Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2014., 15:27   #1481
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nije bitno.
"Izvod iz matice rođenih i domovnica potrebni su prilikom prvog ishođenja isprava o identitetu, kako bi se evidentirali ili provjerili podaci o imenu i prezimenu, spolu, datumu i mjestu rođenja osobe, podaci o roditeljima te podaci o upisu u knjigu državljana. O činjenicama upisanim u državne matice izdaju se izvaci iz državnih matica kao isprave trajne vrijednosti, tako da navedene isprave mogu biti starije od šest mjeseci. Stranka koja priloži izvadak iz državne matice koji ne sadrži aktualne podatke koji su kao naknadni upisi upisani u državnu maticu, snosi prekršajnu i kaznenu odgovornost zbog davanja netočnih i neistinitih podataka, odnosno zbog davanja lažnog iskaza."
http://www.mup.hr/main.aspx?id=1159
Odlično. Fala puno na objašnjenju
Piccy997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 20:59   #1482
Ovako zanima me dali bi imao problema pri prijelazu granice Hrvatska Bosna ukoliko se osisam na kratko a na osobnoj imam dugu kosu i to poprilicno dugu(da musko sam)
DecemberFlower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 14:04   #1483
Quote:
DecemberFlower kaže: Pogledaj post
Ovako zanima me dali bi imao problema pri prijelazu granice Hrvatska Bosna ukoliko se osisam na kratko a na osobnoj imam dugu kosu i to poprilicno dugu(da musko sam)
Ne znam. Dragi, kad je išao vaditi novu osobnu donio je stare slike na kojima je imao kraću kosu, bez brade. Kad ga je službenica vidjela sa sada dužom kosom i bradom, potjerala ga je da se ide slikati.

Za osobnu koja još vrijedi ne znam. Jesi se promijenio u licu ili je samo kosa u pitanju? Možda da pitaš druge ljude jesi li im prepoznatljiv ošišan i na osobnoj?
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:33   #1484
Smile

Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Ne znam. Dragi, kad je išao vaditi novu osobnu donio je stare slike na kojima je imao kraću kosu, bez brade. Kad ga je službenica vidjela sa sada dužom kosom i bradom, potjerala ga je da se ide slikati.

Za osobnu koja još vrijedi ne znam. Jesi se promijenio u licu ili je samo kosa u pitanju? Možda da pitaš druge ljude jesi li im prepoznatljiv ošišan i na osobnoj?
Ovako u licu sam isti jer sam osobnu produzio prosle godine znaci imam bradicu koju imam i na osobnoj faca je ista:-) al kosu bi skratio drasticno a na osobnoj je bas duga...al mislim da je ipak faca bitna sta ne
Nije moguce da sada zbog toga sto na osobnoj imam dugu kosu a vrijedi mi jos 9 godina da se sad vise nesmijem osisat dok mi ne istekne ili da moram vadit novu na kojoj sam kratko osisan:-D

Zadnje uređivanje DecemberFlower : 07.09.2014. at 18:44.
DecemberFlower is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 01:07   #1485
Quote:
DecemberFlower kaže: Pogledaj post
Ovako u licu sam isti jer sam osobnu produzio prosle godine znaci imam bradicu koju imam i na osobnoj faca je ista:-) al kosu bi skratio drasticno a na osobnoj je bas duga...al mislim da je ipak faca bitna sta ne
Nije moguce da sada zbog toga sto na osobnoj imam dugu kosu a vrijedi mi jos 9 godina da se sad vise nesmijem osisat dok mi ne istekne ili da moram vadit novu na kojoj sam kratko osisan:-D
Ne znam. Možda će ti duže gledati u osobnu da vide jesi li to ti?

Mislim da ne bi trebao imati problema ali ako ideš preko granice uvijek se može neki carinik zainatiti
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 09:22   #1486
Quote:
DecemberFlower kaže: Pogledaj post
Ovako zanima me dali bi imao problema pri prijelazu granice Hrvatska Bosna ukoliko se osisam na kratko a na osobnoj imam dugu kosu i to poprilicno dugu(da musko sam)
čl.5 st.1 toč.2 i čl.24.st.1 toč.1 http://www.zakon.hr/z/447/Zakon-o-osobnoj-iskaznici (ako naiđeš na nadobudnog)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 19:21   #1487
pozdrav,može objašnje kako ispuniti uplatnicu za osobnu?komplicirano mi je u postaju pa na finu pa natrag u postaju...hvala unaprijed
mr johnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 22:39   #1488
Quote:
mr johnny kaže: Pogledaj post
pozdrav,može objašnje kako ispuniti uplatnicu za osobnu?komplicirano mi je u postaju pa na finu pa natrag u postaju...hvala unaprijed
Upišeš ime, prezime, adresu. Zatim slijedi:

