Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2014., 21:46   #3121
Moderatori, najbolje bi bilo da ova tema ode pod trajni lock. Kome trebaju ova prepucavanja? Ionako je do sad sve rečeno i fakat se nema što za dodati osim nebuloze pojedinaca kojima je ovo očito jedini način komuniciranja, tj. provociranja.


Sent from my Windows Phone using Tapatalk
__________________
One day you'll leave this world behind so live a life you will remember!
J. Knoxville is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 23:57   #3122
Quote:
J. Knoxville kaže: Pogledaj post
Moderatori, najbolje bi bilo da ova tema ode pod trajni lock. Kome trebaju ova prepucavanja? Ionako je do sad sve rečeno i fakat se nema što za dodati osim nebuloze pojedinaca kojima je ovo očito jedini način komuniciranja, tj. provociranja.


Sent from my Windows Phone using Tapatalk
Slažem se. Zato ide lock.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 02:44   #3123
Tužiti HRT?

Bok ljudovi,

imam jedan.....pomalo neobičan slučaj s HRTom pa mi treba pomoć, savjet...štogod!

Priča ide ovako:

Od rujna 2007. do srpnja 2008. bio sam podstanar u jednom stanu. U srpnju 2008. kupio sam stan, odselio 8.7.2008. te prijavio novo prebivalište 11.7.2008. godine.

Početkom 2014. godine dobivam na kućnu adresu ovršni prijedlog javnog bilježnika za neplaćene račune HTV pristojbe za prvu polovicu 2012. godine. I to za adresu na kojoj sam živio do 8.7.2008. i s kojom više nemam nikakve veze od tad. Kasnije mi dolazi još nekoliko ovršnih prijedloga i za sve je uložena žalba.

Pri iseljavanju je s gazdom dogovoreno da sve što je možda ostalo na moje ime prebaci na svoje ime. On to, očito, nikad nije napravio.

Podnesem žalbu na ovrhu, tužba se preseli na Općinski sud u Zagrebu koji je zbog prebukiranosti seli na Sud u Varaždinskoj županiji. U lipnju dobivam poziv za raspravu. Međutim, ispričao sam se Sudu i dostavio medicinsku dokumentaciju iz koje je vidljivo da u to vrijeme moram biti na kontrolnoj hospitalizaciji.

Prije nekoliko dana bila je održana rasprava kojoj sam prisustvovao.

Izjavio sam da se ne sjećam da sam ikad potpisao ikakav ugovor s HRTom ili prijavio prijamnik. Također sam izjavio da bih jako volio vidjeti takav dokument, ukoliko on postoji.

Odvjetnica koja zastupa HRT mi daje kopiju (i to izrazito lošu!) "Prijava prijamnika". Potpis koji se nalazi na toj prijavi nije moj, što je vidljivo iz aviona. Ne samo to, nego su i podaci krivi. Na primjer, navedeno je ime oca "Franko", a mom ocu je ime "Franjo". Valjda bi ja, kao njegov sin, ipak trebao znati kako je ime mog oca i u jednom takvom dokumentu navesti pravo ime!

Uglavnom, toj sam odvjetnici pod nos tutnuo moju osobnu iskaznicu i tražio je da ustvrdi izgleda li joj to kao barem približan potpis. Vješto je izbjegla odgovor rečenicom "Ja nisam ovlašteni grafolog da to procijenim!". Istina, nije, al hebemu sve, zbilja ne treba imati više od završene osnovne škole da se vidi da to na Prijavi prijamnika *nije* moj potpis.

Ok, kažem ja da pristajem na vještačenje. Sutkinja pita želim li ja vještačenje. Odgovaram neka to HRT plati jer oni mene tuže temeljem očito krivotvorenog dokumenta. Odvjetnica lepršavo navodi "Trošak vještačenja je na tuženiku, a ne na tužitelju!". Usput dodaje da se trošak vještačenja za mene ne isplati jer je trošak daleko veći od ovršnog prijedloga. Odgovorio sam da je to istina, ali da ću time dokazati da me HRT tuži temeljem krivotvorenog dokumenta.

