Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2010., 21:18   #41
kod mene (krk) su najprije naselili divlje svinje, a sad, kad su se nakotile i uništavaju polja i napadaju ovce, to im je izlika da pucaju u samoj blizini sela.
izletniče šetnice postale su vrlo opasna mejsta.
ne znaš hoće li te napast divlja svinja ili glupav lovac.

budimo realni, te se budaletine svako malo međusobno upucavaju, kamoli neće mene koja idem po šumi...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 21:35   #42
U slučaju da imaš opravdane sumnje da prijava lokalnoj policijskoj stanici neće uroditi plodom, ciljaj na više od toga. Ne, ne smiju to činiti, ilegalno je.
Usput možeš javiti i recimo Jutarnjem listu. Nemoj žutom tisku tipa 24sata, njihovu "pomoć" ne trebaš.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 23:18   #43
Prijaviti policiji odmah, pusku ne smije ni izvaditi iz futrole blize od 300m od kuće...
speedy180 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 23:22   #44
Quote:
mobing kaže: Pogledaj post
Jutros se probudim, stavim vodu za kavu i sa smiješkom na licu idem zapalit cigaretu ma balkon. Izađem na balkon, pogledam livadu kraj moje kuće i vidim 20-ak budala sa puškama na ramenu kako se prešetavaju. Dvojica-trojica su stajali 2-3 metra od moje dvorišne ograde. Pucaju, prešetavaju se itd...
Zanima me smiju li to oni u naseljenom dijeu? Šta da napravim? Kome da prijavim?
odmah si trebala prijavit policiji. sad ti je malo kasno. reklo bi se :moš se slikat!
sljedeću nedjelju dezuraj ujtro uz . mozda opet budu tuda išli pa ak se priblize zovi plavce. samo mi nije jasno kako su isli tako blizu? pa nije bas da su zečevi i fazani u dvoristima... il su mozda bijesnu liju vijali ?
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 02:57   #45
Moguce je da ubijaju gavranove(vrane) u blizini kuca ako su se previse nagnijezdile... znam da je to prije nekih 10 godina sigurno bilo i kod mene, po drvecu ptica koliko hoces i onda su dosli na par dana i ubili nekoliko desetaka ptica i ostale su vjerovatno pobjegle(ako nisu sve pobili)...

Neznam dal se zakon od tad mijenjao sto se tice toga, ali ni tad nije policija reagirala iako zivim na jednoj od glavnih ulica u gradu...
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 15:36   #46
Iako je tematika dijelom vezana za ovaj podforum, s obzirom na vrlo konkretno i važno pitanje, preselit ću ovu temu na Pravo, pa neka i tamošnji forumaši daju nekakav savjet.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 18:20   #47
Da, sad je malo prekasno za prijavu.
Nisu oni tamo svake nedjelje. U 4 godine ovo je prvi put da sam ih vidio.

Razgovarao sam sa susjedom koji mi reče da ih je već viđao i da se svađao sa njima. Kaže da ih je vidio sada sigurno bi zvao policiju.
Ja se nisam toga odmah sjetio, nego sam se svađao doma sa ukučanima (koji to baš ne odobravaju, ali kad su već tu onda se ne bi miješali ).

Sad mi je kasno, ali drugi put sigurno ću zvat policiju i ostale službe.


Moram reći da me najviše smeta to što ubijaju i što je moj pas satima bio prestravljen, kao i susjedovi psi.

Molio sam boga da zapucaju na mene kad sam im govorio da ne smiju tu biti. Onda bih imao neki dokaz da sgtanem tome na kraj.
mobing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 22:29   #48
Quote:
mobing kaže: Pogledaj post
Da, sad je malo prekasno za prijavu.
Nisu oni tamo svake nedjelje. U 4 godine ovo je prvi put da sam ih vidio.

Razgovarao sam sa susjedom koji mi reče da ih je već viđao i da se svađao sa njima. Kaže da ih je vidio sada sigurno bi zvao policiju.
Ja se nisam toga odmah sjetio, nego sam se svađao doma sa ukučanima (koji to baš ne odobravaju, ali kad su već tu onda se ne bi miješali ).

Sad mi je kasno, ali drugi put sigurno ću zvat policiju i ostale službe.


Moram reći da me najviše smeta to što ubijaju i što je moj pas satima bio prestravljen, kao i susjedovi psi.