Sa MUP-ove stranice:

"Iznos koji se plaća za izdavanje osobne iskaznice može se uplatiti putem interneta ili uplatnicom. Uplatnica se može dobiti i u policijskoj upravi/postaji. Uplatu je potrebno izvršiti na IBAN državnog proračuna broj: HR1210010051863000160 uz naznaku za osobnu iskaznicu po modelu HR65 7005-442-OIB (navesti OIB osobe kojoj će se izraditi osobna iskaznica)."

EDIT: Ne moraš u Finu, imaju poštu u prizemlju.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 23:49   #1489
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Upišeš ime, prezime, adresu. Zatim slijedi:

Sa MUP-ove stranice:

"Iznos koji se plaća za izdavanje osobne iskaznice može se uplatiti putem interneta ili uplatnicom. Uplatnica se može dobiti i u policijskoj upravi/postaji. Uplatu je potrebno izvršiti na IBAN državnog proračuna broj: HR1210010051863000160 uz naznaku za osobnu iskaznicu po modelu HR65 7005-442-OIB (navesti OIB osobe kojoj će se izraditi osobna iskaznica)."

EDIT: Ne moraš u Finu, imaju poštu u prizemlju.
ok tnx
mr johnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 12:46   #1490
Pozdrav, istekla mi je osobna a trebam u nedjelju na par sati u BiH, pa me zanima da li je to moguce sa onom potvrdom, starom osobnom i vozackom? ili mi je bas potrebna putovnica/nova osobna?
(vidjela sam da je bilo slicno pitanje za sloveniju, ali se nadam da nije isto pravilo s obzirom da je slovenija u EU)
viktorija4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 12:51   #1491
Bok

Dal tko zna koja je procedura sa promjenom imena i da li se to moze?
sara45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 13:14   #1492
Quote:
viktorija4 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, istekla mi je osobna a trebam u nedjelju na par sati u BiH, pa me zanima da li je to moguce sa onom potvrdom, starom osobnom i vozackom? ili mi je bas potrebna putovnica/nova osobna?
(vidjela sam da je bilo slicno pitanje za sloveniju, ali se nadam da nije isto pravilo s obzirom da je slovenija u EU)
Samo važeća osobna ili putovnica.Ostale šeme donose debele kazne bez obzira u koju se državu ide.

Quote:
sara45 kaže: Pogledaj post
Dal tko zna koja je procedura sa promjenom imena i da li se to moze?
Može se.Daš zahtjev pa ako/kad odobre u promjenu dokumenata.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=248017
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=7178
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 10.09.2014. at 13:24.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 20:29   #1493
Molim pomoć ako je netko upućen

Osobnu sam izvadio 18.9.2009. i prestaje važiti 18.9.2014. (znači samo što nije). Predao sam zahtjev za izadavanje nove osobne.

No problem je što bih 16.9. trebao ići u inozemstvo (EU) i vraćam se 21.9. tako da mi stara osobna ističe usred boravka u inozemstvu.

Moje pitanje: mogu li otići van sa osobnom koja vrijedi i vratiti se kad je već istekla?
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 20:43   #1494
Quote:
Zeleni kaže: Pogledaj post
Molim pomoć ako je netko upućen

Osobnu sam izvadio 18.9.2009. i prestaje važiti 18.9.2014. (znači samo što nije). Predao sam zahtjev za izadavanje nove osobne.

No problem je što bih 16.9. trebao ići u inozemstvo (EU) i vraćam se 21.9. tako da mi stara osobna ističe usred boravka u inozemstvu.

