Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2014., 22:14   #301
Ekipo Bok,

Možda izlazim van gabarita pisanja , te molim odmah oprost.
Naime ,mene zanima koliko se naplaćuje odvjetnička usluga kupoprodajnog ugovora za kupnju građevinskog zemljišta.Vrijednost zemljišta je cca 40000 eura.Zapravo, a da nebu valjanja , koliko bu me stajala usluga ???

Unaprijed hvala,
__________________
" Al Servicio De Mi Patria "
Zla se kloni i čini dobro,
i ostat ćeš dovijeka.
trmuntana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 23:32   #302
Quote:
Ivana335 kaže: Pogledaj post
to je totalno idiotski slat požurnice mimo svog odvjetnika- po tebi ne bi trebalo ni biti odvjetnika, svi su tako pametni da sve znaju sami napisat, (štou nemalom slučaju i rade pa dodju s odlukom županijskog kad je gotovo sve), šta su se uopće odvjetnici obrazovali toliko , valjda samo da vama izvuku pare.
to šta npr. dolazak majstora da priključi akumulator na svoj s klemama košta 500 kn, to je ok svima , a to kad odvj naplati 500 kn za podnesak, uuuuuuuuuuuuu, strahota, kako nas je odro. fakat su ljudi izgubili kriterije.
Joj najviše volim ovakve argumente

Pa ako je dogovoreno s odvjetnikom da će ga zastupati za postotak (a 20% je u principu gornja granica) i tako su napravili ugovor - onda ga zstupa za postotak, a ne da oće postotak i još povremeno lovu za ročišta... za koju, sigurna sam, nije ni ispostavila račun.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:19   #303
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Joj najviše volim ovakve argumente

Pa ako je dogovoreno s odvjetnikom da će ga zastupati za postotak (a 20% je u principu gornja granica) i tako su napravili ugovor - onda ga zstupa za postotak, a ne da oće postotak i još povremeno lovu za ročišta... za koju, sigurna sam, nije ni ispostavila račun.
Meni je isto smiješno čitati ovo što ti pišeš jer nisi ništa točno napisala


Nije točno da je 20 % gornja granica, nego 30 % je najviša granica dopuštena kada se ugovara pactum de quota litis.

Također, dogovoreni postotak ne isključuje automatski i plaćanje odvjetničke nagrade za poduzete radnje (ovo što ti nazivaš ročišta).

Meni bi bilo u najmanju ruku smiješno da stranke pored mene šalje požurnice.
Ako želiš da ti se pošalje požurnica,a ja sam tvoj punomoćnik, nazovi, mailaj, pošalji dimni signal i ja ti pošaljem požurnicu
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 00:25   #304
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
a ne da oće postotak i još povremeno lovu za ročišta... .
ma ne samo da hoće lovu za ročišta još mu moraš i putne troškove plaćat jer ne može on gladan do osijeka putovat, a prema ugovoru o zastupanju pripao mu je uz postotak i sav parnični trošak koji je iznosio 60.000,00 kn.

gamad lopovska
mia57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 09:09   #305
Quote:
Ivana335 kaže: Pogledaj post
to je totalno idiotski slat požurnice mimo svog odvjetnika- po tebi ne bi trebalo ni biti odvjetnika, svi su tako pametni da sve znaju sami napisat, (štou nemalom slučaju i rade pa dodju s odlukom županijskog kad je gotovo sve), šta su se uopće odvjetnici obrazovali toliko , valjda samo da vama izvuku pare.
to šta npr. dolazak majstora da priključi akumulator na svoj s klemama košta 500 kn, to je ok svima , a to kad odvj naplati 500 kn za podnesak, uuuuuuuuuuuuu, strahota, kako nas je odro. fakat su ljudi izgubili kriterije.
Joj Ivančice, pa ne boj se. Tarife ne budu padale. Obrazuju se i drugi (i to vaše obrazovanje država financira), pa nisu povlaštena kasta kao vi, geodeti, javni bilježnici, liječnici (samo i pričaju o svojim plaćama)
Veće su vam tarife nego odvjetnicima u Njemačkoj tri puta.
Za podnesak 500 kuna? Pih, pa kaj je to za prosječnog Hrvata?!
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:47   #306
Poz svima! Zanima me dali vam odvjetnici izdaju račune? Meni je odvjetnik poslije svake parnice naplatio dolazak a nikad mi nije ispostavio račun. Poslije sam ga tužio za prijevaru a ništa nisam mogao dokazati je nisam imao račun, ispalo je da me je besplatno branio i da imam sreće da me zbog toga još i ne tuži. Ovo je više kao opomena da se drugi Forumaši ne opeku kao ja!
donjan is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 21:57   #307
Quote:
donjan kaže: Pogledaj post
Poz svima! Zanima me dali vam odvjetnici izdaju račune? Meni je odvjetnik poslije svake parnice naplatio dolazak a nikad mi nije ispostavio račun. Poslije sam ga tužio za prijevaru a ništa nisam mogao dokazati je nisam imao račun, ispalo je da me je besplatno branio i da imam sreće da me zbog toga još i ne tuži. Ovo je više kao opomena da se drugi Forumaši ne opeku kao ja!
Jel zna netko jel ima netko na ovome forumu da je kriminalist ili inspektor?
Ili na kojoj rubrici bi mogao kontaktirati doticnu osobu?
Komisarrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 14:00   #308
Quote:
sorin kaže: Pogledaj post
Veće su vam tarife nego odvjetnicima u Njemačkoj tri puta.
Za podnesak 500 kuna? Pih, pa kaj je to za prosječnog Hrvata?!
Ah te mitske njemačke odvjetničke tarife.
Ako budeš ikad imao spor u njemačkoj pa ti oderu kožu s leđa, vrati se ovdje i to ponovno napiši

