Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2016., 00:03   #1
Ovrha-ludilu nema granica

Iako postoji vec jedna tema o ovrsi, ovo "moje" je izvan svih granica (ne samo) zdravog razuma.

Dobio sam ovrhu (citiram):

Ovrsenik MM, 49000 Krapina, kao zakonski nasljednik H. Vjekoslava, duguje gradu Krapini 384,00 kn, zatezne kamate 238,86 kn, sve zajedno 622,86 kn.

Potpis i pecat: Republika HR, Krapinsko-Zagorska Zupanija, procelnik Snjezana Pelin dipl.ing arh.


Nekoliko cinjenica:
1. Vjekoslav H je mrtav vec 8 godina. (saznao sam privatnim istrazivanjem)
2. Vjekoslava H. nisam nikad u zivotu vidio.
3. S Vjekoslavom H. nisam nikad bio ni u kakvim odnosima, ni rodbinskim, ni prijateljskim, ni poslovnim, ni u kakvim drugim odnosima (pise gore, nikad ga nisam vidio !).
4. Preporuceno pismo sam OTVORENO nasao u sanducicu. Na posti su mi objasnili da, ako na pismu pise "UP" (Upravni postupak), ne treba potpisati primitak pisma. Tek napomena: za "R-pisma" (tzv rekomandiert ili preporuceno) postoje MEDJUNARODNA pravila. "R-pisma" postoje svuda u svijetu.
5. Zalba (8 dana) ne odgadja izvrsenje ovrhe.

Pri Gradskoj Upravi su mi rekli: "ne znate kako je nama tesko... mi nemamo podatke... ne trebate nista platiti (uzeli pismo i stavili u nekakvu ladicu)".
Samo uzmite, to je kopija, zadrzavam si pravo poduzeti pravne korake.

Dakle, svrha ovog pisanja je, postoji li ovdje (na forumu) netko, tko mi moze pouzdano reci, postoji li kakav pravni lijek.
Radi se o tome, da ja zelim nadoknadu izgubljenog vremena.
Ili se radi stvarno o tome, da svaka kreatura u ovoj usranoj drzavi moze NEKAZNJENO nekome napisati ovrhu, uvaliti ga u neprilike, bez ikakvog straha, jer ju sistem stiti.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 19:55   #2
1. zastara
2. ne može se upravnim postupkom ganjat nasljednik
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 00:01   #3
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
1. zastara
2. ne može se upravnim postupkom ganjat nasljednik
To uopce nije bilo pitanje.
Ja sa takozvanim "nasljedstvom" nemam nikakve veze.

Pitanje je bilo, ovi poremeceni drzavni (ili gradski) sluzbenici, kakva je njihova (materijalna, krivicna i moralna) odgovornost za takve gluposti, koje salju.
Moze li se njih nekako pozvati na odgovornost ??
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 00:11   #4
Da skratimo priču koja je poprilično nejasna... Ne postoji materijalna, moralna ni krivična odgovornost gradskog službenika u tvom slučaju...
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 08:09   #5
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
To uopce nije bilo pitanje.
Ja sa takozvanim "nasljedstvom" nemam nikakve veze.

Pitanje je bilo, ovi poremeceni drzavni (ili gradski) sluzbenici, kakva je njihova (materijalna, krivicna i moralna) odgovornost za takve gluposti, koje salju.
Moze li se njih nekako pozvati na odgovornost ??
pa neznam zaista odakle im tvoji podaci, u pravilu se sve vidi na rješenju o nasljeđivanju ako nisi ništa nasljedio od "istog" onda neznam na temelju čega su tebe našli... , neznam što dramiš toliko... napiši žalbu i doviđenja...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 08:32   #6
Očito se radi o zamjeni identiteta, rjesit ce to bez problema. Ne treba se zamarat.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 08:59   #7
u današnje vrijeme oib-a....
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 14:42   #8
Vjerojatno taj Vjekoslav H. koji je umro prije 8 godina nije ni imao oib jer se isti primjenjuje od 1.1.2009.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 01:21   #9
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
Da skratimo priču koja je poprilično nejasna... Ne postoji materijalna, moralna ni krivična odgovornost gradskog službenika u tvom slučaju...
Prica je dubiozna. Ja s nicim tu nemam veze.
Greska je ocita, sto zbog gluposti sluzbenika, sto zbog nesredjenih podataka... nemam pojma, koji su jos kriteriji.
Nigdje u EU ne postoji taj nacin slanja ovrha, bez mozga i pameti.
Doslo je do toga, da ti skoro svako privatno lice, bez ikakvog sudskog i/ili nekog drugog postupka, moze ovrsiti sta mu padne na pamet.