Sutkinja daje priliku da HRT odustane od tužbe jer je i ona vidjela da to zbilja nije moj potpis, ali odvjetnica koja zastupa HRT to odbija i traži nastavak postupka.

Također dobivam kopiju saldokonti ispisa na kojemu je vidljivo da je prvi račun za HTV pristojbu plaćen 15.12.2008. godine. Odnosno, 5 mjeseci nakon što sam iselio iz tog stana. Navodim da ja sasvim sigurno nisam platio taj račun, niti buduće račune jer tad više nisam živio na navedenoj adresi pa nisam ni mogao osobno dobiti te račune. Tko ih je platio, ne znam. Pretpostavljam podstanar koji je nakon mene došao u taj stan.

U svakom slučaju, to meni nije ni bitno. Meni je sad samo u cilju dokazati da je Prijava prijamnika *krivotvorena* i da ja nisam obveznik plaćanja pristojbe na toj adresi. A tko je Prijavu krivotvorio, kako, zašto i kad - to se mene uopće ne tiče. Za taj dio neka HRT podigne kaznenu prijavu protiv NN.

E sad, trošak vještačenja trebam ja platiti. Sutkinja mi je rekla da se radi o cca 4000 kn troška. Nisu mali novci. Pogotovo ne za osobu u zdravstvenom stanju kao što sam ja (inače nakon niza srčanih udara živim s ugrađenom mehaničkom pumpom u prsima koja radi umjesto mog srca, zbog čega sam ovisan o aparatu i baterijama/struji koji su na meni 0-24). Ipak, pristajem platiti navedeni trošak da dokažem kakva su gamad.

E sad, imam tri pitanja:

1. Vraća li mi se novac koji moram pljunuti za vještačenje po završetku sudskog postupka?

2. Postoji li ikakva mogućnost da vještačenje plati Sud, a imajući u vidu moju izrazito tešku zdravstvenu situaciju zbog koje imam velike financijske izdatke?

3. Mogu li ja kasnije tužiti HRT za duševne boli, proživljeni stres i navlačenje teško bolesne osobe po Sudovima zbog krivotvorenog dokumenta?

Također me zanima i sljedeće: je li HRT dužan pri Prijavi prijamnika, a na temelju koje se plaća HTV pristojba, tražiti fotokopiranu osobnu iskaznicu? Mislim, bilo bi mi logično da traži. Zaboga, kopiju osobne uzima svaka firma koja na temelju našeg potpisa kasnije ispostavlja račune! U svakom slučaju, oni sasvim sigurno nemaju fotokopiju moje osobne iskaznice.

Eto, malo sam odužio. Pliz, pomognite mi!
FreyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 06:54   #3124
Quote:
FreyZg kaže: Pogledaj post
Bok ljudovi,

imam jedan.....pomalo neobičan slučaj s HRTom pa mi treba pomoć, savjet...štogod!

Priča ide ovako:

Od rujna 2007. do srpnja 2008. bio sam podstanar u jednom stanu. U srpnju 2008. kupio sam stan, odselio 8.7.2008. te prijavio novo prebivalište 11.7.2008. godine.

Početkom 2014. godine dobivam na kućnu adresu ovršni prijedlog javnog bilježnika za neplaćene račune HTV pristojbe za prvu polovicu 2012. godine. I to za adresu na kojoj sam živio do 8.7.2008. i s kojom više nemam nikakve veze od tad. Kasnije mi dolazi još nekoliko ovršnih prijedloga i za sve je uložena žalba.

Pri iseljavanju je s gazdom dogovoreno da sve što je možda ostalo na moje ime prebaci na svoje ime. On to, očito, nikad nije napravio.

Podnesem žalbu na ovrhu, tužba se preseli na Općinski sud u Zagrebu koji je zbog prebukiranosti seli na Sud u Varaždinskoj županiji. U lipnju dobivam poziv za raspravu. Međutim, ispričao sam se Sudu i dostavio medicinsku dokumentaciju iz koje je vidljivo da u to vrijeme moram biti na kontrolnoj hospitalizaciji.

