Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2014., 13:37   #2001
Quote:
fraktura kaže: Pogledaj post
Prošle godine sam imala spontani u 8.tjednu do tada uredne trudnoće. Kod dr.opće prakse sam dobila uputnicu za pretrage. Moji nalazi su:
-FII, genotipizacija protrombina G/G homozigot divljeg tipa,
-homocistein 8 umol/l,
-imunoglobulin M (IgM) 1,50 g/L
-antikardiolipinska tijela IgG 1,1 GPL-u/ml,
-antikardiolipinska tijela IgM 0,9 mPL-u/ml,
-lupus antikoagulant (LAC) 1,15
-APTV(s)test mješanja uz LAC 28 s, izostanak korekcije produljenog APTV(s) u testu mješanja uz LA omjer >1,37 upućuje na prisutnost LAC
-APC rezistencija (APCR) 0,93 (vrijednost APC rezistencije je unutar referetnog okvira i isključuje potrebu određivanja FV Leiden genotipizacije),
-akt. parc. tromboplast vrijeme (APTV) 0,9 omjer
-akt. parc. tromboplast vrijeme (APTV) 27 s.
Jesu ovo uredni nalazi? Po vašem mišljenju moram li posjetiti specijalista i napraviti dodatne pretrage. Hvala!
faktor II (ako sam dobro razumila) je indikacija za heparin,ovo ti nisu uredni nalazi nikako
trebala bi se javiti hematologu koji će ti dati preporuku za heparin
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 14:16   #2002
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
faktor II (ako sam dobro razumila) je indikacija za heparin,ovo ti nisu uredni nalazi nikako
trebala bi se javiti hematologu koji će ti dati preporuku za heparin


Nalaz homozigot divljeg tipa je uredan nalaz.

Ja imam divlji tip na genima koje sam radila. To je ok.
__________________
Think positive...

Zadnje uređivanje frupy : 31.03.2014. at 14:24.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 15:24   #2003
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post


Nalaz homozigot divljeg tipa je uredan nalaz.

Ja imam divlji tip na genima koje sam radila. To je ok.
ozbiljno??

oprosti onda na pomutnji
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 15:36   #2004
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
ozbiljno??

oprosti onda na pomutnji
Da, cudno zvuci, i ja sam se smrzla kad su mi dosli takvi nalazi.

Po meni, nalazi od frakture su sasvim ok, iako bi nam dobro dosli i referentni intervali za ove neke vrijednosti.
I malo me bune ove vrijednosti antikardiolipinskih antitijela?

fraktura, fale ti neki nalazi - kao da si bila kod mojih dr. - nema mthfr, pai1. Mozda da trazis uputnicu i za to prije nego ostanes trudna, cisto da znas na cemu si?

Vjerojatno ces u trudnoci kao i ja stalno morati ponavljati nalaze trenutnih vrijednosti acl, d-dimera, fibrinogen i sl.
Protein c i protein s isto nisi radila?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 21:11   #2005
antikardiolipinska su joj uredna ,tek su preko 10 blago pozitivna
moja su preko 30 i 40

imunoglobulin je isto ok kao i lupus antikoagulant...ostalo baš ne kužim
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 21:20   #2006
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
antikardiolipinska su joj uredna ,tek su preko 10 blago pozitivna
moja su preko 30 i 40

imunoglobulin je isto ok kao i lupus antikoagulant...ostalo baš ne kužim
Ma bilo mi je cudno da su acl tako niska, zato sam pitala.
Ne znam stvarno nikog s tako dobrim nalazom pa sam mislila da nisu neke druge referentne vrijednosti u igri.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 15:10   #2007
Cure, hvala vam puno. Pokušat ću napraviti i te preostale pretrage, ali vjerojatno privatno.
fraktura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 15:35   #2008
Mislim da s ovakvim nalazima nemas razloga za brigu.

Koagulaciju, d-dimere i acl ni ne moras raditi izvan trudnoce jer ce vjerojatno rezultati biti uredni.
To trebas napraviti u ranoj trudnoci i po potrebi ponavljati.
Mutacije mozes napraviti sad da si kasnije mirna po tom pitanju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 21:05   #2009
Trombofilija