Pa ja ni ne trebam nista platiti. Cak sam izricito rekao da se ne zelim zaliti !!
Ta kreatura je odmah uzela to meni iz ruke rijecima: "ne trebate to nista platiti... to ej pogresno...
(Vec sam bio napisao, bio sam svinja, izvrijedjao sam ih stvarno preko svih granica.)

Rekoh, moje pitanje je bilo (i jos uvijek je), na ovrsi se nalazi sluzbeni pecat i potpis ODGOVORNE osobe. Kakva je odgovornost te osobe.

Tko ce meni nadoknaditi moje vrijeme (bar to !), koje sam potrosio za ispravljanje gresaka nesposobnih i glupih sluzbenika.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:47   #10
Za početak ja b se na tvom mjestu definitivno žalio jer to je jedini način da pobiješ takvo rješenje. U protivnom kad tad će ti doći na naplatu... A ti ćeš onda valjda reći pa rekli su mi da ne trebam ništa radit... Kak da ne...
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 03:52   #11
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Očito se radi o zamjeni identiteta, rjesit ce to bez problema. Ne treba se zamarat.


Stvar je u tome da covjek gubi svoje vrijeme i energiju na tudje greske sto bi trebalo biti ekvivalentno novcu, a onda i protuzbi i odsteti. Krajnje je vrijeme da rasprave o ovrhama prebacimo na tu novu razinu na koju uhljebici ne racunaju da bi mogla biti moguca.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 19:49   #12
osobno radim isti posao, i ne bi mi palo na pamet da šaljem nekom "APP" rješenje o ovrsi bez pravomoćnog rješenja o nasljeđivanju bez oib-a nasljednika, prvenstveno ne za j.... 300 kn, koji su i debelo u zastari... (umro je ovršenik jel prije 8 god)
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 20:37   #13
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
Pa ja ni ne trebam nista platiti. Cak sam izricito rekao da se ne zelim zaliti !!
Ta kreatura je odmah uzela to meni iz ruke rijecima: "ne trebate to nista platiti... to ej pogresno...
Greška ili ne, napiši žalbu. Nije mi jasna ta logika ignoriranja sudskih, prekršajnih, upravnih, ovršnih postupaka. Nisi ti jedini, ima takvih koliko hoćeš. A onda se svi kasnije čude kao pura dreku kad im se to naplati.

Evo nedavno je bio u novinama onaj neki tip koji je preplatio 77.000 kuna alimentacije jer budala nikad nije uložio žalbu, on je također shvatio da sina, kao odraslog, više ne treba uzdržavati i da će netko drugi u sustavu (umjesto njega) o tome voditi računa. A sustav zaboli ona stvar koliko sin ima godina. Ako postoji presuda da ga treba uzdržavati i netko pokrene postupak, on je taj koji mora istaknuti žalbu/prigovor. Neće to samo od sebe.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 00:37   #14
Ni nakon par postova se nismo razumjeli. Moje obaveze placanja su mjesavina gluposti, nesposobnosti, inertnosti.... i sta ja znam kakvih jos negativnih osobina onih, koji su mi to poslali. To nije upitno, to je i polupismenom sluzbeniku jasno.

Moje pitanje (i nadalje otvoreno) je: kakva je odgovornost nesposobnog, glupog, polupismenog sluzbenika ??
Moze li takav (glup, polupismen, nesposoban) sluzbenik slati ovrhe tek tako ??
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 09:11   #15
može se podnjeti prigovor čelniku tijela protiv postupanja službenika (osim ako isti nije i naredio da se šalju rješenja app samo da se naplati ), u pravilu oblik kazne za ovakve slučajeve je žalba kod odvjetnika kojom se dižu troškovi postupka koje će na kraju platiti ovrhovoditelj, no budući da oni pokrenuli postupak ovrhe putem upravnog postupka tu nema odjvetničkih troškova.... dakle samo prigovor čelniku tijela... (ona u potpisu pročelnica)
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 01:12   #16
Hm... pa ta procelnica je potpisala ovrhu !!
Ako sam dobro shvatio, nema tu lijeka.
Najgora kombinacija, koja nekoga moze potrefiti je, kad glupan postane marljiv.
Svaki debil ti moze u ovoj usranoj drzavi poslati ovrhu, a na zrtvi je cijeli teret dokazivanja, da je to neispravno.
I "najsladje" je, kad na ovrsi procitas da "zalba ne odgadja izvrsenje ovrhe".
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 17:31   #17
Problem je kaj se u upravnom postupku ne nadonadjuju troškovi odvjetnika, kaj je sramotno jer npr. ti kao osoba A dobiješ od grada krapine da si dužan tolko i tolko, i sad ne da ti se proučavat zakone odeš odvjetniku B kojem platiš npr 250,00 kn+PDV, ili kolko već i ti se dalje time ne zamaraš. Odvjetnik B vodi prepisku sa Gradom Krapinom i neki tamo malo pametniji shvati o čemu se radi i ponište rješenje iz razloga ih i tih. I ti si za to vrijeme igrao tenis, čitao novine, popravljao svoj motor, igrao se s djecom, dok je odvjetnik B radio svoj posao i za to bivao plaćen. Dakle, Grad Krapina je skužio da je zajebao, odvjetnik je napravio ono za što si ga ti ovlastio, ali eto, kad isti zataži naknadu troškova u tvoje ime - hop! nema troškova...to je nama naša borba i ZOUP dao.


