Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2011., 00:53   #3221
Iz iskustva znam da majke ciju su sinovi problematicni obozavaju svoje snahe
whiteknight is offline  
Old 14.06.2011., 03:46   #3222
Ma jel

Nego, nedavno natjerala ja dragog da odemo na nešto što je njegovoj staroj bilo bitno i značilo bi joj da je došao (i ona je bila tamo ,jel').
Njemu se nije dalo, baš stvarno, nije htio ići; ali sam onda rekla da idemo skupa jer je to bio jedini način da i on ode. Eh, i eto kad hoćeš bit korektan...ispadneš glup.
Došli, ja se u naše zajedničko ime ispričala kaj smo kasnili a ona meni na to - "jebite se"
prvi idući put u životu kad mi se obrati (doduše, to neće biti tako skoro)
bu dobila isti takav odgovor, kaj god da kaže. Da, znam, nemojte me razapet, ne kukam, sama sam si kriva - ali htjela sam da odemo jer sam znala da će njoj značiti puno što je on tamo. Smiješno mi je. I eto
ryell is offline  
Old 15.06.2011., 13:20   #3223
Ryellice.....daj nam reci koji je tebi vrag?ona te toliko zlostavljala,maltretira sebičnošću tvoga muža i htjela vam uništiti vezu a ti joj se želiš uvući u...
To nije dobrota to je glupost i ne radiš to samo zbog mužića.How yes no.
Želiš ispasti Superwoman.
Tatatatira...Ryell spašava majku i sina iz ralja svađa i obnavlja njihovu ljubav.
Reci, kaj si očekivala da ćete se svi zagrliti i pjevati Mojoj majci,njoj će suze liti na pelargonije,ona će tebi reći kćeri ili drago mi vas vidjeti te hvaliti tvoju plemenitu gestu???
Tjeraj ga što češće mami .Yap.
Guraj nos u njihov odnos na silu a onda optuži svekrvu da je zla jer se ne želi u ljubavi družiti, ti se toliko trudiš a ni muž to ne cijeni
Rekla ti je savršenu riječ.
Nakon svega trebala bi se baviti isključivo svojim odnosom sa mužem ne njihovim međusobninm odnosom.Nemaju tri godine.Uostalom što se tebe tiče kako oni komuniciraju ili ne komuniciraju.
Ovako ćeš ostati bez sveki ali i bez muža.Sama sebi kopaš jamu.Hajde nemoj više.

za sveki .... žena je ispala kraljica

Zadnje uređivanje pozitivax : 15.06.2011. at 13:34.
pozitivax is offline  
Old 15.06.2011., 14:02   #3224
Promašila si ceo fudbal ("uvući u", "superwoman", "spašava", "kćeri", "trudiš se", "guraj nos na silu" i slično).
Daleko sam ja od toga da se hoću s njom družiti, dapače nas dvije smo za vjeke vjekova zacementirale "odnos" takav kakav je; ili od toga da se ja bavim njihovim odnosom. Jebe se meni za njihov odnos, za njega su sami krivi kakav je (ili nije, jel'). A niti malo me ne dira hoće li on nešto cijeniti ili ne, jer to nije tema niti je ikad bio issue ili moj cilj. Nasmijalo me, čak me više niti ne šokira a kamoli žalosti, kako netko reagira na kurtoaznu ispriku. Po tvojem ispala je kraljica, po mojem - ordinarna nekulturna prostača, no to nije nikakva novost i nije nešto što će me opterećivati i zbog čega ću gorke suze roniti i zdvajati "ah, kako, zašto....". Samo me nasmijalo.
ryell is offline  
Old 15.06.2011., 15:02   #3225
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post

Nego, nedavno natjerala ja dragog da odemo na nešto što je njegovoj staroj bilo bitno i značilo bi joj da je došao (i ona je bila tamo ,jel').
Njemu se nije dalo, baš stvarno, nije htio ići; ali sam onda rekla da idemo skupa jer je to bio jedini način da i on ode. Eh, i eto kad hoćeš bit korektan...ispadneš glup.
Bum na trening zakasnila .. ali ovo su tvoje riječi.
Dakle ne samo da se baviš njihovim odnosom nego ga i forsiraš.
Svejedno mislim da to nije zdravo . Za oboje.
Želiš biti korektna prema njoj ili ?
Čuj..pa ako to nije , nakon svega što si pisala o vašem odnosu ,želja da ispadneš u njenim očima (ti ili muž) hm uzvišena i super onda nam objasni.
Da neke snahe ne pomisle da se forsing muža na druženje sa mamom kada ne želi ,sa kojom ima loše odnose , sa snahine strane naziva korektnost.
Pogotovo kada svekrva ne voli snahu točnije ne može je podnijeti i to joj otvoreno iskazuje.Zato što nije.To je ...zna se kaj

