Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2010., 09:29   #201
Quote:
Igor88 kaže: Pogledaj post
Prvo odi kod doktora pa onda panicari! Tri stolice ti je normala. U biti normala ti je jedna u tri dana do tri u jednom danu. E sad,sto se tice bolova,pa moze uzrok biti svasta,ne mora znaciti da je kolitis. Problem je ako su te stolice krvave. Onda ti je vrijeme za paniku i definitivno vrijeme za posjet doktoru. Moj savjet dr.Duvnjak u Zagrebu! Pozdrav i bez panike.
ali te stolice su ili rijetke ili kašaste! a dr duvnjak di radi?
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 09:58   #202
Quote:
sooby kaže: Pogledaj post
Ako nemaš jednu stolicu dnevno imat ćeš problema gadnih, možda ne za mjesec možda ni za godinu, ali čim duže izdržiš da nemaš redovno stolicu to gore.
Napisati da je normalno imati jednu stolicu u tri dana je širenje dezinformacija preko koje ne mogu proći samo tako. Bez uvrede. To je teško zlostavljenje organizma.
Momak bez uvrede tebi,no ako dr.Duvnjak tako nesto meni kaze,a ja prosljedim dalje. Ne vidim zato bi to bilo sirenje dezinformacija...?!
Ja u zivotu nisam imao redovnu stolicu,pa nikad nisam imao problema. A to sto sam popusio UC ne znaci da je zbog toga i uvijeren sam da nije zbog toga.

Sto se tice dr. Duvnjaka,mogu ti dati kontakt broj njegov pa se raspitaj. Ja sam zadnji put bio davno,pa se ne sjecam tocno adrese.
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 10:06   #203
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
kaj su ti to "proteinske čokoladice"? to je od žitarica? ti jedeš žitarice???

ma stvarno više ne znam što da jedem
oke, žitarice mi definitivno ne pašu. ni masnoće - pa ništa ne pržim, ne pečem, ne kuham u ulju niti nekoj drugoj masnoći. ali bojim se i da mi ni slatko ni svježe voće ne paše. mesne prerađevine ionako ne jedem, ni mlijeko. što mi ostaje? bijeli kruh (koji ne volim), abc sir i jogurt, pileća juhica sa mesom i mrkvom?
pomalo me to izluđuje, moram priznati. to stalno iščekivanje hoće li mi se trbuh napuhnuti do 7. mjeseca trudnoće tako da ne mogu disati, hoće li mi "škripati u crijevima", hoću li za 5 minuta već biti na wcu...

odjavljujem se. idem tražit smisao života
Ajde ajde,nemoj tako...oporavak od UCa ne moze biti tako brz. On mora biti postepen i dosta je spor. Jebo ga ti ja sam sad vec vise od 2 mjeseca u govnima i tek mi je sad bolje iako jos uvijek stanje nije bajno. Mozda tebi nije hrana problem,vec stres i nervoza. Ja u 97% slucajeva trcim na WCe kad osjetim nervozu u stomaku. Probaj se skulirat u takvim nekim situacijama,dok god je stres oko tebe nece ti biti bolje,to je sigurno. Nek drugi pricaju kaj im je volja,no tak je. U cem je frka ako zivis od juhica i kuhanog mesa. Pa meni je to milina kad stara napravi...mmmmm. Puno rezanaca,kuhanog krumpira,mrkve,persina, itd.,ma juhica za Bogove.
Pa onda sosa i meseka s malo pirea,auuuuu...gdje ces bolje. Pa kuhana riza sa mesekom. Sve vrste tjesta!!!! Ma daj ima hrane u izobilju. Samo gledaj da ih ne zacinjavas bezpotrebnim glupostima i voila.

Bez panike,smisao zivota ti je da patis i da umres,nema treceg. Tako je svima!!

Smrc,nema mi Sarlot...
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 13:51   #204
Igore, stvarno si svestran - nisam znala da ti je budizam uža specijalnost

kakve vrste tijesta na primjer?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 14:24   #205
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
Igore, stvarno si svestran - nisam znala da ti je budizam uža specijalnost

kakve vrste tijesta na primjer?
Ma kakv budizam,vjera je sporedna stvar u mom zivotu. Nisam 100% vjernik,ali opet nisam niti 100% nevjernik. Jednostavno moji su pogledi na zivot malo siri. Vise volim argumente,dokaze i zdrav razum.

