Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2009., 02:32   #81
Ja sam se jednom isto tako nemilo iznenadila.
Naime, bila sam u stranoj zemlji i dogodilo mi se da sam ostala bez gotovine, te sam Visom digla 60 eura na bankomatu.
Samo je dodana još jedna "nula" i s deviznog računa su mi otfikarili 600 eura.

Naravno, istog trena sam otrčala u banku (vidjela sam stanje preko interneta).
Žena u banci mi prvo kaže da je to nemoguće i da mora da se radi o nekakvoj grešci, da bi mi nakon toga rekla da ona tu ništa ne može.
Odnosno, da mi nijedan bankomat ne bi smio dozvoliti dići 600 eura Visom, jer Visa prvenstveno služi za plaćanje (mislim, wtf?)
Kao, očigledno je da je to greška, ali ona tu ništa ne može?
Naravno, odrezak od bankomata nisam sačuvala (imala ih sve od valjda zadnjih godinu dana, ali kao za peh - baš ovoga nigdje).
Odkantali me samo tako.
Nakon 2 tjedna, banka sa čijeg bankomata sam dizala lovu je skužila pogrešku i tek onda su me nazvali iz moje banke sa hrpetinom isprika i tek onda mi je stanje na deviznom računu ispravljeno.
Tako da, čuvajte te proklete listiće od bankomata ko zlato, jer izgleda da, unatoč svoj kompjuterizaciji, još uvijek ovisimo o običnom komadiću papira.

Systemize, jesu ti vratili stanje računa na pravo?
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 22:06   #82
Pitanje..

Imam isti problem kao i pokretač ovog topika, kao student otvorila sam tekući račun u Splitskoj banci i kako sam diplomirala, zaposlila se itd itd, od toga je prošlo oko 4 godine da taj račun nisam dirala, danas idem ja u banku da ga zatvorim a oni su mi rekli kako mi je već zatvoren i kako oni ne izdaju potvrdu o njegovom zatvaranju?

Ja im objašnjavam da šta u slucaju ako mi se gomila minus jer mi mogu bilo kad poslat bilo kakvu obavjest da im dugujem nešto a oni me gledaju drsko i sa podsmjehom

dakle, moje pitanje je , da li su oni meni dužni dati potvrdu?

unaprijed zahvaljujem na odgovorima!
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 11:35   #83
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post

dakle, moje pitanje je , da li su oni meni dužni dati potvrdu?
Ako ju zatražiš - jesu.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 14:21   #84
A mogu tu potvrdu i naplatiti koliko žele
Inače, čudno mi je da sami od sebe zatvore račun. Provjeri.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 15:50   #85
zahvaljujem na odgovorima

Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
A mogu tu potvrdu i naplatiti koliko žele
Inače, čudno mi je da sami od sebe zatvore račun. Provjeri.
da, rekli su da inace naplacuju potvrde nekih 35 kuna i kad sam rekla da bi platila onda su opet poceli kako takve potvrde ne izdaju itd...

kad sam zatvorila žiro kod njih dali su potvrdu jer je bio otvoren, a ovdje mi ne mogu dati jer naovodno račun više ne postoji..

možda najbolje otić da napisu nesto na A4 i daju mi... to treba biti potpisano i pečatirano da bude valjano, jel da?
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 16:18   #86
Ako babac na šalteru počne komplicirati, traži voditelja poslovnice.
Mogu ti i moraju napisati izjavu da kod njih nemaš otvorenih računa, pa nek ju naplate, al barem si mirna.
Pogotovo ako imaš nekaj di se vidi broj tog računa, neki stari izvod ili ugovor o otvaranju tekućeg, pa nek napišu da taj račun vipe ne postoji tj da je zatvoren.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 13:15   #87
Zatvaranje racuna u banci unatoc minusu

Dakle situacija je sljedeca. Imam racun u zagrebackoj banci davno otvoren koji ne koristim dugo godina. Na njemu je bilo cca 200 kuna kad sam ga prestao koristiti. Oni su si skidali za troskove odrzavanja racuna a kada sam usao u minus poceli su mi slati opomene. U "nedozvoljenom" minusu sam vec par godina, sad je doslo do cca -500 kuna.

Zanima me sad podosta stvari.

