Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2008., 17:15   #3161
Quote:
Dom4e kaže: Pogledaj post
Moram vam reci jos nesto mislim da je bolje da ne marite psorijazu zasto koliko ja znam ona se pojavlja kod stresa i ondak ona siri se i vi jos se nervirate i ondak opet se siri...zato je ne marite ona je glupost izljecit cete se ne brinite se budite pozitivni sve ce biti OK
MA BAŠ TI HVALA NA OVAKO LIJEPIM SAVJETIMA,ODMA MI JE LAKŠE SKORO PA SAM SE ZALIJEČILA.VIDIM DA JE I OSTALIM ČLANOVIMA DOBRO
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 20:18   #3162
Citajuci ove vase zadnje pohvale za Lipolotion odlucio sam ga kupiti i moram reci da sam i ja odusevljen rezultatom vec nakon tri dana, super je, a sto je najvaznije NE SMRDI!!

E kad sam vec kod smrada, ako netko zeli probati Psorex, ostala mi je jedna krema i tri Meda zivota . . . Ako ima tko iz Dubrovnika jos bolje da ga ne moram slat postom . . .
Ja sam ga nabavio preko prijatelja iz Sarajeva, koji je to kupio u apoteci . .
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 20:44   #3163
Quote:
jubito74 kaže: Pogledaj post
Citajuci ove vase zadnje pohvale za Lipolotion odlucio sam ga kupiti i moram reci da sam i ja odusevljen rezultatom vec nakon tri dana, super je, a sto je najvaznije NE SMRDI!!

E kad sam vec kod smrada, ako netko zeli probati Psorex, ostala mi je jedna krema i tri Meda zivota . . . Ako ima tko iz Dubrovnika jos bolje da ga ne moram slat postom . . .
Ja sam ga nabavio preko prijatelja iz Sarajeva, koji je to kupio u apoteci . .
drago mi je da još neko ima iz Dubrovnika
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 20:46   #3164
Quote:
ljutka kaže: Pogledaj post
zašto ne probaš terapije u naftalanu?
Je li to pokriva zdravstveno?
Koliko traje tretman? Je li smrdi puno? Koliko pomaze?
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 00:04   #3165
Quote:
DORICHKA kaže: Pogledaj post
BOK!OPET ME HVATA BED DESNA RUKA JE SVA IZRESETANA IZGLEDAM SUGAVO
Sugavo...e da...
ja otkako sam se vratila s ribica..i kak mi se vratilo..(moram rec u manjem postotku) al svejedno....
BAS SE TAKO OOOPET OSJECAM!!!I OPCENITO S PSORIJAZOM...SUGAVO!!!

POZZ SVIMA
POSTO SE VISE NEJAVLJAM TAK CESTO,JER SAM DEMOTIVIRANA!
SVE NAJBOLJE
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 00:10   #3166
Quote:
jubito74 kaže: Pogledaj post
I ja sam o tome razmisljao, ali kako je sa uzdrzavanjem tih ribica . . . smijes li ih staviti u kadu, mislim u kadi ima raznih necistoca cak i kad je oprana . . . koliko ti ih najmanje treba, recimo za citavo tijelo . . . itd, itd
Zato sam bio i odustao od te ideje, ali nikad se ne zna . . . posto sam opet citav u ljuskicama . .
Nemogu ti biti u kadi..tj neznam kak mislis...ali!!trebaju biti u akvariju....ak ih je vise,bazenu..
i mislim da je meni Mirjana rekla da ide bar 30 ribica na ruke i mislim na noge....al nisam sigurna!
Ugl skup je to zanat...po meni!iako i ne tako bas za kucnu upotrebu,za sebe..al svejedno!

Prednost je sto ih nemoras placat svaki puta..vec su ti pri ruci kad ih trebas...a za rijesavanje psorijaze su vise nego odlicne,pogotovo ak su tvoje,jooj milina bi to bila!!uvijek cist!!hehe...
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 00:53   #3167
Quote:
cokoladicaa kaže: Pogledaj post
Nemogu ti biti u kadi..tj neznam kak mislis...ali!!trebaju biti u akvariju....ak ih je vise,bazenu..
i mislim da je meni Mirjana rekla da ide bar 30 ribica na ruke i mislim na noge....al nisam sigurna!
Ugl skup je to zanat...po meni!iako i ne tako bas za kucnu upotrebu,za sebe..al svejedno!