Zadnje uređivanje pozitivax : 15.06.2011. at 15:08.
pozitivax is offline  
Old 15.06.2011., 15:36   #3226
Da objasnim? Okej... Nije bio "forsing" na nikakvo druženje, samo na "ukazivanje" tamo gdje se i ukazao. Druženja ni "d".
Jebiga ipak sam čovjek a ne monstrum i kakva god da ona je, bilo mi je žao. Ne znam koliko to možeš razumjeti. Jesam zlopamtilo, ali nisam namjerno zla.
Fućka mi se kakva ću ja ispasti u njenim očima, uostalom ona kaj je o meni mislila i imala za reći - rekla je; i kakva god da ona bila, ja sam bila i ostala korektna. Poštedi me jeftinog psihologiziranja i zaključivanja naprečac, thanks.
ryell is offline  
Old 15.06.2011., 23:06   #3227
Nisam shvatila....i dalje mislim da to nije iz čistih humanih razloga ali ne poznajem tvoju sveki ni tebe pa...vjerovati ću tvom objašnjenju.
Namjerno zla ako muža ne natjeraš da ide mami???
Ček to znači da sve snahe koje se tak ne ponašaju prema takvim iz pakla svekrvama nego drže kulturnu odstupnicu.. one su monstrumi?

Šalim se.Kužim.Nisi mislila loše.
Uvijek treba biti čovjek ali ponašaš se u konačnici kontraproduktivno za sebe,muža,sveki i vaš odnos u cijelini.
Nakon onoga horora i čistoga zla kaj vam je radila (to je više od loše sveki brr)ti njoj time samo daješ zamah u krila da je u pravu da sina tako maltretira.

Vidi ... opet nije skužila kaj je pisac htio reći .Niti bude skužila posljedice .
Zato ti je rekla ono...
Ako ne shvaćaš,da se zločestom razmaženom djetetu ne daju benzin i šibice u nadi da eto ovaj 596 puta neće zapaliti kuću jer ipak je on mali dečko,mali i sam (tak voli vatru nije on kriv )onda ...žao mi je.
Sve će vam se sa njom ponoviti.
Zato mi je Štefi mrak.Ona to kuži.
Sretno i ne podilazi nikome tko te ne razumije niti poštuje.ah mi žene..

Zadnje uređivanje pozitivax : 15.06.2011. at 23:11.
pozitivax is offline  
Old 16.06.2011., 03:59   #3228
Nije on išao njoj...nego smo se pojavili negdje gdje je njoj bilo jako, jako bitno da se on pojavi. Ak te baš kopka, detaljnije ti mogu na PM.
A meni bilo žao žene kao što bi mi bilo žao bilo koje druge osobe na njenom mjestu, neovisno o tome kakva je ona.
Vjeruj mi, ne da imam distancu prema njoj nego već 7-8 mjeseci nismo doslovno ni prozborile. Vidjele se jednom, u sličnoj prilici kao ovoj nedavno. Ona nakon zadnje scene koju je napravila tu kod nas ne dolazi k nama (doduše nije dolazila ni prije toga), ja ne idem k njoj, sin ju povremeno posjeti, nas dvije se ne čujemo niti telefonom i to je to. On zna meni prenijeti "pozdravila te stara", ja velim "hvala" i to je to. Tu i tamo mojoj staroj šalje poruke i ispituje da kak smo dragi i ja
Kužiš, nema tu "našeg" odnosa. Ona i ja nemamo nikakav odnos. No neću biti kao ona pa joj neću namjerno zagorčavati iako bi joj to bilo puno draže... Jednostavno se više ne zamaram time kaj ona misli i kaj ona hoće. To je njen problem i sve to ide njoj na dušu, a ja se samo mogu nasmijati ovakvoj situaciji, kad se netko ne može kontrolirati pa provali takvu bedastoću kao "jebite se" na ispriku kaj smo kasnili. Jebiga, moj problem kaj sam tak odgojena da se ispričam i crnom vragu ako kasnim
Ona se tak ponaša, "ona je takva" - i to je njen problem; sama o sebi s tim govori, ne o meni. Davno sam se ja prestala uzrujavati kaj ona blebeće... Ilustracija: slučajno čujem od n-te osobe da nedavno priča okolo kak je njen sinek sretno oženjen (a razvel se od prve ž. pred 3 i kusur godine). Kaj ona s tim misli i kaj hoće postić - zaboli me... Ludo je to kaj izvodi, ali meni je fakat smiješno. Nek se veseli

