Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2013., 20:00   #481
Quote:
mala srolja kaže: Pogledaj post
mene zanima zna li itko gdje se u zagrebu mogu kupiti kapusle lizina?
U svakoj ljekarni koja npr. ima Twinlab L- lizin kapsule.

Mogu se piti, a prašak stavljati direktno na ranu koja onda brže zacjeljuje.
Osobno isprobano.

Također se pridružujem klubu obožavatelja Herpatch seruma.
Ranica se osušila nakon 3 aplikacije ( naravno izbijen tek 1 mjehurić)
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 16:05   #482
Znaci, borim se s ovim smecem vec nekoliko godina. nesjecam se tocno kada sam ga prvi put imao, ali taman kada sam si umislio "Uh kako je lijepo, koliko dugo vec nisam imao tu sugavu groznicu", pojavi se.

prvo na gornjoj usni na dva mjesta, jedan blizu drugog, i kada mi je to proslo, nakon nekih tjedan dana mazanja sa kremom Activo 3 (http://magazin.net.hr/activo-3-krema...timno-zdravlje) koju mi je preporucila zena u ljekarni, on se danas opet pojavio. ta activo 3 krema mi je u proslosti dosta pomogla, jer sam mazao herplexom, ali mi nebi nimalo pomoglo, dok bi sa ovom kremom stvarno brzo proslo. sada sam procitao nekoliko stranica teme i definitivno cu probati Citrofit, jer mi se ovo busenje i bijeli luk cine ipak malo preekstremno.

sto me zanima je, koliko pomazu npr flasteri oni, mislim da se zovu herpatch?
koliko bi bilo dobro namazati sve citrofitom pa onda staviti taj flaster?
rs01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 16:13   #483
Flasteri su samo bacanje para u prazno. Brzo se odlijepe, zato ih i ne kupujem.
__________________
I'd love to have the whole place swimming in roses.
OnlyIKnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 14:20   #484
Quote:
rs01 kaže: Pogledaj post
Znaci, borim se s ovim smecem vec nekoliko godina. nesjecam se tocno kada sam ga prvi put imao, ali taman kada sam si umislio "Uh kako je lijepo, koliko dugo vec nisam imao tu sugavu groznicu", pojavi se.

prvo na gornjoj usni na dva mjesta, jedan blizu drugog, i kada mi je to proslo, nakon nekih tjedan dana mazanja sa kremom Activo 3 (http://magazin.net.hr/activo-3-krema...timno-zdravlje) koju mi je preporucila zena u ljekarni, on se danas opet pojavio. ta activo 3 krema mi je u proslosti dosta pomogla, jer sam mazao herplexom, ali mi nebi nimalo pomoglo, dok bi sa ovom kremom stvarno brzo proslo. sada sam procitao nekoliko stranica teme i definitivno cu probati Citrofit, jer mi se ovo busenje i bijeli luk cine ipak malo preekstremno.

sto me zanima je, koliko pomazu npr flasteri oni, mislim da se zovu herpatch?
koliko bi bilo dobro namazati sve citrofitom pa onda staviti taj flaster?
Sa flasterima nisam dosad imao iskustva, tako da ne mogu komentirati, ali mogu ti reći ovo:

Ako osjetiš herpes prije nego se pojavi mjehurić (osjećaš laganu bol kad pritisneš usnu ili samo svrab) odmah namaži Virolex-om (trebalo bi je biti u apoteci za kupiti, mast od 50 mg, ne znam koliko košta, sjećam se da sam je plaćao 70 Kn prije 3-4 godine)

Maže se na način da se na vrh prsta (freško opranog naravno) istisne jedna 'kuglica' ili 'trakica' masti koja je dovoljno velika da prekrije cijelo područje koje je zahvatio herpes (obično poznaš po laganom crvenilu), a nanošenje kreme ide tako da prisloniš vrh prsta na usnu, tako da ti dio prsta sa kremom dodirne vrh područja zahvaćenog herpesom, i povučeš prst lagano prema dole zakrećući ga, tako da krema sa prsta pređe na kožu.

Tako ostaviš sve dok krema ne nestane ili se sasuši, pa onda očistiš mjesto vodom, pobrišeš papirom i ponovo namažeš.

