Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2011., 23:33   #21
Ekipa ja imam jedno drugo glupoooo pitanje jos ljetos sam ostao bez Osobne i ostalih dokumenata na moru medjutim ostale dokumente sam dobio jos za vrijeme mog boravka na moru osim osobne naravno da sam prijavio i dobio potvrdu i zapisnik, ali da stvari budu kompliciranije ja od ljetos jos nisam bio doma mada sam bio planirao za Novu god. i tako jos uvijek sam bez osobne ... Osobna mi zapravo niti ne treba jer s putovnicom se uredno sluzim u banci i za prijelaz drzave. Vozacka mi sluzi pri zaustavljanju murije a sad gledam i ne mogu da vjerujem da trebam dati izraditi u nekom zakonskom roku nitko mi to nije spomenuo i jos bih dodao da N.N. necu platiti niti lipe sta briga njih je li moja osobna nestala ili nije ... one glupe biljege u PP na moru sam platio ali za izradu nove osobne cekam dok se nasa drzava smisli ponovo uvesti neku promjenu i bedastocu i nemam namjeru je raditi, jer sam bio u F***** petrinjskoj gdje je guzva kao da djele 1000kn svakome a cekati 3 sata zbog necega sto mi ne treba je glupost!
Don Sanader is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 23:59   #22
A pitanje je...?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 14:58   #23
izgubio sam osobnu i zdrastvenu iskaznicu , kakva je sad procedura sa tim
dariodk12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 20:40   #24
Quote:
dariodk12 kaže: Pogledaj post
izgubio sam osobnu i zdrastvenu iskaznicu , kakva je sad procedura sa tim
piše u prethodnim postovima
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 21:32   #25
Quote:
dariodk12 kaže: Pogledaj post
izgubio sam osobnu i zdrastvenu iskaznicu , kakva je sad procedura sa tim
gubitak osobne prijaviš u policiji gdje izdaju dokumente,dobiješ potvrdu za izgubljeni i da ti se pravi nova i tamo dobiješ uputstva kako da gubitak objaviš u narodnim novinama.za zdravstvenu vidi u HZZO-u.

Quote:
Don Sanader kaže: Pogledaj post
... a sad gledam i ne mogu da vjerujem da trebam dati izraditi u nekom zakonskom roku nitko mi to nije spomenuo i jos bih dodao da N.N. necu platiti niti lipe sta briga njih je li moja osobna nestala ili nije ...
Onaj tko se rodi mora samo umrijet ništa drugo.jel tako?

Članak 3.
Osoba starija od 16 godina života koja ima prebivalište u Republici Hrvatskoj dužna je imati osobnu iskaznicu

Članak 16.
..Nadležno tijelo će nestalu osobnu iskaznicu rješenjem proglasiti nevažećom.
Osoba je dužna u roku od 3 dana od dana primitka rješenja iz stavka 3. ovoga članka nestanak osobne iskaznice dati oglasiti u »Narodnim novinama« o svom trošku.
Nadležno tijelo izdat će osobnu iskaznicu nakon što utvrdi da je osoba nestanak osobne iskaznice dala oglasiti u »Narodnim novinama

Članak 25.
Novčanom kaznom od 1.500,00 do 2.500,00 kuna kaznit će se za prekršaj osoba:
..4. koja u propisanom roku nestanak osobne iskaznice ne da oglasiti u »Narodnim novinama« (članak 16. stavak 5.).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje Katrin : 20.03.2011. at 22:54.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 11:59   #26
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ako bi netko donio dokumente u policijsku postaju, mi bi te zvali, bez obzira je li gubitak (krađa...) prijavljen ili ne. Kako te nitko nije zvao, ništa od toga. Gubitak osobne iskaznice moraš prijaviti jer inače ne možeš izvaditi novu, a što se tiče kartice, obavezno moraš javiti banci (ako već nisi) da ti ju ponište.
Oprosti moram na ovo reagirat sa smjehom, zaboravi šta se prića po postaji ili kak bi trebalo biti.Kolega mi je izgubio sve dokumente + kanadsku vizu, pošto je on u Hrvatskoj tri mjeseca sve sam za njega obavljao ja, zvao policijske stanice, (henzlova, sesvete, petrinjska, granične prijelaze) i to 10 dana za redom. Zamolio ekipu na plavom i anteni da puste u eter informaciju.Nakon 25 dana zovu iz murije na trešnjevci i kažu da su kod njih dokumenti 18 dana, prilikom podizanja dokumenata mogao je uzeti bilo čije bez ikakve provjere ili isprike što ga nitko nije zvao ili što nisu obavijestili ostale policijske stanice da su našli dokumente.Neki savjesni građanin ih je predao muriji ali eto oni se nisu udostojili nazvat čovjeka ili doć na adresu sa informacijom.
Malo sam ljut naj zamjeriti