A ako ti je puno dati 500kn za podnesak, napiši ga sam
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 15:51   #309
Quote:
donjan kaže: Pogledaj post
Poz svima! Zanima me dali vam odvjetnici izdaju račune? Meni je odvjetnik poslije svake parnice naplatio dolazak a nikad mi nije ispostavio račun. Poslije sam ga tužio za prijevaru a ništa nisam mogao dokazati je nisam imao račun, ispalo je da me je besplatno branio i da imam sreće da me zbog toga još i ne tuži. Ovo je više kao opomena da se drugi Forumaši ne opeku kao ja!
Moraju izdavati račune.
I uvijek tražite račun ako vam ga sami ne daju.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 21:52   #310
pozdravi

Imao bih jedno pitanje pa ako ima netko za odgovoriti bio bi jako zahvalan,
naime,
Prilikom podizanja kredita u banci (ADAPTACIJSKI) osobna bankarica mi je dala ugovor koji je u sebi sadržavao fiduciju umjesto hipoteke na što ja nisam htio pristati jer sam davao tuđu nekretninu u zalog. Vratio sam im ugovor rekao da ako neće biti hipoteka idem u kuču koja ima, nato ona kaže daj mi par dana probati ču ja što mogu. Sve se ovo odvija 2007 godine u 12 mjesecu pred blagdane.
Zove stvarno nakon par dana kaže sve je super iz Splita su mi proslijedili što ste tražili možete predići a ako na vrijeme to kod javnog bilježnika odradite može i isplata ići prije blagdana (trebao mi je novac pa je malo bilo žurbe).
Odem ja kod javnog bilježnika s vlasnikom nekretnine (ocem) i ona nakon par sati zove papiri su spremni ALI možete li doći prvo na razgovor. OK mi došli, a ona kaže tko vam je dao/pisao ovaj ugovor, ja kažem koja banka koja O.B. a ona ukratko kaže BOLJE DA PLAĆATE SVE KAKO TREBA JER STE INAČE NAGREBUSILI. Dakle ona je (osobna bankarica) ili netko drugi izmjenila samo riječ FIDUCJA s riječju HIPOTEKA!!!!!
Uglavnom long story short, podignuo sam kredit, je trebala mi je lova je, potrefilo se da su Švicarci, ali shit hapenz.
UGLAVNOM
Osobna bankarica iz jedne druge kuće mi reče da mogu tužiti Banku i tražiti poništenje ugovora jer da su me ZAVELI ILI NAVELI ILI ŠTOTI JA ZNAM!
Pošto znam da javni bilježnik ne odgovara za sadržaj ovjerenog dokumenta a i upozorila me je, ima li po vašim mišljenjima elemenata za podizanje tužbe protiv dotične banke te možete li mi barem reći točan naziv djela koje su počinili!!
e n t is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 22:47   #311
Quote:
donjan kaže: Pogledaj post
Poz svima! Zanima me dali vam odvjetnici izdaju račune? Meni je odvjetnik poslije svake parnice naplatio dolazak a nikad mi nije ispostavio račun. Poslije sam ga tužio za prijevaru a ništa nisam mogao dokazati je nisam imao račun, ispalo je da me je besplatno branio i da imam sreće da me zbog toga još i ne tuži. Ovo je više kao opomena da se drugi Forumaši ne opeku kao ja!
Malo je ovo nejasno - za kakvu prevaru si ga tužio? Što nisi mogao dokazati bez računa? Uzeo ti je više novaca nego je bila tarifa?