Pozdrav,krenula sam kod hematologa na KCS,deo analiza sam uradila kod njih,dve analize na VMA,jos uvek te analize cekam nisu mi gotove,a na kontrolu sa tim rezultatima idem sledece nedelje da mi da misljenje hematolog o svemu.
E pa sad ustanovljeno mi je da sam nosilac gena MTHFR heterozigot i PAI-1 heterozigot,te dve analize sam odradila privatno i vec sam podigla rezultate,u zakljucku mi pise da su u analiziranom utvrdjeni aleli visokog rizika za trombofiliju,pa me je to jako uplasilo sta se sad desava ako sam nosilac tih mutacija u daljem zivotnom periodu,trudnoce vise ne planiram.
Da vam malo pojasnim imam 26 godina,imala sam dva porodjaja carskim rezom,jedan pre pet ipo godina,drugi pre godinu dana,obe trudnoce sam iznela bez problema,i bez muke oko zatrudnjivanja,posle prvog puta sve je proslo u najboljem redu,ali posle ovog drugog puta mi se desila posle nekih mesec dana od porodjaja duboka venska tromboza leve noge,lecena sam sest meseci,i posle toga mi je ukinuta terapija,trenutno nosim samo komresivnu carapu na toj nozi i nista drugo,nisam ni prtpostavila da to sve moze da mi se izdesava i tako da se iskomplikuje.Svaki savet i misljenje ce mi puno znaciti.
MJM is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 16:56   #2010
Evo da vam se javim sa lijepim vijestima: rodila sam prije dva tjedna svog djecaka! Do kraja trudnoće i tri dana nakon poroda fragmin 2500 i.j., trudnoća je protekla uredno. U 40+4 induciran porod zbog sumnje na zamućenu plodnu vodu, sve je prošlo dobro, dečko se rodio sa 4.200 kg i 55 cm. Usrećio je mamu i tatu kao ništa prije
Iska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 18:00   #2011
Quote:
Iska kaže: Pogledaj post
Evo da vam se javim sa lijepim vijestima: rodila sam prije dva tjedna svog djecaka! Do kraja trudnoće i tri dana nakon poroda fragmin 2500 i.j., trudnoća je protekla uredno. U 40+4 induciran porod zbog sumnje na zamućenu plodnu vodu, sve je prošlo dobro, dečko se rodio sa 4.200 kg i 55 cm. Usrećio je mamu i tatu kao ništa prije
Cestitke!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:03   #2012
MJM,
ja imam trombofiliju na istim genima kao i ti; trudnoću sam uspjela iznijeti tek sa injekcijama heparina. Ako ne planiras vise radjati, mislim da ne trebas neku posebnu terapiju, osim malo pripaziti na zdravlje. Meni je ovako rekla hematologica: kontracepcijske pilule ni u kojem slučaju nikad više, ne pušiti, eventualno u kasnijoj dobi uzimati preventivno aspirin zbog sklonosti krvožilnim bolestima... Eto, tako je meni rekla, a posebno je naglasila to za kontracepciju, da je citiram ''To ti može skinuti glavu s ramena''...
Iska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:47   #2013
Quote:
Iska kaže: Pogledaj post
Evo da vam se javim sa lijepim vijestima: rodila sam prije dva tjedna svog djecaka! Do kraja trudnoće i tri dana nakon poroda fragmin 2500 i.j., trudnoća je protekla uredno. U 40+4 induciran porod zbog sumnje na zamućenu plodnu vodu, sve je prošlo dobro, dečko se rodio sa 4.200 kg i 55 cm. Usrećio je mamu i tatu kao ništa prije
Čestitam!!!

Kako je lijepo čitati ovakve priče. Uživajte u malom bebaču
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 12:56   #2014
Quote:
Iska kaže: Pogledaj post
Evo da vam se javim sa lijepim vijestima: rodila sam prije dva tjedna svog djecaka! Do kraja trudnoće i tri dana nakon poroda fragmin 2500 i.j., trudnoća je protekla uredno. U 40+4 induciran porod zbog sumnje na zamućenu plodnu vodu, sve je prošlo dobro, dečko se rodio sa 4.200 kg i 55 cm. Usrećio je mamu i tatu kao ništa prije
čestitke

evo da vam se i ja malo javim, vidim da sam pisala prije 20-ak stranica
dakle, ja imam mutaciju na pai 1 - 4g/5g heterozigot i na mthfr677 sam homozigot TT, po mojoj dr to nije za heparin (kontroliram se u petrovoj)
trenutno sam trudna 20+ tjedana i nisam na inekcijama nego samo na andolu 100... uzimala sam i folacin ali mi je to dr ukinula na prošlom pregledu
beba napreduje točno u skladu s tjednima, lupka i usrećuje mamu jer znam da je za sad ok
__________________
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday...
mucica1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 13:54   #2015
Quote:
mucica1981 kaže: Pogledaj post
čestitke

evo da vam se i ja malo javim, vidim da sam pisala prije 20-ak stranica
dakle, ja imam mutaciju na pai 1 - 4g/5g heterozigot i na mthfr677 sam homozigot TT, po mojoj dr to nije za heparin (kontroliram se u petrovoj)
trenutno sam trudna 20+ tjedana i nisam na inekcijama nego samo na andolu 100... uzimala sam i folacin ali mi je to dr ukinula na prošlom pregledu
beba napreduje točno u skladu s tjednima, lupka i usrećuje mamu jer znam da je za sad ok
Super, mucica, samo vi lijepo napredujte!
Ipak znaci vise uopce ne daju heparin za pai 1 i mthfr.

