Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2010., 16:07   #1001
Quote:
Kohoutek kaže: Pogledaj post
Ako onima iz Heroja Vukovara netko želi namontirati optužbu ima sasvim dovoljno indicija iz onoga što govore.
Tko će što izjaviti u nekom serijalu to je njegova stvar. Ja nikome nisam dao odobrenje da javno objavi moje službene i osobne podatke.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 08.04.2010., 16:09   #1002
"Istinski branitelji nemaju razloga biti protiv objave registra"

Quote:
Objavljen je Registar hrvatskih branitelja, rekao mi je sinoć predsjednik Alkarskog društva dr. Stipe Jukić dok smo ugodno ćaskali u konobi Ispod Ure u Sinju. Društvo za stolom pitalo me što mislim o tome. Ne znam, počeo sam... Prije otprilike sedam godina supruga mi je rekla da me jedan poznanik inzistira vidjeti na pola sata, radi nekakve konzultacije. Pristao sam. Inzistirao je da se nađemo na nekom diskretnom mjestu. “Znaš, meni treba srediti mirovinu, vojnu”, kaže mi. “Doktori mi traže 4 tisuće eura, a ja se sjetim tebe, ti poznaš ljude, i evo, 3 tisuće tebi, prijatelji smo... Znaš, troje djece”, kaže. “Ne dolazi u obzir”, kažem mu rezolutno, “na krivoj si adresi...” Gledao me u čudu. “Ali zašto trebaš plaćati”, pitam ga. “Koliko si bio u vojsci?” Moj sugovornik se malo zacrvenio u licu. “Pa, znaš, ja sam sredinom ‘92. dobio poziv u vojsku. Zadužio sam oružje i odoru, bio par dana u jednoj zagrebačkoj vojarni i noć prije nego što sam trebao krenuti na bojište jako sam se napio. Sjeo sam u auto i doživio prometnu. Zadobio sam neke ozljede, slomio nogu. Otišao sam u bolnicu i na temelju tog liječenja izvukao sam se iz vojske.” “Pa koliko si bio u vojsci”, pitam ga u čudu. “Tri dana”, odgovori... “Nemaš šanse”, kažem mu u dobroj vjeri. “Nitko ti to ne može srediti.” Rastali smo se relativno brzo, lice mu je odavalo ljutnju i razočaranje. Otišao je. Prošle godine na jednom braniteljskom prosvjedu vidio sam na TV-u jedno poznato lice. ON.

Danas je hrvatski ratni invalid i vojni umirovljenik. Mirovina mu navodno iznosi nešto više od pet tisuća kuna. Vozi Passat koji na vjetrobranskom staklu krasi oznaka HRVI, a na retrovizirskom staklu zastava Tigrova. Dva puta godišnje odlazi na višetjednu “rehabilitaciju” u Varaždinske toplice. Djeca mu redovito u režiji Gradskog ureda za branitelje odlaze na ljetovanje na Jadran. Predao je zahtjev za rješavanje stambenog pitanja. Goni i dalje, kažu, neke papire kako bi mu se povećala mirovina. On je danas u prvim redovima “obrane digniteta Domovinskog rata”.
I vjerovatno je ogorčen objavom registra, te sipa drvlje i kamenje na sve "izdajice".

Dok se ovdje k'o pura dreku čude da kako su ljudi ogorčeni na sve branitelje, te zašto ne mogu razumjeti da se ne želi objaviti registar, pa će se vidjeti ovakav kukolj.

Dubinu cijele priče pokazuje i današnji članak u Novom listu jer naši organi vlasti uopće nisu predvidjeli kome i kako prijaviti lažnog branitelja; loptali su se s prijavama od ministarstva obrane do uskoka.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 08.04.2010., 16:10   #1003
Quote:
Ruana kaže: Pogledaj post
Pa ti onda lijepo vrati iskaznicu, traži da te se briše i mir
Zašto bih, moje je pravo i izbor bio da sudjelujem u obrani suvereniteta i integrireta, a moje je ustavno i zakonsko pravo da imam pravo na zaštitu osobnih podataka.Što tebe ili bilo koga boli urac gdje sma bio, od kada do kada...... nemaš pravo na uvid u moje osobne podatke bez moje suglasnoti.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 08.04.2010., 16:12   #1004
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post

Ja im isplacujem svojim porezima naknade, prava i ostalo. Naknade na koje nema pravo svaki drzavljanin RH, nego samo neki. I stoga imam pravo znati kome to placam.
Eto ja ću ti objasniti... ako već nitko neće. To što ti plaćaš plaćaš državi. Država tvoje novce (i moje i svoje i tuđe) uplaćuje nekim zaslužnima...

