Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2010., 16:03   #1
Prije doručka - topla voda i limun

Da li tko od vas prije doručka pije toplu vodu u koju iscijedi limun?
Do ovoga sam došao gledajući na youtube-u emisiju Među nama gdje je gostovao dr. Davor Pavuna

http://www.youtube.com/watch?v=dox04...eature=channel

Quote:
Za najbolje rezultate, sok od limuna pijte ujutro prije obroka, jer ćete tako potaknuti metabolizam, a kalorije se neće lijepiti za kritične zone.
http://www.ordinacija.hr/zdravi-tanj...ite-kilograme/
fitlife100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 16:52   #2
Quote:
fitlife100 kaže: Pogledaj post
Da li tko od vas prije doručka pije toplu vodu u koju iscijedi limun?
dobar dan

moja sestra je pila toplu vodu
kaže da je važno da voda bude mlaka, prva jutarnja, iz bojlera, dakle malo ustajala
kaže da isti učinak ima i kava iz automata ili čaj koji dobijemo u kafiću
jer da je to učinak ustajale vode, da nas ona "protjera"
limun bi bio samo za bolji okus

kasnije je organizam počišćavala medom, maslinovim uljem i limunom

meni se to čini tak- tak


Da ipak budem od neke koristi i ozbiljna- reći ću da probavu možemo potaknuti i toplim Donatom, npr
ili (kao ja) tabletama Mg
moram zbog grčenja mišića
Sada svaki dan imam stolicu i iako je to usputno djelovanje Mg, ja se osjećam bolje, kao da sam lakša
Mislim da metabolizam ipak nije ubrzan
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 16:54   #3
Meni je baka rekla da je limun prije dorucka za jetru
anah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 16:57   #4
Quote:
anah kaže: Pogledaj post
Meni je baka rekla da je limun prije dorucka za jetru

lako moguće


sada me baš zanima to s limunom
da li se pije čisti sok ili limunada ili onako kiseli sok razrijeđen vodom

ne bih baš čistila jetru (mada ne znam zašto i ne)
ali metabolizam bih ipak malo ubrzala
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 16:59   #5
e opet

stari li se brže ako se metabolizam ubrzava?
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 17:37   #6
Koliko sam skužio ovog Pavunu, on samo iscijedi limun u toplu vodu i to popije.
Pa me zanima da li još tko prakticira tak nešt
fitlife100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 17:48   #7
Izgleda da je metabolic-rate teorija starenja osporena, ali ne bih se igrala (srecom, pa limunov sok gotovo sigurno ne ubrzava metabolizam, jedino kako su ga uspjeli ubrzati, bez lijekova, bilo je anaerobno vjezbanje).

Paul McGlothin i Meredith Averill piju limunov sok u toploj vodi ujutro. Tvrde da limunov sok, limetin sok i ocat usporavaju dizanje secera u krvi.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 19:48   #8
Ja svako jutro sebi i dragoj iscjedim pol limuna i pol grejpa. Na to samo dodamo vodu, onak malo mlacniju da ti nije hladno piti nataste. Cuo sam da je grejp dobra prevencija alergija, jer da blokira neke tvari koje uzrokuju alerg. reakciju, a pola limuna je tu radi susa, jer mi je grejp nekak preblag
Hrvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 09:04   #9
Evo ja već drugi tjedan pijem vodu sa iscjeđenim limunom, ujutro i kroz dan.
S obzirom da sam već mjesec i pol na novom režimu prehrane dosadilo mi je pit čistu vodu pa sam tako krenula sa limunadom. Jako sam zadovoljna i mislim da mi pospješuje gubitak kg, u ova dva tjedna 2 kg manje.
vallys is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 11:36   #10
ja već par mjeseci pijem 1,5 dcl tople vode sa 1 iscijeđenim limunom, radim to jer sam pročitala u jednoj knjizi da je to dobro jer skida talog sa želudca ( što god to značilo ) , s obzirom da sam i pušač mislim da nemogu bolju stvar napraviti za sebe. iskreno ne mogu reći da li sam primjetila i promjene u metabolizmu jer s tim već duuuugo nemam problema.
brenk12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 11:47   #11
Quote:
brenk12 kaže: Pogledaj post
s obzirom da sam i pušač mislim da nemogu bolju stvar napraviti za sebe.
Kak ne? Mozes prestati pusiti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 11:53   #12
Quote:
NanaDeni kaže: Pogledaj post
moja sestra je pila toplu vodu
kaže da je važno da voda bude mlaka, prva jutarnja, iz bojlera, dakle malo ustajala