Zadnje uređivanje Katrin : 25.03.2011. at 12:12. Reason: ipak zamjeramo, takvo izrazavnje ne prolazi
samo pitam is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.03.2011., 12:09   #27
Drot ti je objasnio kako je po propisima i kako bi trebalo bit.Teorija i praksa nisu uvijek isto.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 12:28   #28
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Drot ti je objasnio kako je po propisima i kako bi trebalo bit.Teorija i praksa nisu uvijek isto.

Nažalost nisu, nisam drota vriđo niti ga mislim nego jednostavno kažem kak stoje stvari zbog nečije ljenosti.Ja da u svom poslu se tak ponašam LETIO BI OPRAVDANO VAN.
samo pitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 17:16   #29
Nisi ga vrijeđao to se vidi, a o lijenima i neradnicima nećemo her ih je udarila redovna plaća i grijane i klimatizirane sobe.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 18:41   #30
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post

Članak 3.
Osoba starija od 16 godina života koja ima prebivalište u Republici Hrvatskoj dužna je imati osobnu iskaznicu

Članak 16.
..Nadležno tijelo će nestalu osobnu iskaznicu rješenjem proglasiti nevažećom.
Osoba je dužna u roku od 3 dana od dana primitka rješenja iz stavka 3. ovoga članka nestanak osobne iskaznice dati oglasiti u »Narodnim novinama« o svom trošku.
Nadležno tijelo izdat će osobnu iskaznicu nakon što utvrdi da je osoba nestanak osobne iskaznice dala oglasiti u »Narodnim novinama

Članak 25.
Novčanom kaznom od 1.500,00 do 2.500,00 kuna kaznit će se za prekršaj osoba:
..4. koja u propisanom roku nestanak osobne iskaznice ne da oglasiti u »Narodnim novinama« (članak 16. stavak 5.).

daj mi molim te reci da ovo nije istina...sestri mi je ukradena osobna prije 3 mjeseca...isla je prijaviti policiji i sve to, medutim nije otisla u narodne novine, jer nije imala novaca (biljezi 20, pa objava 70, pa za o. iskaznicu 35, pa za zdravstvenu 35, pa za slike za osobnu 50kn, itd. Na kraju bi ispalo oko 400kn, što tada NIJE imala). E sad ona studira, zivi sa starcima i placa fax i nikoga s tim nije htjela opterecivati, a nije znala da to treba napraviti u roku od 3 dana... Da mi je bar rekla, ja bi joj odma dala, ali kad je tvrdoglava.
E pa sad jel zna netko , jer se ta kazna moze kako izbjeci ili sta?
totallyconfused is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 07:27   #31
Teta ili tetak na šalteru izdavanja ne mogu joj ništa nego mogu pozvat kolegu policajca da riješi stvar odnosno da podnese protiv nje optužni prijedlog.Da li će to teta napravit ne zna se jer zavisi o osobi.Ako će radit po zakonu onda bi sestru morala "prijavit" ali oni su državni namještenici pa zbog velikih kazni progledaju kroz prste uz neki verbalni prijekor.Ali i kad bi došlo do suda može dobit opomenu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 13:16   #32
Gubitak/krađa vozačke/prometne/...

Unaprijed se ispričavam ako ovo ne pišem u odgovarajuću temu, no ne mogu je naći, a i malo sam u žurbi da bih detaljnije pretražio podforum.

