Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2016., 17:50   #3641
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
kartice, multipluskardkartica, snižena cijena samo za "kartičare", 'bem ti kartice, da ti hebem neću kartice i gotovo! želim biti običan kupac koji ne nosi hrpu glupih kartica u novčaniku, koji ne mora odgovarati na pitanja na blagajni, ne želim kartice, ne želim voditi brigu o karticama, ne želim davati svoje podatke, nemojte me pitati za kartice, u kufer i kartice!!!

dosta mi je uvjetovanja i selekcioniranja prilikom kupnje!
ne budi luda! pa dobiješ popust!
lemen is offline  
Old 22.10.2016., 17:53   #3642
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
juhe full pomazu samo ne znam ko bi mi sad to nakuhavao, ja sigurno nit imam vremena nit snage
i beta glukan mi je pomogao, sad to redovno pijem

sve manje mi se da kuhati sama za sebe, pa odi u ducan pa kupi pa izrezuckaj pa skuhaj pa cisti....blah, onak iskreno stvarno mi se ne da
razumijem te, tako je to kod svih nas koji živimo sami
lemen is offline  
Old 22.10.2016., 19:28   #3643
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Hoće, kad se udaš.
Samo onda kreće ona : A kad vi mislite dijete imati?
Ne mislim se udat ni imat djecu, zato me i dave.
I molim te da se ne pretvori ovo sad u raspravu na više strana o imanju/nemanju djece i braku jer za to postoji više tema na forumu.

Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
godine prođu kad se čovjek nauči (ne)odgovarati, ili odgovarati na neočekivan način (koji obavezno zbuni ljude, jer su gotovo svi u šabloni, i vole šablonske odgovore (čitaj: uopće ih nije briga zapravo, al' bitno da se nekaj melje, i naravno, svatko je pozvan dijeliti savjete).
Istina, naučiš se s godinama, ali ne možeš svim članovima obitelji uvijek reći "ne tiče te se", "to nije tvoja stvar", "gledaj svoja posla" i sl.
Npr sad da se vidim s tetom koju vidim 1-2 godišnje najviše i nismo bliske i ja joj tako odgovorim ispala bih ili neodgojeno derište ili kučka.

Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
A čemu tolika uzbuna oko tih klauna, sad se više nitko neće smjeti maskirati u istog jer kod nas živi hrpa ljudi koji imaju fobiju od istih, nisu nikog napali, prema tome ne vidim u čemu je problem. ...
Ja sam na klaunove potpuno ravnodušna i ne razumijem odrasle ljude koji ih se boje. Djecu još nekako, ako to nije McDonald's klaun nego neki horror klaun, ali oni su ružni, a ne strašni

Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
kartice, multipluskardkartica, snižena cijena samo za "kartičare", 'bem ti kartice, da ti hebem neću kartice i gotovo! želim biti običan kupac koji ne nosi hrpu glupih kartica u novčaniku, koji ne mora odgovarati na pitanja na blagajni, ne želim kartice, ne želim voditi brigu o karticama, ne želim davati svoje podatke, nemojte me pitati za kartice, u kufer i kartice!!!

dosta mi je uvjetovanja i selekcioniranja prilikom kupnje!
Svaki put kad Kozmo objavi da je akcija od -30% na svu dekorativu, a na sve Maybelline (npr.) -40% i to samo one s karticama, krenu komentari na Facebooku kako je to bezobrazno i ne tretira se jednako sve, da zašto "skupljači bodova s karticama" imaju privilegije...
Gdje je problem? Nitko neće vidjet tvoje podatke. Pazi, jednom ispuniš i to je to, i nakon toga samo daš karticu kod kupnje, nije ništa komplicirano
Na kakva pitanja moraš odgovoriti na blagajni?
"Želite li kalodont na akciji? Danas je samo 10kn."
Ivanchy91 is offline  
Old 22.10.2016., 19:31   #3644
Quote:
lemen kaže: Pogledaj post
ne budi luda! pa dobiješ popust!
ma jasno mi je za popust, ali nije mi jasno zašto to mora biti uvjetovano imanjem kartica i skupljanjem bodova. tema je, inače, prežvakana, naravno, ali bilo je jače od mene

nikad neću shvatiti to s karticama, i neću se ni truditi da shvatim. do sad su popusti bili za sve kupce, a sad se selekcija pravi na one s karticama i bez (dobro, dm to ima odavna). zašto? zašto vjerni, ili bilo koji kupac u stvari ne može biti "nagrađen" popustom, bez kartičarenja? eto, to je pitanje svih pitanja.