Moje pitanje: mogu li otići van sa osobnom koja vrijedi i vratiti se kad je već istekla?
Možeš putovati izvan zemlje ako nije istekla, no pitanje je hoće li te pustiti natrag u zemlju, a ako da, spremi se da iskeširaš pare za kaznu!
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 20:48   #1495
Na osobnoj sam ispao zgodniji od Justina i foliraju me Slovenske policajke kad dođem na granicu Slovenije,kad idem u šoping.Na osobnoj pišu moje godine i nitko mi ne vjeruje da sam to ja jer izgledam duplo mlađe od onoliko koliko piše pa na nekim mjestima misle da sam falcifikator ne žele je primit dok se sami ne uvjere,dok ne provjere moje podatke,još sam tad bio s bradom,koliko puta su me hapsili misleći da sam folirant.Što učinit da dokažem da sam to ja kad dođem u Europu?
__________________
Izbjegavaj nevolje skinut će ti glavu.
Gangster Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 21:03   #1496
Quote:
Zeleni kaže: Pogledaj post
Molim pomoć ako je netko upućen

Osobnu sam izvadio 18.9.2009. i prestaje važiti 18.9.2014. (znači samo što nije). Predao sam zahtjev za izadavanje nove osobne.

No problem je što bih 16.9. trebao ići u inozemstvo (EU) i vraćam se 21.9. tako da mi stara osobna ističe usred boravka u inozemstvu.

Moje pitanje: mogu li otići van sa osobnom koja vrijedi i vratiti se kad je već istekla?


Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Možeš putovati izvan zemlje ako nije istekla, no pitanje je hoće li te pustiti natrag u zemlju, a ako da, spremi se da iskeširaš pare za kaznu!
Tako nekako; mislim da je u ovom slučaju najpovoljnija varijanta izvaditi putovnicu po žurnom postupku (gotova isti ili sljedeći dan). U slučaju da već nemaš valjanu putovnicu, naravno.
Ili kreni u avanturu s osobnom, pri poratku reci da si tek u inozemstvu primijetio da je osobna istekla, a onda se nadaj ludoj sreći....
Franticia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 11:15   #1497
Quote:
Zeleni kaže: Pogledaj post


Moje pitanje: mogu li otići van sa osobnom koja vrijedi i vratiti se kad je već istekla?
Možeš otići i vratit se a riskiraš kaznicu od min 3000 kn.U inozemstvu (DKP RH) možeš izvadit putni list i nema problema.Ili žurna putovnica prije polaska.

Quote:
Gangster Boss kaže: Pogledaj post
Što učinit da dokažem da sam to ja kad dođem u Europu?
Pokaži im i drugi dokument sa istom slikom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 18:03   #1498
Exclamation Jel se plaća kazna za kasno podizanje osobne iskaznice?

Pozdrav ekipa, znaci ovako. Bio sam izgubio osobnu, long story short, bila mi je gotova u prvom mjesecu 2014.godine, i dobio sam neki bijeli karton kojim sam se kao trebao sluzit u slucaju da mi zatreba osobna, uglavnom, meni se taj karton oprao u veš masini, i raspao se na sto dijelova, i isto tako, sad je vec deveti mjesec, a ja jos nisam isao podignut osobnu koja mi je bila gotova u prvom mjescu xD. Pa me zanima kao prvo, jel ja uopce mogu tamo doc bez tog bijelog kartona i rec im a jbg, oprao mi se, i hocu li morat placat kakvu kaznu jer nisam podignuo osobnu u roku od mjesec dana, koliko je taj bijeli karton vrijedio? Btw, imam 19 godina, ako to ista znaci. Hvala unaprijed!
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 18:06   #1499
Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, znaci ovako. Bio sam izgubio osobnu, long story short, bila mi je gotova u prvom mjesecu 2014.godine, i dobio sam neki bijeli karton kojim sam se kao trebao sluzit u slucaju da mi zatreba osobna, uglavnom, meni se taj karton oprao u veš masini, i raspao se na sto dijelova, i isto tako, sad je vec deveti mjesec, a ja jos nisam isao podignut osobnu koja mi je bila gotova u prvom mjescu xD. Pa me zanima kao prvo, jel ja uopce mogu tamo doc bez tog bijelog kartona i rec im a jbg, oprao mi se, i hocu li morat placat kakvu kaznu jer nisam podignuo osobnu u roku od mjesec dana, koliko je taj bijeli karton vrijedio? Btw, imam 19 godina, ako to ista znaci. Hvala unaprijed!
Zavisi od toga kakve je volje teta na šalteru, može te odrapit, a može ti i progledati kroz prste. dođi s bajaderom ili kavom, objasni situaciju, zamoli da ti potraži osobnu i uruči joj poklončić
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 23:58   #1500
Imas srece da te nitko nije legitimirao dosad jer bi platio kaznu. Ti si svo ovo vrijeme bez službenog dokumenta. Ajde da je prošlo mjesec, dva, ali 8 mjeseci I još nemaš karton Ja bi te tjerala da novu radiš kad si tako neodgovoran
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.