Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2016., 16:20   #1
Razlika u stvarnim kvadratima od dokumentiranih -PP

Nazalost imam u nasljedju problem u kojoj je upisana jedna velicina kvadrata od stvarnih.

Poslovni prostor je stvarnih 13m2 a upisanih je 7m2, a taj problem datira jos iz vremena kad je moj pokojni djed kupio taj poslovni prostor iz 1962., te imam problem zbog MTU za otvaranje vlastitog obrta u tom poslovnom prostoru.

Pitanje je slijedece: sto se moze dogodit kad dodje geometar i ustanovi da je prostor stvarnih 13m2 i ja upisem u vlasnistvu 13m2. Dakle, sto kad davni prodavatelj dozna da je stvarnih 13m2 a ne 7m2? Mogu li me trazit da ja namirim razliku od 6m2?

Prodavatelj je bila Zidovska opcina.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 12:27   #2
Bas nitko ne zna nista
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 12:45   #3
Daj malo više podataka, gdje se nalazi poslovni prostor (zgrada, kuća), koje akte za uporabu posjedujete, na temelju čega i kad je etažirano i najvažnije, kako je došlo do razlike u kvadraturi, odnosno kako je došlo do povećanja kvadrature PP?
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 12:55   #4
Quote:
f@ye kaže: Pogledaj post
Daj malo više podataka, gdje se nalazi poslovni prostor (zgrada, kuća), koje akte za uporabu posjedujete, na temelju čega i kad je etažirano i najvažnije, kako je došlo do razlike u kvadraturi, odnosno kako je došlo do povećanja kvadrature PP?
Stara jezgra Splita, dakle prije '68.

1962. godine je kupio moj pok.djed poslovni prostor od 13m2 ali su u ugovoru napisali 7m2 (vajda zbog manjeg poreza ) od manjinske opcine. Tako da u vlasnickom listu danas pise 7m2 i ja imam problem otvorit tur.agenciju zbog MTU (jer da imam minimalno 10m2, tada zadovoljavam uvjete).

Dakle, ja stvarno imam kvadrate, ali ih nemam dokumentacijski.

Zanima me sto se moze dogodit kad dodje geometar i napravi stvarno stanje i ja upisem u gruntovnicu a potom i vlasnicki list 13m2?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 14:06   #5
Napisao si sve, a ništa značajno za problematiku.
Ovako poopćeno, pod pretpostavkom da je PP samostalna funkcionalna jedinica, trebalo bi napraviti elaborat etažiranja, potvrditi ga i zatim predati na provedbu u gruntovnicu. Elaborat etažiranja se ne može potvrditi ukoliko ono što se etažira nema građevinsku i uporabnu dozvolu, tako da bi trebali imati i te papire.
Pošalji na pm podatke o ZK izvatku
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 15:07   #6
Quote:
f@ye kaže: Pogledaj post
Napisao si sve, a ništa značajno za problematiku.
Ovako poopćeno, pod pretpostavkom da je PP samostalna funkcionalna jedinica, trebalo bi napraviti elaborat etažiranja, potvrditi ga i zatim predati na provedbu u gruntovnicu. Elaborat etažiranja se ne može potvrditi ukoliko ono što se etažira nema građevinsku i uporabnu dozvolu, tako da bi trebali imati i te papire.
Pošalji na pm podatke o ZK izvatku
Saljem ti podatke cim budem blizu dokumentacije...
A sad cu jos malo poblize pokusat objasnit situaciju. Poslovni prostor se nalazi u prizemlju sa jos 7-8 poslovnih prostora, a na jos 2 ili 3 kata te zgrade se nalaze uredi te manjinske opcine.

Ja ne razumijem te pravne sheme, ali taj moj poslovni prostor je uvijek bila zasebna jedinica od jednog prostora u kojem je otac prije par godina ugradio sanitarni cvor. Dakle, nije taj poslovni prostor bio dio nekad jednog velikog prostora pa parcijaliziran naknadno, ali mozda i je prije 100 godina.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.