od kupovine se radi čitava znanost, strategija i filozofija ko da je ne znam što u pitanju, od životnog značaja.
ekaliopa is offline  
Old 22.10.2016., 19:39   #3645
meni je zakon Billa kartica, imam valjda miljardu bodova na njoj a nikad nis ne iskoristim osim ono kad onaj neki njihov časopis bude jeftiniji 2.5 kn ako provuces karticu _lol:
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 22.10.2016., 20:52   #3646
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
ma jasno mi je za popust, ali nije mi jasno zašto to mora biti uvjetovano imanjem kartica i skupljanjem bodova. tema je, inače, prežvakana, naravno, ali bilo je jače od mene

nikad neću shvatiti to s karticama, i neću se ni truditi da shvatim. do sad su popusti bili za sve kupce, a sad se selekcija pravi na one s karticama i bez (dobro, dm to ima odavna). zašto? zašto vjerni, ili bilo koji kupac u stvari ne može biti "nagrađen" popustom, bez kartičarenja? eto, to je pitanje svih pitanja.

od kupovine se radi čitava znanost, strategija i filozofija ko da je ne znam što u pitanju, od životnog značaja.
Kako da oni znaju jesi li vjerni kupac ako nisi mogla napraviti karticu? Doslovno minuta posla. Ne pravi se selekcija nego sama trgovina vjerojatno također ima nešto od toga. Ti skupljaš bodove, znači da često dolaziš i to je neki pokazatelj da si vjeran kupac.
Ja imam DM, Kozmo i Bipa karticu i nije nikakav problem.
Evo jučer sam zamijenila 30 bodova s DM kartice za popust na Mixa gel za umivanje.
Ivanchy91 is offline  
Old 22.10.2016., 22:17   #3647
Mislim da te kartice nisu napravljene da kupcima usparaju novce, nego, kao sto je i pravilo, "the house always wins", samo to tak naprave da u biti imas dojam da si na dobitku.
Mozda se i varam , ima discipliniranih kupaca s karticom, ali ima i onih : "Jooooj, fali mi jos x bodova da dobijem popust na y, idem kupiti q koji mi u biti sad ne treba, da dobijem bodove pa si mogu s popusrom kupiti y koji mi isto ne treba ali je na popustu..."
Hannah 3 is offline  
Old 22.10.2016., 23:16   #3648
Quote:
Ivanchy91 kaže: Pogledaj post
Kako da oni znaju jesi li vjerni kupac ako nisi mogla napraviti karticu? Doslovno minuta posla. Ne pravi se selekcija nego sama trgovina vjerojatno također ima nešto od toga. Ti skupljaš bodove, znači da često dolaziš i to je neki pokazatelj da si vjeran kupac.
Ja imam DM, Kozmo i Bipa karticu i nije nikakav problem.
Evo jučer sam zamijenila 30 bodova s DM kartice za popust na Mixa gel za umivanje.
pa recimo za početak, dovoljno bi bilo donijeti račune, oni su valjda neki pokazatelj, osim kaj te u nekim dućanima znaju još iz pretpotopnog doba

i vjerujem da nemaš s tim problem, ali nije to u pitanju; pitanje je tko je izmislio i zašto "svijet pogodnosti", kad je dovoljno staviti popust na određene proizvode? još bolje, nek' trajno bude čim niža cijena, pa će se i više kupovati, valjda.

meni se ne da baviti tim karticama, provjeravati gdje imam koliko bodova, što je sad na xy popustu, itd. to selektiranje kupaca nekom može biti odbojno, da se blaže izrazim, i k'o da smo retardirani pa nas treba za rukicu vodati po dućanu i sugerirati nam što i kako; i onda se zezneš u brzini, ne vidiš da je popust samo za one s karticom, i glupo ti je na blagajni, jer si vidio jednu cijenu, nisi vidio da je za "kartičare", i napokon ne želiš (iz principa) zadržati.

Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Mislim da te kartice nisu napravljene da kupcima usparaju novce, nego, kao sto je i pravilo, "the house always wins", samo to tak naprave da u biti imas dojam da si na dobitku.
Mozda se i varam , ima discipliniranih kupaca s karticom, ali ima i onih : "Jooooj, fali mi jos x bodova da dobijem popust na y, idem kupiti q koji mi u biti sad ne treba, da dobijem bodove pa si mogu s popusrom kupiti y koji mi isto ne treba ali je na popustu..."
apsolutno. to su sve papilova-strategije upakirane u celofan (kao i kod raznih tele-operatera itd; kako god okreneš, uvijek dodatno trošiš i puniš nečiju blagajnu). tjera te da stalno nešto provjeravaš, mami te popustima, jer možda ti baš sad treba još jedan šampon u nizu, ili neka krema, ruž za usne (dm)...i tako sigurno trošiš i više nego si planirao. racionalni kupac zna kako će kupovati, s čim raspolaže i u skladu s tim se "pokrije" . toliko je "akcija" svuda oko nas, da kartice zaista nisu potrebne. za one koje je baš briga (koliko troše i šta kupuju, i vole kartice), za njih i nije ova tema.

o davanju podataka neću ovaj put. istina, možeš napisati Štefica Cvek, Trg svijeta pogodnosti bb, ali ako ti šalju nešto na kućnu adresu, podaci moraju biti vjerodostojni.

Zadnje uređivanje ekaliopa : 22.10.2016. at 23:34.
ekaliopa is offline  
Old 24.10.2016., 09:06   #3649
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Mislim da te kartice nisu napravljene da kupcima usparaju novce, nego, kao sto je i pravilo, "the house always wins", samo to tak naprave da u biti imas dojam da si na dobitku.
Mozda se i varam , ima discipliniranih kupaca s karticom, ali ima i onih : "Jooooj, fali mi jos x bodova da dobijem popust na y, idem kupiti q koji mi u biti sad ne treba, da dobijem bodove pa si mogu s popusrom kupiti y koji mi isto ne treba ali je na popustu..."
Upravo to.
Nemam ni jednu dućansku karticu niti ću je ikada imati.
Dlapek is offline  
Old 24.10.2016., 09:34   #3650
Btw. ljudi su dosta naivni s tim karticama i davanjem podataka. Provlačenje kartice ne služi da biste vi dobili, nego da trgovina dobije nešto od vas, a to su, između ostaloga, i podaci koliko trošite i na što.
Hot candy is offline  
Old 24.10.2016., 09:43   #3651
Kad smo već kod kartica, postoji li neki minimalni limit ispod kojeg ne smiješ platiti karticom?

Ok, znam da možda ne bi trebalo ljude ograničavati i određivati im kako će plaćati ali ovo više nije normalno. Lik kupi 2 jogurta i vadi karticu, žena kupi žvake i vadi karticu. I onda dok onaj uređaj prokuva i izbaci račun, pa ponekad ne prođe par puta, pa se ukuca krivi pin ili tako nešto. Jebalo majku, nikad doći na red na blagajni.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Old 24.10.2016., 09:59   #3652
Zasto bi stavili minimalan iznos, ja kupujem i zvake na karticu, jebe me se sto se njima zasteka apatat, to fakat nije moj problem. Nevolim uopce imat kes u novcaniku, peglam sve sto mogu na American i skupljam bodove pa si dignem.fine stvari na membershipu. Druga su vremena, i ljudi su se vecinom odvikli od keša, ja nikad nemam vise od 100kn u novcaniku, i to ono, za bus i kavu. Samo plastika
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 24.10.2016., 10:00   #3653
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod kartica, postoji li neki minimalni limit ispod kojeg ne smiješ platiti karticom?

