Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2014., 12:04   #141
Čula sam od frendice koja se kanira da ako sam se danas bojala kanom (i potpuno sam nezadovoljna, ne znam što /tko/gdje je pogreška, ovo mi je bio prvi i očito i zadnji put...) ne smijem se sad uskoro farbati nekom kupovnom bojom a koja nije kana nego baš boja? (navodno zato što bih mogla pozelenjeti)
Znate li što o tome
__________________
To bring the pieces back together rediscover communication.
Elisea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:17   #142
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
Naravno , vec sam stavila za cimet, staviti cu i za ciklu..

Prvi puta sam pogrijesila u pripremi tako da nemam nikakvih pomaka za prijaviti..naime, izmiksala sam ciklu, pomijesala sa medom i uljem, i to nije dobar nacin..
Kada se izmiksa, previse je mesa koje pada s glave, a malo soka..
Drugi puta cu isto izmiksati ali cu ostaviti u vodi preko noci, da se voda oboji i kao sto je gore napisano, namociti kosu time i ostaviti da djeluje koji sat..
Suma sumarum, ovaj nacin- izmiksana cikla je big

ja ne bih pripremila ciklu na ovakav način

potrebno ju je ocijediti u sokovniku i pomiješati je sa nekim fiksatorom jer u suprotnom sok će kapati sa glave na sve strane i boja neće moći djelovati

agar agar, kokosovo ulje i shea maslac pomješaj u sok cikle da dobiš želatinastu kremastu smjesu koju naneseš na kosu...mislim da bi to upalilo
__________________
ponekad su smješak i zagrljaj jedini ljek koji trebamo :)
buddha-tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:32   #143
Quote:
Elisea kaže: Pogledaj post
Čula sam od frendice koja se kanira da ako sam se danas bojala kanom (i potpuno sam nezadovoljna, ne znam što /tko/gdje je pogreška, ovo mi je bio prvi i očito i zadnji put...) ne smijem se sad uskoro farbati nekom kupovnom bojom a koja nije kana nego baš boja? (navodno zato što bih mogla pozelenjeti)
Znate li što o tome
da, dobiti ćeš lijepe zelene pramenove...nadam se da se nisi u međuvremenu obojala...
__________________
ponekad su smješak i zagrljaj jedini ljek koji trebamo :)
buddha-tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 10:52   #144
To nije istina s kanom. Više puta sam se preko kane prefarbala. No, treba paziti da boja kojom bi se farbalo bude iste nijanse ili za nijansu tamnija.
Znači ako je crvena kana u pitanju a to ne želiš onda neku smeđu farbu ili tamnije crvenu.
Pozeleniti bi jedino mogla ukoliko ideš na nešto svjetlije tipa plava...
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 18:51   #145
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
To nije istina s kanom. Više puta sam se preko kane prefarbala. No, treba paziti da boja kojom bi se farbalo bude iste nijanse ili za nijansu tamnija.
Znači ako je crvena kana u pitanju a to ne želiš onda neku smeđu farbu ili tamnije crvenu.
Pozeleniti bi jedino mogla ukoliko ideš na nešto svjetlije tipa plava...
istina ...dobije se ljepa zelena-trava boja

ALI ZAŠTO PREKRIVAT KANU? pa ona je fantastična za kosu, njeguje ju i jača a kane ima toliko nijansi crne ,smeđe i crvene da sigurno nakon par bojanja možeš dobiti željenu nijansu.
__________________
ponekad su smješak i zagrljaj jedini ljek koji trebamo :)
buddha-tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 22:45   #146
Mislim da ću probati s kavom. Nadam se da će kosa potamniti bez crvenog odsjaja
__________________
"Baci me među vukove i vratit ću se kao vođa čopora."
LadyAriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 22:52   #147
Quote:
Elisea kaže: Pogledaj post
Čula sam od frendice koja se kanira da ako sam se danas bojala kanom (i potpuno sam nezadovoljna, ne znam što /tko/gdje je pogreška, ovo mi je bio prvi i očito i zadnji put...) ne smijem se sad uskoro farbati nekom kupovnom bojom a koja nije kana nego baš boja? (navodno zato što bih mogla pozelenjeti)
Znate li što o tome
Ja sam jednom se pofarbala s kanom, i ništa, nikakav efekt, a uzela baš crvenu
Rhubin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 11:58   #148
Pa evo kad smo već kod toga ja stavila prošli tjedan smeđu kanu, nije mi uhvatio izrast a ovaj pofarbala i nisam zelena Imam najnormalniju tamniju plavu boju na kosi.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 12:35   #149
cimet

