Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 17:30   #21
ovdje gdje ja živim a to je zapravo predgrađe zagreba, se pomalo krade, ono tu i tamo netko sruši nešto onako na brzinu šta mu se svidi uz put. ćim dalje ideš prema ruralnim sredinama, krade se sve više, a čuo sam kako u bosni je to pravi biznis gdje ti doslovce poruši cijelu šumu, jer je pola vlasnika u ZG,BG, Njemačkoj itd...

s te strane čak bi ti se bolje isplatilo kupiti šumu na nepristupačnom terenu (trebala bi biti jeftina), neko brdo, tu ti nitko nebi krao, krade se tamo gjde je lako nabrzinu srušiti i natovariti, ali kako ti je netko objasnio troškove tako bi i ti puno platio tu ekspoataciju. također možeš kupiti i šumu koju bi odmah rušio, ali tu bi jako malo zaradio ako si to sam nebi radio i imao bi u svakom slučaju puno zajebancije, treba to na kraju i prodati
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 18:10   #22
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Udaljenost od puta kojim može prići kamion za utovar. Jer ako je predaleko od takvog puta onda moraš dodatno plaćati prijevoz do puta. Isto ti je jako bitno da li je šuma ravna ili je puno gudura/prijevoja. Tada je izvlačenje drva iz tih rupa opet extra trošak.
I nemoj olako shvatiti ni upozorenja o krađama. Krasti ti mogu lokalci direktno iz šume, a mogu ti krasti i drugi kada su drva već posložena za prodaju.

Meni je svejedno što ćeš sa svojim kapitalom, ali ja osobno (sa mojim iskustvima) nikad ne bi ulazio u tako nešto.
Previše je varijabli.
Djavo da ga nosi, nisu neke pare, 2Ha za 5000€, ako ne kupim to verovatno cu ih potrositi na kola, a to je tek trosak, ne valja kad nemas, ne valja kad pretekne.

Inace, gledao sam na google earthu teren prema koordinatama sto mi ih je dao prodavac, onako, blago je nagnut, ima tu i nekih kuca okolo, domacinstava, blizu su i oni atarski putevi koliko sam mogao da vidim, hocu reci nije neka divljina.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 18:19   #23
A evo i onako, slike u vecoj razmeri sa google eartha:

ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 18:29   #24
Dakle suma je tu, na 200m od ovog domacinstva levo dole.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 20:57   #25
Lijep, pitomi krajolik.
Pozitivno je to što je teren relativno ravan, negativno je to što je do prve (za kamione) upotrebljive ceste 200 i više metara - što će ti biti dodatni trošak pri izvlačenju drva.
Nisi napisao koja je šuma (koja su vrsta drva). Po vrsti i količini drveća možeš ugrubo izračunati trenutnu tržišnu vrijednost - pa kada sve ukalkuliraš onda možeš izračunati isplatljivost.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:23   #26
Vidis, to nisam pitao vlasnika, koje drvece tamo ima, zato sam i otvorio temu, da znam sta da pitam i na sta da obratim paznju. I naravno, nista dok se ne ode da se to vidi, gde je i kakav je pristup parceli, itd.
Ali kako vec rekoh, to na prolece boze zdravlja, zasada ako mogu da prikupim sto vise informacija ovako.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:31   #27
Sad mi pade na pamet, posto kroz parcelu protice reka, mogu trupci rekom da se transportuju,
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2019., 18:20   #28
Dali zna netko koja je realna cijena kvadrata sume(grab, hrast, bukva), okolica Zagreba (oko 20km od centra), odmah do gradevinske zone, znaci radi se o parceli nesto manje od 8000 kvadrata, vlasnik je nekada davno prodavao, ali tada nisam imao para i nije me zanimalo, sada imam nesto ustedevine i potrazio bi vlasnika, kupio bi sumu ili barem dio posto je odmah iza moje kuce, ali ne znam koja je realna cijena, gledam po oglasina uglavnom od 1-5 eura kvadrat, ali to su uglavnom sume daleko od gradova i naselja, ovo je puno bolja lokacija i meni dode skoro ko dvoriste...
cunyzg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.