Izdajem za sve račun svakome, ali uglavnom ljudi žicaju "bez računa" jer im je tako jeftinije. Nisu uvijek odvjetnici oni koji "varaju"
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 23:50   #312
Quote:
stadleter kaže: Pogledaj post
Meni je isto smiješno čitati ovo što ti pišeš jer nisi ništa točno napisala


Nije točno da je 20 % gornja granica, nego 30 % je najviša granica dopuštena kada se ugovara pactum de quota litis.

Također, dogovoreni postotak ne isključuje automatski i plaćanje odvjetničke nagrade za poduzete radnje (ovo što ti nazivaš ročišta).

Meni bi bilo u najmanju ruku smiješno da stranke pored mene šalje požurnice.
Ako želiš da ti se pošalje požurnica,a ja sam tvoj punomoćnik, nazovi, mailaj, pošalji dimni signal i ja ti pošaljem požurnicu
Prvo - ja nisam govorila o zakonom dozvoljenom limitu, nego o praksi. A praksa je maksimum 20%.

Drugo - pravila igre se postavljaju na početku igre. Što znači da onda odvjetnik stranci jasno i konkretno kaže kakve će biti njegove/njene financijske obaveze prema njemu, a ne da čovjek misli da je dogovorio postotak i da neki paušal u startu, a onda ga ovaj još povremeno ožeže i za trošak ročišta. A od svih slučajeva koje ja znam da se to dogodilo - ni u jednom slučaju odvjetnik to nije spomenuo na početku. Oprosti, to je ciganski.
Meni nije jasno da ijedan odvjetnik može braniti takav postupak kolege - osim ako to i sam ne radi

Treće - slažem se s tobom da je smješno da to stranka radi, a ima odvjetnika, ali isto tako bi se trebao zapitati kakav je to odvjetnik pored kojeg se stranka s tim bavi.

Ja se slažem da neki ljudi mogu biti ko mala djeca, ali nisu ni odvjetnici uvijek "najčistiji".
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 09:31   #313
Ne znam jesam li pogotila pravu temu, radi se o poslu van drzave Hrvatske, zanima me slijedece.

Imam neku ponudu od odvjetničkog ureda Prnjavorac https://advokat-prnjavorac.com iz Bosne i Hercegovine.

Imam mogucnost biti kod bake za vrijeme rada, dakle smjestaj imam i plaću od 3.900,00 kuna mjesečno.

Period rada bi bio 2 godine, radno vrijeme od 09:00h do 18:00h stim da se može raditi po potrebi i više, te da nekad radim i vikendom ali od doma.

Uslovi su bili dvojno državljanstvo R. Hrvatske i BiH (radi upošljavanja jer u tom slučaju nisam „stranac“), a odvjetnički ured ima dobru saradnju sa nekim Hrvatskim odvjetničkim uredima, i valjda klijente kompanije iz Hrvatske registrirane u Bosni i Hercegovine.

Trenutno sam u Bosni na odmoru kod rodbine, roditelji su mi iz BiH, ali sam sveučilište završila u Zagrebu.

Sada me živo zanima, kako da reglišem da se te dvije godine rada u inostranstvu računaju u Hrvatskoj kao uslov za polaganje pravosudnog ispita ? Jer bi se potom vratila u Zagreb ?

Da li ce Hrvatska odvjetnička komora moći da mi ovo računa u staž ?
Ant0nella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:54   #314
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Prvo - ja nisam govorila o zakonom dozvoljenom limitu, nego o praksi. A praksa je maksimum 20%.

Drugo - pravila igre se postavljaju na početku igre. Što znači da onda odvjetnik stranci jasno i konkretno kaže kakve će biti njegove/njene financijske obaveze prema njemu, a ne da čovjek misli da je dogovorio postotak i da neki paušal u startu, a onda ga ovaj još povremeno ožeže i za trošak ročišta. A od svih slučajeva koje ja znam da se to dogodilo - ni u jednom slučaju odvjetnik to nije spomenuo na početku. Oprosti, to je ciganski.
Meni nije jasno da ijedan odvjetnik može braniti takav postupak kolege - osim ako to i sam ne radi

Treće - slažem se s tobom da je smješno da to stranka radi, a ima odvjetnika, ali isto tako bi se trebao zapitati kakav je to odvjetnik pored kojeg se stranka s tim bavi.

