Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2014., 12:37   #301
Pozdrav, imam pitanje i molim pomoc.

Pravna osoba A je preuzela leasing od pravne osobe B i sada pravna osoba A koristi vozilo.

Igrom slucaja, danas je istekla registracija navedenom vozilo. Tablice su kod mene na vozilima. Vozilo je registrirano u drugoj PU, dakle ne u mojem gradu. Da li te tablice mogu ja vratiti u mojoj PU, ili mora prijasnji korisnik u svojoj PU?

Napravio sam kasko policu i policu obveznog osiguranja.

Gdje moram prvo ici?
1. Tehnicki pregled, pa u MUP na ovjeru dokumenata?
2. MUP promjena korisnika leasinga, pa na tehnicki pregled?

Hvala
GoogleGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 14:26   #302
Reg auta je istekla 3.9,auto.cu.ovaj tjedan prodat te ce odmah biti registriran,na novog vlasnika! Pitanje da li ja prije moram odja it auto?
eduardo12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 11:12   #303
Može i novi vlasnik odjavit vozilo.Napiši to i u ugovoru da poslije ne dođu kazne ako ga ne registrira dalje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 14:21   #304
Alkemicarka, i ostali molim pomoc:-)
Registrirao auto danas, od prvoga dana je registracija 3.1, ove godine nisam u drzavi pa sam otisao 31.12 na reg, osiguranje je produljeno do 3.1.2016. Gospodja na reg mi je stavila da mi vrijedi reg do 31.12.2015, a ne do 3.1.2016.

Sjecam se da ako dodjem na reg 5.1 i osiguranje 5.1 on mi stavi regu do 3.1.

Molim pomoc te pojasnjenje na osnovu cega se upisuje datum registracije u prometnu? Dolaska na reg ili trajanje osiguranja?
Hvala!
dipl.ing.Borg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 14:27   #305
zbog tehničkog pregleda.
napravio si tehnički u 12. mjesecu 2014. i isti ti vrijedi do 31.12.2015. godine pa ti dotad vrijedi i registracija.
sve i da si napravio tehnički pregled 03.12. opet bi ti rega vrijedila do 31.12.2015.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 14:43   #306
Znaci nagodinu obavim tehnicki 2.1 i onda ce mi upisati 3.1?
dipl.ing.Borg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 19:58   #307
možeš ali onda u tih par dana možeš popušiti kaznu jer će ti isteći registracija.

ali ne vidim čemu frka.
lakše ti je ako ideš na tehnički u 12. mjesecu. imaš cijelih 30 dana za to obaviti, možeš već 02.12.2015. na tehnički pa ako nešto ne valja, imaš deset dana za popravak i ponovo na tehnički, cijelo vrijeme ti je auto legalan na cesti a tih par dana osiguranja koje gubiš nećeš ni osjetiti.

ako odeš 02.01.2016. na tehnički i padneš, ne bi smio voziti jer ti je istekla registracija a moraš popraviti auto. puno veći problem nego par dana osiguranja koje gubiš.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 22:10   #308
Meni registracija istječe krajem ožujka, a neću bit u prilici doći u Split na tehnički - u Rovinju sam. Prebivalište mi je u Splitu, boravište (uredno prijavljeno) je u Rovinju.

Postoji li kakva zapreka da ja odradim tehnički u Rovinju i tako produljim registraciju?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 09:00   #309
Prilikom produženja registracije na tehnički možeš gdje želiš odnosno na području cijele Hrvatske.
megane 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 18:37   #310
Tnx
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 23:11   #311
Brisanje vlasnistva

Postovani,
zanimalo bi me tko zna ili ima kakvih iskustava po ovom pitanju...
naime o cemu se radi,
ulogirao sam se na E-Gradjani i pod MUPovim podatcima imam vlasnistvo nekog auta kojeg sam davnih dana prodao(valjda prije vise od 10god)..
naravno tada sve s ugovorom i to...
al valjda covjek nikad nije prepisao(a ja obzirom da je proslo hrpa godina,sam taj ugovor negdje bacio)...
Fakat ne zelim imat nesto na svojoj kicmi sto sam davnih dana rjesio a nedaj boze da nesto bude,pa da moram se pravdat nepotrebno....

vjerujem da je dosta ljudi imalo slicna iskustva...

kaj mi je za radit da to maknem si s kicme???

hvala
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 16:33   #312
Pozz, evo da ne pokrećem novu temu samo ću tu postavit pitanje.
Znači, registracija je istekla 31.1. Auto nije na meni a vlasnik je u Njemačkoj. On je preko HR konzulata poslao punomoć s kojom ja mogu registrirati i prepisati auto na sebe ali zbog odlične usluge naših poštarskih službi, još uvijek čekam tu punomoć. sutra mi je zadnji dan da registriram auto u roku od "15 dana od isteka" pa me zanima ako mi ne stigne do sutra šta da radim. Ima li netko nekakav savjet ili je bio u sličnoj situaciji? hvala, pozz
Matthew9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 18:55   #313
kupujem vozilo iz druge županije, dali vozilo može ostati registrano na tablice dručiju od moga prebivališta. npr ja iz Siska kupujem auto iz Daruvara i želim ga ostavit na DA tablicama ,a prebivalište mi je SK???
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 19:45   #314
Quote:
quadrifoglio kaže: Pogledaj post
kupujem vozilo iz druge županije, dali vozilo može ostati registrano na tablice dručiju od moga prebivališta. npr ja iz Siska kupujem auto iz Daruvara i želim ga ostavit na DA tablicama ,a prebivalište mi je SK???
Nope, moraš imati prebivalište u gradu u kojemu ga registriraš.
xmphcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 21:26   #315
Quote:
quadrifoglio kaže: Pogledaj post
kupujem vozilo iz druge županije, dali vozilo može ostati registrano na tablice dručiju od moga prebivališta. npr ja iz Siska kupujem auto iz Daruvara i želim ga ostavit na DA tablicama ,a prebivalište mi je SK???
Čekaj do novih tablica da se vidi kakvih će promjena bit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 22:50   #316
aha to je dobra ideja vjerovatno onda neču morat mijenjat. Nego registracija vrijedi do 10mj, do tada mogu vozit na DAruvar tablicama ako je vozilo preneseno na mene?
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 20:25   #317
Ako nikome ne pokažeš kuporodajni.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 09:09   #318
Nadam se da se ne ponavlja isto pitanje pa ne zamjerite i ako sam fulio podforum.
Situacija je sljedeća, imam HR i BIH državljanstvo. Uredno sam prijavljen u HR i tu imam adresu/prebivalište još od prošle godine. Došao sam sa autom koji ima BIH tablice, imam HR vozačku. Ne ostvarujem nikakve prihode niti radim trenutno jedino sam na biro za zapošljavanje prijavljen. Da li smijem voziti auto ovdje po Hrvatskoj? Koliko vidim na netu ne smijem jer time činim carinski prekršaj. Hvala.
forza1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 21:29   #319
Quote:
forza1984 kaže: Pogledaj post
N Ne ostvarujem nikakve prihode niti radim trenutno jedino sam na biro za zapošljavanje prijavljen.
A imaš li zdravstveno?

Ne smiješ upravljat BiH vozilom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 21:54   #320
Vađenje nove prometne

Pozdrav ekipa,

Krajem tjedna mi ističe rega, i moram novu prometnu izvaditi (staru sam popunio).

E sad vidim da ju mogu i na tehničkom i u Heinzelovoj izvaditi, pa me zanima gdje je to bolje obaviti tj. da li ima kakve razlike u cijeni?

Unaprijed hvala na odgovoru..
Zorro86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.