Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2010., 20:01   #1
Svekrve vol.2

Staru temu zbog glomaznosti zatvaramo.
Evo vam skroz nova tema za hvalospjeve svekrvama.

Za nostalgičare: link na staru temu
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Old 23.10.2010., 09:55   #2
Nije moja svekrva, već sestrina, ali me ljuti kao da je moja.
Naime, šogor radi u drugom gradu. Sestra se čuje s njim i naravno, o svemu pričaju. Svekrva čula od nekoga kako se njen sin žrtvuje za svoju ženu i dijete i popizila i rekla mojoj sestri da ne smije njenog sina opterećivati problemima jer je on u drugom gradu, da će on naći drugu ako ona njemu nastavi govoriti o problemima i sl., da se ne bi čudila da je našao ljubavnicu... Muža ne treba opterećivati problemima, a još manje osjećajima.
Šogor na sreću, ne dijeli majčino mišljenje.
Orleanska I. is offline  
Old 23.10.2010., 12:32   #3
nisam udata, ali sam poznavala roditelje nekih od bivsih partnera.
nejasno mi je da su te svekrve toliki problem.
pise se o njima ne kao o zenama koje su nam darovale nase voljene partnere, nego kao o nekim pickama iz pakla.
nejasno mi je kako to neko ne moze izgraditi odnos sa majkom svoga supruga, mozda je to dio balkanskog primitivizma.
kako ne mozes postovati nekog starijeg, shvatiti da je ta zena imala drugaciji zivot, i drugacija iskustva koja su je formirala da bude takva kakva je.
kako u njoj ne mozes vidjeti dio sebe, zene, koja je starija, kovana u drugim vremenima?
kada se udam, nadam se da moj muz imati roditelje, i da ce nasa djeca imati 2 bake i 2 dede.
ucinicu sve sto je u mojoj moci da izgradim dobar odnos sa tim ljudima, ma kakvi oni da su.
mislim da razliciti ljudi zahtijevaju razlicit pristup, i da je to to.
__________________
Strange What Love Does
white panties is offline  
Old 23.10.2010., 13:01   #4
Evo, nisam ni ja udata, ali sam bila u duuugoj vezi gdje je majka od mog bivšeg imala potrebu mene stalno komentirati i kritizirati, bez nekog posebnog razloga... jedina ona iz cijele obitelji (sa svima ostalima sam imala super odnos) ... još dan danas ne znam zašto je to bilo tako, ali smatram njega krivim, jer je on to dopustio...
mislim da se roditeljima (sa obje strane) treba dopustiti najmanji mogući uvid u vezu između dvije osobe.
Keksić... is offline  
Old 23.10.2010., 13:15   #5
...izgraditi dobar odnos s nekim tko te ne poštuje npr...
Kako? A i zašto ? Samo zato jer bum i ja jednom bila stara?
Ne hvala
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Old 23.10.2010., 16:03   #6
Quote:
dublin kaže: Pogledaj post
...izgraditi dobar odnos s nekim tko te ne poštuje npr...
Kako? A i zašto ? Samo zato jer bum i ja jednom bila stara?
Ne hvala