Prednost je sto ih nemoras placat svaki puta..vec su ti pri ruci kad ih trebas...a za rijesavanje psorijaze su vise nego odlicne,pogotovo ak su tvoje,jooj milina bi to bila!!uvijek cist!!hehe...
Ja sam se navikao, tako da vise ni ne razmisljam o tome . . . mislim biti cist . .
Ali probam sve sto mi se pruzi, zasto ne . . .
Vjerovatno cu probat i te ribice, mada ne znam kako ce one meni kuci pomoci, jer ja imam psorijazu posvuda . . . a ne mogu leci u akvarij, zato sam i pitao za kadu . . .
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 00:54   #3168
Quote:
RUŽA kaže: Pogledaj post
drago mi je da još neko ima iz Dubrovnika
Ima, ima . . .
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:29   #3169
Quote:
jubito74 kaže: Pogledaj post
Citajuci ove vase zadnje pohvale za Lipolotion odlucio sam ga kupiti i moram reci da sam i ja odusevljen rezultatom vec nakon tri dana, super je, a sto je najvaznije NE SMRDI!!
drago mi je da ti se sviđa
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 11:49   #3170
HVALA NA RAZUMIJEVANJU NO S OBZIROM DA IMAM BEBEU 3MJ.NE IZLAZIM ILI RIJETKO SVASTA MI LETI PO GLAVI NIJE NI CUDO DA SE SVAKI DAN IZBACI PO 1 NOVA PA ONDA U KRUG PREZIVIT CU NO UMORNA SAM OD TOGA SVEGA KAO I OSTALI MALO ME PUCA DEPRESIJA (NIJE DUGO) PA ETO BIT CE BOLJE POZDRAV SVIMA
DORICHKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 15:35   #3171
Wink

Pozdravljam sve supatnike!
Vidim da nam se depra prišuljava. Ne dajmo joj mjesta! Je da je, bar kod nas u Slavoniji, vrijeme loše, maglovito, tmurno i već nam je sam tim okruženje depresivno, ne dajmo da nas i psorijaza baci u ''bed''!
Srdačan pozdrav svima
__________________


Ne čini drugome što ne želiš da drugi čini tebi.
lida2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 17:26   #3172
Quote:
lida2008 kaže: Pogledaj post
Pozdravljam sve supatnike!
Vidim da nam se depra prišuljava. Ne dajmo joj mjesta! Je da je, bar kod nas u Slavoniji, vrijeme loše, maglovito, tmurno i već nam je sam tim okruženje depresivno, ne dajmo da nas i psorijaza baci u ''bed''!
Srdačan pozdrav svima
POZDRAV I TEBI.KAKO JE BILO NA PUTOVANJU?KOD NAS NA JUGU JE TOPLO I SUNČANO,JOŠ SE SUNČAM I U KRATKIM SAM RUKAVIMA.POZDRAV I SUNCU ČAČINOM
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 17:30   #3173
Quote:
jubito74 kaže: Pogledaj post
Je li to pokriva zdravstveno?
Koliko traje tretman? Je li smrdi puno? Koliko pomaze?
ij
pisala sam već o tome , al nije mi problem ponovno.ja imam tri terapije od ponedjeljka do petka.medicinski solarij za cijelo tijelo, UVB lampa za vlasište(otklanja crvenilo i ljuskice ) i zadnja terapija je naftalan kada u kojoj sjediš 14min. meni je to super.Ne vidim razloga da smrdiš, jer ta je nafta razrijeđena , a i sve kremice koje doma koristimo nisu ništa bolje.nakon toga se i onako otuširaš.
Ja sam prvi puta bila na terapiji kada je moje tijelo bilo poput bubamare, točka na točkici,tretman traije 20 dana-koža je glatka i moram napomenuti da mi se cijelo tijelo očistilo jedino gdje su ostale pikice su laktovi, ali i to odlazi.
HZZO plaća troškove liječenja ukoliko imaš dopunsko zdravstveno , ako ne onda 20 tretmana košta 720kn što smatram da nije puno.Ja putujem iz zagreba svako jutro tamo, terapije imam od 8.15 do 9.Ako si udaljen 30km od naftalana trebaš u HZZO predati putni nalog i dobiješ novce za prijevoz.
ETO ,ukoliko imate kakvih pitanja slobodno pitajte.
www.naftalan.hr
__________________
20.06.2009
ljutka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 17:32   #3174
samo da napomenem da ćete vidjeti slike liječenje u nafti u linku iznad od naftalana , nafta nije crna sada je smeđa jer je razrijeđuju.

kada ne idem na terapije koristim doma naftalan ulje i naftalan kremu
__________________
20.06.2009
ljutka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 22:39   #3175
Thumbs up jos jedan

