Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2009., 12:26   #41
na koju foru se vi sjecate ispita tih iz propisa..ja se uopce toga ne sjecam,a kamoli bodova kolko imao..il ste svi nedavno polagali..
vidim i za prvu pomoc,tog se ne sjecam ni da polagao..
al znam kad polagao vozacki da malo falilo sudar da napravim..dolazio mi desni i ja kocim polako i nicim izazvan odlucujem ubaciti u nizu i proci prije njega..kao sto netko rekao,toliko se dojmio ispitivaca,da ga morao ponovo provozati
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna
patriot is offline  
Old 04.12.2009., 12:34   #42
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Osim ubacivati u brzinu, puštati kvačilo, raditi provjeru i skretati istovremeno, prilagođavati brzinu u zavoju i sl.

Daleko si ti od znanja, nemoj se zavaravati...

Još uz to kršiš zakon ilegalno vozeći svoj auto bez položenog vozačkog ispita. Jel znaš uopće koja je kazna za to?
Nije samo to već me muči i kad uđem u neko raskrižje bez semafora, a tamo u nekim dijelovima znakovi, a nekima ne, pa se moram na brzinu snaći, a uto mi dolazi svaki auto s svoje strane. Na žalost mi instruktor nikad nije obraćao pozornost na to da mi to rastumači. ( mislim na prošlog instruktora), pa sam zbunjena kad na to naiđem. Znam da vrijedi pravilo desne strane u slučaju cesta istih važnosti, ali treba se snaći, dok je auto još u brzini.. Za poludit. Znam to riješiti na papiru, ali uživo mi je malo teže. Na žalost, mislim da je moj problem što se nisam naučila gledati situaciju oko sebe koliko bi trebala. I u životu najčešće hodam ili spuštene glave ili usko gledam oko sebe. Tak se nisam naučila ni s autom gledati na sve strane što moramo, ako želimo proći..
Imam još jako puno rupa u znanju, na žalost. Nadam se da ću uspjeti pohvatati sve konce. Zato sam se i vozila s svojim autom, jer onda imam vremena proći mnogo situacija, a nitko mi ne štopa vrijeme i za to naplaćuje 100 kuna po satu..

p.s. Kolike su kazne ako me uhvate bez vozačke?
BlueMarine is offline  
Old 04.12.2009., 13:05   #43
Quote:
BlueMarine kaže: Pogledaj post
p.s. Kolike su kazne ako me uhvate bez vozačke?
5 do 15 tisuća kuna ili eventualno 60 dana zatvora.
frANZi50 is offline  
Old 04.12.2009., 13:06   #44
Quote:
BlueMarine kaže: Pogledaj post
Nije samo to već me muči i kad uđem u neko raskrižje bez semafora, a tamo u nekim dijelovima znakovi, a nekima ne, pa se moram na brzinu snaći, a uto mi dolazi svaki auto s svoje strane. Na žalost mi instruktor nikad nije obraćao pozornost na to da mi to rastumači. ( mislim na prošlog instruktora), pa sam zbunjena kad na to naiđem. Znam da vrijedi pravilo desne strane u slučaju cesta istih važnosti, ali treba se snaći, dok je auto još u brzini.. Za poludit. Znam to riješiti na papiru, ali uživo mi je malo teže. Na žalost, mislim da je moj problem što se nisam naučila gledati situaciju oko sebe koliko bi trebala. I u životu najčešće hodam ili spuštene glave ili usko gledam oko sebe. Tak se nisam naučila ni s autom gledati na sve strane što moramo, ako želimo proći..
Imam još jako puno rupa u znanju, na žalost. Nadam se da ću uspjeti pohvatati sve konce. Zato sam se i vozila s svojim autom, jer onda imam vremena proći mnogo situacija, a nitko mi ne štopa vrijeme i za to naplaćuje 100 kuna po satu..