moja svekrva se jučer pkupila s stola i otišla plakat...nakon što smo joj rekli da nam netreba pomoć oko nečega..
to mi nije jasno...ok osjećajna..al i ja sam....
Crnileptir00 is offline  
Old 23.10.2010., 16:32   #7
Quote:
dublin kaže: Pogledaj post
...izgraditi dobar odnos s nekim tko te ne poštuje npr...
Kako? A i zašto ? Samo zato jer bum i ja jednom bila stara?
Ne hvala
mislim da svekrve i snahe ne trebaju ništa ekstra izgrađivati, jer je njihov odnos već zadan. trebaju se samo ponašati u skladu s tim. ja ću svekrvu poštovati kao majku mog muža i baku moje djece.
može ona mene ogovarati i kritizirati do preksutra, ali mene se to ne bi ticalo, ako znam da u tome nema istine. a i da ima istine, opet bi ju pustila da laprda. nikad se ne bih spuštala na njen nivo i započela mučnu svađu. a znam to jer općenito ne dopuštam svađalicama da me izbace iz takta. i vjerujte mi, taj flegma stav pali. a bez poticaja, ni svađalicama se ne da i dalje drviti
Hermina is offline  
Old 23.10.2010., 16:38   #8
Quote:
white panties kaže: Pogledaj post
nisam udata, ali sam poznavala roditelje nekih od bivsih partnera.
nejasno mi je da su te svekrve toliki problem.
pise se o njima ne kao o zenama koje su nam darovale nase voljene partnere, nego kao o nekim pickama iz pakla.
nejasno mi je kako to neko ne moze izgraditi odnos sa majkom svoga supruga, mozda je to dio balkanskog primitivizma.
kako ne mozes postovati nekog starijeg, shvatiti da je ta zena imala drugaciji zivot, i drugacija iskustva koja su je formirala da bude takva kakva je.
kako u njoj ne mozes vidjeti dio sebe, zene, koja je starija, kovana u drugim vremenima?
kada se udam, nadam se da moj muz imati roditelje, i da ce nasa djeca imati 2 bake i 2 dede.
ucinicu sve sto je u mojoj moci da izgradim dobar odnos sa tim ljudima, ma kakvi oni da su.
mislim da razliciti ljudi zahtijevaju razlicit pristup, i da je to to.
Poštovanje je nešto što ide u oba smjera. Ako mene netko ne poštuje kao osobu ja nemam nikakvu obvezu poštovati tu osobu.

Eno baš sam neki dan na pdf-u RiD pročitala kako je neka cura napisala da joj svekrva njezinoj bebi u šali govori joj ova tvoja vještica od mame ti neda ovo, joj ova tvoja vještica od mam ti radi ovo... Mrzim takva podjebavanja upakirana u šalu.

I sad ti meni reci da imaš takvu svekrvu, jel bi je poštovala samo zato što je eto starija i što je mater od tvog dragog?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 23.10.2010., 16:42   #9
Quote:
Hermina kaže: Pogledaj post
mislim da svekrve i snahe ne trebaju ništa ekstra izgrađivati, jer je njihov odnos već zadan. trebaju se samo ponašati u skladu s tim. ja ću svekrvu poštovati kao majku mog muža i baku moje djece.
može ona mene ogovarati i kritizirati do preksutra, ali mene se to ne bi ticalo, ako znam da u tome nema istine. a i da ima istine, opet bi ju pustila da laprda. nikad se ne bih spuštala na njen nivo i započela mučnu svađu. a znam to jer općenito ne dopuštam svađalicama da me izbace iz takta. i vjerujte mi, taj flegma stav pali. a bez poticaja, ni svađalicama se ne da i dalje drviti
po ovome zaključujem da još uvijek nemaš svekrvu?
iskreno se nadam da češ uspjeti u svome naumu jednom kada ju budeš imala, ali vjeruj mi puno toga će ovisiti i o stavu tvoga supruga prema svojoj majci i prema tebi, tako da mislim da ne možeš unaprijed znati da češ se slagati sa svekrvom i ne živcirati se na njene provokacije .
i ja sam mislila kao i ti, pogotovo kada sam čula i vidjela odnos moje svekrve prema drugoj snahi. ali ipak nisam uspjela ostati flegma na sve jer razlika između mog odnosa sa svekrvom i odnosa moje šogorice sa svekrvom je ta što svekrva više voli ''tog '' sina(njene riječi) nego mog muža, pa tako je i ''ta'' snaha svetica, i ''ta'' djeca(unučad) više vrijede
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Old 23.10.2010., 16:42   #10
Quote:
Hermina kaže: Pogledaj post
mislim da svekrve i snahe ne trebaju ništa ekstra izgrađivati, jer je njihov odnos već zadan. trebaju se samo ponašati u skladu s tim. ja ću svekrvu poštovati kao majku mog muža i baku moje djece.
može ona mene ogovarati i kritizirati do preksutra, ali mene se to ne bi ticalo, ako znam da u tome nema istine. a i da ima istine, opet bi ju pustila da laprda. nikad se ne bih spuštala na njen nivo i započela mučnu svađu. a znam to jer općenito ne dopuštam svađalicama da me izbace iz takta. i vjerujte mi, taj flegma stav pali. a bez poticaja, ni svađalicama se ne da i dalje drviti
Ovo sve stoji što si napisala.