Evo jos nekog sa 15 god radnog staza borbe sa ovom dosdnom bolesti.Citajuci vasa iskustva bolje se osjecam jer vidim da smo svi u istom sosu.Poslije pocetnog soka u susretu sa svim pojavama koje nosi psorijaza,cini mi se da sam se vec navikao na sve to.Najvise mi je koza na glavi pogodjena,koristio sam razne kereme ali za kratko vrijeme opet isto.Noaravno nakon ljetovanja na moru je nesto bolje,ali sa hladnim danima se pogorsava,odustao sam od neke vece medicine jer citajuci o tome nemam volje se sa tim ganjati.Uzadnje vrijeme me nerviraju crvene fleke ne velike na licu ,tjs vratu koje mogu samo kremom na kratko smiriti .Ali vazno je ziveti sa optimizmom i osmjehom na licu,pokusati da je covjek ignorise koliko vise moze.Pozdrav za sve forumase.
alhemicar 40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 01:44   #3176
Quote:
ljutka kaže: Pogledaj post
ij
pisala sam već o tome , al nije mi problem ponovno.ja imam tri terapije od ponedjeljka do petka.medicinski solarij za cijelo tijelo, UVB lampa za vlasište(otklanja crvenilo i ljuskice ) i zadnja terapija je naftalan kada u kojoj sjediš 14min. meni je to super.Ne vidim razloga da smrdiš, jer ta je nafta razrijeđena , a i sve kremice koje doma koristimo nisu ništa bolje.nakon toga se i onako otuširaš.
Ja sam prvi puta bila na terapiji kada je moje tijelo bilo poput bubamare, točka na točkici,tretman traije 20 dana-koža je glatka i moram napomenuti da mi se cijelo tijelo očistilo jedino gdje su ostale pikice su laktovi, ali i to odlazi.
HZZO plaća troškove liječenja ukoliko imaš dopunsko zdravstveno , ako ne onda 20 tretmana košta 720kn što smatram da nije puno.Ja putujem iz zagreba svako jutro tamo, terapije imam od 8.15 do 9.Ako si udaljen 30km od naftalana trebaš u HZZO predati putni nalog i dobiješ novce za prijevoz.
ETO ,ukoliko imate kakvih pitanja slobodno pitajte.
www.naftalan.hr
Hm . . . morat cu razmisliti i o toj opciji . . . ali nekako sam preeedaleko, pa mi to nekako nikada nije dolazilo u obzir . .
Hvala na informacijama . .
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 17:03   #3177
Cao svima.Juce sam slucajno naletela na ovaj forum,a vidim da muku mucite sa psorijazom i da mnogi koji je imaju ne znaju puno stvari o njoj.Ja nisam ekspert ali imam brata koji je dobio pre oko 15 godina.
Prvo je isao kod koznog i ostalih doktora jer je imao svrab i mali osip.Pa su mu dali kremu za osip.Naravno,nije bio osip ali nasi doktori su toliko lenji da na stvari gledaju povrsinski i prepisu ti bilo sta.
Krenulo je da se siri svuda,od stopala do temena glave.Tu hemija ne pomaze,moze samo malo da ublazi svrab.Psorijaza se u principu dobija najcesce na nervnoj bazi ali kada se dobije dozivotna je.Ako se desi i da nestane moze se vratiti sutra,a moze i za 10-15 godina,kad god hoce.
Pa je poceo i da posti,isao je i na Hilandar,pa je tamo dobio neko ulje i nista.
E,a onda smo nasli nekog coveka travara u nekom brdu.On mu je rekao da:
-svuda gde ima psorijazu namaze kantarionovim uljem,pa sve to oblozi sa liskama kupusa,pa se uvije u carsav,koliko god moze da izdrzi i koliko puta dnevno moze da izdrzi.
-ne sme da se izlaze vodi preterano i da sto vise delove tela sa psorijazom izlaze suncu,da se isusi.On se bukvalno samo brisao vlaznim maramicama i zapirao a kada mora na brzinu se okupa.
Tako je on to radio i koza mu se vracala u normalu,kosa prestala da opada,i psorijaza je nestala.
E sad,posle 10-ak godina kranulo mu je opet.Jedna nasa prijateljica koja drzi biljnu apoteku mu je preporucila da uzme bris,i iz brisa se videlo da on ima kandidijazu.Nadam se da svi znate sta je kandida.Gljivica koja........i tako dalje.Posto kada imas kandidu,bilo gde u telu ili na telu,ne sme se piti mleko,pivo,jesti beli hleb,slatko itd,sve te stvari razmnozavaju kandidu.Kada prestane da uzima zabranjene stvari za kandidu,njemu se povuce sve sa koze,cim uzima,vraca mu se.
Malo sam vas udavila ali ko god ima problema neka ode da da bris na kandidu,jer mu je mozda to problem,a ako je psorijaza napisala sam gore sta se radi.
Hvala i pozzzz iz Beograda.
INNA BEOGRAD. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 22:34   #3178
samo da prenesem obavijest s drugog topika
Quote:
mariuci kaže: Pogledaj post
Dragi moji,