Prije nekoliko dana bila je održana rasprava kojoj sam prisustvovao.

Izjavio sam da se ne sjećam da sam ikad potpisao ikakav ugovor s HRTom ili prijavio prijamnik. Također sam izjavio da bih jako volio vidjeti takav dokument, ukoliko on postoji.

Odvjetnica koja zastupa HRT mi daje kopiju (i to izrazito lošu!) "Prijava prijamnika". Potpis koji se nalazi na toj prijavi nije moj, što je vidljivo iz aviona. Ne samo to, nego su i podaci krivi. Na primjer, navedeno je ime oca "Franko", a mom ocu je ime "Franjo". Valjda bi ja, kao njegov sin, ipak trebao znati kako je ime mog oca i u jednom takvom dokumentu navesti pravo ime!

Uglavnom, toj sam odvjetnici pod nos tutnuo moju osobnu iskaznicu i tražio je da ustvrdi izgleda li joj to kao barem približan potpis. Vješto je izbjegla odgovor rečenicom "Ja nisam ovlašteni grafolog da to procijenim!". Istina, nije, al hebemu sve, zbilja ne treba imati više od završene osnovne škole da se vidi da to na Prijavi prijamnika *nije* moj potpis.

Ok, kažem ja da pristajem na vještačenje. Sutkinja pita želim li ja vještačenje. Odgovaram neka to HRT plati jer oni mene tuže temeljem očito krivotvorenog dokumenta. Odvjetnica lepršavo navodi "Trošak vještačenja je na tuženiku, a ne na tužitelju!". Usput dodaje da se trošak vještačenja za mene ne isplati jer je trošak daleko veći od ovršnog prijedloga. Odgovorio sam da je to istina, ali da ću time dokazati da me HRT tuži temeljem krivotvorenog dokumenta.

Sutkinja daje priliku da HRT odustane od tužbe jer je i ona vidjela da to zbilja nije moj potpis, ali odvjetnica koja zastupa HRT to odbija i traži nastavak postupka.

Također dobivam kopiju saldokonti ispisa na kojemu je vidljivo da je prvi račun za HTV pristojbu plaćen 15.12.2008. godine. Odnosno, 5 mjeseci nakon što sam iselio iz tog stana. Navodim da ja sasvim sigurno nisam platio taj račun, niti buduće račune jer tad više nisam živio na navedenoj adresi pa nisam ni mogao osobno dobiti te račune. Tko ih je platio, ne znam. Pretpostavljam podstanar koji je nakon mene došao u taj stan.

U svakom slučaju, to meni nije ni bitno. Meni je sad samo u cilju dokazati da je Prijava prijamnika *krivotvorena* i da ja nisam obveznik plaćanja pristojbe na toj adresi. A tko je Prijavu krivotvorio, kako, zašto i kad - to se mene uopće ne tiče. Za taj dio neka HRT podigne kaznenu prijavu protiv NN.

E sad, trošak vještačenja trebam ja platiti. Sutkinja mi je rekla da se radi o cca 4000 kn troška. Nisu mali novci. Pogotovo ne za osobu u zdravstvenom stanju kao što sam ja (inače nakon niza srčanih udara živim s ugrađenom mehaničkom pumpom u prsima koja radi umjesto mog srca, zbog čega sam ovisan o aparatu i baterijama/struji koji su na meni 0-24). Ipak, pristajem platiti navedeni trošak da dokažem kakva su gamad.

E sad, imam tri pitanja:

1. Vraća li mi se novac koji moram pljunuti za vještačenje po završetku sudskog postupka?

2. Postoji li ikakva mogućnost da vještačenje plati Sud, a imajući u vidu moju izrazito tešku zdravstvenu situaciju zbog koje imam velike financijske izdatke?

3. Mogu li ja kasnije tužiti HRT za duševne boli, proživljeni stres i navlačenje teško bolesne osobe po Sudovima zbog krivotvorenog dokumenta?