A šta ako te počne spuštati pred djecom i rušiti ti autoritet? Ono ti nešto djetetu nedaš, a ona kaže baka će ti to dati, mama je zločesta. Kako bi onda reagirala? Ili ti iza leđa radi baš ono što si joj izričito rekla da ne radi (daje npr djeci čokoladu a dijete ti ima zatvor od nje i svaki put završi na klistiranju kad pojede čokoladu)?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 23.10.2010., 16:59   #11
Sve je to super i sve je za pet!
ALI
ne postujes ti mene
ne poštujem ja tebe
bio ti mama
sveki
sestra
šef na poslu
kao sto je netko rekao, postovanje ide u oba smjera...
Ili zavrsis ko Ana pokorena
jer oni su stari
roditelji od muza
baka i djed od tvog djeteta...
So what!!!!!?????
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Old 23.10.2010., 17:29   #12
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
po ovome zaključujem da još uvijek nemaš svekrvu?
iskreno se nadam da češ uspjeti u svome naumu jednom kada ju budeš imala, ali vjeruj mi puno toga će ovisiti i o stavu tvoga supruga prema svojoj majci i prema tebi, tako da mislim da ne možeš unaprijed znati da češ se slagati sa svekrvom i ne živcirati se na njene provokacije .
:
imam svekrvu ( ne službenu s papirom ,ali živim s dečkom i rješavamo stambeno pitanje)
već je u redu prema meni i ja prema njoj. a ona ima i snahu i unuke i sve je super. vjerojatno je stvar u sredini u kojoj živimo i u činjenici da je ona obrazovana..ne znam..nagađam..
Hermina is offline  
Old 23.10.2010., 17:31   #13
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Poštovanje je nešto što ide u oba smjera. Ako mene netko ne poštuje kao osobu ja nemam nikakvu obvezu poštovati tu osobu.

Eno baš sam neki dan na pdf-u RiD pročitala kako je neka cura napisala da joj svekrva njezinoj bebi u šali govori joj ova tvoja vještica od mame ti neda ovo, joj ova tvoja vještica od mam ti radi ovo... Mrzim takva podjebavanja upakirana u šalu.

I sad ti meni reci da imaš takvu svekrvu, jel bi je poštovala samo zato što je eto starija i što je mater od tvog dragog?
možda drugačije doživljavamo pojam poštovanje. ja ne mislim da bi joj se trebala ulizivati, ugađati joj i tepati, nego čisto da držim nivo bez svađa, prepucavanja i koječega.
što bih postigla da recimo ja njoj ( u gornjem slučaju) odgovorim da je i ona vještica. time sam spasila svoje dostojanstvo? po meni je to samo spuštanje na nižu razinu.
Hermina is offline  
Old 23.10.2010., 17:33   #14
Quote:
Hermina kaže: Pogledaj post
imam svekrvu ( ne službenu s papirom ,ali živim s dečkom i rješavamo stambeno pitanje)
već je u redu prema meni i ja prema njoj. a ona ima i snahu i unuke i sve je super. vjerojatno je stvar u sredini u kojoj živimo i u činjenici da je ona obrazovana..ne znam..nagađam..
Ako je žena kucka
onda je ona to nevezano jel NKV ili VSS

tak da budi happy sto na takvu nisi naisla
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Old 23.10.2010., 17:36   #15
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ovo sve stoji što si napisala.

A šta ako te počne spuštati pred djecom i rušiti ti autoritet? Ono ti nešto djetetu nedaš, a ona kaže baka će ti to dati, mama je zločesta. Kako bi onda reagirala? Ili ti iza leđa radi baš ono što si joj izričito rekla da ne radi (daje npr djeci čokoladu a dijete ti ima zatvor od nje i svaki put završi na klistiranju kad pojede čokoladu)?
mama treba imati glavnu riječ. u ovom situaciji je najgore izgubiti živce, jer onda i dijete svjedoči svađi. ali vjerujem da mora postojati rješenje i za takve slučajeve. npr. uzela bi joj tu čokoldau iz ruke i rekla: hvala baka, to će mama pokloniti prijateljici, jer je "Lucija" od čokolade bolesna i mora doktoru.
Hermina is offline  
Old 23.10.2010., 17:38   #16
Quote:
dublin kaže: Pogledaj post
Ako je žena kucka
onda je ona to nevezano jel NKV ili VSS

