Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2005., 14:29   #41
po zakonu nemas pravo na 14 dana godisnjeg, nego na 3/12 ukupnog broja dana od te godine (zbog toga sto si u firmi 3 mjeseca). 1/4*18 (koliko ti, pretpostavljam, kao pripravniku pripada) je 4,5 dana.

Mozda mozes namoliti da ti ipak daju tih 10 dana godisnjeg, ili mozes otic na bolovanje ako ti ne daju... sumnjam da ce ti zamjerit
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 14:32   #42
Imam 22 dana prava na godisnji. Ako bih isla 4.8, onda bih imala 4 radna mjeseca pa bi to onda bilo

4/12 * 22 = 7,3

jel'?
BettyBoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 14:34   #43
Quote:
BettyBoop kaže:
jel'?
a-ha
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 14:35   #44
jeeeeeeeeeeeeeeeee

pa to je onda od 4.8. do 17.8.
BettyBoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 14:37   #45
hvala...



idem se odmah poceti pakirati...

BettyBoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 14:37   #46
Quote:
BettyBoop kaže:
pa to je onda od 4.8. do 17.8.
Bog blagoslovio praznike u 8. mjesecu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 14:46   #47
iako...

zakon o radu kaze ipak nesto drukcije od ovog kaj sam ja rekla... sad sam sama sebe pokolebala... Pitaj sefa/seficu

Članak 42.

(1) Radnik koji se prvi put zaposli ili koji ima prekid rada između dva radna odnosa duži od osam dana, stječe pravo na godišnji odmor nakon šest mjeseci neprekidnog rada.

(2) Privremena nesposobnost za rad, vojna služba ili drugi zakonom određeni slučaj opravdanog odsustvovanja s rada, ne smatra se prekidom rada u smislu stavka 1. ovoga članka.

Pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora

Članak 43.

(1) Radnik ima pravo na jednu dvanaestinu godišnjeg odmora, određenog na način propisan člankom 40. ovoga Zakona, za svakih navršenih mjesec dana rada u slučaju:

- ako u kalendarskoj godini u kojoj je zasnovao radni odnos, zbog neispunjenja šestomjesečnog roka iz članka 42. stavka 1. ovoga Zakona, nije stekao pravo na godišnji odmor,

- ako radni odnos prestane prije završetka šestomjesečnoga roka iz članka 42. stavka 1. ovoga Zakona,

- ako radni odnos prestane prije 1. srpnja.

(2) Pri izračunavanju trajanja godišnjeg odmora na način iz stavka 1. ovoga članka, najmanje polovica dana godišnjeg odmora zaokružuje se na cijeli dan godišnjeg odmora.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 19:35   #48
promjena posla i godišnji odmor

imam jedan mali problemček.
zanima me dali se neko od vas možda kuži u te stvari jer ja koga god sam pitala, svi samo nagađaju.
naime, pozvana sam drugi tjedan na razgovor za novi posao.
na sadašnjem poslu imam godišnji cijeli kolovoz, a u ugovoru otkazni rok mjesec dana.
zanima me dali ja imam pravo dati otkaz (ukoliko naravno dobijem novi job ) i otići na godišnji, odnosno dali se razdoblje godišnjeg može računati kao otkazni rok, tih mjesec dana??
držite fige
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 20:47   #49
Re: promjena posla i godišnji odmor

Quote:
fairy kaže:
imam jedan mali problemček.
zanima me dali se neko od vas možda kuži u te stvari jer ja koga god sam pitala, svi samo nagađaju.
naime, pozvana sam drugi tjedan na razgovor za novi posao.
na sadašnjem poslu imam godišnji cijeli kolovoz, a u ugovoru otkazni rok mjesec dana.
zanima me dali ja imam pravo dati otkaz (ukoliko naravno dobijem novi job ) i otići na godišnji, odnosno dali se razdoblje godišnjeg može računati kao otkazni rok, tih mjesec dana??
držite fige
koliko ja znam, go ne ulazi u otkazni rok
ti se sa starim poslodavcem mozes dogovoriti i drugacije
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 11:09   #50
hvala na odgovoru, znači ako su oni tolerantni,,moglo bi se tako dogovoriti...hm, neznam niti otprilike kako bi reagirali na moj otkaz, ali niti me to puno brine
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 12:20   #51
Re: Re: promjena posla i godišnji odmor

Quote:
zlocestoca kaže:
koliko ja znam, go ne ulazi u otkazni rok
jesi siguran/na?
ja sam bas mislila da je to moguce ekipa kad dobije novi posao, a na starom poslu frka oko roka, fino uzme bolovanje dugo 30 dana i onda otkaz al ne dodju na posao 3 dana bez javljanja i dobiju otkaz
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 13:22   #52
super, znači sve je moguče
ovaj posao na čiji razgovor idem, treba hitno jednu osobu, dakle najvjerovatnije več od 1.9. a ja bi taman mogla dati otkaz 1.8. i otiči na godišnji i fino 1.9. prekinuti radni odnos i uz to sve "odraditi" otkazni rok.
superiška, da barem bude tako!
nowa, vidim po tvojim osmjesima da imaš iskustva sa tim
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 13:40   #53
Quote:
fairy kaže:
nowa, vidim po tvojim osmjesima da imaš iskustva sa tim
nemam direktnih

al sam cula
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 13:45   #54
Quote:
NoWa kaže:
nemam direktnih

al sam cula
super
hvala onda na još jednoj ideji
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 15:00   #55
ovo shto je nowa opisala - neopravdani izostanak s posla nakon chega slijedi otkaz, primjenila bih iskljucihvo u krajnjem sluchaju. bolje je pokushati, ukoliko je to ikako moguce, dogovorno otici.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 15:19   #56
Godisnji, kao ni bolovanje, ne ulaze u otkazni rok.