A sto se tice tjestenine,pa u biti sve vrste,samo nek su kuhane. I da to sam ti štel reci. Daj probaj si pravit kompote od raznog voca. Probaj izbjegavat pit vodu. Umjesto vode pij obicne cajeve tipa sipak,menta,indiski itd.. Izbjegavaj GAZIRANO i u biti bilo kakve sokove bar dok si u problemima. Jbga istrpi sve to dok ti ne bude bolje,stvarno nije neki problem. Ima puno gorih stvari u zivotu!! Samo se ti nama drzi.
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 17:51   #206
Quote:
Igor88 kaže: Pogledaj post

Sto se tice dr. Duvnjaka,mogu ti dati kontakt broj njegov pa se raspitaj. Ja sam zadnji put bio davno,pa se ne sjecam tocno adrese.
Prof. Duvnjak radi u vinogradskoj bolnici.
minory is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 21:00   #207
Quote:
Igor88 kaže: Pogledaj post
Daj probaj si pravit kompote od raznog voca. Probaj izbjegavat pit vodu. Umjesto vode pij obicne cajeve tipa sipak,menta,indiski itd.. Izbjegavaj GAZIRANO i u biti bilo kakve sokove bar dok si u problemima.
ovo samo potvrduje cinjenicu da se ova bolestina razlicito manifestira ovisno o pojedincu i jako je subjektivna (narocito sto se hrane tice) zbog cega zapravo vjerujem da je u vrlo maloj mjeri (ili uopce nije) vezana uz prehranu.

ovo naravno ne vrijedi za akutnu fazu dok ipak treba paziti sto se unosi u organizam..
__________________
Take Me To The Hospital
C.J.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 21:27   #208
Quote:
minory kaže: Pogledaj post
Prof. Duvnjak radi u vinogradskoj bolnici.
Je,ali ima privatnu negdje kod T-Coma u Zagrebu,samo to znam.

A sto se tice C.J.B.a...pa to vec odavno svi znamo...
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 21:34   #209
Quote:
Igor88 kaže: Pogledaj post
pa to vec odavno svi znamo...
ne znam onda zbog cega silna rasprava o prehrani na ovoj temi..
__________________
Take Me To The Hospital
C.J.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:27   #210
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
kaj su ti to "proteinske čokoladice"? to je od žitarica? ti jedeš žitarice???

ma stvarno više ne znam što da jedem
Nisu od žitariaca. Baza "čokoladice" su proteini; ako svaki obrok nema dovoljnu količinu proteina sve ostalo iz tog obrok najvjerojatnije neće biti iskorišteno. Nešto drugačija stvar je recimo npr s voćem ali i s nekim drugim stvarima.
Jedem Žitarice i nemam nikakvih problema zbog toga. Jeo samih i dok nisam rješio kolitis i imao sam problema zbog toga.
Što se tiče toga što da jedeš, moj savjet bi bio integralno. Ja jedem integralnu rižu, tjesteninu npr. Šro se tiče kruha ovisi o krvnoj grupi bar kod mene iako beš ne primjećujem da prehrana prema krvnoj grupi rneni nešto posebno koristi, ali raženi kruh da, pri čemu mislim na pravi raženi. Kuhanu piletinu i puretinu ako ti paše. Kad se stanje popravi na duže vrijeme vjerojatno ćeš moći dodati više različitog mesa ako ti meso nešto znači. Bar je kod mene tako išlo. Voće ne bi smjelo biti sirovo dok se situacija ne poparvi. Kuhano voće po meni nema smisla jesti, jer mu je nutritivna vrjdnost vjeriojatno nikakva ili eventualno jako slaba. Ali to su samo moja iskustva ne znači da to vrijedi za svakoga.
sooby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:38   #211
Quote:
Igor88 kaže: Pogledaj post
Momak bez uvrede tebi,no ako dr.Duvnjak tako nesto meni kaze,a ja prosljedim dalje. Ne vidim zato bi to bilo sirenje dezinformacija...?!
Ja u zivotu nisam imao redovnu stolicu,pa nikad nisam imao problema. A to sto sam popusio UC ne znaci da je zbog toga i uvijeren sam da nije zbog toga.

Sto se tice dr. Duvnjaka,mogu ti dati kontakt broj njegov pa se raspitaj. Ja sam zadnji put bio davno,pa se ne sjecam tocno adrese.
Ne znam zašto si kako kažeš popušio kolitis, ali kad shvatiš vjerujem da ćeš ga puno lakše stabilizirati i možda u potpunosti rješiti.
Što se tiče stolice laički gledano nema toga ko će me uvjeriti da je normalno držati otrov u sebi tri dana pa ko god taj bio. Budući da nisi nikad imao redovnu stolicu kako znaš da nisi imao problema. Možda cijeli život imaš problema zbog toga smo za bolje ne znaš pa takvo stanje prihavaćaš kao ispravno.
sooby is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 00:23   #212
Quote:
C.J.B. kaže: Pogledaj post
ne znam onda zbog cega silna rasprava o prehrani na ovoj temi..
pa kad izbacis sve sto ti smeta iz prehrane, nemoras se vise brinuti
zvonimir. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 04:20   #213
NIje to nikakva rasprava o prehrani. Vec cisto zelimo olaksati ljudima koja se tek susrecu sa tim,ne vidim sto je tu lose,a bogme ne vidim kome to moze skodit. Nek probaju,nemaju sto izgubit. U biti i sama komunikacija izmedju nas vec ti je neka vrsta pomoci,bar znas da nisi sam. A svi oni koji bi pametovali ili se mozda svadjali,ajde nemojte,neka ova tema bude bez toga.