Znam da ako trazim zatvaranje racuna da mi nece dopustiti prije nego zatvorim dug. Da li oni imaju pravo na to? Ja zelim raskinuti odnose s bankom tj. ne zelim njihove usluge odrzavanja racuna. Ne vidim zasto bi bio obvezan biti primatelj njihovih usluga dok god oni imaju nenaplacenog duga?

Zatim, ne bi li banka bila obvezna pokrenuti nekakav postupak prema meni nakon 120 dana duga? Njima pase da si racunaju zateznu i troskove odrzavanja jer nista ne gube, nije da su mi dali pare, zapravo kad se sve zbroji sam ja njima dao 200 kuna za nista.

Uglavnom, volio bi zatvoriti racun unatoc dugu. Ne prihvacam placati 20 kuna troskova odrzavanja racuna, ne vidim koji bi me zakon obvezao na to? Ukoliko sam i potpisao neki ugovor s bankom imam ga pravo raskinuti a banka ne moze tvrditi da je ostecena jer se nisam obvezao ni na sta? Tu konkretno ciljam na zakon o zastiti potrosaca i implikacije koje on ima na ovu situaciju. Takodjer sam vidio da neke banke cak i naplacuju zatvaranje racuna. Ja zelim raskinut ugovor s bankom, sada i odmah, prema zakonu o zastiti potrosaca imam to pravo uciniti bez obzira na obveze u ugovoru a moram podmiriti samo eventualnu realnu stetu nastalu banci - a to je ocigledno - 0 kuna jer ih nikako nisam ostetio. Dakle prema zakonu o zastiti potrosaca ne vidim kako bi oni to meni naplatili "uslugu zatvaranja racuna". Ja raskidam ugovor s njima i ne zanimaju me vise njihove "usluge" pa makar i te usluge bile zatvaranje racuna. Ako ce oni raskinut ugovor a ostavit racun otvoren - neka tako bude, meni tako svejedno - ali mi troskove vise nece naplacivati a sto se mene tice, ne moraju mi niti dopustiti da koristim taj racun koji bi ostao otvoren.

Takodjer bi volio kada bi postojala neka caka, a morala bi postojati jer ovako ponasanje mi je nevjerojatno da je legalno. Dakle caka kojom banka ne moze presutno mene voditi kao duznika do kraja zivota dok im se ne svidi cifra koja im se nabrala da si ju naplate. Sve ostale institucije nakon duga od 3 mjeseca uglavnom pokrecu postupke i ukidaju svoje usluge. S obzirom da banku njihove usluge(odrzavanje racuna) em nista ne kosta em ukidanje usluge nema nikakvog efekta na mene - banka mene zadrzava kao clana i prakticki me KREDITIRA za iznos koji sam joj duzan.

Nadalje, ukoliko banka nije pokrenula nikakav postupak, da li je moguce da je potrazivanje zastarjelo? Mislim oni meni uredno dalje salju opomene i upozorenja i prijetnje ovrhom vec dvije godine ali od ovrhe, tuzbe itd ni traga. Ako sam dobro procitao negdje, ukoliko u nekom roku se ne pokrene ovrha, dug ide u zastaru, kolko sam vidio godinu dana nakon izdavanja racuna. s obzirom da meni banka salje izvadke mjesecno a ne racune, kako to funkcionira?

Uglavnom, ne zelim im nista platiti, neka budu sretni s 200 kuna koje su ugrabili.
Ako ne moze to, onda zelim zatvoriti racun tj. sprijeciti nove 'troskove odrzavanja racuna' bez da platim minus. Svoj minus neka ganjaju sudskim putem kao i svi ostali u ovoj drzavi a za to vrijeme nemaju pravo naplacivati troskove odrzavanja racuna kojeg ja ne zelim vec samo zatezne kamate.
U suprotnom cu na sudu dokazivati da im zatezne kamate premasuju zakonski dozvoljenu kada im se pribroje troskovi odrzavanja racuna - jer su mi ti troskovi nametnuti, ja ih ne priznajem i smatram ih ekstra dodatkom na zateznu kamatu kao i opomene koje salju, prilozio bi i dopis kojim trazim gasenje racuna i njihovu odbijenicu kao dokaz lihvarenja.