tak da budi happy sto na takvu nisi naisla
istina. ali imam osjećaj da kod nas još uvijek vlada "balkanski mentalitet" u kojem svekrva mora ugnjetavati snahu. a toga je možda više kod manje obrazovanih
Hermina is offline  
Old 23.10.2010., 17:51   #17
Quote:
Hermina kaže: Pogledaj post
možda drugačije doživljavamo pojam poštovanje. ja ne mislim da bi joj se trebala ulizivati, ugađati joj i tepati, nego čisto da držim nivo bez svađa, prepucavanja i koječega.
što bih postigla da recimo ja njoj ( u gornjem slučaju) odgovorim da je i ona vještica. time sam spasila svoje dostojanstvo? po meni je to samo spuštanje na nižu razinu.
Ne bih joj ni ja vikala da je vještica nego bi joj lijepo rekla da to što govori nije lijepo i da mi smeta. Ako bi me ignorirala onda bih ju fino ispratila van iz svog doma i rekla da se može vidjeti unuče kad prestane na ovaj način komunicirati.

Al moraš shvatiti da ima žena koje se ne usude ništa reći nazad, nego šute i tpr u sebi. E pa bome ne bi ni to radila. Meni je moje zdravlje prevažno da bi ga ja uništavala gutajući govna od drugih.

Quote:
Hermina kaže: Pogledaj post
mama treba imati glavnu riječ. u ovom situaciji je najgore izgubiti živce, jer onda i dijete svjedoči svađi. ali vjerujem da mora postojati rješenje i za takve slučajeve. npr. uzela bi joj tu čokoldau iz ruke i rekla: hvala baka, to će mama pokloniti prijateljici, jer je "Lucija" od čokolade bolesna i mora doktoru.
Ok, neda mi se sad objašnjavati situacije koje su moje legice i rođakinje imale sa svojim svekićima. Reći ću ti samo jednu stvar, ti imaš ok sveki i ok muža, i blago tebi. Kakvih sam se ja sve horora naslušala od svojih legica, poznanica, rođakinja, bolje je da ne znaš. Prevrti malo staru temu pa ćeš vidjeti kakvih sve bolesnoća ima.

Ja još nemam sveki jer nisam udana. Mama od mog dečka je za sada ok prema meni i takva sam i ja prema njoj. Al danas sutra joj ne mislim dozvoliti da me ujebava u mozak, maltretira i sl., za to ima drugu snaju koja joj to dopušta i šuti i trpi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 23.10.2010., 17:52   #18
Quote:
Hermina kaže: Pogledaj post
istina. ali imam osjećaj da kod nas još uvijek vlada "balkanski mentalitet" u kojem svekrva mora ugnjetavati snahu. a toga je možda više kod manje obrazovanih
DoA-INA sveki vss
pa si pročitaj malo
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Old 23.10.2010., 18:15   #19
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne bih joj ni ja vikala da je vještica nego bi joj lijepo rekla da to što govori nije lijepo i da mi smeta.
to je dobar prvi korak. reći iskreno da te nešto smeta. a rade li to svi?

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post

Prevrti malo staru temu pa ćeš vidjeti kakvih sve bolesnoća ima.
Ja još nemam sveki jer nisam udana. Mama od mog dečka je za sada ok prema meni i takva sam i ja prema njoj. Al danas sutra joj ne mislim dozvoliti da me ujebava u mozak, maltretira i sl., za to ima drugu snaju koja joj to dopušta i šuti i trpi.
pa bila sam na staroj temi i zato baš govorim da većina radi po principu "oko za oko, zub za zub". ja zagovaram drugačije.
i da, nisam udana, ali sam već dovoljno drugo s dečkom da njegovu mamu smatram svekrvom. meni su znali reći "vidjet će ti kad se udaš"..ali šta taj papir može promijeniti?? ona je već svekrva i baka i stvarno se ne miješa tamo gdje joj nije mjesto. možda sam sretnica, ali meni je malo sumnjivo da bi problemi nastali, ako je druga strana dovoljno razumna da ne koristi isto oružje.
Hermina is offline  
Old 23.10.2010., 18:17   #20
Quote:
dublin kaže: Pogledaj post
DoA-INA sveki vss
pa si pročitaj malo
a čitala sam već prije. i u 90 posto slučajeva ja ne bih imala onakve kontra -reakcije. ali znam da nije dobro govoriti kako bi se ponašao u tuđim cipelama..
Hermina is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.