Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2009., 11:58   #201
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja sam čitala da nema nikakvog popisa dijagnoza za koje se dobiva 800 kuna. da piše samo 'teže oštećenje'. štoviše, čitala sam da distoni uopće ni nije razlog za produljenje porodiljnog, da te komisija može i odbit osim ako specijalist izričito ne napiše preporuku za ostat doma i obrazloži zašto
Eto meni socijalna u CZSS-u rekla da distoni nije bio na popisu do prije dvije godine mislim (ili godinu- nisam sigurna više), ali sada je definitivno na popisu (bar tako ona kaže) i sada kome vjerovati?
Uglavnom, ja sam predala zahtjev u CZZS-u, a predat ću i u HZZO-u čim dobijem mišljenje neuropedijatra i fizijatra (idem na oba pregleda 22.1.). Vidjet ću tko će biti brži i povoljniji i onda povući zahtjev ili u CZSS-u ili u HZZO-u. samo se nadam da će se to riješiti do 20.3., odnosno do 20.4. (jer imam i stari godišnji).
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 11:59   #202
Kad velim povoljniji ne mislim na novce nego na brzinu rješavanja, da ne moram malog vući po komisijama (jer je ne bi trebalo biti preko HZZO-a, iako to još nije sigurno prema onom što sam saznala u CZSS-u).
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:03   #203
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
Kad velim povoljniji ne mislim na novce nego na brzinu rješavanja, da ne moram malog vući po komisijama (jer je ne bi trebalo biti preko HZZO-a, iako to još nije sigurno prema onom što sam saznala u CZSS-u).
nekako mi je teško vjerovati da neće biti komisijskog pregleda...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:53   #204
Quote:
Mužomlat kaže: Pogledaj post
Drage forumašice, molila bih za pomoć!!
Naime moje djete je bilo na produženom porodiljnom zbog problema s motorikom, vježbali smo na Goljaku i sad je s tim sve ok djete hoda i dobro je, tako da sam smatrala da nemam na osnovu čega opet produljivvat porodiljni. Nedavno smo bili kod neuropedijatrice na pregledu koja je preporučila pregled logopeda i psihologa pa smo danas obavili pregled logopeda koji nam je rekao da djete malo zaostaje s govorom te da bi bilo potrebno vježbati s njim doma i sl., a meni je 3.1.2009 isteko produženi dopust, trenutno na godišnjem. ŠTA SAD??? Sutra zovem centar da se o tome raspitam ali htjela bih znati jel se to pravo može opet koristiti ako sam praktički već počela raditi??? jeli produljeni dopust i dopust za njegu djeteta jedno te isto i ako nisu kolka je razlika u naknadama? koma ništa ne kužim više...

jel zna netko?
nikako da dobijem ove na socijalnom
Mužomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 21:13   #205
pozdrav

hm,hm,
čitala sam vaša pitanja odgovore i komentare..
ja sam na njezi od 2006 ....
do sada sam dobivala 2000 kn od centra, a 830 za djete s posebnim potrebama od zdravstvenog, za drugo dijete 130 kn radi prosjeka primanja...
e a sada mi je od zadnjeg mjeseca centar isplatio 2500 a doplatak je ukupno za dvoje djece 1060kn.
Sve je krenulo 2006 godine kad sam se sjetila sama od sebe potražit prava za svoje dijete jer te nitko sam od sebe ne posavjetuje ( hahahA) Prvo sam zatražila uvečani doplatak, onda sam otišla na komisuju na koju su me poslali i naletjela na dobre tete koje su me same uputile u moja prava ( produljenog porodiljnog za kojeg mi je moja pedijatrica rekla da ne postoji "nije ti država kriva što si neznaš dijete pošteno napraviti!!!")
E pa sad nadam se da sam rješila nekima pitanja i nedoumice....
Sada ja molim nekog da rješi moju nedoumicu:
MOJE DRUGO DJETE ISTO IMA DIJAGNOZU.... KAKVA SAD PRAVA IMAM (DOPLATAK UVEČANA NJEGA ILI ŠTO? )
S OBZIROM DA MI JE PREHRANA NAJVEĆI PROBLEM BILO BI DOBRO BAREM DOPLATAK!!!