A evo, meni je sad krivo uopće trošiti vrijeme na tipkanje o njoj...al kad me povučeš za jezik.
ryell is offline  
Old 16.06.2011., 09:57   #3229
Jedna epizodica od jučer

Dakle ja i dečko planiramo na put u drugu državu, posjetit njegovu rodbinu na par dana. Dakle rodbina od njegove stare.
Ja se nisam gurala na taj put, da ide bez mene ne bi imala ništa protiv.
Jučer se dečko dogovarao oko termina sa rodbinom preko skajpa i tad je ona čula da ja idem. Mislila sam da zna ali očito nije znala.
Došla je za mnom na terasu pitala da li i ja idem?
Ja rekoh Da.
Ona je doslovno zakolutala očima i sa rukama i glavom radila gestu kao svašta, u smislu zašto idem. , ilti geste nemam komentara.
Ja pitam zbunjeno zašto?
I još jednom pitam u smislu gdje je problem?
Totalno me izignorirala i ljutito odjurila u sobu.

Ne kužim čemu ta reakcija i gdje je problem?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Old 16.06.2011., 11:09   #3230
@ a1exa - a kakav vam je općeniti odnos i odnos sa ostatkom njgove familije koju poznaješ?

Iako, po meni, kakav god bio, reakcija gospođe je totalno neprimjerena, ishitrena i čisto onako ; prožeta seljačizmom!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 16.06.2011., 11:42   #3231
Quote:
whiteknight kaže: Pogledaj post
Iz iskustva znam da majke ciju su sinovi problematicni obozavaju svoje snahe
Tako dugo dok ne shvati da on sa tobom može , a nju nije "slušao".

Tada počinje ljubomora , prigovaranje.....Nazivanje sina za svaku glupost ,provjeravanje jeste si još dobri (kod rodbine i susjeda , i ostalih tko hoće slušati)..........

Zabava zagarantirana.
sama45 is offline  
Old 16.06.2011., 14:18   #3232
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
@ a1exa - a kakav vam je općeniti odnos i odnos sa ostatkom njgove familije koju poznaješ?

Iako, po meni, kakav god bio, reakcija gospođe je totalno neprimjerena, ishitrena i čisto onako ; prožeta seljačizmom!
Pa onako, moj odnos sa njom je malo čudan. Ja njoj očito nisam draga previše, ne znam zašto. Nije mi to nikad direktno rekla jer ona nije taj tip, nego izvede ovakve scene durenja i rolanja očima. Nismo mi ona nikad sjela previše ali sam uvijek bila pristojna jer ono, ipak mu je mama i ne želim zbog gluposti izazivat svađu, radije izignoriram. Nismo se čak ni posvađale, jer opet ona nije tip koji išta direktno kaže.
Mada mi je ovo jučer baš diglo tlak, ne u smislu da me povrijedila jer me briga što ona misli, nego je totalno nekulturna ispala prema meni.
Njegov tata mi je jako drag primjerice, i ja njemu. Imamo čist ok odnos.

A sad ostatak obitelji. Sa njezine strane, kažem žive u drugoj državi pa ih ja zapravo nisam još upoznala jer nije bilo prilike, mada oni znaju priupitat dečka za mene, pozdravit me i sl., i par puta su u razgovoru pitali zašto ne dođemo? Dakle oni nemaju ništa protiv toga da i ja dođem, dapače.

A obitelj sa tatine strane isto ne znam jer su oni u nekakvoj svađi. Ponajprije gospođa majka
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Old 16.06.2011., 14:28   #3233
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Nije mi to nikad direktno rekla jer ona nije taj tip, nego izvede ovakve scene durenja i rolanja očima.
Pa to je zapravo vrlo direktno, samo što nije verbalizirano. Riječi su ponekad suvišne.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 16.06.2011., 14:44   #3234
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Pa to je zapravo vrlo direktno, samo što nije verbalizirano. Riječi su ponekad suvišne.
Samo nije verbalizirano da
Krasno.
Najradije bi nju u krasni kurac poslala, nju i njezine scene. Ali nema smisla. Nema smisla čak ni direktno pitat u čemu je problem.
Najviše mi žao dragog, njega je to baš uzrujalo.

I opet, totalno mi je nejasna kada je ljubazna prema meni. I neću sad pretjerivati oko toga kako je grozna jer zbilja se zna ponašati normalno, "brine" se da li sam jela, često me pita da li trebam ovo ili ono....onako, neke svakodnevne stvari. I onda te scene, gdje očito izreagira instinktivno i ne može sakriti reakciju.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ

Zadnje uređivanje a1exa : 16.06.2011. at 15:16.
a1exa is offline  
Old 16.06.2011., 16:45   #3235
Pozdrav!