(da, znam, mogao sam na vrijeme zatvorit racun, ali eto nisam. nije mi ni tolko do tih 500 kuna kolko do principa)

Zadnje uređivanje fukodlak : 08.11.2011. at 13:25.
fukodlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 13:23   #88
pretpostavljam da kad si otvarao tekuci si potpisao neki bog i vjerojatno na osnovu toga oni to rade i mogu radit
cisto sumnjam da mozes protiv sistema
i ne znam zasto pises da ti je nesto nametnuto kad nije ti si potpisao i otvorio racun
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 13:42   #89
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da kad si otvarao tekuci si potpisao neki bog i vjerojatno na osnovu toga oni to rade i mogu radit
cisto sumnjam da mozes protiv sistema
i ne znam zasto pises da ti je nesto nametnuto kad nije ti si potpisao i otvorio racun
da da, mogao sam ja potpisati bilo sta ali ugovorne stavke koje nisu zakonite ne vrijede. mozes potpisati ugovor kojim recimo se obvezujes da ces placati kamatu od 30%. a takva kamata je ilegalna u RH pa tako ta stavka ugovora ne vrijedi, sud ce eventualno priznati kamatu do maksimalne moguce u RH a to je trenutno 12%. to se zapravo i desilo nedavno masovno, dosta ljudi ima revolving kreditne kartice i potpisali su ugovore za kartice s kamatom od 14% ili 13.99%. prije par mjeseci je maks. kamata u RH spustena na 12% i karticari su je poceli primjenjivati. jer ne smiju primjeniti ono sto su ljudi potpisali u ugovoru.

prema zakonu o zastiti potrosaca ja smijem terminirati odnos s bankom bez obzira na sve obveze koje sam potpisao u ugovoru. banka smije naplatiti samo realnu stetu. u slucaju teleoperatera realna steta je mobitel koji su ti dali za ugovornu obvezu od recimo 24 mjeseca, dakle moras platiti mobitel, a ne moras platiti 24 mjeseca ili koliko ti je ostalo pretplate.
fukodlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 16:18   #90
a g le stari imas problem s bankom. ponavljam bankom. bogom, vragom, svemirskim silama. za njih vrijede malo drgacija pravila.

kolko sam skuzila, vodii su ti racun i to naplacivali. i slali opomene. ne znam kaj jos zelis? a to kaj oni ne zele zavoriti tvoj racun prije neg podmiris dug je s jedne strane logicno i opravdano a s druge nije. ali...kaj mislis ak ces otici na sud s VPS-om od 500 kn protiv banke, kaj ce sudac presuditi?
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 17:02   #91
Quote:
fukodlak kaže: Pogledaj post
u slucaju teleoperatera realna steta je mobitel koji su ti dali za ugovornu obvezu od recimo 24 mjeseca, dakle moras platiti mobitel, a ne moras platiti 24 mjeseca ili koliko ti je ostalo pretplate.
Krivo. Novost je sto sad mozes birati hoces li isplatiti mobitel ili preostalu pretplatu, ovisi sto ti je povoljnije.

Banka ti je pruzila uslugu, pruza ti ju jos uvijek i tvoje je da ju platis. Kraj price.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 08:23   #92
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Krivo. Novost je sto sad mozes birati hoces li isplatiti mobitel ili preostalu pretplatu, ovisi sto ti je povoljnije.

Banka ti je pruzila uslugu, pruza ti ju jos uvijek i tvoje je da ju platis. Kraj price.
sorry, ali nije kraj price, ja ne zelim da mi ju vise pruza. zelim otkazati tu uslugu. ne vidim zasto bi morao zatvoriti dugovanje da bi otkazao uslugu. to ne funkcionira tako s niti jednom pravnom osobom u hrvatskoj. svima mozes otkazati uslugu, od struje, vode, telefona, mobitela pa nadalje bez obzira na dug. dug ostaje i dalje te traze te novce, ali uslugu i daljnje zaduzivanje zelim da mi ukinu.

dakle po tom pitanju mislim da sam apsolutno u pravu.