Ok, znam da možda ne bi trebalo ljude ograničavati i određivati im kako će plaćati ali ovo više nije normalno. Lik kupi 2 jogurta i vadi karticu, žena kupi žvake i vadi karticu. I onda dok onaj uređaj prokuva i izbaci račun, pa ponekad ne prođe par puta, pa se ukuca krivi pin ili tako nešto. Jebalo majku, nikad doći na red na blagajni.
Mene je neki dan teta u dućanu molila da račun od 19 kn platim karticom jer mi ne može uzvratiti do 100 kn.
Znam da je nekad limit postojao, čini mi se da danas više ne.
TIT is offline  
Old 24.10.2016., 10:33   #3654
Otkad postoje stikeri za nekontaktno plaćanje možeš platiti i par lipa karticom. Za debitnu ne bi trebalo biti donjeg praga, a za kreditnu mislim da ipak jest 10 kuna.
Dlapek is offline  
Old 24.10.2016., 12:11   #3655
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Btw. ljudi su dosta naivni s tim karticama i davanjem podataka. Provlačenje kartice ne služi da biste vi dobili, nego da trgovina dobije nešto od vas, a to su, između ostaloga, i podaci koliko trošite i na što.
da je samo trgovina...

jer da je "samo trgovina", dosta bi bilo dobiti karticu, provlačiti kaj treba, bez podataka (ne trebaš mi ništa slati doma), osigurati si popust . u drugim situacijama itekako ćemo znati tko sve ne-smije tražiti tvoje podatke (osobnu kartu), ali dućanima, kinima i sl. ćemo dijeliti šakom i kapom (i bankama, hebiga).

mislim, jest' da smo mali pod zvijezdama, i da Gugl zna sve, ali ipak...ne sudjelujem u "čipiranju" na nevidljivo, ako imam prilike reći "ne, hvala".
ekaliopa is offline  
Old 24.10.2016., 19:20   #3656
Gazda prodaje stan, jeij.

Nat.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 24.10.2016., 19:36   #3657
koristim kartice i sve moguće pogodnosti jer tako štedim kroz popuste i povrate, nemam toliko para da mi 100 kn popusta u DM-u ne bi niš značilo

do mojih informacija ionako može svatko s imalo informatičke sposobnosti
atlantis is offline  
Old 24.10.2016., 20:06   #3658
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
koristim kartice i sve moguće pogodnosti jer tako štedim kroz popuste i povrate, nemam toliko para da mi 100 kn popusta u DM-u ne bi niš značilo

do mojih informacija ionako može svatko s imalo informatičke sposobnosti
Tako i ja.
Ne uclanjujem se serijski, ali dm mi se pokazao fakat izdasnim sto se tih popusta tice.
Osim toga, boli me briga sto prate sto kupujem. Nek prate ako ce mi po tome prilagoditi ponudu kupona.
Nije mi toliko stalo do tih podataka, nije da sam im obecala sina prvorodjenca
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Old 24.10.2016., 21:30   #3659
U dm-u redovno provlačim karticu, u ostalim dućanima rijetko, a u nekim napasnima uopće ne. dm je ok, nedavno me shopping stajao skoro 400 kn, ponudili su mi da skinu bodove s nje, iskoristila sam neke kupone i uštedila sam oko 100 kn na proizvode koje sam ja željela, a ne koje mi je uvjetovala članarina.
Great Shape is offline  
Old 24.10.2016., 22:06   #3660
Billa zna imat okej stvari kad se skupi bodova, ono tipa tave, tepsije i to, da se izvuci. Plus, imaju ono nesto vikendom kad imas u startu 20% popusta, pa jos 10%na karticu pa jos 10% na america, i jbg, ak pratis kataloge moze se dobrano jeftinije proci.

Besmislena je recimo, Pet Centar kartica, moras potrosit valjda preko 2000kuna kad se sve zborji da bi dobio popust nekih bojednih 20-30% na kupovinu.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.