Na taj način eliminiraš herpes u roku od 24-48 sati, i obično nema pojave druge faze (mjehurić).

Ako se pojavio mjehurić, postupak je isti, ali tada liječenje traje obično 4-5 dana, i nakon toga ostaje krastica koju ne treba mazati, ali je nezgodno što zna pucati, pogotovo zimi.

Kao priručno sredstvo, u slučaju da si potrošio kremu, ili ti ona nije pri ruci, možeš premazati kožu sa običnom pastom za zube (ne onim fensi-šmensi prozirnim i šarenim, nego običnom bijelom 'starinskom') tako da naneseš debeli sloj prekrivajući cijelo područje zahvaćeno herpesom, i pustiš da se pasta osuši (traje pola dana).

Za prevenciju se konzultiraj sa dermatologom da ti da B6 kompleks ili neke slične tablete, koje ćeš popiti u nešto dužoj dozi (najmanje dvije kutije, a vjerojatno i više).

P.S. Kao 'nuspojava' korištenja Virolex-a može ti se dogoditi da herpes izbije sa unutrašnje strane usana (suprotnom od onog gdje se trebao pojaviti na vanjskoj dijelu usne, ali to te ne treba brinuti, jer puno manje smeta, i ne vidi si.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 11:38   #485
Ja se već dugo borim s ovim, prije je izbijao jednom godišnje, i to ispod kuta usne, ali ne prema usni nego prema bradi, i to je bilo jako ružno, veliko i frustrirajuće, to je znala biti krasta od 2cm (zbilja veliko), kroz koju su još rasle dlake brade, horror. To je jedne godine prestalo, i nije se pojavljivala nekoliko godina, i zanimljivo, više ne izbija na tom mjestu. Sad je prisutna u nosu, i to stalno, samo se seli, ali imam metodu koja skraćuje napad na taj isti dan, eventualno na drugi dan, ovisno kako brzo reagiram.
Uglavnom, miješam u omjeru 4:3:3 ulje gospine trave koje je bazno ulje i trebalo bi ga biti više ali sam pojačao sa uljem čajevca ( antibakterijsko ) i uljem ravintsare ( antivirusno ), ovo zadnje nemojte mijenjati sa uljem ravensare, to je nešto drugo. Smješate, u maloj bočici od 10 ml, kapnete nekoliko kapi na šapić za uho i namažete, isušuje jako brzo, i jako brzo krastica nestaje.

Da sam to znao bar prije dok sam imao ovu vidljivu, ipak su ove u nosu nevidljive, makar jednako frustrirajuće što je kontraproduktivno za liječenje , chill people.

Eh da, ulja kupujem, Pranarom-ova.

Zadnje uređivanje pharaoh1 : 05.02.2014. at 11:45.
pharaoh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 17:03   #486
Quote:
pharaoh1 kaže: Pogledaj post
Ja se već dugo borim s ovim, prije je izbijao jednom godišnje, i to ispod kuta usne, ali ne prema usni nego prema bradi, i to je bilo jako ružno, veliko i frustrirajuće, to je znala biti krasta od 2cm (zbilja veliko), kroz koju su još rasle dlake brade, horror. To je jedne godine prestalo, i nije se pojavljivala nekoliko godina, i zanimljivo, više ne izbija na tom mjestu. Sad je prisutna u nosu, i to stalno, samo se seli, ali imam metodu koja skraćuje napad na taj isti dan, eventualno na drugi dan, ovisno kako brzo reagiram.
Uglavnom, miješam u omjeru 4:3:3 ulje gospine trave koje je bazno ulje i trebalo bi ga biti više ali sam pojačao sa uljem čajevca ( antibakterijsko ) i uljem ravintsare ( antivirusno ), ovo zadnje nemojte mijenjati sa uljem ravensare, to je nešto drugo. Smješate, u maloj bočici od 10 ml, kapnete nekoliko kapi na šapić za uho i namažete, isušuje jako brzo, i jako brzo krastica nestaje.