Molio sam boga da zapucaju na mene kad sam im govorio da ne smiju tu biti. Onda bih imao neki dokaz da sgtanem tome na kraj.
300m i točka. ak su bliže prijavi. koliko vidim to su i prije radili znači nitko nije reagirao. jebi ga, ima svakakvih lovaca, koji se drže propisa i etike do onih koje boli k za druge i gledaju samo kako sebi nesto uzet. za psa hebiga, nekima smeta ,nekima ne. to je kod lovaca prva stvar za koju pitaju kad kupuju psa, dal se boji pucnja? ili odi jednostavno do predsjednika ili lovnika lovačke udruge i reci im to. malo zaprijeti i ak je govno i otepe te, fino s guštom čekaj propust. da se razmemo i sam sam lovac(ne baš aktivni,al ajd) ima svakakvih stvorova s puskom u ruci i to treba malo na zemlju spustit.....
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 09:05   #49
I pripazi da ne voziš brzo u bližoj okolini jer će te uzeti na pik kad im staneš na žulj. Žalosno ali istinito. Isto važi za tvoje ukućane.
Moj je kolega prošlo ljeto dugim svjetlima upozorio auto ispred sebe da ne ode u prekršaj (prečicom preko pune crte). Vidili su ga i napravili mu takav cirkus da je to neviđeno. Iako nije bilo razloga ni argumenata zaprijetili su mu prijavama.
malazuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 14:07   #50
ja sam se jednom prilikom nasao u sumi dok je trajao njihov lov. tako da sam mogo bez problema pobrati metak. naravno jos sam i dobio jezikove juhe od lovaca.
sunce112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 20:32   #51
poz,odmah prijavi to policiji,makar i sa zakašnjenjem o nekoliko dana,a netrebaš pisati,kako je neko gore spomenuo broj reg. oznaka na autima,jer ZNA SE ko gospodari lovnim područjem u tvojem mjestu,mom prijatelju ubili mačku na vrtu...još traje sud...najgore od svega što mu je mali sin bio u blizini,a i ja imam neugodna iskustva......prijavi te budale odmah
Ivica10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 11:29   #52
Ja bi poslikao ekipu kraj kuce, pogotovo face i registracije. Pozvao policiju da su neki ljudi s puskama oko kuce i da pucaju, ako pucaju. Ako se ne pojavi brzo auto s rotirkama i privede ih zakljucio bi da policija ne radi svoj posao. Zapisao bi u koje sam vrijeme zvao policiju, potrazio na internetu broj Unutarnje kontrole u policiji i prijavio Unutarnjoj kontroli da lokalna policija nije postupila u skladu sa zakonom, na sto je Unutarnja kontrola obavezna provesti internu istragu, koja moze rezultirati raznim sankcijama prema prekrsiteljima u policiji, od ukora i suspenzija bez place, do kaznenog progona.

Pretpostavljam da je ovo manji problem za koji bi korumpiranim policajcima isla manja kazna, no ako si vec na ratnoj nozi s loklanim policajcima, pokazi im da ce dobit Unutranjom kontrolom po glavi ako te budu sikanirali. Ako ni unutarnja kontrola ne radi salji pismo s povratnicom ministru unutarnjih poslova, pa ako ne reagira za koji tjedan vladi i td. Svima je njima neugodno kad ih ljudi prijave za nerad i krsenje zakona, sto vise prijava tim vise problema.

Fast track je slike i opis poslati Jutarnjem listu i sl., zacinjeno dokazanom pricom (povratnice pisama) da policija ne radi svoj posao i ne regaira.

Ako unaprijed pretpostavis da ce policajci stati na stranu prekrsitelja i niti ne zoves, sam si si kriv sto se prekrsaj ne sanira.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 13:50   #53
Zabrana lova u privatnoj šumi

Postoji li kakav zakonski način da zabranim lov u šumi čiji sam ja vlasnik? Ide mi na živce da svaki vikend moram strahovati od pijanih budala s sačmaricama ako želim prošetati vlastitom šumom, jer ovi lokalni magarci valjda za svako majmunovo imaju organiziran lov.
Dakle postoji li kakav način da zabranim lov kroz svoj dio šume i ostatak posjeda. J... ti državu koja izdaje koncesije za divljanje oružjem bez obzira čija je šuma vlasništvo.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 09:01   #54
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Postoji li kakav zakonski način da zabranim lov u šumi čiji sam ja vlasnik? Ide mi na živce da svaki vikend moram strahovati od pijanih budala s sačmaricama ako želim prošetati vlastitom šumom, jer ovi lokalni magarci valjda za svako majmunovo imaju organiziran lov.
Dakle postoji li kakav način da zabranim lov kroz svoj dio šume i ostatak posjeda. J... ti državu koja izdaje koncesije za divljanje oružjem bez obzira čija je šuma vlasništvo.
Naravno da ne mozes. A kad se malo smiris, shvatit ces i zasto.