Cheers
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 14:55   #214
kul
i kaj sad? da se patim i pazim kaj jedem ili ne?
odnosno, ako bum idućih mjesec dana jela samo juhice i rižu hoće li se taj kolitis napokon ohladiti ili neće?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 15:35   #215
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
kul
i kaj sad? da se patim i pazim kaj jedem ili ne?
odnosno, ako bum idućih mjesec dana jela samo juhice i rižu hoće li se taj kolitis napokon ohladiti ili neće?
Ja te uvjeravam da hoce. Samo se nedaj...to ti odmoci nece,nemas sto izgubit,kako god okrenes!! Samo naprijed...
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 19:15   #216
Meni, na primjer slatko uopće ne smeta da ne ureknem.
Ali zato sve masno, mahunarke, gljive, luk, rajčica i sve prerađevine užas jedan A najgore mi bude od ljutog,a baš ljuto najviše volim

Inače, ja sam relativno svježi kolitičar. Dobila sa 15 godina( sad 17) i svjesna sam da sam sama kriva za to... Mijenjam se pomalo, ne baš uvijek uspješno, no stvarno sam primjetila da mi stres jako šteti i izbjegavam takve situacije što češće.

Jel ima netko tu probleme sa žučnim vodovima/sklerozirajući kolangitis? Doktorica kaže da u 40% slučajeva dolaze skupa...
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 11:23   #217
Quote:
Gatita kaže: Pogledaj post
Meni, na primjer slatko uopće ne smeta da ne ureknem.
Ali zato sve masno, mahunarke, gljive, luk, rajčica i sve prerađevine užas jedan A najgore mi bude od ljutog,a baš ljuto najviše volim

Inače, ja sam relativno svježi kolitičar. Dobila sa 15 godina( sad 17) i svjesna sam da sam sama kriva za to... Mijenjam se pomalo, ne baš uvijek uspješno, no stvarno sam primjetila da mi stres jako šteti i izbjegavam takve situacije što češće.

Jel ima netko tu probleme sa žučnim vodovima/sklerozirajući kolangitis? Doktorica kaže da u 40% slučajeva dolaze skupa...
Zato svi mi moramo eksperimentirati sa prehranom,vidjet sto nam NE smeta i to konzumirati. Evo npr.meni rajcica (oguljena) uopce ne smeta,da ne nabrajam. Ugl. koliko ja zakljucujem od svih ovih postova,stres i nervoza si prvi cimbenici aktiviranja ove bolesti. E sad to ne mora biti,no...sudeci po ovome,tako je...zato dragi moji koliticari,vise SEXA manje stresa!!

EDIT: To sto si na kraju spomenila,iskreno nikad ni cuo za to...pa pretpostavljas da to nemam!
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 00:53   #218
Da, to sam zaboravila da napomenem. Ono što sam strogo izbacila iz ishrane su suhomesnati proizvodi i razne prerađevine od mesa... samo čisto i bez masnoće. Takođe u glavnom jedem svu drugu hranu, samo što se takođe trudim da to bude nešto kuvano ili ako je prženo onda na maslinovom ili lanenom ulju. Hranu sa zaprškom izbegavam. Takođe mlečne proizvode, čiste tipa mleko i sir ne jedem. Po nekad samo jogurt sa malo mlečne masti popijem. Voće svo. Slatko takođe u glavnom sve, čak i ako u tome ima mleka, jaja, tipa nekog kolača ili palačinki. Jedino bitno je da ni u čem ne preterujem.[/U] Sve po malo i ništa nije strašno.... Pozdrav!
Sarlot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 13:35   #219
Wuhu... Sarlot nam se vratila,ja vec mislio da nas je zaboravila!!

BTW. jesi pogledala PM?! :P
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 23:47   #220
Ne pitam ovo bez razloga, ali jedan forumaš ovdje napisao je nešto i nešto mi se dogodilo jučer i prekjučer što me navelo da postavim ovo pitnje:
Postoji li netko na ovom forumu ko ima ulcerozni kolitis i želi ga se toliko riješiti da zna koliko je spreman novčano za to platiti?
sooby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.