PS ZA KOMISIJU TREBATE NALAZ NEUROPEDIJATRA,PSIHOLOGA I LOGOPEDA....+ SVE POVJESTI BOLESTI
N_P2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 01:19   #206
čula sam se neki dan sa soc.radnicom i rekla mi je da pravo koje steknemo kod CZSS-a, HZZO neće dirat.......
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 13:13   #207
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
čula sam se neki dan sa soc.radnicom i rekla mi je da pravo koje steknemo kod CZSS-a, HZZO neće dirat.......

divota.... jer moja je meni rekla da će me do 3. mj. sigurno pustiti na miru, a nadalje mi ne može garantirati (oni do 15. 3. predaju papire HZZO)..
ali mi je rekla da si provjerim ne bi li mi bilo povoljnije da dobivam njihovu naknadu jer bi mogla biti veća s obzirom na dijagnozu i radni staž dulji od godine dana....
čak možemo i muž i ja u isto vrijeme na dopust.....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 00:56   #208
Hej, jel ima netko ideju da li se s atopičnim dermatitisom (neurodermitisom), alergijom na mlijeko i jaja i intolerancijom na hrpu hrane (pšenica, kvasac, soja, sirovo voće, konzervansi i aditivi, neko povrće...) može dobiti produljenje porodiljnog? Mali mi uglavnom siše dan i noć, nemam mu kaj puno dati za jesti tako da ne mogu zamislit u kakvom bi stanju bio u jaslicama... THX!
mundm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 01:04   #209
mundm, mislim da svakako da.

nego, pomagajte, prije nego što idem predati zahtjev u HZZo jel mi mora pedica ispuniti nešto?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 01:18   #210
pa ako je isto kao i prošle godine onda ne...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 01:29   #211
tnx. idem to u pon konačno predat, obavili smo sve preglede (i svi nalazi, osim fizijatra, kao što znaš, uredni)
sad mislim da mi možda ni neće odobriti. iako, čitala sam po drugim forumima da nitko neće ić protiv preporuke specijalista ako on izričito napiše da treba ostat doma. a meni je polovina to napisao.

a, eto, saznala sam i da su doktori samo tako spremni nakitit nalaz da se dobije produljenje...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 01:38   #212
to kičenje nalaza mi je nešto najodvratnije...tako mi svega, nema veze s praznovjerjem, već jednostavno ne mogu preći preko toga da bi netko pristao da mu napišu za dijete lošu dijagnozu iako je sve u redu ili nije tako loše...meni se smuči od same posli na to....

Lali, ako ti je Polovina napisala to što je onda čisto sumnjam da nećete dobit produljenje. pazi, u komisiji su pedijatar, psiholog i soc. radnik. kao što vidiš, nitko od njih nije stručniji od fizijatra za ovu problematiku, tako da ne vidim po kojoj bi oni logici išli govoriti da ne treba, ako specijalista misli da treba ostati doma s takvim djetetom....to da je u komisiji još neki fizijatar pa neuropedijatar...e to bi onda bila neka druga priča...

(ni nama nitko osim fizijatrice nije napisao da preporučuje ostanak doma, jer su svi nalazi bili uredni...)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 09:42   #213
Sa, ne bih se baš složila s tobom... znam za slučajeve koji su odbijeni a s lošijem stanjem od nas.
nama su na komisiji rekli da smo došli dosta rano s 9,5 mj da se stanje još puno može popraviti do godine, a da je i sad dobro...ali eto nisam se ništa bunila pa vjerojatno zato jer imamo nalaza sa svih strana od 2 mjewseca života ipak dali produljenje.
mislim da ovisi često o sreći...
da se oni ne protive mišljenju struke onda ne bi ni postojali...

Lali, opusti se, kako god bude. tebi je lakše jer nisi za to toliko zagrizla, a i s Dorom ima vremena da se stanje popravi....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 12:18   #214
ma cvijetić, meni je svejedno. mislim da ću se veselit kako god bude (ako me odbiju jer idem raditi, možda čak uspijem organizirati da bude u jaslicama samo 4 sata; a ako mi odobre jer onda u lipnju pičimo nas dvije na more i bit ćemo na moru najmanje mjesec i po-dva)

polovina je u svom nalazu napisao (mi smo kod sina) da traži produljenje i napisao zašto tj. što sve dora ne može. dva tjedna kasnije, na pregledu kod neuropedijatrice - 90 posto tih stvari dora može.

SA, glede kićenja nalaza...čuj, ni meni nije bilo jasno, al onda sam se sjetila da nemaju svi posao kojem se vesele raditi i plaću puno veću od naknade...zamisli da ti je plaća koju stotinu kuna veća od 2800, a posao fizički naporan ili totalna tlaka koju odrađuješ eda bi imala od čega živjeti...naravno da ćeš zgrabiti i samu naznaku da ostaneš doma još godinu dana.

pa kolike žene sa sasvim urednim trudnoćama otvaraju komplikacije nakon desetak tjedana. jer im se ne da raditi, žele se odmoriti od života u kojem se svako jutro ustaju za posao, a naknada im je ista ili nešto manja nego da rade.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 14:21   #215
...a ne znam, ja nekako ne gledam isto to u trudnoći i ovu situaciju (valjda zato što sam osjetila što znači trenutak kad si skoro zajebao cijelu stvar samo zato jer si mislio da trudnoću ne treba tretirati drugačije)....i opet, ne znam stvarno koliko bi grozno trebalo biti da tražim da mi ukrašavaju djetetovu dijagnozu...mislim da bi napravila prije sve drugo što se može, no ne bih preko djetetovog zdravlja dolazila do toga...al to sam samo ja, to je moj stav i teško da bi preko toga prešla (unatoč besparici i fizikali)

