napomenuti: Ako ste se prijavili na MJERU 1-domaći izvori, Vas to ništa ne sprečava da idete na MJERU 2- EU FONDOVI jer Mjera 2. ide prema Regionalnim potporama i GBER-u, a nema pravila de minimis-potpora male vrijednosti. Kada izađe natječaj, trebalo bi biti naznačeno što sve ide i što se može kombinirati. Stručni i educirani konzultanti koji će Vam raditi prijavnu dokuemntaciju. moraju kao i mi to znati i usmjeriti Vas u pdoručje gdje imate najviše šanse i postotak sufinaciranja je veći, gdje je kraći rok provedbe i ostalo.
Bila je najava da će se objaviti Natječaji za domaće izvore ovaj vikend, ali u ovom trenutku na stranici MINPO nije još ništa objavljeno.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 09:07   #19
Dok se čeka objava Natječaja za MJERU I impulsa, evo za one koji žele vidjeti cijeli pregled IMPULSA 2015. Prema najavama ministra, kratak rezime ciljeva i prihvatljivosti za dodjelu potpora bi bio: jačanje konkurentnosti, proizvodnje, porast prihoda, zapošljavanja i izvoza! Za sve nejasnoće i eventualnu izradu složene prijavne dokumentacije, slobodno se javite PP. Sretno svima!

Evo linka stranica Ministarstva poduzetništva i obrta gdje je objavljen Cjelokupni Vodič za poduzetnički impuls 2015.godine.

http://www.minpo.hr/UserDocsImages/P...20-%202015.pdf

Zadnje uređivanje hkolar : 01.03.2015. at 09:11. Reason: uređivanje teksta
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 11:14   #20
Pozdrav svima,

Zanima me da li tvrtke koje se prijavljuju na poduzetnički impuls moraju u tom trenutku već postojati ili se može prijaviti fizička osoba (žena) pa tvrtku otvoriti naknadno? Piše u jednom dijelu: "Poduzetnici početnici" pa zato pitam.

Hvala
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.