Također me zanima i sljedeće: je li HRT dužan pri Prijavi prijamnika, a na temelju koje se plaća HTV pristojba, tražiti fotokopiranu osobnu iskaznicu? Mislim, bilo bi mi logično da traži. Zaboga, kopiju osobne uzima svaka firma koja na temelju našeg potpisa kasnije ispostavlja račune! U svakom slučaju, oni sasvim sigurno nemaju fotokopiju moje osobne iskaznice.

Eto, malo sam odužio. Pliz, pomognite mi!
Pokušat ću odgovoriti ono što znam:

1. da; ako uspijete u sporu HRT Vam mora vratiti troškove vještačenja i sudskih pristojbi koje ste platili

2. ne; o oslobođenju troškova odlučuje gradski ured za opću upravu pa se tamo raspitajte

3. da-ako posjedujete kontinuiranu medicinsku dokumentaciju da Vam je zdravlje loše radi postupanja HRT-a
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 10:31   #3125
samo idi i uzmi odvjetnika da im nakalantraš još troškova, jer ti nemaš pravo na odvjetničke troškove a i imat ćeš stručnu pomoć. To se obično tako dogovori sa nekim odvjetnikom da im nabiješ troškove, trebao si od samog početka. Ovako nema puno troškova a ni rizika osim sad ovog vještačenja pa te zato ova odvjetnica i prca.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 11:16   #3126
Aj kad smo vec naceli temu.
Dobio sam jos prije prijedlog za ovrhu od hrta. Napisao i poslao prigovor. Prigovor je prihvacen. Nesto kasnije dobijem poziv na sud. Hrt me tuzi. Dobijem parnicu posto nisam nikada prijavio prijemnik te oni naravno nemaju nikakve osnove.
Proslo eto, 2 mjeseca, i ja opet dobio prijedlog za ovhu.
Sad cu ja morat opet pisat prigovor, opet na sud, opet sve...
Jel mogu ja taxiem do suda i hoce li mi opravdati sud takve troskove? Kome da se ja sad obratim da hrt prestane iznudjivat novce od mene i prijeti ovrhama?
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 19:32   #3127
Ovo čak i ja znam odgovoriti.

1. Sud pokriva troškove autobusne karte. Ja sam na sud u Varaždinsku županiju išao osobnim automobilom. Za svaki slučaj, zapisao sam početnu i krajnju kilometražu i uzeo račun za autocestu. Sutkinja mi je rekla da mi se pokriva 103 kune koliko je autobusna karta.

2. A da sa žalbom priložiš Rješenje Suda? Mislim, nema smisla pokretati ponovno spor ako si već jednom dobio parnicu.
FreyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 19:35   #3128
Quote:
Pravnica Zg kaže: Pogledaj post
Pokušat ću odgovoriti ono što znam:

1. da; ako uspijete u sporu HRT Vam mora vratiti troškove vještačenja i sudskih pristojbi koje ste platili

2. ne; o oslobođenju troškova odlučuje gradski ured za opću upravu pa se tamo raspitajte

3. da-ako posjedujete kontinuiranu medicinsku dokumentaciju da Vam je zdravlje loše radi postupanja HRT-a
1. I Sud i HRT su svjesni da ću ja dobiti parnicu. Svejedno zajebavaju. -_-

2. ok.

3. Što to znači "kontinuirana medicinska dokumentacija da mi je zdravlje loše ZBOG postupanja HRTa"? Naime, moja medicinska dokumentacija potvrđuje da je meni zdravlje općenito loše. Zaboga, trebam novo srce. Ovo njihovo jebanje u zdrav mozak sasvim sigurno ne pomaže osobi koja je teško bolesna i u terminalnoj fazi zatajenja srca.
FreyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 21:24   #3129
mislim da ovo pod 3. u praksi rijetko prolazi.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 19:33   #3130
Cedulja od TV-inkasatora

Pozdrav,

Kako je topik o TV pretplati zatvoren, otvaram novi za svoj konkretan problem. Danas me po povratku s posla u kasleku dočekala cedulja.
http://i60.tinypic.com/10o1ano.jpg
http://i59.tinypic.com/16iv15e.jpg


Detaljno sam pregledao topik o TV pretplati, ima puno (korisnih) savjeta, no nema baš puno iskustava iz prve ruke, niti ovakav konkretan slučaj s ceduljom.