Dakle ovako, da skratim priču, zabunom (ili namjerno, ne znam ni sam) mi je prošli četvrtak u jednom noćnom klubu ukradena ili zabunom uzeta jakna iz garderobe u kojoj sam imao sljedeće stvari: vozačka, prometna (koja glasi na oca), karton koji mi služi kao potvrda da sam dao vaditi osobnu i još par stvari, no ove tri su mi najbitnije.

To sam sve išao prijaviti tek danas (u nadi da će mi taj netko to sve vratiti) u lokalnu postaju i službenik mi je izdao potvrdu u kojoj piše da sam ja to sve prijavio te mi je rekao da će tu potvrdu faksirati postaji koja djeluje na tom području gdje mi je zagubljena jakna. Uz to, rekao mi je da će oni to obraditi do sljedećeg tjedna i da onda mogu sa potvrdom ići u Heinzelovu po novu vozačku i prometnu.

E sad, malo sam i zaboravio što mi je sve izgovorio pa bih vas zamolio za savjet.
Dakle, što se tiče osobne iskaznice, ona bi mi trebala biti gotova također sljedeći tjedan pa, što se toga tiče, mogu se i strpiti da mi to bude gotovo (podići ću je sa starom osobnom).
Što se tiče vozačke, na stranici MUP-a pišu neke upute, no već se u startu to malo kosi sa mojom situacijom jer mi je rečeno da po to sve idem u Heinzelovu, a na stranici piše da vozačku izdaje moja postaja pa sada ne nam što mi je činiti. Uz to, zanima me što sve da ponesem (osim te potvrde) kako bih to podigao.
Što se tiče prometne, ona glasi na oca i sada me zanima mogu li ja to podići umjesto njega onda kada ću ići po svoju vozačku. Ako da, što da sve ponesem?

Hvala unaprijed, pozdrav!
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.12.2011., 23:30   #33
Vjerovali ili ne, nađeno! (vraćeno)
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 11:46   #34
Izgubio sam originale svjedodžbi iz 3. i 4. razreda srednje skole.
Ponovo vađenje istih trebam zatražiti u školi ili negdje drugdje?
Koliko se plaća to??

Hvala
pan_alen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 11:50   #35
Prvo moraš objavit u narodnim novinama da si izgubio i kad se objava objavi tek onda možeš zatražit nove svjedodžbe s tim da znaš u kojem broju NN je isto objavljeno.
max 150 kn.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 11:58   #36
U školi koju si završio. Ja sam to davno morao napraviti (prije 10+ god.), ali sjećam se da se plaćalo samo nešto sitno državnih biljega (sori, ne sjećam se točno koliko, a bile su gotove idući dan).

Sad sam pronašao nešto za osnovne škole, a vjerojatno vrijedi i za srednje:
"Tajništvu Škole podnosi se pisani zahtjev za izdavanje duplikata svjedodžbe, obrazac zahtjeva također se preuzima u Tajništvu. Zahtjev sadrži podatke o podnositelju, školsku godinu u kojoj je završen razred za koji se traži duplikat svjedodžbe te svrhu izdavanja navedenog dokumenta. Podnositelj zahtjeva dužan je platiti upravnu pristojbu u iznosu od 100,00 kn sukladno Tarifnom modelu 65. t. 7. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o upravnim pristojbama (NN 163/03)."

P.S.: A sad sam vidio što je sivkić napisao, pa bih ti preporučio da jednostavno nazoveš školu. Oni će ti najbolje sve objasniti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 12:06   #37
Meni su drugi izgubili diplome srednje i morao sam radit takav postupak.Je da je bilo prije 10 god ali mislim da je procedura ostala ista.jednako kao i za osobne dokumente.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 09:34   #38
zna li netko koliko traje vadenje nove svjedodzbe?

EDIT: mislim jel moguce to u jednom danu
Starcraftpro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 09:39   #39
Ako je ukradena ili izgubljena i izvršena objava u NN može u jednom danu ako je oglas izašao u NN-u.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 12:14   #40
ali znaci to traje bar 2 dana posto moram prvo dati njima da to objave pa oni sutradan to objave i onda mogu podici novu? (ili njima treba duze da to objave?)
jer stvarno mi hitno treba danas pa ne znam sto cu
Starcraftpro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.