Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2013., 19:19   #421
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
dobro, ima i toga ovdje, ali da se referiram na ova isčuđavanja zašto je onako reagirao na candijevu provokaciju.
svi znamo da je on nemilosrdni i proračunati lovac na ljudske glave (doduše sa malo drugačijim metodama / pristupom) i da je itekako svjestan svih opasnosti koje nosi taj njegov zanat. drugim riječima, on je hodajuća smrt.
njegovo "prijateljstvo" s djangom je plod vrlo jasnog i decidiranog interesnog dogovora jer; django će njemu prokazati braću a on će djangu u zauzvrat, pomoći osloboditi ženu. splet okolnosti ga je doveo da se nađe u jednoj bezizlaznoj situaciji (otkrivanje prevare te posljedično famozno rukovanje s candijem), jer itekako je svjestan da bilo koja odluka u biti znači njegov "kraj". cijeli "slučaj" bi se zasigurno brzo proširio krajem i on bi kao prokazani i pročitani varalica, završio najvjerojatnije u nekakvom rudniku. dakle, sa tim saznanjima i osjećajima na plećima, u toj teškoj situaciji, donosi odluku s kojom će u neku ruku na kraju izaći kao pobjednik. smaknut će mrskog neprijatelja da barem zadovolji svoj taštinu. zato je i rekao djangu da nije mogao odoljeti, kao da mu se u neku ruku ispričava.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 00:58   #422
Traje pun k**** a brzo prođe. Zabava, zajebancija, puškaranje, pičkaranje, karizmatični likovi, zub na šušti, čangrizavi S.L. Jackson, Franco Nero, Broomhilda Von Shaft (mmmmmm), fušerski južnjački seljoberi, Don Jonson kao Big Daddy, tu i tamo poneka kap krvi i čudesa razna. What's not to like? Baš sam zadovoljan.
Lapinot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 09:10   #423
Sjetio sam se još jednog Tarantinovog odstupanja (osim rap muzike) od Hollywoodskih pravila.

Zadnja scena u filmu.

Cool Guys Don't Look At Explosions

Ili Django jednostavno nije cool guy.


.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 11:39   #424
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Sjetio sam se još jednog Tarantinovog odstupanja (osim rap muzike) od Hollywoodskih pravila.

Zadnja scena u filmu.

Cool Guys Don't Look At Explosions

Ili Django jednostavno nije cool guy.


.
gdje imaju napisana ta hollywoodska pravila da ih ja procitam pa da konacno skuzim o cemu pricate

sad ce ispast da je Tarantinu neki revolucionar il sta ti ja znam, evo oni traze neku duboku filozofiju u ovom filmu a film je toliko jednostavan da jednostavnije ne ide

upravo zato je i dobar, sto nema prekenjavanja da je nesto vise od toga sto je
anati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 12:14   #425
Meni su ta njegova odstupanja odlična, recimo taj rap kad odjednom iznijedri
taman dođe idealno za masakr

Inače mi je muzika u ovom filmu odlična, pogotovo prvi dio filma. skidam

šta se tiče analiziranja samog filma..nema tu previše filozofije. udri brigu na veselje
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 11:37   #426
Preodlican film, Tarantino me opet odusevio, jednostavno mi izmami osmijeh na lice kad se sjetim njegovih filmova. Bas je drugaciji, orginalan.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 14:28   #427
Quote:
amati kaže: Pogledaj post
gdje imaju napisana ta hollywoodska pravila da ih ja procitam pa da konacno skuzim o cemu pricate
Mislim da je video bio jasan......

Na kraju skoro svakog holivudskog akcijskog blockbustera , glavni junak se nikada ne okreće da vidi eksploziju .........već samo nastavi frajerski hodati......