Koja dr. ti vodi trudnocu?

I ja sam i dalje samo na aspirinu. Jedino me zanima sto se dogadja nakon 32. tj. kad se ukida aspirin/andol. Strah me biti bez icega u tjednima koji su mi prosli put bili najkriticniji..
Jesu tebi sto govorili o tome?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 19:54   #2016
Quote:
Iska kaže: Pogledaj post
Evo da vam se javim sa lijepim vijestima: rodila sam prije dva tjedna svog djecaka! Do kraja trudnoće i tri dana nakon poroda fragmin 2500 i.j., trudnoća je protekla uredno. U 40+4 induciran porod zbog sumnje na zamućenu plodnu vodu, sve je prošlo dobro, dečko se rodio sa 4.200 kg i 55 cm. Usrećio je mamu i tatu kao ništa prije
Čestitam ti od srca obozavam ovakve price,bas mi daju vjetar u ledja
Koja si mutacija? I koliko si spontanih imala ako smijem pitati.
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 22:47   #2017
ja jedino ne razumijem zašto neki dr. forsiraju andol, pa postoje studije gdje pokazuje da on prolazi posteljicu i ulazi direktno u krvotok bebe te su kod trudnica na andolu komplikacije kod beba kao što je krvarenje u mozgu češće (baš zato što prolazi posteljicu)
Heparin, ne prolazi posteljicu, on ostaje u krvotoku majke, u bebin krvotok ništa ne ulazi..

meni je definitivno nejasno zašto njega ne propisuju. Meni je u obe trudnoće bio baš andol zabranjen...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 01:18   #2018
Imala sam spontani u 11 tj trudnoće, nakon toga sam saznala da sam homozigot 4G( PAI 1), međutim dr.u Zadru kaže da nisam kandidat za heparin(uljepšana verzija), naručena sam u Zg kod dr.Solomun Frković pa me zanimaju vaša iskustva s njom.

Hvala
Lilly12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 09:54   #2019
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ja jedino ne razumijem zašto neki dr. forsiraju andol, pa postoje studije gdje pokazuje da on prolazi posteljicu i ulazi direktno u krvotok bebe te su kod trudnica na andolu komplikacije kod beba kao što je krvarenje u mozgu češće (baš zato što prolazi posteljicu)
Heparin, ne prolazi posteljicu, on ostaje u krvotoku majke, u bebin krvotok ništa ne ulazi..

meni je definitivno nejasno zašto njega ne propisuju. Meni je u obe trudnoće bio baš andol zabranjen...
Andol/aspirin nisu stetni u 1. i 2. tromjesecju, ali se jako mora paziti na dozu koja se gleda po kilazi trudnice.
Kontraindicirani su u 3. tromjesecju jer mogu dovesti do krvarenja o kakvom pricas I problemima s ductus venosus kod bebe.

E sad, tocan razlog zasto u zadnje vrijeme dr. bjeze od heparina glavom bez obzira - ne znam.
Znam samo da mi svi pricaju o pretjerano rasirenoj fobiji od trombofilije, u zadnjih par godina se navodno doslo do nekih spoznaja da neke mutacije (tipa heterozigota na pai1 i mthfr) ne izazivaju probleme u trudnoci ako nisu u kombinaciji s jos nekim faktorima (npr. s bitno povisenim d-dimerima, fibrinogenom, acl...).

Jel jos nesto stoji iza te price - e to ne znam.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 10:29   #2020
Quote:
Lilly12 kaže: Pogledaj post
Imala sam spontani u 11 tj trudnoće, nakon toga sam saznala da sam homozigot 4G( PAI 1), međutim dr.u Zadru kaže da nisam kandidat za heparin(uljepšana verzija), naručena sam u Zg kod dr.Solomun Frković pa me zanimaju vaša iskustva s njom.

Hvala
Bok imenjakinjo
Meni je nekoliko hematologa reklo da jesam za heparin, a jedan da nisam, a mutaciju imam kao ti, samo samo 4G homozigot na PAI.

Imala sam dva spontana (10,12 tt)
Sve sam pretrage napravila i sve al bas sve je uredno tako da ne znam sto moze biti, plus sto mi je nakon drugog spontanog phd nalaz pokazao posteljicu punu krvvnih ugrusaka. Aj sad ti budi pametan, ja znam da bez heparina ne bi isla na trecu trudnocu.

Zar nije bolj dati preventivno dozu heparina nego lupat glavu da se nesto dogodi?
al to su nasi doktori, stede na nama.
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.