Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2016., 21:23   #1
Lightbulb Supruznik kao porezna olaksica kod prijave poreza

Bok. Zanima me zna li netko kako mogu kod podnosenja porezne prijave prijaviti supruznika kao uzdrzavanog clana obitelji. Napominjem da je nezaposlen i da se ne vodi na birou i da nema nikakvih primanja. Koja je procedura?
Cula sam neke price davse obavezno mora prijaviti na zavod za zaposljavanje tevda mu oni trebaju neku potvrdu izdati da nema prihoda...
aza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 11:01   #2
Zna li neto nesto?
aza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 11:32   #3
Pod podacima o uzdržavanim članovima upišete njegove podatke i koristite koeficijent 0,5 za uzdržavanog člana. Priložite vjenčani list gdje se vidi da vam je suprug.
U poreznoj vide da nema nikakva primanja.
BUMBLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 11:41   #4
Quote:
BUMBLA kaže: Pogledaj post
Pod podacima o uzdržavanim članovima upišete njegove podatke i koristite koeficijent 0,5 za uzdržavanog člana. Priložite vjenčani list gdje se vidi da vam je suprug.
U poreznoj vide da nema nikakva primanja.
Puno vam hvala. Kazite mi samo jeli nuzno da suprug ode na zavod za zaposljavanje i tamo se prijavi te da od njih trazi nekakvu potvrdu da nema prihoda od njih? Tko sam cula nesto...
aza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 11:44   #5
i jeli nuzno da obavezno mora biti prijavljen na moju poreznu karticu da bih ga mogla prijaviti kao uzdrzavanog clana na zpp doh obrascu?
aza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 11:44   #6
U poreznoj vide sva primanja stoga netreba.
BUMBLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 11:45   #7
Ne treba.
BUMBLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 16:33   #8
Quote:
aza kaže: Pogledaj post
i jeli nuzno da obavezno mora biti prijavljen na moju poreznu karticu da bih ga mogla prijaviti kao uzdrzavanog clana na zpp doh obrascu?
Za članove obitelji koji su prijavljeni na PK, nema potrebe podnositi ZPP DOH jer su upisani, a upisala ih je sama porezna uprava, pa prema tome znaju za uzdržavanog člana.
ZPP DOH podnosi se samo ako se podaci s PK kartice ili kartica partnera mijenjaju. Ako sve ostaje isto kao na PK ne podnosi se ništa, to će porezna uprava odraditi za vas.
Osim, naravno, ako po nekoj drugoj osnovi nemate obavezu ili mogućnost podnošenja porezne prijave ili ZPP DOH obrasca.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 16:41   #9
Quote:
aza kaže: Pogledaj post
i jeli nuzno da obavezno mora biti prijavljen na moju poreznu karticu da bih ga mogla prijaviti kao uzdrzavanog clana na zpp doh obrascu?
Da je bio prijavljen na tvoju PK karticu olaksicu za njega bi vec koristila prilikom isplate place.
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 21:45   #10
Mene su tražili potvrdu od HZZ da nije u sustavu kod njih evidentiran prije par godina...bez obzira što vide da nema primanja, tako da bolje ti je odmah uzmi tu potvrdu i priloži.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 10:10   #11
IME I PREZIME/SRODSTVO
OIB
POTPOMOGNUTA PODRUČJA I GRAD VUKOVAR
(P1 ili P2)
INVALID
(I ili
I*)
RAZDOBLJE KORIŠTENJA OD / DO
OSOBNI ODBITAK DIJELI SE S OSOBOM
OIB
POSTOTAK OSOBNOG ODBITKA

KAKO OVO POPUNITI U OBRASCU ZPP DOH ???
aza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 14:32   #12
ako ga imaš na svojoj poreznoj kartici, ne radiš prijavu poreza.
ako ga nemaš na svojoj kartici, onda radiš prijavu. Ja sam to upravo odnijela a kao prilog sam priložila kopiju Vjenčanog lista i Potvrdu od HZZ da je nezaposlen.

Ime i prezime muža
Srodstvo: suprug
njegov OIB
Razdoblje korištenja: 01.01.-31.12.

ostalo ništa
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.