Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2007., 21:57   #81
Pa čuješ, ako je frka, frka je. Dignu te s odmora i u državnoj službi danas, ako je nešto neophodno za odradit.

Naravno, podrazumijeva se da ti plate troškove i sve zbog tog sastanka ili što već treba. I naravno plate neki bonus, što je riješeno i u boljim kolektivnim ugovorima.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 23:12   #82
Quote:
ColdBoot kaže: Pogledaj post
Ima li u vašoj firmi običaj dizanja ljudi s godišnjeg odmora u slučaju neke frke ili važnijeg globalnog sastanka? Ako ima, kako ljudi gledaju na to i kako se tome oduprijeti?

ima.
i ne mora se raditi o ne znam čemu važnome. kad šef, koji inače ne ide na godišnji jer je za njega to gubljenje vremena, pomisli da treba nekoga odmah telefoni zvone i ljudi se vraćaju s godišnjeg.
nikakvi troškovi nisu plaćeni i nema bonusa za to. radi se o državnoj službi, pa ne znam kako je to kod privatnika.

prošle godine sam se nakon 8 dana godišnjeg javila na mob
ove godine još nije zazvonio
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 23:49   #83
Upravo to me i zanimalo, znači uvjeti rada kada te dignu sa GO. Nije isto ako te dignu sa GO, a imaš 7000 kn plaću i to je to ili kada te dižu sa GO, a imaš plaću 12000 kn plus plate ti troškove dolaska. Hmmm... Trebam odvagnuti.
ColdBoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 00:15   #84
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
ima.
i ne mora se raditi o ne znam čemu važnome. kad šef, koji inače ne ide na godišnji jer je za njega to gubljenje vremena, pomisli da treba nekoga odmah telefoni zvone i ljudi se vraćaju s godišnjeg.
nikakvi troškovi nisu plaćeni i nema bonusa za to. radi se o državnoj službi, pa ne znam kako je to kod privatnika.
Netko tu debelo krši pravila. Kolektivni ugovor za državne službenike i namještenike:

Članak 25.

Službeniku i namješteniku može se odgoditi odnosno prekinuti korište­nje godiš­nje­g odmora radi izvrše­nja važnih i neodgodivih službenih poslova.

Odluku o odgodi odnosno prekidu korište­nja godiš­nje­g odmora iz stavka 1. ovoga članka donosi čelnik državnog tijela ili osoba koju on za to ovlasti.

Službeniku i namješteniku kojem je odgođeno ili prekinuto korište­nje godiš­nje­g odmora, mora se omogućiti naknadno korište­nje odnosno nastav­lja­nje korište­nja godiš­nje­g odmora.

Članak 26.

Službenik i namještenik ima pravo na naknadu stvarnih tro­ško­va prouzročenih odgodom odnosno prekidom korište­nja godiš­nje­g odmora.

Troškovima iz stavka 1. ovoga članka smatraju se putni i drugi troškovi.

Putnim troškovima iz stavka 2. smatraju se stvarni troškovi prijevoza koji je službenik ili namještenik koristio u polasku i povratku iz mjesta zaposle­nja do mjesta u kojem je koristio godiš­nji odmor u trenutku prekida, kao i dnevnice u povratku do mjesta zaposle­nja prema propisima o naknadi troškova za službena putova­nja.

Drugim troškovima smatraju se ostali izdaci koji su nastali za službenika ili namještenika zbog odgode odnosno prekida godiš­nje­g odmora, što dokazuje odgovarajućom dokumentacijom.


http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2004/1760.htm

A kako ste u državnoj službi, gdje vas doslovno nitko ne može izbacit, samo fino dajte obračune, pa da vidiš kada nadležni kažu šefu da to više ne radi jer sredstava za takve stvari nema.