Jedini način na koji bi ti mogao plaćati branitelje je da ideš od jednog do drugog i daješ im novac. U svim drugim slučajevima izigravaš Francuza vičući "Država to sam ja!"
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Old 08.04.2010., 16:12   #1005
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Zašto bih, moje je pravo i izbor bio da sudjelujem u obrani suvereniteta i integrireta, a moje je ustavno i zakonsko pravo da imam pravo na zaštitu osobnih podataka.Što tebe ili bilo koga boli urac gdje sma bio, od kada do kada...... nemaš pravo na uvid u moje osobne podatke bez moje suglasnoti.
E pa lijepo, ako zelis prava, onda pristajes na objavu podataka. Da smo pametni to bi tako uredili.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Old 08.04.2010., 16:13   #1006
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
E pa lijepo, ako zelis prava, onda pristajes na objavu podataka. Da smo pametni to bi tako uredili.
Bitan je moj pristanak, a ja ga nisam dao niti se on od mene tražio.
Više od 400.000 branitelja nema nikakva prava, osim da bude pokopan uz počasti i to u visini 50%, te minimalne mirovine kad navrše 65. muškarci odnosno 60.godina života za žene.Što ćemo s njima koji nemaju nikakva prava, koji rade i privređuju kao i svi drugi građani ove zemlje (li jedan dio točnije) znači nemaju prava nećemo ih tražiti ni privolu za objavu njihovih osobnih podataka..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 08.04.2010., 16:14   #1007
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
radi takvih je tempiran slučaj registra...
frch is offline  
Old 08.04.2010., 16:14   #1008
Quote:
prosjecan kaže: Pogledaj post
Eto ja ću ti objasniti... ako već nitko neće. To što ti plaćaš plaćaš državi. Država tvoje novce (i moje i svoje i tuđe) uplaćuje nekim zaslužnima...

Jedini način na koji bi ti mogao plaćati branitelje je da ideš od jednog do drugog i daješ im novac. U svim drugim slučajevima izigravaš Francuza vičući "Država to sam ja!"
E pa dokle god sam ja gradjanin ove drzave, zalagat cu se da ta drzava funkcionira na principima kakve ja podrzavam. A jedan od tih je da ako nesto dobijas, onda se mora znati na temelju cega to dobijas i koliko. Ja znam da sustav nije tako sad uredjen. To ne znaci da ces mi ti ili itko zabranjivati da se ja borim za to da se on mijenja, ili da biram one koji se za to bore.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Old 08.04.2010., 16:16   #1009
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
U Americi je 20. miliona veterana, za koje se godišnje izdvaja 70.milijardi $ pa ti zaključi jel to napuhano ili ne.
s obzirom koliko je ratova amerika imala od ww2 do danas nije puno... kad se ta brojka normalizira na zemlju veličine hrvatske, ispada 250 tisuća veterana... zanimljivo, brojka koja je i u našim okvirima realna...

amerika bi da je ko hrvatska po ovome izdvajala manje od milijarde dolara za svoje veterane... koliko ono hrvatska daje za svoje?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 08.04.2010., 16:17   #1010
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Bitan je moj pristanak, a ja ga nisam dao niti se on od mene tražio.
Traže li od tebe i dopuštenje za poskupljenja nafte, benzina, struje; pitaju li te i dopuštenje za prodaju INE, Plive, Podravke...
Ne pitaju ni mene, ali meni ne smeta da objavljuju istinite podatke...
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Old 08.04.2010., 16:18   #1011
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
E pa lijepo, ako zelis prava, onda pristajes na objavu podataka. Da smo pametni to bi tako uredili.
ne, ako netko želi pravo onda ima i obaveze, a svoju je izvršio

a koja prava? da ga mu država plati pogreb?
frch is offline  
Old 08.04.2010., 16:18   #1012
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
"Istinski branitelji nemaju razloga biti protiv objave registra"


I vjerovatno je ogorčen objavom registra, te sipa drvlje i kamenje na sve "izdajice".

Dok se ovdje k'o pura dreku čude da kako su ljudi ogorčeni na sve branitelje, te zašto ne mogu razumjeti da se ne želi objaviti registar, pa će se vidjeti ovakav kukolj.

