Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2008., 11:53   #81
Bravo, Allatus
Tako mlada, a tako pametna!
Samo tako nastavi razmišljati
__________________

Gospod od zemlje pravi ljekove,
i razborit čovjek ih ne odbacuje (The Bible )
AurelijaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 10:24   #82
Jeste li povraćali kad osim što ste imali proljev? I može li mi netko opisati koliko je neugodna kolonoskopija
bundasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 20:17   #83
bok dragi moji koliticari i ostali zainteresirani. Nalazim se u najgoroj fazi ikad ulceroznog k. u bolnici pa bi htjela dati savjet kom god da je potreban. Bolujem vec nekih 10 god i tu je bilo gore-dole faza ali sad shvacam da je su to bile "mala beba" manifestacije kolko god da mi se cinile strasne tada. Htjela bih samo dati savjet svima onima kojima gastroenterolozi preporuce novi lijek na trzistu -ASACOL- da je lijek apsolutna katastrofa. Apsolutno nikakav ucinak osim sto mi se stanje toliko pogorsalo da sam morala u bolnicu, 1x nakon 10 god. Sada primam nebulozne doze kortikosterodia i jos saku lijekova (protiv cega sam se trudila boriti svim silama ovih god).Sve bi utrpala u sebe samo da ova agonija prestane. Napokon vec 4.dan su me skinuli s hrane, sve primam intravenozno i prvi put nakon mj. i pol prespavala sam cijelu noc.Ugl. nedajte se impresionirat od doktora, borite se protiv svega sto osjecate da vam steti ili nema efekta. Ja sam se prepustila doktorima i kopnila u bolnici sa sve gorim i gorim stanjem.Sad kad sam puknula i bila na rubu odlaska iz bolnice na vlastitu odgovornost stvari su se pokrenule, na bolje. pozdrav svima i ako trebate savjet i moje osobno iskustvo jav'te se slobodno, pozz svima i zdravlja svima
drvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 22:33   #84
drži se, bit će bolje, samo vjeruj sebi, ti najbolje znaš svoje tijelo , a inače to nije novi lijek- pogledaj klik odobren je prije skoro 2 godine

inače ja sam imala jedan napad prije 3 godine i dijagnosticiran mi je uc, iako nisam imala niti proljev, niti krv, moji simptomi su bili iziritirana crijeva i sluz u stolici, liječila sam sa samo sulfasalazinom (i folacinom), koji sam na svoj zahtjev zamijenila salazopyrinom (pošto sam imala mučnine i glavobolje), uglavnom, lijekove ne pijem godinu i po, sama prestala i sve ok, međutim pronašla sam moju boljku- ne probavljam jabuke (trebalo mi je godinu i nešto da skužim da ih ne probavljam i da su one uzrok mojih problema i to u svakom obliku i svim dozama), to sam rekla mojem gastriću i on se i dalje drži svoje dijagnoze, uglavnom-pičim po svome i ok mi je
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 12:42   #85
kolko kolitisa toliko i prica

dragi moji koliticari i ostali zainteresirani.ja se eto vec 10 godina borim ne tako uspjesno s tim vragom.Mislila sam da sam vec nekoliko puta dotakla dno ali nisam. Dno sam dotakla tek sad kad sam zavrsila u bolnici. Jedan dobar savjet koji vam mogu dati je da se ne prepustate u ruke bilokome, tu mislim na doktore, ako vam se ne svidja pristup, terapija njegova faca trazite dalje, mijenjajte. Ja sam se ko zadnja budala prepustila i nisam slusala svoje unutrarnje osjecaje. Nakon 15 dana promjenjene terapije pogorsalo mi se stanje nenormalno. I eto me u bolnici. I tu 12 dana kretalo se sve na gore i gore dok nisam pukla i vjerovatno pretrpila zivcani slom. Sad su mi se maksimalno posvetili i stvari idu na bolje. Polako ali to daje snagu za dalje. Probala sam inace do sad sve i svasta, i medove i bioenergeticare i cajeve i hiperbariscnu komoru. Na zalost uvijek bi se bolest vratila. Ono sto nisam napravila je promijenila posao a to je jedan od glavnih uzroka moje bolesti. Ja vjerujem jos uvijek da sve prirodno moze pomoci samo treba promijeniti i cip u glavi odnosno istinski vjerovati. Jedno sam sigurna, nikad vise se necu vratiti u ovaj stadij bolesti. To je osnovno pravilo, rezite bolest u korijenu, ne prezite od lijekova. ja sam se stitila od kortikosteroida a sad sam zavrsila na nebuloznim dozama. i ne predajte se
drvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 13:00   #86
Quote:
bundasti kaže: Pogledaj post
Jeste li povraćali kad osim što ste imali proljev? I može li mi netko opisati koliko je neugodna kolonoskopija
Po meni kolonoskopija nije toliko neugodna, ali to sve ovisi od osobe do osobe. Mene su svi isprepadali da je to strašno, užasna bol i slične priče, međutim mene nije tako strašno boljelo. Radila sam kolonoskopiju više puta. Bol ti zapravo ovisi koliko su ti zakrivljena crijeva, najviše te boli na nagibima, a što ih imaš više bol je gora. Uglavnom ti onda medicinska sestra pritišće te nagibe da te manje boli, ali ne pomaže ti to puno
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:57   #87
ulcerozni kolitis