Da sam to znao bar prije dok sam imao ovu vidljivu, ipak su ove u nosu nevidljive, makar jednako frustrirajuće što je kontraproduktivno za liječenje , chill people.

Eh da, ulja kupujem, Pranarom-ova.

Samo sam htjela zahvaliti na ovom receptu. Ja se stalno mučim s tim herpesima i često mi izbijaju na usnici. Probala sam svakakve kupovne preparate i savjete, ali što god bih napravila herpes mi je trajao minimalno mjesec dana i onda bi mi bio ožiljak, odnosno ona roza koža još tjedan dva. Koma.
Zahvaljujući ova tri eterična ulja, nakon deset dana, kao da ga nikad nije bilo.
Oduševljena sam. Čak sam bila i prelijena i nisam koristila štapić za uši nego prstom i nije mi se širilo kao s herplexom, virolexom itd.
Svakom preporučam, isplati se. Dobra investicija! Najbolje rješenje za dosadni herpes.
Svaka čast! hvala puno.
picka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 22:33   #487
Rane u nosu

ne znam jel već ima negdje ranija tema..ako ima, ispričavam se

dakle, svaki put kad mi malo jače nos curi u nosu mi se pojavi najprije mali mjehurić, koji potom pukne i nastane rana. i naravno, peče i boli.. i uvijek se pojavi na hrskavici, na samom početku..
zanima ne jel to nekakva bakterija, može li se liječiti?
tashee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 23:20   #488
Quote:
tashee kaže: Pogledaj post
ne znam jel već ima negdje ranija tema..ako ima, ispričavam se

dakle, svaki put kad mi malo jače nos curi u nosu mi se pojavi najprije mali mjehurić, koji potom pukne i nastane rana. i naravno, peče i boli.. i uvijek se pojavi na hrskavici, na samom početku..
zanima ne jel to nekakva bakterija, može li se liječiti?
Hm, samo nagađam- herpes
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 22:15   #489
Mali gad se danas pojavio!
Znam da mi je to imunitet oslabio, nema ni tjedan dana da sam ozdravila kako spada, a opet sam prehlađena.
I evo ga. A nisam ga imala već četiri i po godine.
Evo nisam cijeli dan nikakav svrbež primijećivala, ništa, a prije jedno tri sata sam skontala da mi se na mjestu oko ožiljka na usnici pojavio kao mali prozirni mjehurić. A ima ih i unutar nosnice, samo što mi ti ne smetaju toliko jer se ne vide.
I maloprije sam primijetila da mi je na donjoj usnici kao malo crveno, pa sam i to namazala herplexom. Ne znam, nisam na tom mjestu nikad prije imala herpes, možda sam taj samo umislila. Nadam se.

Eto, sad sam natrackana herplexom, bumo vidli što što će bit sutra s tim.

Ajme samo da se ne razbukta, ne da mi se izlazit iz kuće takva.

A dobro, u zadnje vrijeme sam fakat malo zeznula cijelu tu brigu oko zdravlja. Nisam pila puno vode (manje nego inače), jela sam malo voća a puuuuno nezdravog, slabo spavala i eto mi sad.

Osim što sam bolesna i osjećam se šugavo, sad još i taj herpes.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 11:50   #490
Nakon konstantne borbe s herpesom jednom mjesečno, a nekada mi se znao pojaviti i za redom i to već godinama probala sam svašta i tablete Vitolex i sve moguće kreme i suplemente a onda sam se zdravom logikom odlučila za vitamine B i vec četiri mjeseca nisam imala herpes. Herpes izaziva stres i loš imunitet pa sam našla B-complex vitamine koji imaju i C vitamin. Jedina mana vitamina B je povećanje apetita, ali za zdravlje i to ću trpiti. Tako da bacite sve u smeće i pijte vitamine B I puno lakše se nosim sa stresom otkako ih pijem Provjerite i da li vam fali cinka i selena u organizmu jer su i oni odlična pomoć pri supresiji herpesa. Greška je što svi pokušavamo izliječiti herpes kada izbije, treba spriječiti da se uopće pojavljuje a ovi vitamini u tome jako pomažu
Sathya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 07:30   #491
Koristite Herplex, ali on jedino pomaže ako ga se stavi kada usna počne svrbiti ili peckati, kada se stvori plik onda više ne vrijedi. Ono što je meni pomoglo da brže prođe je Herplex i kada se stvore plikovi nemojte čekati da sami puknu, uzmite iglu (dobro je očistite) i sami ih probušite, nakon toga često mažite sa domaćom melem masti jer time ubrzavate proces zacjeljivanja rane a i onemogućavate da se rana zatvori, jer kad se zatvori onda čim se nasmijete, više otvorite usta ili zijevnete, rana pukne i mora ponovno zacijeliti zbog čega herpes ''traje'' i po tjedan ipo.