Situacija je sljedeća: živim u stanu koji glasi na starce, uredno sam prijavljen na toj adresi. TV je odjavljen prije 3-4 godine, do danas nisam imao nikakvih susreta s HRTom i njegovim suradnicima.

Na cedulji piše ime samo prezime (s vrata) i odostraga je kontakt broj telefona (mobitel) na koji bi se trebao javiti. Uz to podcrtani su neki članci zakona (spominje se i državni inspektorat koji je koliko znam ukinut).

Da li je netko imao sličnu situaciju, što činiti? Nemam neku želju puštati ih u stan, a s druge strane ne želim gubiti previše sna na ovo (živciranje/sudovi i sl).
wejn0re is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 20:11   #3131
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2960

Arhiviraj i ignoriraj tu cedulju.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 20:18   #3132
Quote:
5. Nakon toga dolazi famozna HRT obavijest o pokretanju prekršajnog postupka gdje piše da je veliki grozni i nepobjedivi svemogući HRT "ustanovio" dana tog i tog da se na adresi toj i toj ne plača pretplata za 1 prijemnik. Da je pokrenut prekršajni postupak i da je slučaj dan pravnoj službi HRT-a na rješavanje. Unutra je i uplatnica na najčešće 240 Kn (možda i više, ako su bila dva inkasatora može bit 480 Kn) za "predhodno razdoblje" (to je u biti provizija inkasatora za upisanog novog pretplatnika). Tamo piša da ako platiš da se smatra da si im dao suglasnost da te upišu kao pretplatnika. Dakle NE PLATITI po uplatnici jer je to isto kao da si se i sam prijavio.
6. Arhiviraj Obavijest i čekaj.
Na koga će glasiti ta obavijest od HRTa? Vlasnika stana ili onoga tko je prijavljen unutra?
wejn0re is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 20:26   #3133
Skroz nebitno (osim ukoliko misliš da će te stari gnjavit ako dođe na njega).
U tom slučaju postupi kako ti najbolje odgovara.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 20:40   #3134
Bolje ti je odmah platiti kaznu (500,00 kn) i onda svaki mjesec 80 jer i tako ih se neces vise nikad rijesit,nema smisla da se razvlacis s njima bzvz pa svedno opet platis i to jos vise.Gledaj to ovako,godinama nisi placao i super si prosao i s obzirom na to 500-tinjak kuna je nista!!
luda umjetnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 16:16   #3135
Quote:
FreyZg kaže: Pogledaj post

E sad, imam tri pitanja:

1. Vraća li mi se novac koji moram pljunuti za vještačenje po završetku sudskog postupka?

2. Postoji li ikakva mogućnost da vještačenje plati Sud, a imajući u vidu moju izrazito tešku zdravstvenu situaciju zbog koje imam velike financijske izdatke?

3. Mogu li ja kasnije tužiti HRT za duševne boli, proživljeni stres i navlačenje teško bolesne osobe po Sudovima zbog krivotvorenog dokumenta?

Također me zanima i sljedeće: je li HRT dužan pri Prijavi prijamnika, a na temelju koje se plaća HTV pristojba, tražiti fotokopiranu osobnu iskaznicu? Mislim, bilo bi mi logično da traži. Zaboga, kopiju osobne uzima svaka firma koja na temelju našeg potpisa kasnije ispostavlja račune! U svakom slučaju, oni sasvim sigurno nemaju fotokopiju moje osobne iskaznice.

Eto, malo sam odužio. Pliz, pomognite mi!
1. ako HRT izgubi spor dužan ti je naknaditi trošak vještačenja kao i sve druge troškove koje si imao u vezi postupka (sudske pristojbe, odvjetnik i sl.)

2. raspitati se u gradskom uredu opće uprave, ali jedan od uvjeta ti je da nemaš nekretnine ni pokretnine veće vrijednosti u vlasništvu.

