Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2013., 21:15   #61
Kad već imate lijepu temu o turbinama... Recimo da imate nekog boljeg dizelaša, tipa 2.0 TDI od VAGa ili evo recimo 2.0d od BMWa... Koliko ima logike dat nekom da reparira turbinu kad auto dođe na recimo 130 000km? Ok, znam da ako sve radi ne diraj, ali ...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 21:26   #62
Nema logike. Samo dok se čuje ili ne puni, tek onda.

Da znaš koliko je posla skidati turbinu na 2.0TDI ne bi došao na tu ideju ako je ispravna.

__________________
Potpis

Zadnje uređivanje WXW : 18.04.2013. at 21:35.
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 21:32   #63
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
Ok, znam da ako sve radi ne diraj, ali ...
__________________
Tulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 22:04   #64
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
kod nas stvarno nemam ni jedno slovo hvale za bilo koji servis turbopunjača
Koji je tvoj prijedlog?

Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
Kad već imate lijepu temu o turbinama... Recimo da imate nekog boljeg dizelaša, tipa 2.0 TDI od VAGa ili evo recimo 2.0d od BMWa... Koliko ima logike dat nekom da reparira turbinu kad auto dođe na recimo 130 000km? Ok, znam da ako sve radi ne diraj, ali ...
130.000 km je nov auto.

Možda bi više logike to imalo činiti iza 300.000, mada ako radi...
Z4_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 23:29   #65
Quote:
Z4_M kaže: Pogledaj post
Koji je tvoj prijedlog?
nemam ništa pohvalno za reći o bilo kojem servisu turbina u nas . satima bih mogao nabrajat koje probleme sam imao sa pojedinim-a . koliko sam se nacrvenio ni kriv ni dužan samo radi preporuke pojedinih a onda bi usput jeo govna radi njihove nesposobnosti i neznanja .
poradi svega toga dobil sam preporuku za jednog bosanca kaj fura katalizatore van . usput pokupi turbine kod nas i fura ih u austriju na slaganje . nekoliko tako složenih i vraćenih sam osobno namontiral i nisam do sada imao problema . kak takav postupak traje a ljudima auto treba odmah tak se ja baš i ne guram prepručit ga nekom . sranje je kaj sve dugo traje , cca 10 dana. nisam fakat dugo bil sa njim al ti mogu isčeprkat broj za silu
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 00:32   #66
Kad već pričamo o turbinama treba spomenuti i EGR,tj blokadu istoga...

To govno je stavljeno radi ekologije u skoro sve dizele od kraja 90ih do danas. Skraćuje život turbini, navlači prljavštinu...

Kad samo pomislim što sve izlazi kroz moj auspuh, da se samo manji dio toga vrati u motor...ne hvala.

Ima se kupit jeftino setovi za blokade. Današnji EGR su navodno manje škodljivi za motor, ali kad su ih tek počeli ugrađivati nisu bili ništa više od jedne cijevi koja je dio ispušnih plinova vraćala natrag u motor...

na svome autu bih poskidao EGR, DPF, cat...da imam.
Za novije modele sa ECU nije tako jednostavno, kao na starim kantama sa EGR, a bez ECU.

Više mojih frendova je to napravilo na raznim automobilima, najnoviji je iz 2007., kažu da im je motor puno življi na nižim okretajima, a i potrošnja goriva se uistinu smanji. Ne puno, najćešće oko 0.5l/100km manje.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork

Zadnje uređivanje Felicius : 19.04.2013. at 00:38.
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 08:23   #67
Da li se može bloknuti EGR ventil na 1,9tdi 2007 BXE kod motora ili bi me ECU obasipao greškama?
Inače ontoppic, dva najčešća problema sa turbinama su vezana uz vlasnike

1-čepe ga hladnog kad turbina nije dovoljno podmazana jer je ulje hladno
2-gase ga vrelog pa se ulje zapeče na uljnoj karici.
Ima i 3 ali to je onaj disbalans kad krilca počnu grebati po kućištu, zvuk je sve samo ne ugodan
SpaceJesus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 08:32   #68
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
nemam ništa pohvalno za reći o bilo kojem servisu turbina u nas .
Da li je i Purić među njima, čisto da znam? Pretpostavljam da si imao posla s svima, ali opet da pitam.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 09:31   #69
Quote:
SpaceJesus kaže: Pogledaj post
Da li se može bloknuti EGR ventil na 1,9tdi 2007 BXE kod motora ili bi me ECU obasipao greškama?
Inače ontoppic, dva najčešća problema sa turbinama su vezana uz vlasnike

1-čepe ga hladnog kad turbina nije dovoljno podmazana jer je ulje hladno
2-gase ga vrelog pa se ulje zapeče na uljnoj karici.
Ima i 3 ali to je onaj disbalans kad krilca počnu grebati po kućištu, zvuk je sve samo ne ugodan
Može, ali ne fizički (ECU bi bacao greške) nego softverski. Program (ECU) se izvadi na laptop, reprogramiraju se stavke vezane za EGR i vrati se nazad. Naravno, to rade stručnjaci programeri koji imaju potrebne softvere za to i znanje. Meni je tako rješeno na autu i sve normalno funkcionira, na ekotestu puno bolji rezultati, što je i očekivano.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 13:40   #70
Quote:
SpaceJesus kaže: Pogledaj post
Da li se može bloknuti EGR ventil na 1,9tdi 2007 BXE kod motora ili bi me ECU obasipao greškama?
Inače ontoppic, dva najčešća problema sa turbinama su vezana uz vlasnike

1-čepe ga hladnog kad turbina nije dovoljno podmazana jer je ulje hladno
2-gase ga vrelog pa se ulje zapeče na uljnoj karici.
Ima i 3 ali to je onaj disbalans kad krilca počnu grebati po kućištu, zvuk je sve samo ne ugodan
Ne možeš čisto blokirati EGR na tom motoru jer češ imati light show na tabli, možeš smanjiti EGR "duty cycle" ili izmjenom mape kod sposobnog čunera ili "adaptirati" s diagnostikom vrijednosti EGR-a što daje manje rezutate ali u večini slučajeva bude sasvim dovoljno.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 13:45   #71
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
Kad već imate lijepu temu o turbinama... Recimo da imate nekog boljeg dizelaša, tipa 2.0 TDI od VAGa ili evo recimo 2.0d od BMWa... Koliko ima logike dat nekom da reparira turbinu kad auto dođe na recimo 130 000km? Ok, znam da ako sve radi ne diraj, ali ...