Da omoguće da se isplaćuje trošak punomoćniu stranke, koji je odvjetnik, e , da vidite što bi u upravnim službama pazili na točnost.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:35   #18
Quote:
Ivana335 kaže: Pogledaj post
Problem je kaj se u upravnom postupku ne nadonadjuju troškovi odvjetnika, kaj je sramotno.... Dakle, Grad Krapina je skužio da je zajebao, odvjetnik je napravio ono za što si ga ti ovlastio, ali eto, kad isti zataži naknadu troškova u tvoje ime - hop! nema troškova...to je nama naša borba i ZOUP dao.

Da omoguće da se isplaćuje trošak punomoćniu stranke, koji je odvjetnik, e , da vidite što bi u upravnim službama pazili na točnost.
Izgleda da si ti opisala srz problema.
(Pises li ti ovrhe ?? )
Da budem iskren, osim nekoliko sati ljutnje, nekoliko izgubljenih sati u Gradskoj Upravi, nisam imao nikakvih troskova. Niti tezim za materijalnim obestecenjem.
No, rado bih toj nesposobnoj i nepismenoj bagri stao na zulj.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 13:36   #19
Quote:
Ivana335 kaže: Pogledaj post
Problem je kaj se u upravnom postupku ne nadonadjuju troškovi odvjetnika, kaj je sramotno jer npr. ti kao osoba A dobiješ od grada krapine da si dužan tolko i tolko, i sad ne da ti se proučavat zakone odeš odvjetniku B kojem platiš npr 250,00 kn+PDV, ili kolko već i ti se dalje time ne zamaraš. Odvjetnik B vodi prepisku sa Gradom Krapinom i neki tamo malo pametniji shvati o čemu se radi i ponište rješenje iz razloga ih i tih. I ti si za to vrijeme igrao tenis, čitao novine, popravljao svoj motor, igrao se s djecom, dok je odvjetnik B radio svoj posao i za to bivao plaćen. Dakle, Grad Krapina je skužio da je zajebao, odvjetnik je napravio ono za što si ga ti ovlastio, ali eto, kad isti zataži naknadu troškova u tvoje ime - hop! nema troškova...to je nama naša borba i ZOUP dao.


Da omoguće da se isplaćuje trošak punomoćniu stranke, koji je odvjetnik, e , da vidite što bi u upravnim službama pazili na točnost.
Nažalost, ovo je zasad u potpunosti točno. Međutim, koristim priliku i da proširim glas o tome da je nekolicina kolega odvjetnika uspjela sa svojim prijedlozima za ocjenu suglasnosti s Ustavom RH odredbe Zus-a (čl. 79.) prema kojoj u upravnim sporovima svaka stranka snosi svoje troškove te je Ustavni sud u rujnu 2016. donio odluku kojom se cit. čl. 79. ukida i prestaje važiti s danom 31.03.2017. godine.

Dakle, nakon tog datuma će, kao i u parničnom postupku, postojati pravo stranke koja uspije u sporu da joj protivna strana naknadi troškove postupka, uključujući i troškove zastupanja po odvjetniku.:klap:
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 13:57   #20
Tuzis grad Krapinu i sve osobe koje su potpisane na tom papiru, zbog toga i toga.

Ne vidim zasto on ne bi mogao dignuti privatnu tuzbu, zbog uznemiravanja, dusevne boli, izgubljenog vremena, narusenenog zdravlja (a je mu naruseno, od tih idiota).
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.