3. ne, zaboravi na naknadu štete za duševne boli zbog sudskog postupka. Nema šanse da ćeš dokazati uzročnu vezu između sudskog postupka i tvojeg lošeg zdravstvenog stanja.

Također bi ti savjetovao da svakako angažiraš odvjetnika. Ne samo da ćeš dobiti potrebnu stručnu pomoć nego će to djelovati na suprotnu stranu pa možda i povuku tužbu bez provođenja vještačenja. Naime, kako trenutno nemaš pravnu pomoć, odvjetnica HRT-a očito misli kako te može zatrašiti i preveslati da platiš 480 kn HRT-u umjesto 4000 kn za vještačenje. Ako platiš 480 kn time priznaješ tužbeni zahtjev i daješ HRT-u pravo da te harače za pristojbu ubuduće.

Svakako ustraj na provođenju grafološkog vještačenja, znam da 4000 kn nije mali iznos, ali uspjet ćeš u sporu i HRT te na temelju krivotvorenog zapisnika više neće moći teretiti za plaćanje pristojbe. Kada dokažeš da su ti krivotvorili potpis, protiv HRT-a i nepoznatog počinitelja (nepoznati djelatnik HRT-a) možeš podnijeti i kaznenu prijavu po čl. 278 Kaznenog zakona (krivotvorenje isprave).

Uzmi odvjetnika i sredi gamad, sretno!
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 17:39   #3136
Harač HRT-a: Nemate TV? Ako imate pametni telefon ili auto s radijem morate plaćati pretplatu!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...tu/803373.aspx

Ali, ako kućanstvo ne plaća pristojbu jer nema radio niti televizor član kućanstva može biti kažnjen ako ima laptop ili pametan telefon iako na njemu nikad ne gleda niti sluša HRT-ov program.

Sukladno čl. 34. st.1. i 5. Zakona o HRT-u (NN 137/2010.) osoba koja ima u vlasništvu ili posjedu prijamnik pa tako i laptop i pametni telefon, obvezna ga je prijaviti HRT-u najkasnije u roku od 30 dana od dana nabave.

Takav zakon o financiranju javne televizije postoji u čitavoj Europi, objasnili su nam iz Odnosa s javnošću HRT-a. "Pristojba se plaća jer se smatra da javni servis stvara vrijednost za čitavu zajednicu".

je li istina ovo šta kažu da svugdje jednako ovako naplaćuju mjesečnu pristojbu za TV??
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 18:32   #3137
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
je li istina ovo šta kažu da svugdje jednako ovako naplaćuju mjesečnu pristojbu za TV??
http://en.wikipedia.org/wiki/Televis...ee_enforcement

Evo primjer za UK.
trashet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:25   #3138
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Takav zakon o financiranju javne televizije postoji u čitavoj Europi, objasnili su nam iz Odnosa s javnošću HRT-a. "Pristojba se plaća jer se smatra da javni servis stvara vrijednost za čitavu zajednicu".
Budući da nam HRT desetljećima uporno dokazuje suprotno - čemu plaćati?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 05:20   #3139
1. hrt pretplata glasi na mog pokojnog oca

2. vlasnica stana u kojem živimo je moja majka

3. želim otkazati bnet pretplatu tv-a i hrt pretplatu...

1. Dobila sam opomenu od hrt-a mogu li oni provest ovrhu iako se radi o pokojnoj osobi- odnosno snosit netko od članova obitelji???
2. Želim otkazati i poslat im 2 razloga:
http://www.hrt.hr/fileadmin/video/ODJAVA_FIZICKE.pdf

ovjerila bih 2 dopisa u biljeznika..
prvi da je osoba umrla ( u tom slucaju su obvezni drugi clanovi placat- pa bih za svaki slucaj ovjerila i poslala da zbog financijske situacije nismo u mogucnosti koristiti televizor te smo ga prodali i ne posjedujemo ga vise-- i u prilog dostavila i odjavu od bneta)

jel ima kakve koristi od ovoga..