Ja se slažem da neki ljudi mogu biti ko mala djeca, ali nisu ni odvjetnici uvijek "najčistiji".
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 17:50   #315
pitanje:izgubio sam spor,sa svojim odvjetnikom sam dogovorio postotak od eventualnog dobivanja spora,pošto je spor izgubljen jesam li nešto dužan odvjetniku????
nemam-vremena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 13:50   #316
Dobio sam spor i u obrazloženju stoji da troškove suda snosi proračun.
Pitanje: Koliko vremena treba proći da novac sjedne na račun odvjetnika?
Ja sam odvjetnika platio, a on mi danas kaže (21 mjesec nakon pravomoćne) da mi ne može još vratiti novac jer mu još ništa nije sjelo na račun.

Da li je to normalno? Kako mogu provjeriti da li je istina to što govori?

Hvala.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 21:20   #317
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Dobio sam spor i u obrazloženju stoji da troškove suda snosi proračun.
Pitanje: Koliko vremena treba proći da novac sjedne na račun odvjetnika?
Ja sam odvjetnika platio, a on mi danas kaže (21 mjesec nakon pravomoćne) da mi ne može još vratiti novac jer mu još ništa nije sjelo na račun.

Da li je to normalno? Kako mogu provjeriti da li je istina to što govori?

Hvala.
Nadam se da taj odvjetnik nije iz Velike Gorice, ako je onaj na kojega mislim novac nikad nečeš dobiti!
donjan is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 00:01   #318
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Dobio sam spor i u obrazloženju stoji da troškove suda snosi proračun.
Pitanje: Koliko vremena treba proći da novac sjedne na račun odvjetnika?
Ja sam odvjetnika platio, a on mi danas kaže (21 mjesec nakon pravomoćne) da mi ne može još vratiti novac jer mu još ništa nije sjelo na račun.

Da li je to normalno? Kako mogu provjeriti da li je istina to što govori?

Hvala.
Moguće je. Sudovi su bez para. Eventualno možeš pokrenuti ovrhu, ali prije u računovodstvu suda kod kojeg se vodio postupak provjeri da li je novac isplaćen.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 01:29   #319
Pitanjce,

ulazim s odvjetnikom u tužbu za tuženi iznos od 110.000,00 kn (u pitanju je bila krađa, a ja sam tužitelj), kad sam pitala kolika će biti njegova cijena rada, odmahnuo je rukom s riječima da ćemo poslije o tome i da ćemo za početak samo poslati pokušaj nagodbe pismenim putem kradljivcu. (što je ok jer bi ako prođe moglo uštedjeti godine parničenja, dakako)

Sad me brine koliko mi može najviše tražiti, te koje vrste troškova on može tražiti?
Može tražiti i plaću za ročišta, a i postotak nagrade istovremeno, jesam li to dobro shvatila...???
(Primijetila sam da je nevoljko izdao račun za naš prvi razgovor, kada sam mu objašnjavala situaciju i kada smo sastavljali to pismo ponude nagodbe, pa me to malo brine.)
__________________
Moj mol ima više stupića.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 23:31   #320
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
kad sam pitala kolika će biti njegova cijena rada, odmahnuo je rukom s riječima da ćemo poslije o tome i da ćemo za početak samo poslati pokušaj nagodbe pismenim putem kradljivcu. (što je ok jer bi ako prođe moglo uštedjeti godine parničenja, dakako)

Sad me brine koliko mi može najviše tražiti, te koje vrste troškova on može tražiti?
Može tražiti i plaću za ročišta, a i postotak nagrade istovremeno, jesam li to dobro shvatila...???
Ovako, ako nemate pismeni ugovor, od tebe može tražiti samo nagradu po tarifi. To ima i dobru i lošu stranu.

Dobra je da ti za dopsi lopovu može obračunati samo trošak tog dopisa, čak i ako lopov odmah sve plati (yeah, right )

Loša je da ti, ako izgubite spor, moež obračunati sve radnje, iako ste dogovorili samo nagradu za slučaj uspjeha.

I postotak i povremene radnje ti ne može obračunavati, ako takav nije izričiti dogovor.

najbolje sve pismeno utanačiti i ćao.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.