A ako imas dokaze da je netko pijan, lijepo pozoves policiju, drager, pa ce oni to rjesavat.

A i da nemaju organiziran lov, ne znaci da se u sumi ne moze zateci lovac.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 12:04   #55
Ne mogu shvatiti zašto nemam pravo na privatnost svog privatnog posjeda? Pa nismo više u komunizmu kad je sve bilo društveno vlasništvo.
Policiju ću zvati u šumu? Pa lovci su po defaultu pod gasom. Njima je osnovna oprema u ruksaku litra, voda, rakija i sl.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 12:23   #56
U EU mozes,konkretno ovdje u Bavarskoj mozes svoju sumu ograditi i nitko nema prava pristupa,ni Bog ni otac a kamoli lovac...

PS....Ovdje vlasnici suma samo ako hoce iznajmljuju sume za lovce za odredjenu svotu novaca...Dobra volja vlasnika..
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 13:02   #57
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ne mogu shvatiti zašto nemam pravo na privatnost svog privatnog posjeda? Pa nismo više u komunizmu kad je sve bilo društveno vlasništvo.
Policiju ću zvati u šumu? Pa lovci su po defaultu pod gasom. Njima je osnovna oprema u ruksaku litra, voda, rakija i sl.
Zato sto ni zivotinje ne postuju tu privatnost. Ne mozes zabraniti ni sumaru npr, jer suma nije samo tvoja, niti ju smijes sam sjeci itd. Postoje brojna ogranicenja.

Prije par godina neko vrijeme sam sudjelovao u radu jednog lovackog drustva, polozio na kraju ispit i sve, nisam nikad izvadio dozvolu za oruzje, ne zanima me to s te strane. Radi se tu puno vise stvari od samog lova, zastita od bolesti, prebrojavanje zivotinja, izradu lovnogospodarske osnove. Lovstvo je itekako potrebno jer covjek svojom intenzivnom poljoprivredom unosi previse hrane u okolis, i stvaraju se neravnoteze. Npr, divlje svinje, lisice.

A pijanaca ima svugdje. Ne znaci da su svi takvi, i te svoje primitivne komentare slobodno zadrzi za sebe. Kao i u prometu, policija rjesava takve slucajeve.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 13:08   #58
Nisam nikad cuo da je policija privela ili makar kontrolirala lovce, tako da sumnjam da se to provodi.
No mozda covijek smije ograditi svoju sumu. Stavi lijepo zicu oko posjeda, moze je staviti tak da manje zivotinje mogu proci, a covjek tesko, pa mu tako ne mogu uci niti lovci.
katra46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 13:20   #59
suma je privatna, no zivotinje koje zive u njoj nisu tvoje privatno vlasnistvo. teoetski bi mogao ograditi sa ogradom svoju sumu no neznam koliko ti je to financijski isplativo
jones85 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 13:26   #60
Quote:
katra46 kaže: Pogledaj post
Nisam nikad cuo da je policija privela ili makar kontrolirala lovce, tako da sumnjam da se to provodi.
No mozda covijek smije ograditi svoju sumu. Stavi lijepo zicu oko posjeda, moze je staviti tak da manje zivotinje mogu proci, a covjek tesko, pa mu tako ne mogu uci niti lovci.
Sumnjam da se to smije. Cak i da se smije prema zakonu o lovstvu:

Quote:
3. u rasadnicima, voćnim i loznim nasadima namijenjenim intenzivnoj proizvodnji te pašnjacima ako su ograđeni ogradom koja sprječava prirodnu migraciju dlakave divljači
Dakle, ne moze loviste biti na ogradjenim pasnjacima, a suma se ne spominje.

Kaze se i ovo u Zakonu o sumama:

Quote:
Članak 12.

(1) Fizičke osobe mogu se kretati šumom ili šumskim zemljištem kao posjetitelji šuma, ako nije drugačije određeno ovim Zakonom ili drugim propisom.
Sigurno ne smijes sprijeciti pristup sumi sumarskoj sluzbi. To nije tvoja privatna prcija, nego prirodni sustav koji nadziru relevantne sluzbe. Za vegetaciju sumari, za faunu lovci.

Ono sto ti vlasnistvo nad sumom omogucuje je da tebi idu eventualni viskovi zbog prirodnog prirasta, sto znaci da po doznacenom mozes sjeci drvo. I to je sve.

Zadnje uređivanje lukarak : 10.01.2012. at 13:33.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.