p.s. Kolike su kazne ako me uhvate bez vozačke?
koliko si sati odvozila? jer prema ovom je evidentno da se uopće ne snalaziš u većini prometnih situacija,kao i da se nisi navikla promatrati situaciju oko sebe,jer u raskrižju realno gledano moraš paziti na:znakove,brzinu u kojoj si,prilagodit brzinu kretanja,daljinu do raskrižja,tko ti dolazi s koje strane,ako se prestojavaš gledat u retrovizore.....u istoj sekundi moraš percipirat puno stvari....
o vožnji bez vozačke ne želim komentirat,kazne su velike,da ne govorimo još u slučaju da izazoveš nesreću,što bi se lako moglo dogodit s obzirom da se ne snalaziš u prometu...
nemoj riskirat,nađi si instruktora koji ti odgovara,i koji ima stpljenja za tvoje probleme,i plati si onoliko dodatnih sati koliko će ti trebat,jer i to će te manje koštat od toga da plaćaš kaznu za vožnju bez vozačke,ili izazivanje prometne nesreće...
mustang01 is offline  
Old 04.12.2009., 13:21   #45
Quote:
mustang01 kaže: Pogledaj post
koliko si sati odvozila? jer prema ovom je evidentno da se uopće ne snalaziš u većini prometnih situacija,kao i da se nisi navikla promatrati situaciju oko sebe,jer u raskrižju realno gledano moraš paziti na:znakove,brzinu u kojoj si,prilagodit brzinu kretanja,daljinu do raskrižja,tko ti dolazi s koje strane,ako se prestojavaš gledat u retrovizore.....u istoj sekundi moraš percipirat puno stvari....
o vožnji bez vozačke ne želim komentirat,kazne su velike,da ne govorimo još u slučaju da izazoveš nesreću,što bi se lako moglo dogodit s obzirom da se ne snalaziš u prometu...
nemoj riskirat,nađi si instruktora koji ti odgovara,i koji ima stpljenja za tvoje probleme,i plati si onoliko dodatnih sati koliko će ti trebat,jer i to će te manje koštat od toga da plaćaš kaznu za vožnju bez vozačke,ili izazivanje prometne nesreće...
To sam i napravila. Odgodili smo ispit, a novi instruktor mi je fakat perfekcionist, pa se nadam da ćemo uz malo sreće uspjeti taj ispit dotjerati do kraja!
BlueMarine is offline  
Old 04.12.2009., 13:25   #46
bilo je davnih godina, ako se dobro sijećam vožnju sam položio iz 6. ili 7. puta a teoriju od prve. Ali onda to sve skupa nije bilo tako skupo kao danas. Moje iskustvo je da te srušiti uvijek mogu, bez obzira kako dobro voziš jer se greška uvijek može pronaći. Tako sam ja padao jer sam npr. jednom stao na pješačkom prijelazu pješaku (a nisam trebao jer ta osoba kao nije imala namjeru prelaska ceste..), drugi puta sam pao jer nisam stao na pj. prijelazu, treći puta nisam dovoljno zakrenuo glavu za provjeru mrtvog kuta.. (a bilo je i kometara tipa "nije bilo loše, ali drugi puta bude bolje..") Nadam se da je sada drugačije..
Frankie is offline  
Old 04.12.2009., 13:33   #47
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Sve iz prve sa 100%-im učinkom.
ti si isao u krivu autoskolu
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 04.12.2009., 13:38   #48
Quote:
BlueMarine kaže: Pogledaj post
Koliko puta ste padali na vozačkom ispitu
sad ce ti vecina reci da su polozili iz prve

Quote:
BlueMarine kaže: Pogledaj post
Da li postoje antitalenti za vožnju
Da

Quote:
BlueMarine kaže: Pogledaj post
i da li oni mogu ipak položiti danas uz ove rigorozne Hakove ispitivače vožnju
nazalost mogu.... a ispitivaci su najmanje krivi za to... i danas i jucer i sutra
Quote:
BlueMarine kaže: Pogledaj post
ili je nama jednostavno suđeno da padnemo 10 puta?
Kome nama? Antitalentima?
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 04.12.2009., 13:43   #49
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
ti si isao u krivu autoskolu
Da, već 10 godina vozim bez ijedne nesreće i bez ijednog prometnog prekršaja
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 04.12.2009., 13:48   #50
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Da, već 10 godina vozim bez ijedne nesreće i bez ijednog prometnog prekršaja
kakav instruktor - takav vozac
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 04.12.2009., 13:52   #51
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
kakav instruktor - takav vozac
Tako je. Škrtica

Nemam da platim
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 04.12.2009., 15:53   #52
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
ja sam jednom pao zbog pogrešne procijene komisije
I ja sam tog mišljenja!

Vožnju jendom pao, jer po riječima ispitivača, nisam se uvjerio da netko neće proći kroz crveno na semaforu kok ja prolazim kroz raskrižje! I drugi put je bio taj isti ispitivač, govorio mi je: " Na idućem križanju izaberi smijer!"; i tako sam se vozao kroz grad!
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Old 04.12.2009., 16:27   #53
Quote:
BlueMarine kaže: Pogledaj post
Da, očito baš nisam neki talent za vožnju, ali da sam imala normalnog instruktora, vjerojatno bi uspjela, jer nitko ne može biti baš toliko netalentiran.
Hebate znam voziti bez problema svoj auto, ali zaboravim obaviti sve provjere, kad vozim s instruktorom,. Malo sporije kapiram gdje je koji znak i ostalo. Duže mi treba. Vjerojatno moram voziti hipersporo da uz taj svoj problem prođem
Desi mi se to da jednostavno u hodu ne mogu pokapirati sve znakove koji postoje
Po ovom što pišeš ti si stvarno "netalentirana" (da ne upotrebim neku oštriju riječ) za vožnju.
Kako to znaš voziti auto ali ne obaviš sve provjere i ne vidiš sve znakove i ostalo (druge sudionike u prometu?).
Ako misliš da znaš voziti jer ti auto ne krepa kad krećeš i bremzaš onda si u gadnoj zabludi.

I da, ima ljudi koji nisu za vožnju bez obzira koliko oni mislili suprotno ( i njima je kriv instruktor). Nažalost veliki broj njih nakraju dobije i vozčku.
Pitanje je samo kakav netko mora biti idiot da ne odustane nakon 4,5 puta i ne uvidi da to nije za njega.
Corvin is offline  
Old 04.12.2009., 17:47   #54


https://www.forum.hr/search.php?searchid=7140020
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.