Ja ga se na ovaj način riješim za maksimalno 4 dana.
__________________
I feel like I'm the worst, so I always act like I'm the best.
Shuffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 16:50   #492
Pozdrav svima!

Molila bih za savjet, naime, moj muž ima herpes između šake i nadlanice i to traje već 3 mjeseca. Sva 3 mjeseca jadan pije tablete Herplex-a, mazao je i sa mašću, pije vitamine, Beta Glucan i svejedno nikako ne prolazi, sad je već ušao u 4. mjesec ...

Prije ovoga je samo jednom imao herpes (na istom tom mjestu) ali trajalo mu je skoro godinu dana ...

Strah me već da pije toliko Herplex-a, to ne može biti zdravo ni dobro za njega.

Ima li tko pliz nekakav savjet, trik, osobno iskustvo koje bi moglo pomoći?
Bila bih jako zahvalna, hvala unaprijed!
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 11:23   #493
Unhappy

Pozdrav,
meni se herpes javlja na desnom obrazu jednom godišnje i to, naravno, zbog pada imuniteta i stresa. Čim osjetim lagano peckanje stavim Virolex mast i prođe mi kroz desetak dana. Pojavi se par mjehurića, ali ništa strašno.
Međutim, prijateljica mi je savjetovala da koristim češnjak umjesto te masti jer njoj navodno pomogne. Njena metoda je da prepolovi češnjak na pola i onda jednu polovicu drži minutu - dvije na tom području, zatim napravi stanku od par minuta i onda drži drugu polovicu češnjaka minutu - dvije.
Ona tvrdi da joj ta metoda pomaže da herpes ne bukne na licu, tj. nema mjehurića nego samo crvenilo.

Upravo mi je izbio herpes a Virolexa trenutno nemam, pa me zanima da li je netko od vas koristio tu metodu i da li vam je stvarno pomogla?
Midnight star is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 21:47   #494
Pa probaj, šta te košta?
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 14:30   #495
Nakon herpesa je dosla krasta, nakon sto se malo odvojila uspjela sam je skinuti, nije tekla krv, ali ostalo je crveno i malo me pece. Sad me je strah da ce se ponovno napraviti krasta. Postoji li nesto s cim bih mogla mazati da se to ne dogodi?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 14:32   #496
Mazi melemom, to sad vise nije aktivan herpes, nego obicna rana kao i svaka druga!

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 14:43   #497
Quote:
points kaže: Pogledaj post
Mazi melemom, to sad vise nije aktivan herpes, nego obicna rana kao i svaka druga!

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Hvala. Melem trenutacno nemam, bi li pomogao propolis, med ili kantarjonovo ulje?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 22:27   #498
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
Hvala. Melem trenutacno nemam, bi li pomogao propolis, med ili kantarjonovo ulje?
...neće odmoći (osim ako ne postoji preosjetljivost na isto)
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 14:43   #499
Ja sam ga evo baš danas dobila. Nažalost, probudila sam se ujutro s njim. Stavila sam herplex jer to jedino imam pa da vidimo hoće li oporavak biti kraći. Inače, zadnji herpes mi je trajao 2 tjedna, a onda sam još mjesec dana imala ožiljak iako nisam ništa prčkala po krati nego pustila da samo sve otpadne.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 14:11   #500
Nikad ranije ga imao.... i evo danas, nakon sto sam odlezao 4 dana zbog gripe pod visokom temperaturom.

Trebam li ga ocekivati cesce, ili samo u ovakvim iznimnim situacijama?
GoogleGuy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.