Zadnje uređivanje Vojky : 15.08.2007. at 01:20.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 01:06   #85
Quote:
ColdBoot kaže: Pogledaj post
Ima li u vašoj firmi običaj dizanja ljudi s godišnjeg odmora u slučaju neke frke ili važnijeg globalnog sastanka? Ako ima, kako ljudi gledaju na to i kako se tome oduprijeti?
Ne nema odupiranje tome, ako nije mobbing pa te netko namjerno zlostavlja.
To je pravo poslodavca da te vrati u slučaju nemogućnosti organizacije posla, izvanredne situacije.
Dva puta su me vratili - za vrijeme rata - radna obveza i kada se dvoje kolega razboljelo na duže razdoblje. Došla sam i radila te naknadno išla na ostatak GO-a. I ne vidim problem u tome.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 10:10   #86
Quote:
ColdBoot kaže: Pogledaj post
Ima li u vašoj firmi običaj dizanja ljudi s godišnjeg odmora u slučaju neke frke ili važnijeg globalnog sastanka? Ako ima, kako ljudi gledaju na to i kako se tome oduprijeti?
Pa mislim da je to u većini firmi. Mene su čak još dok sam bio pripravnik povlačili s godišnjeg ranije, a u 5 firmi u koliko sam radio, uvijek je problem i otići od kad ti traje, jer još ovo ono, pa nisam od ponedjeljka od kad mi teče nego npr. od srijede. I još kad odem, gore je neg da nisam, jer onda tek navaljuju na mobitel.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:21   #87
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Pa mislim da je to u većini firmi. Mene su čak još dok sam bio pripravnik povlačili s godišnjeg ranije, a u 5 firmi u koliko sam radio, uvijek je problem i otići od kad ti traje, jer još ovo ono, pa nisam od ponedjeljka od kad mi teče nego npr. od srijede. I još kad odem, gore je neg da nisam, jer onda tek navaljuju na mobitel.
Nadam se da u ovom slučaju plaća opravdava količinu posla, tj. da je plaća oko cca. 15k kuna.
ColdBoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 08:27   #88
O ima,ima,..jednom sam bila na moru..na otoku dolje još, i ni 5 ni 6 - morala hitno se vratiti na nekakav sastanak u Zagreb (gdje je direkcija)..mah..navikneš se...a nije plaća ona koja se gore spominje...a odgovornost ogromna!

Ali ono kaj mi je još gore..bila na bolovanju 5 tjedana, strogo mirovanje i skoro svaki dan u firmi..i to predvečer, kao da djelatnici ne vide i svaki vikend!! ma strašno, to me baš pogađalo bilo. Forsirao se neki projekat koji je itekak mogao pričekati i od kojeg na kraju NIŠTA nije bilo! To mi je bilo grozno!

A zanima me da li ima kod vas slučajeva da zovu cure/ žene sa porodiljnoga (nakon 6-8 mjeseci)? Mi smo imali već par slučajeva...i to me užasava..ima li uopće tu kakve zaštite? Jer na kraju krajeva, ako odbiješ, jednog dana se ipak moraš vratiti u firmu..i raditi s tim ljudima..
nora_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 19:06   #89
nema šanse, iskljucen mob pa me moze trazit jedino policija

uostalom, najavis da ces na godisnji u inozemstvu..a sto tad? da stizes iz tajlanda na sastanak? ne bih baš rekla
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:28   #90
To je bila praksa u mojoj prethodnoj firmi, kao i neplaćeni prekovremeni, kao i
zivkanje u svako doba dana za poslove koji nisu hitni.
Zato sam i otišla...ne mogu zamisliti da u takvoj radnoj sredini čekam penziju.
__________________
Čuvaj se vlasti bez mane.
mitzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 01:06   #91
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
nema šanse, iskljucen mob pa me moze trazit jedino policija
He, he, zato ja nikad nisam uzeo službeni mobitel. Ljudi se polakome jer dobiju nekih 100-200 kuna za privatne razgovore, ali službeni mobitel mora uvijek biti dostupan...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 09:56   #92
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
He, he, zato ja nikad nisam uzeo službeni mobitel. Ljudi se polakome jer dobiju nekih 100-200 kuna za privatne razgovore, ali službeni mobitel mora uvijek biti dostupan...
ali ja sam na tajlandu, u rusiji, na baliju...kuzis ?