Da obavezno ako slušaš savjete dr. Marušića
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 20:39   #72
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Da li je i Purić među njima, čisto da znam? Pretpostavljam da si imao posla s svima, ali opet da pitam.
nego da nisi štogod pobrkal ?

ajd pogledaj čime se bave .

http://www.puric.hr/
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:31   #73
Rade i turbine između ostalog, bar ja imam tu informaciju. Još sam ih kontaktirao u vezi pregleda turbine i tlakova punjenja.
Sad, ili oni samo rade dijagnostigu, a posao uvaljaju nekom drugom, ne znam.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 23:18   #74
Da se nova turbina mogla nabavit za 4500-5000kn uzeo bi je bez razmisljanja ali ispostavilo se da su to sve reparature...
Znaci lik u trgovini autodijelova mi telefonom rekao da je imaju i dok sam ja dosao po nju veli da to neide tak, da je moraju prvo narucit pa kad dodje da ponesem svoju staru i nju uzimaju kao "pod racun" te bi me to doslo 4800kn za keš. Tek sada dolazi najuzbudljiviji dio, pitam ga sto ce im moja stara turbina veli da to tak ide. Pitam ga imate li vi novu ili repariranu na sto on kaze da je to kao nova te da je u njoj sve novo... reko prijatelju tako se necemo igrat, znam i ja nac covjeka da ju reparira i vec sam prije s njim razgovarao i to bi me doslo 3300kn a vi bi mi na to uzeli jos soma i pol kuna za sto??? Hvala dovidjenja!
Drugi dan je moja bila gotova i jos dan kasnije auto vozi.
25kuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 00:53   #75
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Al ga trkeljaš čudo jedno.

Reci - koje su to tvoje reference pa da možeš tak paušalno lupetat o reparacijama?
nemam nikakve reference. na mecki w210 reparirana mi je crkla nakon 35tkm a original izdržao više od 200tkm pa ti gledaj. sve reparacije se rade sa jeftinijim xy djelovima žnj kvalitete
jam01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 00:58   #76
Quote:
jam01 kaže: Pogledaj post
nemam nikakve reference. na mecki w210 reparirana mi je crkla nakon 35tkm a original izdržao više od 200tkm pa ti gledaj. sve reparacije se rade sa jeftinijim xy djelovima žnj kvalitete
Ne, nego su tebi reparirali sa jeftinim xy djelovima žnj kvalitete.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 01:31   #77
ha dobro ocito ti a i poneki ostali znate to bolje...ja ostajem pri svom

ima li ovde netko tko se bavi s turbinama pa da objasni ljudima?
jam01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 08:34   #78
Quote:
jam01 kaže: Pogledaj post
nemam nikakve reference. na mecki w210 reparirana mi je crkla nakon 35tkm a original izdržao više od 200tkm pa ti gledaj. sve reparacije se rade sa jeftinijim xy djelovima žnj kvalitete
Kakvi su bili injektori kad je motor bio nov a kakvi su nakon 250 tkm i da li misliš da to ima utjecaja na turbinu?
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 08:38   #79
Quote:
25kuna kaže: Pogledaj post
Da se nova turbina mogla nabavit za 4500-5000kn uzeo bi je bez razmisljanja ali ispostavilo se da su to sve reparature...
Znaci lik u trgovini autodijelova mi telefonom rekao da je imaju i dok sam ja dosao po nju veli da to neide tak, da je moraju prvo narucit pa kad dodje da ponesem svoju staru i nju uzimaju kao "pod racun" te bi me to doslo 4800kn za keš. Tek sada dolazi najuzbudljiviji dio, pitam ga sto ce im moja stara turbina veli da to tak ide. Pitam ga imate li vi novu ili repariranu na sto on kaze da je to kao nova te da je u njoj sve novo... reko prijatelju tako se necemo igrat, znam i ja nac covjeka da ju reparira i vec sam prije s njim razgovarao i to bi me doslo 3300kn a vi bi mi na to uzeli jos soma i pol kuna za sto??? Hvala dovidjenja!
Drugi dan je moja bila gotova i jos dan kasnije auto vozi.
Pa jesi ti čuo za "tausch" ?

Ako bih birao između tvornički reparirane turbine od Garetta, KKK itd. i reparirane kod nekog od naših servisera za soma kuna razlike, znam sigurno šta bih uzeo.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 08:54   #80
Quote:
jam01 kaže: Pogledaj post
nemam nikakve reference. na mecki w210 reparirana mi je crkla nakon 35tkm a original izdržao više od 200tkm pa ti gledaj. sve reparacije se rade sa jeftinijim xy djelovima žnj kvalitete

A jesi možda išao ispitivati razlog zašto ti je otišla turbina.
Ako se ne radi o divljanju ili lož ulju mora postojati neki treći razlog.

Inace napunjen katalizator zna napravit dar mar sa turbinom.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.