a ovo drugo pitanje oko izbjegavanja placanja duga. ako sam ja skuzio potrazivanja mogu zastarjeti u RH. negdje sam vidio da je rok za pokretanje sudskog postupka godinu dana od dospijeca racuna, negdje pak tri godine od dospijeca racuna. e sad ne znam da li se taj rok pomice recimo opomenama i slicno? ukoliko se ne pomice opomenama ispada da ja najvise mogu biti duzan banci 3 godine odrzavanja troskova racuna + pripadajuca zatezna kamata. svaki iduci mjesec trosak odrzavanja racuna sa najstarijim dospijecem zastarjeva - skupa sa svojom zateznom kamatom - a novi trosak odrzavanja racuna me zaduzuje. tako da ispada da ja mogu biti zaduzen za maximalno 36 x 20 kuna, dakle 720 kuna plus pripadajuca zatezna kamata(starost duga je prosjecno 36/2, dakle 18 mjeseci zatezne na 720 kuna recimo sto je cca 150 kuna, ukupno 870)... odokativno bi se kladio da me nikad nece utuziti za taj iznos, pogotovo sto im nisam duzan ratu kredita nego sam im duzan trosak koji su oni izmislili, a realan trosak je eventualno slanje mjesecnog izvadka sto kosta manje od 2-3 kune. tako da sad imam u planu jednostavno nista ne napraviti i vidjeti da li ce mi dug preci taj iznos... mogli bi me s opomenama prebacit ali cini mi se da su prestali slati opomene(valjda su ispucali broj opomena i prijetnji ovrhom).

vidim da neki ljudi imaju problema sa shvacanjem. meni je sasvrseno jasno da sam duzan i kako sam zaduzen, nista mi tu nije cudno. sto me opet ne sprjecava da igram igru beat the system. uostalom, banke svoje poslovanje temelje upravo na beat the system nacinu rada. od opomena koje zbrojene sa zateznom kamatom prelaze maksimalnu dopustenu zateznu kamatu pa nadalje pa do varijanti da dobijes karticu bez upisnine i clanarine pa ti onda naplate uslugu izrade kartice(to je fine print) itd itd. ne vidim zasto bi se ja vodio moralnim nacelima u poslovanju s bankom kada banka apsolutno zastupa samo nacela interesa svojih dionicara bez ikakvog obzira na moral i uopce fairplay. banke zasluzuju da ih probusimo kroz sve rupe u sustavu koje uspijemo pronaci, jer banka ce iskoristiti svaku rupu u sustavu da na uzme jos para, bilo to moralno ili nemoralno.

osobno mislim da zatjerivanje nekoga u nedozvoljeni minus sa troskovima odrzavanja racuna i zatim jos automatsko slanje opomene zbog 19 kuna nedozvoljenog minusa naplate 50 kuna. mislim da je to apsolutno nemoralno i zapravo i nezakonito. ne vidim koja to ustanova u hrvatskoj ima pravo naplatiti proizvoljno opomenu zbog dugovanja. ako ja otvorim firmu i nekome prodam 3 kompjutera i on mi ne plati, mozes misliti kako ce mi sud dopustiti da mu naplatim jos i opomenu u proizvoljnom iznosu UZ naplatu i maksimalne zatezne kamate?

da, da, mozda sam ja potpisao ugovor s bankom gdje pise da ja to dopustam. ali nije tu kraj te price. cinjenica je da drzavni zakoni uvjetuju koristenje banki i bankovnih transakcijskih racuna. dakle ja nemam izbora, neku banku moram koristiti. a SVE banke to naplacuju. s obzirom da je drzava svojim zakonima natjerala gradjane da koriste banke, trebala bi biti obvezna regulirati usluge koje te banke pruzaju. ovako se sve banke skupe i kazu ajmo naplacivati opomene 50 kuna. i ja nemam izbora onda. a zakonski moram poslovati preko racuna. netko bi to trebao sprijeciti. (IMO, da se mene pita, platni promet bi trebala biti drzavna infrastruktura - cak i vise nego recimo ceste i autoceste - a banke bi se trebale baviti samo stednjom i kreditima i vezanim uslugama... da ne govorim da bi to uveliko smanjilo svima u drzavi troskove poslovanja, pa i drzavi samoj koja bi puno lakse skidala pare ljudima sa racuna)

tako da bi molio malo vise konstruktivnih komentara od vas koji ocito poznajete zakone umjesto drzanja prodika i obznanjivanja ocitog.

Zadnje uređivanje fukodlak : 09.11.2011. at 08:35.
fukodlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 09:40   #93
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Krivo. Novost je sto sad mozes birati hoces li isplatiti mobitel ili preostalu pretplatu, ovisi sto ti je povoljnije.