A Django se doslovno namjesti da gleda eksploziju.....
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 16:47   #428
Quote:
amati kaže: Pogledaj post
gdje imaju napisana ta hollywoodska pravila da ih ja procitam pa da konacno skuzim o cemu pricate
Jest da je off topic, ali podsjetilo me na slavnog Bunuela. On je sastavio svojevrsnu slagalicu za odgonetavanje kraja tipičnog holivudskog filma. Kaže, dajte mi početne premise i ja vam slagalicom razvijem priču s krajem kakav je uobičajen za Amere.
Tako kaže anegdota. Al je činjenica da shema postoji.
Tarantino nije shema, ali nije ni revolucija.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 16:56   #429
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Mislim da je video bio jasan......

Na kraju skoro svakog holivudskog akcijskog blockbustera , glavni junak se nikada ne okreće da vidi eksploziju .........već samo nastavi frajerski hodati......

A Django se doslovno namjesti da gleda eksploziju.....
Dobro, i? Ta scena "pogleda" za film je bitna zbog cega? Ne valja ti film ili je nesto osmo u pitanju? Da je nastavio "frajerski hodati" bez da baci pogled na eksploziju onda bi to bili kliseji, Tarantino nema ideje, radi po sablonu i sl. Medjutim, i sada je problem jer, molit cu lijepo, covjek se okrenuo i bezobrazno "pogledao" u eksploziju, a to nikako nije smio da uradi, pa onda jos i ona rap muzika...Mislim stvarno, taj Tarantino stalno nesto odstupa i komplicira.
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 18:15   #430
Quote:
Zgodni kaže: Pogledaj post
Dobro, i? Ta scena "pogleda" za film je bitna zbog cega?
Ma nije uopće bitna....

Nego mi je bio smješan J.J. Abrams na klavijaturama......
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 13:24   #431
Django Unchained
Kao što svaki film Woodyja Allena ima njegove karakteristične crte, Lynch i Tim Burton u svojima i tako dalje i tako dalje, tako i ovaj Django Unchained je cijeli u stilu legendarnog Tarantina. Epske muzike, mudri i pronicljivi dijalozi, dramatične scene, odlične makljaže (samo me zanima da nisu malo prejaki pištolji u tom filmu, s obzirom na vrijeme odvijanja radnje, a pištolji raznose ljude koda si ih puknuo sačmaricom?)...
Jedan od boljih i zabavnijih filmova u zadnje vrijeme. 8.5/10


EDIT
brišite molim ovo, fulao temu.
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 20:42   #432
Meni je film odličan
Neznam kad sam se zadnji put tako smijao.
One scene sa hip-hopom, pa onda ono kad idu sa onim vrećema u pohod Umirao sam.

Jedini pravi minus mi je količina krvi u filmu, u smislu da je ima previše.
I nisam oduševljen sa izborom lika za djanga, mislim nekako mi je mlak.
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 21:06   #433
Jako sam razočaran ovim filmom.
Nije ni malo originalan i definitivno pre dugo traje.

Waltz je dobar, S.L.Jackson je dobar, Di Caprio i Fox su jako loš odabir likova.
Nakon što su ubili Waltza film mi se više nije dao gledati, toliko je Fox slab. Što se tiče Di Capria, on je trebao bit neki opaki zločinac u filmu? Meni je pre smiješan i ni malo uvjerljiv (ja bi stavio Christophera Walkena za tu ulogu).

Soundtrack - opako je zabrijo ovaj put i žešče pogriješio sa tim hip hopom.
Scene nasilja - pre smiješne su i užasno loše napravljene, totalni trash. Ko neki jeftini japanski slasheri.