dal smo obvezni poplaćati preostala dugovanja unazad par mjeseci i platit mjesec unaprijed i tad poslati ili??
kako se osigurati 100% da to prodje.
staru sam vec upozorila da ne otvara nikome vrata i tupit cu joj svaki dan.
imamo zaostatke za platiti 11,12,1,2mjesec--- dal da platimo pa ovjerimo i posaljemo ili???
jel glupo poslat ovjerena oba dopisa da je osoba preminula
+ da ne koristimo uredaje kao sto su tv,radio,laptop zbog financijske situacije i ustede struje


*sramota je da se plaća 80kn mjesecno... ok u cijeloj EU se plaća al ajd usporedi njihov i nas standard. nije isto kad u njemackoj neko plati 13E mjesecno.- ili neko u hrv 10€..
prestrasno...
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 13:28   #3140
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
1. hrt pretplata glasi na mog pokojnog oca

2. vlasnica stana u kojem živimo je moja majka

3. želim otkazati bnet pretplatu tv-a i hrt pretplatu...

1. Dobila sam opomenu od hrt-a mogu li oni provest ovrhu iako se radi o pokojnoj osobi- odnosno snosit netko od članova obitelji???
2. Želim otkazati i poslat im 2 razloga:
http://www.hrt.hr/fileadmin/video/ODJAVA_FIZICKE.pdf

ovjerila bih 2 dopisa u biljeznika..
prvi da je osoba umrla ( u tom slucaju su obvezni drugi clanovi placat- pa bih za svaki slucaj ovjerila i poslala da zbog financijske situacije nismo u mogucnosti koristiti televizor te smo ga prodali i ne posjedujemo ga vise-- i u prilog dostavila i odjavu od bneta)

jel ima kakve koristi od ovoga..

dal smo obvezni poplaćati preostala dugovanja unazad par mjeseci i platit mjesec unaprijed i tad poslati ili??
kako se osigurati 100% da to prodje.
staru sam vec upozorila da ne otvara nikome vrata i tupit cu joj svaki dan.
imamo zaostatke za platiti 11,12,1,2mjesec--- dal da platimo pa ovjerimo i posaljemo ili???
jel glupo poslat ovjerena oba dopisa da je osoba preminula
+ da ne koristimo uredaje kao sto su tv,radio,laptop zbog financijske situacije i ustede struje


*sramota je da se plaća 80kn mjesecno... ok u cijeloj EU se plaća al ajd usporedi njihov i nas standard. nije isto kad u njemackoj neko plati 13E mjesecno.- ili neko u hrv 10€..
prestrasno...
ovak svi dospjeli racuni do sad moraju biti placeni bez obzira sto je otac umro ranije (trebali ste prije pokrenuti postupak) i ovrha vam moze doci posto ste vi nasljednici u ostavinskoj raspravi. tako da je moj savjet da platite sve do sada.
a sto se tice narednog placanja/neplacanja sastavite kratki dopis da je obveznik placanja preminuo te kopiju smrtnog lista kao dokaz i to posaljite hrt-u (ima na njihovoj stranici adresa ili nazovite sluzbu za korisnike pa ce vam sve objasniti). to vam je najlaksi i najelegantniji odjeb hrt-a.
u slucaju smrti drugi clanovi nisu obvezni placati hrt samo zato sto su clanovi (tko bi nastavio placati da je otac bio samac) vec su obvezni placati ako vam dodje na vrata "kontrolor" kojem bi dali osobne podatke i potpisali izjavu da koristite neko od uredjaja za primanje signala. vi naravno necete raspravljati sa kontrolorom nego cete mu zatvoriti vrata pred nosom i nikom nista. bez vasih podataka iz osobne iskaznice i vaseg potpisa da ste vi vlasnik doticnog uredjaja on nema kome poslati racun. i rjesena stvar. moze se on prijetiti kojekakvim lazima da ce on ovo-ono bla bla ali bez osobne i potpisa moze ta pricanja okaciti macku o rep.
slazem se da je sramota placati tako visoku naknadu (80kn) ali je nesporna cinjenica da vi tu uslugu koristite na ovaj ili onaj nacin i da ce netko drugi (naprimjer ja koji placaam) platiti i za one koji ne placaju
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.