Banka ti je pruzila uslugu, pruza ti ju jos uvijek i tvoje je da ju platis. Kraj price.
jel mi mozes reci tocno gdje to pise tj.na sto se pozivas tocno
Molim te,molim te
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:40   #94
Zakon o el. komunikacijama, cl. 41.

(5) Pretplatnik ima pravo na raskid pretplatničkog ugovora u bilo kojem trenutku. Pretplatničkim ugovorom može se utvrditi da pretplatnik, koji raskine ugovor prije isteka razdoblja obveznog trajanja ugovora, mora platiti mjesečnu naknadu za ostatak razdoblja obveznog trajanja ugovora, ili naknadu u visini popusta na proizvode i usluge koje je ostvario ako je plaćanje te naknade povoljnije za pretplatnika, osim u slučaju iz članka 42. stavka 7. ovoga Zakona.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:46   #95
Mozda djelomicno vezano pitanje, ali imao sam istu situaciju sa zagrebackom bankom pri cemu sam otvorio ziro racun dok se nije placala mjesecna naknada za isti i onda su mi poslali pismenu obavijest da se pocinje placati, pri cemu su ju poslali 2 mjeseca nakon sto je to uvedeno i to obicnim pismom (dakle, moglo je i ne doci).. Odmah sam zatvorio racun i platio sto sam imao, ali mi je poslije palo na pamet jesu li oni bili obavezni se potruditi da ja na vrijeme sigurno saznam tu promjenu po kojoj moram placati mjesecnu naknadu?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:51   #96
Ovakvi ko ti su mi najbolji- kad vec usporedujes sa telekomunikacijama to ti je isto kao da potpises ugovor na 24 mjeseca, onda godinu dana ne koristis mobitel i očekujes da ti to ne naplate. Svašta
I ti zaista misliš da bi jedna banka u ugovor stavila nešto sto nije u skladu sa zakonom? Zatezna kamata se mijenjala a ako tebi u ugovoru piše 15% to znaci da je tada to bila zakonska zatezna kamata


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:57   #97
Quote:
fukodlak kaže: Pogledaj post

Uglavnom, ne zelim im nista platiti, neka budu sretni s 200 kuna koje su ugrabili.
zvuči kao vic

pitanje: jesi li čuo da jer neku banku dodirnula, među nama smrtnicima još uvijek aktualna kriza? da je propala? i misliš da je tome tako zato što su oni "sretnici koji nekad nešto ugrabe"?

fukodlak, ovdje je ipak riječ o banci - nedodirljivima, povlaštenima. s kojima si u krajnjoj liniji i potpisao ugovor. a ne treba neka posebna životna mudrost da se zna da je to gore nego da si sa samim vragom potpisao. svakako, ništa od toga. ono što ti realno preostaje je to da pokriješ ovo za što te terete ili da se inatiš i kad-tad platiš još više od toga. kako god da okreneš neće banka izvuć deblji kraj nego ti, a manje će te koštati ako to što prije shvatiš.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 13:58   #98
Quote:
Zeta83 kaže: Pogledaj post
Ovakvi ko ti su mi najbolji- kad vec usporedujes sa telekomunikacijama to ti je isto kao da potpises ugovor na 24 mjeseca, onda godinu dana ne koristis mobitel i očekujes da ti to ne naplate. Svašta
I ti zaista misliš da bi jedna banka u ugovor stavila nešto sto nije u skladu sa zakonom? Zatezna kamata se mijenjala a ako tebi u ugovoru piše 15% to znaci da je tada to bila zakonska zatezna kamata


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, mislim da su opomene nezakonite. Ne da mislim nego znam i siguran sam. U engleskoj su ih srusili na sudu i morali su sve banke vratiti sve novce od opomena unazad 6 godina. U engleskoj je propisan je maksimalni iznos koji se smije naplatiti u smislu administrativnih troskova slanja opomene i on je daleko od 50 kuna sto je neki prosjek u hrvatskoj.
I idiotu je ocito da ako odrzavanje racuna kosta mjesecno 20 kuna u sklopu cega dobijes jedan mjesecni izvod, da opomena ne moze kostati vise od tih 20 kuna jer zasto bi kuverta s opomenom bila skuplja od kuverte s izvodom. Realno komad papira i postarina ne kostaju niti par kuna. Sve ostalo je nezakonito kaznjavanje duga preko maksimalne dopustene zatezne kamate.

