Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2013., 20:37   #1001
Obicno za rajcice, po mogucnosti neko bio/eko jer se papricice relativno slabo zaljevaju pa bi kod kemijskih moglo doci do nakupljanja soli, ako se moze aplicirati folijarno jos bolje iako nije neophodno. Ionako u pocetnim fazama nema nekog gnojenja prvih par mjeseci, a s desetak biljaka ce litra potrajati godinama. Postoje specijalizirana gnojiva bas za chilli papricice ali nema neke bitnije razlike u odnosu na standardna.

Kao alternativu kod zavrsnog presadivanja u konacnu destinaciju mozes staviti Scott/Substral sporo-otpustajuceg gnojiva sto ce trajati cijelu sezonu.

Doziranje uvijek pola propisane za rajcice, s ozbiljnijim gnojenjem zapoceti tek nakon pojave prvih plodova. I ono najbitnije - ne pretjerivati s njegom ili gnojenjem, papricice ce sasvim sokidno roditi u najbezveznijoj zemlji bez kapi gnojiva, a s pretjerivanjem ces dobiti krasnu i veliku biljku bez ijednog ploda.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 19:54   #1002
Ovaj ruter-rasadnik je ludilo za samo 5 dana pocelo divljati, u prvoj >sobnoj< varijanti za dva tjedna su se poceli stidljivo pojavljivati !

Hvala andrejx na dobroj ideji !!



S lijeva na desno vertikalno po redovima

1 Chocolate habanero
2 Bischop's crown
3 Scotch bonnet mix
4 thai demon
5 bulgarian carrot
Chillishegrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:27   #1003
Super,ja sam u petak stavio još ništa,a valda hoće,ništa sad ih rokaj pod lampu i sretno ti bilo!!
niksam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 20:56   #1004
I evo ga instalacija je spremna, jos samo fiksirat i spojit ventilator i pustam u pogon :-)

Chillishegrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 21:41   #1005
Odlicno
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 22:28   #1006
Znam da možda postoji odgovor u ovih 50 stranica postova, ali naprosto nema čovjek vremena sve prelistati. Svaka čast na ovim tako reći tutorijalima ovdje. Mislim da će mi biti od velike pomoći. Hvala. Uglavnom zanima me da li bi sad bilo prekasno kupiti sjeme,čekati koja dva tjedna da dođe i onda posaditi ?
Pozdrav.
the_bulk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 23:13   #1007
Najljucima (chinesisi) treba 180 dana od klijanja do prvog dozrelog ploda, razni annumi su na 100-120 dana tako da ce oni stici uroditi.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 21:37   #1008
instalacija pustena u pogon
Vidjet cemo rezultate :-)



nakon nekoliko sati rada temperatura zemlje se digla sa 19 na 22°c
Chillishegrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 23:59   #1009
Ja sam isto malo zaigrao sa presađivanjem. Uglavnom, zeznuo sam stvar jer sam ostavio mali rasadnik bez grijača i naravno da pola sjemenki nije htjelo izaći, temperatura je bila oko 20 stupnjeva. Uglavnom, nakon 3 tjedna, rezultati su ovi i mislim da je to to:
Bhut Jolokia - 1 od 3
Tabasco - 0 od 3
Trinidad Bean - 0 od 3
Red Habanero - 1 od 3
Jalapeno - 6 od 6
Scotch Bonnet - 3 od 3
Scotch Bonnet Orange - 1 od 3
Patio Fire - 2 od 4
Bird Eye - 4 od 4

većina sjemena je od premier_seeds-a, manji dio je od hippya iz australije i baš od njega Tabasco mi nije izašao, trinidad bean. Kako sam i najviše nade polagao u njih, sada sam bacio ponovno sjeme u klijalište pa ako se posreći bude možda i bilo nešto od toga.



pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 00:02   #1010
kod mene se pojavila velika kolicina nekakvih letecih musica, imam samo tri biljke u kuhinji a musica na desetine, kroz samonapajajuce posude vidim da se krecu i po zemlji... jednostavno ne znam odakle su se stvorile (male, izgledaju poput vinskih) i stete li paprikama...
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 00:07   #1011
nemaš frke, meni stalno lete oko biljaka i to uglavnom i jesu vinske mušice
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 00:09   #1012
ovo moja zena ne smije vidjeti, pocela mi je prigovarati radi ponekad pretjerane konzumacije alkohola!

reci ce da su dosle u stan za mnom!
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 08:34   #1013
grg4-i kod mene ima tih sitnih mušica.Valjda su došle sa zemljom?.Neki listići(donji) požutili i otpali.Kod slabijih biljčica.Nadam se da ih njihove ličinke ne papaju.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 23:33   #1014
Nakon 16h pod lampom Temperatura zemlje 23°c , Temperatura zraka u nivou biljki 28,8°c jel to OK? kakav savjet ili prijedlog ??




Chillishegrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 11:38   #1015
Ako su biljke zadovoljne ne vidim razloga ista mijenjati
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 12:25   #1016
Smile

Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Ako su biljke zadovoljne ne vidim razloga ista mijenjati
Ako ih se od tridesetak samo jedna osusila pretpostavljam da je to znak zadovoljstva ili imas i neke druge kriterije
Chillishegrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 16:01   #1017
Lako za mene, gledaj njih
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 11:27   #1018
Pozdrav ljudi!
Baš je lijepo vidjeti sve te biljčice, moje (Jalapeno Early, Habanero, Scotch Bonnet, Bhut Jolokia) isto lagano niču, mada se baš ne mogu podičiti velikom klijavošću (valjda sam ih posadio preduboko, sjemenje je bilo loše ili nema dovoljno sunca/topline, u svakom slučaju još se nadam pozitivnom razvoju situacije).

U međuvremenu imam jedno drugo pitanje za koje ne znam gdje bi ga postavio: jeste možda naručivali gotove papričice preko interneta (ebay) i da li je bilo nekakvih komplikacija u vezi uvoza (carina)?
Dok mi ovo izraste potrošit ću par sto kuna samo na onaj kupovni Scotch Bonnet..
Johnybgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 13:12   #1019
Sunce nije bitno za klijanje, jedino toplina i vlaznost.

Na kakve plodove mislis;svjeze, suhe ili umake te ono najbitnije - jel spadas pod ZG carinu ili neku drugu ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 15:18   #1020
Nadam se da ih nisam preduboko zasadio. Vidjet ćemo..
Išlo bi na Zg carinu, uzeo bi svježe, suhe (sasvim svejedno) ili čak mljeveno.
Johnybgood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.