Imam osječaj da je Tarantino napravio ovaj film radi novaca. I uspio je! Gotovo svima je odličan. Ne znam, možda da nisam gledao druge sve tarantinove filmove imao bih veće mišljenje o njemu, ali ovako THUMBS DOWN
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 22:01   #434
Quote:
El Nino9 kaže: Pogledaj post
Django Unchained
...(samo me zanima da nisu malo prejaki pištolji u tom filmu, s obzirom na vrijeme odvijanja radnje, a pištolji raznose ljude koda si ih puknuo sačmaricom?)...
to je s namjerom hiper stilizirano, i ketchup boja krvi, i pretjerano štrcanje krvi, i brutalna nerealna ubojstva...
homage spaghetti westernima u tarantino stilu
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 22:06   #435
Moj doživljaj.. Film mi je neka iritantna konfuzna zbrka svega i svačega. Nije vestern, nije akcijski, nije komedija, nije satira, nije drama, nije za razmišljanje, nije ozbiljan, nije parodija, nije fantasy, nije realističan, nije povijesni prikaz, ne znam što je. Ne sviđaju mi se takvi filmovi koji se ne mogu odlučiti što su. Ili mi jednostavno Tarantinov humor nije humorističan. Ili sam očekivala nešto drugo.

Početak mi je obećavajuć, onda upadne par kvazi humorističnih scena u krajnje ozbiljnim situacijama za koje se pitam wtf, pa zanimljiv dio sa likom DiCapria, i onda neka prijelomnica, nakon što ga ubiju sve ode u pm - scena ubijanja od pola sata kao iz crtića, ljudi lete kao nošeni granatama, radnja se razvlači, pitam se ima li ovome kraja i o čemu se tu zapravo radi, ne smijem se, dosadno mi je, ne razumijem što je pisao htio reći, gubi se i ono malo smisla što je bilo u početku, sve je nešto pretjerano, nabacano, pa još malo nepotrebne krvi na sve strane, i šećer za kraj - ona scena kad Hildi začepi uši i njih dvoje crnaca, pobjednika, bivših robova, odjašu u mrak kao slobodni ljudi.. 1858.g. Django jači i od Chuck Norrisa

Sam lik Djanga mi je potpuno nezanimljiv, proziran, neuvjerljiv i neprimjeren vremenu i prostoru, ali potpuno primjeren filmu. Moš mislit roba takve samouvjerenosti i muda DiCaprio mi je dobar ali njegova baby faca ne pristaje takvom liku. Ostali likovi su mi previše klišejizirani. Film mi je bezveze, trash, precijenjen, nedovoljno inteligentan za satiričnu komediju, nedovoljno ozbiljan za dramu. Fotografija mi je dobra. Soundtrack je prikladan, miks svega i svačega.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 22:23   #436
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Film mi je bezveze, trash, precijenjen, nedovoljno inteligentan za satiričnu komediju, nedovoljno ozbiljan za dramu. ...
Jao.....

Baš šteta ....... kad netko skroz promaši smisao filma ......

Netko je ovdje već rekao da mu je žao ljudi koji nisu uspjeli uživati u ovom filmu ......

mogu se samo složiti s njim/njom.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 22:25   #437
Nisam promašila smisao, sve mi je jasno. Samo kažem da se ova izvedba meni nije svidjela i da Tarantino nije što je bio. Ukusi i doživljaji su različiti, nema potrebe za sažaljenjem nad time.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 22:27   #438
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Nisam promašila smisao, sve mi je jasno. Samo kažem da se ova izvedba meni nije svidjela i da Tarantino nije što je bio. Ukusi i doživljaji su različiti, nema potrebe za sažaljenjem nad time.
Slažem se. Ja kao obožavatelj Tarantina smatram da je ovo njegov daleko najlošiji film, u potpunosti me razočarao.
Mope is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 23:27   #439
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
to je s namjerom hiper stilizirano, i ketchup boja krvi, i pretjerano štrcanje krvi, i brutalna nerealna ubojstva...
homage spaghetti westernima u tarantino stilu
SPOJLERI!

ZAPRAVO JE najbolje kad ubiju Tarantina. To je ko da se svemirski brod zaletio u njega... Ekplozija na kub. Smijali smo se ko ludi.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 23:33   #440
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
to je s namjerom hiper stilizirano, i ketchup boja krvi, i pretjerano štrcanje krvi, i brutalna nerealna ubojstva...
homage spaghetti westernima u tarantino stilu
Imaš pravo. Isto je i u Kill Billu...
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.