Ukoliko si ti duzan 5 kuna banci, oni ce ti poslati opomenu i zaduzit te jos za 50 kuna i jos ti zaracunati maksimalnu zateznu. Ispada da si ti zbog duga od 5 kuna kaznjen sa dodatnih 50.1 kunu. A maksimalna zatezna je 0.1 kunu. Nije li ovih 50 kuna prelazak maksimalne zatezne? Oni to nazivaju opomenom a ne kamatom i na taj nacin ismijavaju hrvatske sudove. Nece zadugo, kolko sam cuo sprema se regulacija iznosa opomena i u RH, vjerojatno ih nece natjerati da retroaktivno vracaju novce, ali cinjenica ostaje da su nezakonito pljackali hrvatski narod i ismijavali hrvatski pravni sustav.

I ne vidim nikakvog moralnog razloga zasto hrvatski narod ne bi jednakom mjerom pokusavao njih pljackati? Da je bilo tko drugi, platio bi sto sam duzan, ali banke mislim naguzit na sve moguce pokvarene i manje pokvarene nacine koje uspijem a da su legalni. Prvenstveno zato sto banke uzivaju odredjene beneficije od drzave - pravo na mnozenje novca i obavezu gradjana i pravnih osoba da obavljaju platni promet preko bankarskih racuna.

I btw. radim indirektno za banku(ironije li) i znam vrlo dobro da rade nezakonite stvari ili u najmanju ruku sumnjive. Pogotovo od ovih novih zakona o potrosacima i o platnom prometu.

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
zvuči kao vic

pitanje: jesi li čuo da jer neku banku dodirnula, među nama smrtnicima još uvijek aktualna kriza? da je propala? i misliš da je tome tako zato što su oni "sretnici koji nekad nešto ugrabe"?

fukodlak, ovdje je ipak riječ o banci - nedodirljivima, povlaštenima. s kojima si u krajnjoj liniji i potpisao ugovor. a ne treba neka posebna životna mudrost da se zna da je to gore nego da si sa samim vragom potpisao. svakako, ništa od toga. ono što ti realno preostaje je to da pokriješ ovo za što te terete ili da se inatiš i kad-tad platiš još više od toga. kako god da okreneš neće banka izvuć deblji kraj nego ti, a manje će te koštati ako to što prije shvatiš.
pa dobro eto, meni je dosadno a banke mi idu na zivce, tih 500 kuna mi ne znaci puno... teoretski mislim da ni za 100 godina ne bi smio biti duzan vise od 1000 kuna... tako da cu ja to rastezati i izbjegavati unedogled jer mi je to super i zabavno.
fukodlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 14:20   #99
@ fukodlak

podrzavam te za trosak opomena. cak i postoji, nekakva mala, ali ipak postoji sudska praxa di sudovi ugl. idu na ruku korisnicima sto se tice tih opomena. ali nisu banke bile u igri.

tvoja situacija je recimo malo drugacija. znam da covjek tesko sagleda situaciju iz objektivnog kuta ali zato postoje pravnici i odvjetnici. recimo, a kaj bi bilo da si imao dug u banci i da te ona o tome nije obavjestavla, vec samo cekala da ti se dug popenje na neku cifru i onda isla na ovrhu? tad bi imao legitimno pravo na sudu osporavati takvu naplatu. banka te je morala opominjati, kuzis? nema drugog instrumenta. to sto si oni dozvoljavaju da salju 3 puta mj. opomenu koju zaracunaju 50 ili 100 kn..eeee to je vec upitno.i u ovom segmentu te podrzavam. zato.....

rekao si da zelis beat the system. pa ajde! napisala sam ti vec konkretan savjet.

i dalje stojim kod toga da ce te sud otpucati za troskove vodjenja racuna i zatezne kamate na to potrzivanje. ali u ovom dijelu, za trosak opomena, sam prosudi jel ti se isplati parniciti.
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 17:24   #100
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
... pitanje: jesi li čuo da jer neku banku dodirnula, među nama smrtnicima još uvijek aktualna kriza? da je propala?...
Prema ovome, u USA je propalo 80+ banaka ove godine. Nije da nam je baš blizu, ali čisto radi rasprave.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.