cvijetić, pa ja sam sve to zajedno i doživjela samo kao pro forme radi...i mislim da u cijeloj priči najviše ovisi stav tog pedijatra - koliko podupire "prve 3 su najvažnije". evo, nama se pedica iznenadila kad je čula da sam dobila 3 godine, jer Borna je bio granični slučaj, uvijek u širim granicama. no pedica koja je bila u komisiji je osoba koja se zalaže da majka i dijete budu što duže zajedno i zato mi je i predložila to, uz napomenu kako zna da je ovo sve mukotrpna procedura i da godina brzo prođe tako da je najbolje da nam da odma 3 i nema mučenja....

i iskreno, ja ne poznam nikog kome nije odobreno (znam da ih ima), no i ono što po pričanjima znam je to da bi ljudi uložili žalbu i onda bi prošlo iz drugog, ako ne već iz prvog puta....tako da stvarno ne znam koliko se puta to desilo da je pedijatar iz komisije pobio mišljenje fizijatra...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 18:28   #216
imala si veliku sreću s takvom pedicom u komisiji.mislim da je ona iznimka.
pedica gdje sam ja bila ne razmišlja tako...rekla je da je dijete super i nije puno komentirala, samo da smo jako rano došli ,ali ajde radi lijepih očiju nam je ipak dalo nešto produljenja.
iako ja da nisam dobila, ne bi se žalila vjerojatno, ali dobro to je za drugu priču....
tko se žalio znam da je dobio
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 10:31   #217
drage moje mame

evo da se i ja pridružim k vama mama sam koja je doma radi njege djeteta koje boluje od rijetke genetske krvne anemije sada ima 2 godine i za dva tjedna idemo na komisiju te se nadam da čemo je uspješno proći budući se njegovo zdravstveno stanje ništa nije promjenilo
ovim putem vam samo želim puno sreće i zdravlja našoj dječici jer im je to najpotrebnije

tija--mislim da znam na koju soc. radnicu misliš,i mi idemo kod nje žena je zbilja stvorena za taj posao za razliku od nekih(mi smo mjenjali adresu stanovanja pa tako i radnicu)sve objasni , strpljiva je , ljubazna jednostavno duša od žene

lijepi pozdrav svima
bfilip65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 15:11   #218
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
...a ne znam, ja nekako ne gledam isto to u trudnoći i ovu situaciju (valjda zato što sam osjetila što znači trenutak kad si skoro zajebao cijelu stvar samo zato jer si mislio da trudnoću ne treba tretirati drugačije)....i opet, ne znam stvarno koliko bi grozno trebalo biti da tražim da mi ukrašavaju djetetovu dijagnozu...
analogiju sam povukla zapravo glede tog 'copranja'..nemreš ni na komplikacije bez neke dijagnoze - jednako kao što mi je neprimjereno da se djetetova dijagnoza kiti i navlači, neprimjereno mi je i da mi u urednoj trudnoći pišu kojekakve dijagnoze, prijeteće pobačaje i slično
(da ne pričam kako je sve više zdravstvenih ustanova infomatizirano i povezano, a gdjegod dođeš s bebom na neki specijalistički pregled ispituju te je li trudnoća bila uredna ili s komplikacijama. mene bi bilo sram reć 'ma sve je bilo super..piše vam da sam morala mirovati? ma to je samo bilo da ne moram raditi')
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:58   #219
dakle, ja bila danas predat. papiri koji trebaju, kaže vako popis: - medicinska dokumentacija djeteta (tu se ne spominje nikakav oftalmolog ni ORL pa smo mi izgleda to zbavljali bez veze), rodni list, potvrda da rade puno radno vrijeme za oba roditelja, mišljenje defektologa, mišljenje psihologa - to su meni za bebicu oprostili (jer sam ja izbečila oči i da kakvog smisla ima vodit bebu psihologu!)

pitala ženu koliko će trajti dok ne dobijem riješenje, ona rekla da stvarno ne zna jer im je to skroz novo, ali da pretpostavlja da oko mjesec dana. i, pazite sad - nema komisije!
(alaj će bit zloupotreba!)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 17:10   #220
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pitala ženu koliko će trajti dok ne dobijem riješenje, ona rekla da stvarno ne zna jer im je to skroz novo, ali da pretpostavlja da oko mjesec dana. i, pazite sad - nema komisije!
(alaj će bit zloupotreba!)
nekako ne mogu vjerovati da neće biti komisija....
možda samo sad na početku

a Lali, gdje si išla predati papire?
ja bi za jedno mjesec dana trebala ići dat zahtjev za prekid dopusta pa da znam gdje ići...

SA, za doplatak ne trebaju nikakve potvrde, treba samo doći sa popunjenim formularom za doplatak( nisam ga našla na netu pa sam ga kupila u nn)
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.