to je važno jedino ako iz nekog razloga želiš unijeti u svoj organizam što više bakterija i mikroorganizama, jer je takva voda, mlaka i ustajala iz bojlera, njihovo leglo.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 11:54   #13
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Kak ne? Mozes prestati pusiti.
pa nije se navukao na pušenje da bi ga sad ostavljao!


svako jutro prvo što napravim je da popijem 2-3 dcl vode, a vjerujem da je i bolje s limunom!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 23:25   #14
Koja bi bila razlika izmedju case tople vode ujutro i solje caja? Imas toplu vodu, + korisne stvari iz caja, ovisno koji napravis, i jos ako je s limunom i medom...
tannalein is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 09:24   #15
Quote:
tannalein kaže: Pogledaj post
Koja bi bila razlika izmedju case tople vode ujutro i solje caja? Imas toplu vodu, + korisne stvari iz caja, ovisno koji napravis, i jos ako je s limunom i medom...
Vjerojatno ne bi bilo razlike osim ako ne sladiš čaj, onda unosiš šećer.

Ja već dugo ujutro čim se probudim popijem 3 dcl toplog Donata i to mi je super, pogotovo za probavu.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 10:07   #16
A med je upravo to: secer. Sreca, pa postoje umjetni zasladjivaci. I stevia za one koji se boje umjetnih.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 10:54   #17
Nije bas da se bojim secera, nemam problema s debljinom ni sa secerom u krvi, a med je zdrav, svakako zdraviji od obicnog secera, a otkad ga cesce konzumiram primjetila sam da se poboljsavaju neki problemi koje imam. Nasla sam negdje da je za masnocu dobro ujutro i navecer popit casu tople vode s medom i cimetom, pa cu to probat neko vrijeme prakticirat (u biti najvise kao potpora momku koji ima problema s tezinom, ne bi li i on se drzao toga )
tannalein is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 11:00   #18
Med je secerni sirup, a sto se tice vitamina i minerala, smedji secer je bolji (zbog kalcija). Med sadrzi pokoju fitokemikaliju iz biljaka (fitokemikalije ionako dobivas u caju), ali i histamin iz pcela koji mnogima smeta, i nutritivno je jednako smece kao i secer. Naravno, ako u danu konzumiras jednu zlicicu bilo jednog bilo drugog, nista ti nece biti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 13:24   #19
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Med je secerni sirup, a sto se tice vitamina i minerala, smedji secer je bolji (zbog kalcija). Med sadrzi pokoju fitokemikaliju iz biljaka (fitokemikalije ionako dobivas u caju), ali i histamin iz pcela koji mnogima smeta, i nutritivno je jednako smece kao i secer. Naravno, ako u danu konzumiras jednu zlicicu bilo jednog bilo drugog, nista ti nece biti.
Razlika je i u odnosu glukoze i fruktoze u medu i seceru, ako se ne varam. Fruktoza ide direktno u zalihe, a nje u seceru ima vise, bar sam tako negdje procitala. Kako god bilo, zlicica ujutro i zlicica navecer ne bi trebali bit tako strashni.
tannalein is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 13:35   #20
Secer, tj. saharoza je 50% glukoza i 50% fruktoza. Med je tu negdje, s tim da ima malo vise fruktoze nego glukoze. A koliko zaliha ces naslagati ovisi samo o kalorijama. Ako te brinu kile, koristi neki od zasladjivaca bez kalorija.

Osim toga, vazno je imati na umu da nije sve sto procitas istina.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.