Ako stavljam cimet i med jel treba bit cimet friško mljeven, jel trebam to malo zagrijat,ili se stavlja hladno.
Ako itko zna postupak molim da mi kaže štogod?
Hvala unaprijed.
PERUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 15:13   #150
Cure, zna li netko da li postoji prirodna boja za farbanje sijede kose u crnu boju?

Ne želim farbati kosu u neku boju drugčuju od one koju prirodno imam ali željela bi prekriti sijede.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 01:41   #151
apropo da se nadovezem na gornji post:
ima li mozda netko iskustva s ovim

tj. zna li mozda netko na kojem principu ovo funkcionira?


thx!
__________________
°(ñ‗ñ)° to the corrre.... ASOS odjeća
DBys is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 11:38   #152
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Cure, zna li netko da li postoji prirodna boja za farbanje sijede kose u crnu boju?

Ne želim farbati kosu u neku boju drugčuju od one koju prirodno imam ali željela bi prekriti sijede.
Imaš indigo on farba u crno ...
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 13:57   #153
Nažalost, ne farba. Dođe samo kao neki lila prijeliv, ali svejedno se vide sijede.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 14:45   #154
Ma da, istina nisam probala, ja sam više plavuša ali sam mislila da indigo farba.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 13:11   #155
Ne znam zašto, ali na sijedu kosu puno teža se prima boja nego na nesijedu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 14:23   #156
Da bi se indigo uhvatio prvo treba kanirati kosu , a onda stavljat njega, pa neće biti ljubičasto. Ne govorim iz iskustva, ali čitala sam o tome.
__________________
...Za bolji svijet
Empire of dirt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 15:52   #157
Jel preagresivno za kosu ako ju namocim cajem kadulje i ruzmarina i ne isperem to? Jednom tjednu ju perem, puna sam sijedih i zelim se potamniti sto prije
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 14:45   #158
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto, ali na sijedu kosu puno teža se prima boja nego na nesijedu.
čaj od kadulje farba sijedu kosu
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 14:48   #159
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Jel preagresivno za kosu ako ju namocim cajem kadulje i ruzmarina i ne isperem to? Jednom tjednu ju perem, puna sam sijedih i zelim se potamniti sto prije
znam da si pitala to prije 5 mjeseci....ali neće ti se ama baš ništa dogoditi kosi, mislim neće je isušiti ili oštetiti ako kadulju ili ružmarin ostaviš u kosi, dapače, nakon svakog pranja kose, umoči kosu u čaj i osuši je kao normalno....ali to si valjda u međuvremenu i sama otkrila
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 05:27   #160
cure spominjale ste da ste se farbale kanom i da vam se uopće boja nije primila



e sad zašto je to tako ?

1. kosu prije bojenja prirodnom bojom treba oprati samo sa šamponom po mogućnosti bez silikona, može se dodati u šampon i žličica sode bicarbone da se isperu ostaci regeneratora, gelova i laka za stiliziranje kose.
To je važno jer prirodne boje se obavijaju oko vlasi ali ne ulaze unutra, zato se i boja s vremenom ispere

to na slici izgleda ovako :




2.isto tako jako je važno da je kosa zdrava prije bojenja, da je nahranjena. Ukoliko je kosa suha i beživotna vjerojatno neće primiti boju kako spada.

slika :



3.cure kako bi izabrale pravu boju morate uzeti u obzir sadašnju boju kose,

tako plavuša može nijansirati kosu u zlatno ali to ne može crnka jer kad crne vlasi prekrije zlatna boja neće se dogoditi ništa, boja se neće vidjeti,

to je isto kada se igrate bojicama, ako pomiješate žutu i crvenu dobijete naranđastu, ako pomiješate crnu i žutu, dobijete ništa :






.
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.