nema smisla
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 10:04   #93
dizu dizu, i to bez problema, naknade ili dodjeljivanja dodatnog ili nekog drugog slobodnog dana, nema... no ove godine sam miran... zbog rezanja troskova u firmi sluzbeni mobitel je postao povlastica samo za vrh i koke iz racunovodstva... s obzirom da ja nemam sluzbeni mobitel moj ce biti iskljucen od danas tocno u 17:00
Fixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 10:07   #94
dižu, dižu


Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
He, he, zato ja nikad nisam uzeo službeni mobitel.
nema izbora oš ili neš
ako ti je radno mjesto takvo moraš ga uzeti i javljati se vrijedno na njega
ako nećeš,..... pa uvijek ima posla u skladištu
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 10:08   #95
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
ali ja sam na tajlandu, u rusiji, na baliju...kuzis ?

nema smisla
pa na mobitel se možeš javiti i od tamo

nemre čovjek sve imati
i radno vrijeme od samo 8 sati dnevno, bez obaveza u slobodne dane i plaćicu finu i poštenu
ne ide i ne ide
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 10:44   #96
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
He, he, zato ja nikad nisam uzeo službeni mobitel. Ljudi se polakome jer dobiju nekih 100-200 kuna za privatne razgovore, ali službeni mobitel mora uvijek biti dostupan...
lako ti je ako mozes birati da li ces uzeti mob ili ne...
ako o tvom radu ovisi nekakva produkcija gdje ce gazda izgubiti x tisuca kuna za svaku down-minutu bojim se da nema takvog izbora
(cak i u slucaju organiziranih dezurstava, x ljudi mora biti dostupno zbog eskalacije problema itditd)
na mob i pozive u najnemogucija vremena sam se vec navikla, sretna sam dok mi ne uvale blackberry

vezano uz temu, nikad me nisu digli s go, telefonski pozivi se podrazumijevaju
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 18:36   #97
Quote:
ColdBoot kaže: Pogledaj post
Ima li u vašoj firmi običaj dizanja ljudi s godišnjeg odmora u slučaju neke frke ili važnijeg globalnog sastanka? Ako ima, kako ljudi gledaju na to i kako se tome oduprijeti?
a ne kuzim ljude, zasto ne iskljuce mobitela, telefon, da su potpuno nedostupni.pa da neznam kako da je hitno ne bi se vratio prijevreno sa godisnjeg.
ima jedan kod nas koji je otisao na godisnji i 100 % je nedostupan.
sve mu je ravno i boli ga ona stvar za posao kad je na godisnjem.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 20:17   #98
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
ali ja sam na tajlandu, u rusiji, na baliju...kuzis ?

nema smisla
Ima, ima, ja bih se odma javio s Balija, pa nek' ih prvo tuče ljubomora pa onda račun za roaming.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 20:21   #99
Quote:
zlocestoca kaže: Pogledaj post
lako ti je ako mozes birati da li ces uzeti mob ili ne...
ako o tvom radu ovisi nekakva produkcija gdje ce gazda izgubiti x tisuca kuna za svaku down-minutu bojim se da nema takvog izbora
(cak i u slucaju organiziranih dezurstava, x ljudi mora biti dostupno zbog eskalacije problema itditd)
Pa onda bi treba biti i uključen kakav službeni auto u paket, ako je moja nazočnost firmi toliko bitna. Ovako - ako mi se ne ide, sorry, Yugo se pregrijava. A danas čak i je doša nešto u gornju trećinu s temperaturom.

No, mislim da ni gazdi nije u interesu da pokaže da sam baš toliko nužan za opstanak firme od 100 ljudi, mogao bih i ja tražit odgovarajuću valorizaciju navedene činjenice.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 23:06   #100
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ima, ima, ja bih se odma javio s Balija, pa nek' ih prvo tuče ljubomora pa onda račun za roaming.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.