dr. Stanimirović javlja da će u utorak 2.12. u 14:00 do 17:00 dr. Harari održati predavanje o liječenju psorijaze i vitiliga na Mrtvom moru.
Molim sve zainteresirane da si odmah zateftere ovaj termin u neki rimajnder. Predavanje je otvoreno za sve i nisu potrebne nikakve najave.
Održat će se na adresi Kralja Držislava 6., Centar za ljudska prava. To vam je na početku zelenog vala kada se kreće od džamije, preko puta onog skretanja iza leđa traumatološku.
ja bih svakako išla malo čuti predavanje
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 22:51   #3179
Quote:
INNA BEOGRAD. kaže: Pogledaj post
Cao svima.Juce sam slucajno naletela na ovaj forum,a vidim da muku mucite sa psorijazom i da mnogi koji je imaju ne znaju puno stvari o njoj.Ja nisam ekspert ali imam brata koji je dobio pre oko 15 godina.
Prvo je isao kod koznog i ostalih doktora jer je imao svrab i mali osip.Pa su mu dali kremu za osip.Naravno,nije bio osip ali nasi doktori su toliko lenji da na stvari gledaju povrsinski i prepisu ti bilo sta.
Krenulo je da se siri svuda,od stopala do temena glave.Tu hemija ne pomaze,moze samo malo da ublazi svrab.Psorijaza se u principu dobija najcesce na nervnoj bazi ali kada se dobije dozivotna je.Ako se desi i da nestane moze se vratiti sutra,a moze i za 10-15 godina,kad god hoce.
Pa je poceo i da posti,isao je i na Hilandar,pa je tamo dobio neko ulje i nista.
E,a onda smo nasli nekog coveka travara u nekom brdu.On mu je rekao da:
-svuda gde ima psorijazu namaze kantarionovim uljem,pa sve to oblozi sa liskama kupusa,pa se uvije u carsav,koliko god moze da izdrzi i koliko puta dnevno moze da izdrzi.
-ne sme da se izlaze vodi preterano i da sto vise delove tela sa psorijazom izlaze suncu,da se isusi.On se bukvalno samo brisao vlaznim maramicama i zapirao a kada mora na brzinu se okupa.
Tako je on to radio i koza mu se vracala u normalu,kosa prestala da opada,i psorijaza je nestala.
E sad,posle 10-ak godina kranulo mu je opet.Jedna nasa prijateljica koja drzi biljnu apoteku mu je preporucila da uzme bris,i iz brisa se videlo da on ima kandidijazu.Nadam se da svi znate sta je kandida.Gljivica koja........i tako dalje.Posto kada imas kandidu,bilo gde u telu ili na telu,ne sme se piti mleko,pivo,jesti beli hleb,slatko itd,sve te stvari razmnozavaju kandidu.Kada prestane da uzima zabranjene stvari za kandidu,njemu se povuce sve sa koze,cim uzima,vraca mu se.
Malo sam vas udavila ali ko god ima problema neka ode da da bris na kandidu,jer mu je mozda to problem,a ako je psorijaza napisala sam gore sta se radi.
Hvala i pozzzz iz Beograda.
Vrijedi sve provjeriti, zasto ne. Ali vidis, bas si ubola pravi problem, a to je da su promjene na tijelu kod psorijaze samo simptomi, a ne prava bolest . . . Zato se stalno i vraca nakon ko zna kakvih tretmana . . Kod tvog brata je najvjerovatnije okidac bila kandidijaza, kod nekoga nesto trece itd, itd
Samo si me zbunila sa jednom stvari, a to je da ti je bratu prestala opadat kosa? Od psorijaze ne opada kosa, ja sam je imao po cijelom tjemenu . . Ili je i to individualno? Neka me netko ispravi ako grijesim . .
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 00:24   #3180
Dobro vece svima
Evo mene nakon knekoliko dana,sa novim pitanjima zna li neko za nekakvu infuziju protiv psorijaze?
Evo sada i sa SANDIMMUN kapsule sam morao prestati i kao sto sam morao ostaviti RAPTIVA inekije.Danas sam morao hitno otici kod svog lekara,jer sam ima neverovatne glavobolje broblem sa krvni pritisak i da je on utvrdio da mi organizam ne prihvata SANIMMUN jer Psorijaza stoji kao da nsam pi kpsule.Kaze da sam opet ja izuzetak kod kojih se javlja problem odbacvanja.

Stime mi je preporucio tu infiziju ZNA LI NEKO NESTO O TOME?
(Doktor mi je probao objasniti ali imam problem ne razumem dobro nemacki)
HVALA I LAKU NOC
gogi psori is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:42.