Dubinu cijele priče pokazuje i današnji članak u Novom listu jer naši organi vlasti uopće nisu predvidjeli kome i kako prijaviti lažnog branitelja; loptali su se s prijavama od ministarstva obrane do uskoka.
Pa takvih priča ima koliko želiš, ali čudi me da se neki branitelji tu žustre zbog objave registra, ako nemaju nimalo putra na glavi, mislim, čemu onda, ako oni znaju da su se pošteno borili i zaslužili sve ono što su dobili...
Monica. is offline  
Old 08.04.2010., 16:24   #1013
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
Pa takvih priča ima koliko želiš, ali čudi me da se neki branitelji tu žustre zbog objave registra, ako nemaju nimalo putra na glavi, mislim, čemu onda, ako oni znaju da su se pošteno borili i zaslužili sve ono što su dobili...
isuse stvarno ste smješni... ŠTO SE DOBIVA dostupnošću tražilice po kojoj se susjedi, rodbina ili šul kolege ili netko 50ti zabavljaju upisivanjem podataka "traženog"? helou?

ja nisam htjela svoje podatke staviti u telefonski imenik, ono potpuno je big brotherovski ovo sve..stanite malo na loptu..TO JE POPIS, i kaj s njim?

podnosi li Vlada ostavku? dolaze li na njezinomjesto još ne-sposobnoji? i nije li "red" da onaj koji je cijelu kašu zakuhao, stvar i dovede u neku normalnu, zakonski okvir i najjebeniju od svih floskula THE RULE OF LAW?

a ovo je ulična pravda, i Hrvatskoj ona neće riješiti ni jedan jedini problem. i niti jedan kamnečić u mozaiku zvanom DEMOKRACIJA ovim neće biti popunjen. dapače, mogu eskalirati ..a možda ne nemiri, ali svakako tenzije..čemu?

strašna je ta masovna psihoza. odvratna, i opasna. mislim, jel to tak teško za shvatit?
__________________
*
revolution is offline  
Old 08.04.2010., 16:27   #1014
E jebemti državu, ovog trena slušam na HTV1 emisija "Hrvatska uživo" kako svi HRVI imaju pravo na uvoz automobila, ovo je više suludo, jebeš mi sve, ovu državu komplet treba uništiti, spaliti do temelja, takvu laž tako iznijeti, to je jednostavno prešlo sve granice.
NINJA 07 is offline  
Old 08.04.2010., 16:28   #1015
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
isuse stvarno ste smješni... ŠTO SE DOBIVA dostupnošću tražilice po kojoj se susjedi, rodbina ili šul kolege ili netko 50ti zabavljaju upisivanjem podataka "traženog"? helou?

ja nisam htjela svoje podatke staviti u telefonski imenik, ono potpuno je big brotherovski ovo sve..stanite malo na loptu..TO JE POPIS, i kaj s njim?

podnosi li Vlada ostavku? dolaze li na njezinomjesto još ne-sposobnoji? i nije li "red" da onaj koji je cijelu kašu zakuhao, stvar i dovede u neku normalnu, zakonski okvir i najjebeniju od svih floskula THE RULE OF LAW?

a ovo je ulična pravda, i Hrvatskoj ona neće riješiti ni jedan jedini problem. i niti jedan kamnečić u mozaiku zvanom DEMOKRACIJA ovim neće biti popunjen. dapače, mogu eskalirati ..a možda ne nemiri, ali svakako tenzije..čemu?

strašna je ta masovna psihoza. odvratna, i opasna. mislim, jel to tak teško za shvatit?

O bokte, meni je tak svejedno za taj jebeni registar, a budući je objavljen, sam konstatiram...ok ?!
Monica. is offline  
Old 08.04.2010., 16:29   #1016
ne, to je stara HTV škola "kak se ispravno veli Irak ili Iran"...100%
__________________
*
revolution is offline  
Old 08.04.2010., 16:30   #1017
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post

O bokte, meni je tak svejedno za taj jebeni registar, a budući je objavljen, sam konstatiram...ok ?!
"budući je ŠTO objavljeno"?

tj KAKO?

jel to demokracija? jel to uređena zemlja? jel to masa želi? jel za to glasUJETE?

bokte
__________________
*
revolution is offline  
Old 08.04.2010., 16:30   #1018
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
E jebemti državu, ovog trena slušam na HTV1 emisija "Hrvatska uživo" kako svi HRVI imaju pravo na uvoz automobila, ovo je više suludo, jebeš mi sve, ovu državu komplet treba uništiti, spaliti do temelja, takvu laž tako iznijeti, to je jednostavno prešlo sve granice.
Evo prije 6 mjeseci je poznanik ubo Audi A6 na povlasticu. Ful cijena nekih 55k eura. Mislim da je spominjao svakih 7 godina da moze jedan?
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Old 08.04.2010., 16:31   #1019
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
"budući je ŠTO objavljeno"?

tj KAKO?

jel to demokracija? jel to uređena zemlja? jel to masa želi? jel za to glasUJETE?

bokte
Da je uredjena zemlja, vec bi bio legalno objavljen. Ne samo taj, nego svi registir korisnika drzavnog proracuna. Al buduci da nije, protiv toga se treba boriti.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Old 08.04.2010., 16:33   #1020
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Evo prije 6 mjeseci je poznanik ubo Audi A6 na povlasticu. Ful cijena nekih 55k eura. Mislim da je spominjao svakih 7 godina da moze jedan?
jednom u životu
frch is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.