Ne znam hoće li ovaj moj post baš biti odgovarajući za ovu temu, ali ne nalazim neku adekvatniju,a i da otvaram novu temu ne zma kako bih je točno nazvala...
Naime, uskoro se udajem, a on ima samo majku i brata koji je teški invalid, otac umro prije par godina...koliko sam imala kontakta s njegovima dosada, jako su fini prema meni, oboje...buduća svektva malo više priča za moj ukus, al ništa da zamjeram, čini mi se ok žena skroz...
samo što se malo brinem kako će muž funkcionirati kad ode živjeti sa mnom (ostajemo u istom gradu) i kad dobijemo djecu, često njima mora pomagati, odvoziti-dovoziti, bojim se da će biti rastrgan dosta (ne kažem da im ne treba pomagati, ne daj bože), ali što mu je majka starija bit će sve teže, što za 20 god ako mu brat ostane sam? ipak mu je brat jedini od obitelji koga ima..
kad sam pokuašavala s njim pričati o ovome, priča bi završila i prije nego b počela, njemu je prebolno to...a ja ipak strepim zbog svega toga..
primjećujem da su oni u velikoj mjeri povezani..
jesam li sebična i grozna?
Ester28 is offline  
Old 16.06.2011., 16:50   #3236
O tome trebate razgovarati, u pravu si. Ako mu je brat invalid naravno da će dio brige pasti na vas, pitanje je samo koliki dio tog tereta ste vas dvoje spremni preuzeti, i za majku također ako joj bude trebalo. Nekakvu logistiku trebate imati, hoćete li i u kojim uvjetima smjestiti ga u dom, kako to financirati, plan bi trebao postojati. Vjerujem da mu je teško, ali to je njegov život, a postaje i tvoj, i trebaš biti upoznata kamo to vodi i što možeš očekivati, barem okvirno.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 16.06.2011., 16:55   #3237
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
O tome trebate razgovarati, u pravu si. Ako mu je brat invalid naravno da će dio brige pasti na vas, pitanje je samo koliki dio tog tereta ste vas dvoje spremni preuzeti, i za majku također ako joj bude trebalo. Nekakvu logistiku trebate imati, hoćete li i u kojim uvjetima smjestiti ga u dom, kako to financirati, plan bi trebao postojati. Vjerujem da mu je teško, ali to je njegov život, a postaje i tvoj, i trebaš biti upoznata kamo to vodi i što možeš očekivati, barem okvirno.
glede preuzimanja tereta, on je tu za svoje 100%...

njegov brat sam radi u jednoj takvoj ustanovi i vjerujem da bi tu mogao imati utočište, ali ništa to nije definirano, nitko to ne spominje, pa kako će zvučati ako ja sad počenm to potencirati?
bojim se i njihovih reakcija, ali naravno da zaslužujem više znati..
voljna sam i pomagati, ali da brat nekad u budućnosti završi kod nas, definitivno ne želim, koliko god okrutno zvučalo..
Ester28 is offline  
Old 16.06.2011., 17:04   #3238
I tvoj partner to treba znati, mora biti upoznat s time. Zaista mu trebaš reći na što si spremna, koliko si voljna biti tu za njega i na raspolaganju (njegovom bratu), a do čega ne želiš da dođe.

Međutim, trebaš biti svjesna da ne ide uvijek sve po planu i ne znaš što se može desiti za xy godina. Možete se sad dogovoriti da neće živjeti s vama, ali da jednog dana ipak ne bude bilo druge prihvatljive opcije. I što onda? Ostaviti muža ili se uhvatiti u koštac i s bolesnim bratom te učiniti najbolje i najviše što možeš?

Računaj da ćete tada vjerojatno imati djecu, pokoji kredit i tko zna što još.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 16.06.2011., 17:44   #3239
@a1exa, jel tvoja svekrva konzervativna/religiozna zena koja jako pati na dojam?
Kela is offline  
Old 16.06.2011., 18:12   #3240
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
@a1exa, jel tvoja svekrva konzervativna/religiozna zena koja jako pati na dojam?
Ne, uopće. Nije vjernica i ne ide u crkvu. Danas mi je dragi rekao da ga je opet pilala ujutro u smislu da oni nemaju dovoljno kreveta, kao da bi bilo nespretno.
Spominjala je nešto duple krevete, ma tko će ga znat.
Mada to jednostavno nije istina.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ

Zadnje uređivanje a1exa : 16.06.2011. at 18:13. Reason: tipfeler
a1exa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.