Ako ne zelis odraditi cijeli otkazni rok, mozes:

- Traziti sporazumni prekid ugovora o radu i pokusati s poslodavcem dogovoriti da ces odraditi minimalni zakonski otkazni rok od dva tjedna i neiskoristeni godisnji prenijeti u novu firmu. Ako ti je stalo da godisnji koristis sada, po ljeti, mozes dio godisnjeg koristiti prije minimalnog otkaznog roka ukoliko ti poslodavac odobri, odnosno ako mislis da ga na novom poslu neces moci odmah koristiti.

- Dati redoviti otkaz, sto ti se ne isplati i izmedju ostalog i zato sto te to ne oslobadja otkaznog roka.

- Dati izvanredni otkaz, bez obveze postivanja otkaznog roka, no u tom slucaju poslodavac ima pravo traziti naknadu stete zbog neizvrsenja preuzetih obveza.


Cini mi se da je najbolje da prvo pokusas dogovoriti sporazumni prekid ugovora o radu i minimalni zakonski otkazni rok.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 15:30   #57
Quote:
magic kaže:

ovo shto je nowa opisala - neopravdani izostanak s posla nakon chega slijedi otkaz, primjenila bih iskljucihvo u krajnjem sluchaju. bolje je pokushati, ukoliko je to ikako moguce, dogovorno otici.
U pravu si.
I meni se cini bolje dati otkaz, nego primiti otkaz .
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 15:49   #58
Quote:
Aenea kaže:
Godisnji, kao ni bolovanje, ne ulaze u otkazni rok.

Ako ne zelis odraditi cijeli otkazni rok, mozes:

- Traziti sporazumni prekid ugovora o radu i pokusati s poslodavcem dogovoriti da ces odraditi minimalni zakonski otkazni rok od dva tjedna i neiskoristeni godisnji prenijeti u novu firmu. Ako ti je stalo da godisnji koristis sada, po ljeti, mozes dio godisnjeg koristiti prije minimalnog otkaznog roka ukoliko ti poslodavac odobri, odnosno ako mislis da ga na novom poslu neces moci odmah koristiti.

ovo mi se čini kao najbolja solucija jer sam ionako mislila samo dva tjedna na more. mislim da se s njima sve da dogovoriti što je dobro, iako nikad neznaš kako će netko stvarno reagirati.
nadam se da će shvatiti jer i sami znaju da u toj firmi nema neke perspektive za mene.
Aenea, hvala na pomoći.
ja radim ražanj dok je zec još u šumi, ali nekako imam good feeling da bi ovaj posao mogao upaliti
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 18:15   #59
Nakon razgovora za novi posao, odnosno cim budes sigurna da ga zelis prihvatiti, javi odmah svom sadasnjem poslodavcu.
Ako nisi u losim odnosima s njima, pa te ne zele namjerno pilati, jedini razlog zasto ne bi prihvatili tebi najpovoljniju mogucnost, je taj ako im prekasno javis. Uzmi u obzir da im treba vremena da organiziraju posao, bilo da nadju zamjenu za tebe, bilo da ti nekog uvedes u posao odnosno preneses ono sto si zapocela a nisi dovrsila ili slicno. Dakle, obavijesti ih na vrijeme, jer ces time sebi vecinu stvari olaksati i izbjeci nepotrebne probleme. I na kraju ti preostaje jos samo traziti da ti izdaju potvrdu o preostalom neiskoristenom godisnjem koju ces predati novom poslodavcu.

Sto se tice zeca u sumi... ponekad je ipak bolje biti u stanju pripravnosti .
A ako budes morala ugasiti pripremljeni razanj, ne brini previse, imati ces prilika primijeniti ga ponovo.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 19:29   #60
Quote:
Aenea kaže:
Nakon razgovora za novi posao, odnosno cim budes sigurna da ga zelis prihvatiti, javi odmah svom sadasnjem poslodavcu.
Ako nisi u losim odnosima s njima, pa te ne zele namjerno pilati, jedini razlog zasto ne bi prihvatili tebi najpovoljniju mogucnost, je taj ako im prekasno javis. Uzmi u obzir da im treba vremena da organiziraju posao, bilo da nadju zamjenu za tebe, bilo da ti nekog uvedes u posao odnosno preneses ono sto si zapocela a nisi dovrsila ili slicno. Dakle, obavijesti ih na vrijeme, jer ces time sebi vecinu stvari olaksati i izbjeci nepotrebne probleme. I na kraju ti preostaje jos samo traziti da ti izdaju potvrdu o preostalom neiskoristenom godisnjem koju ces predati novom poslodavcu.

Sto se tice zeca u sumi... ponekad je ipak bolje biti u stanju pripravnosti .
A ako budes morala ugasiti pripremljeni razanj, ne brini previse, imati ces prilika primijeniti ga ponovo.
vjerujem da neće praviti probleme, a što se tiče organizacije posla, nema probloema. kolegica s kojom sam u sobi može sama bez problema raditi i moj posao jer momentalno ja radim njezin pošto je ona cijeli srpanj na godišnjem i ona je ta koja će prenjeti znanja na novu osobu. u to sam sigurna jer tako je bilo kad sam ja dolazila.
naravno, ražanj sam več mnogo puta gasila tako da sam navikla, zeko će kad tad biti ulovljen (u doslovnom smislu nedaj bože-nikada!!!)
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:45.