Srdačan pozdrav svim zainteresovanim za ovu temu!
Imam 28.god,student sam psihologije i zainteresovana sam za psihološke aspekte nastanka oboljenja kao što su ulcerozni kolitis i Chron te sada vršim istraživanje za diplomski rad sa temom osobina ličnosti osoba sa ulceroz.kol.i Chronovom bolešću.Zainteresovana sam za ovu temu jer sam i sama obolela pre 6 god.
Molim sve koji boluju od ulceroznog kolitisa ili Chrona da mi pišu na e-mail:[email protected] Poslala bih Vam upitnike ličnosti koje bi Vi popunili.Ispitivanje je anonimno.Ako ništa drugo volela bih da pročitam mišljenja o ovoj temi,koliko ste primetili da Vaša psihička stanja utiču na tok ove bolesti,koje su to situacije koje dovode do pogoršanja(a da nisu vezane isključivo za način ishrane),koje su po vašem mišljenju,psihičke odlike Vas u frustracionim,stresnim situacijama i sl.?
Unapred se zahvaljujem svima i želim puno snage i istrajnosti.
ocean_sound is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 15:15   #88
imam ulcerozni 2 godine i jako ga dobro podnosim ...
uz redovnu terapiju zadnijh 6mj pijem VSL#3. to su tablete koje se proizvode u SAD-u i namjenjene su iskljucivo ljudima koji boluju od UC-a. iz vlastitog iskustva mogu reci da zbilja pomazu u terapiji i sprjecavanju simptoma bolesti.
otkad ih uzimam ne pazim bas rigorozno sto jedem ("pocastim" se i pizzom, hamburgerom, svakakvim kolacima, gotovo svime sto bas i ne bih smjela...) ! i unatoc svemu tom nemam ni bolova u trbuhu ni krvavih stolica! u Hrvatskoj se mogu naruciti u ljekarni na trgu bana jelacica ali u obliku praha... zainteresirani- potrazite na internetu vise o tome
pozdrav
zg_antonela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 15:11   #89
kronični kolitis

Ovako, prije par mjeseci počeli su bolovi u desnoj strani trbuha, prije mj. proljev koji je trajao par dana, sluz sa sukrvicom i bolovi u cjelom trbuhu... išla sam na uzv, to je ok, krv-ok, bakteriološki nalaz-ok,provokacija na amebe- ok, ginekološki-male folikule, ali ništa opasno, išla sam na kolonoskopiju i gastroskopiju.... gastroskopija- kronični gastritis i dobila sam controloc 40mg, mjesec dana....a kolonoskopija- imam neke pečaste lezije( stvorila ih je upala ) po crijevima, prvo su sumnjali na chron, no nakon histološkog nalaza iz par uzoraka crijeva, uspostavilo se da ipak nije chron, nego kronična upala crijeva-kronični kolitis....nakon svega toga, otišla sam u gastroenterološku ambulantu kod spec. i rekao mi je da ce to proći samo od sebe i da mi nije potrebna nikakva terapija za kronični kolitis, samo da budem na dijeti, tj. kuhano, nemasno, nezačinjeno, ljuto, pečeno, papreno.... ja se te djete pridržavam već mjesec dana, no ništa me ne prolazi.... bolove u stomaku osjecam i dalje, sluz u stolici imam i dalje... bez proljeva....
Molim Vas ako tko ima kakvo mišljenje o tome što mi nedaju nikakvu terapiju i jel to stvarno prolazi samo od sebe ????????
Hvala svima unaprijed
Ivanicaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 17:20   #90
kronični kolitis (valjda su mislili ulcerozni) ne može proći sam od sebe , ne znam tko je tu lud, ali ako je nešto kronično baš i nije bezazleno

evo ti link foruma na kojem su oboljeli, pa se bolje savjetuj tamo jer ima dosta iskusnih ljudi koji su u borbi s tim bolestima klik
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 11:08   #91
Da i ja sam pomislila tko je tu lud.... ja da ga poslušam ili on što je to rekao.... nije ulcerozni kolitis, nego samo kronična upala crijeva sa nekim značajkama IBD-a, ali opet smatram ja kao laik da se to treba lijeciti... prestrašno mi je ovo i nemogu vjerovati da mi nedaju terapiju da se izljecim, imam 26 godina i ovako šta nisam mogla vjerovati da ce mi se dogoditi....
Ivanicaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 19:24   #92
može biti da su oni trenutačno u fazi čekanja tkz. pristup čekanjem...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 11:42   #93
ja samo znam za ulcerozni kolitis, koji se lječi ljekovima i operativno
ljekovi su aminosalicilati tj. sulfazin, a primjenjuje se još i mesalazin

ako je upalno područje obuhvaća rektum onda se mogu koristiti aminosalicilati u obliku klistira


a ako imaš vrlo jake nabadaje možeš dobit kortikosteoide( oralno ili klistir)
OPERACIJA - kolektmija - uklanjanje oboljelog kolona i izgradnja stome(umjetan otvor za izbcivanje izmetina)
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 12:40   #94
Quote:
livmed kaže: Pogledaj post
ja samo znam za ulcerozni kolitis, koji se lječi ljekovima i operativno
ljekovi su aminosalicilati tj. sulfazin, a primjenjuje se još i mesalazin

ako je upalno područje obuhvaća rektum onda se mogu koristiti aminosalicilati u obliku klistira


a ako imaš vrlo jake nabadaje možeš dobit kortikosteoide( oralno ili klistir)
OPERACIJA - kolektmija - uklanjanje oboljelog kolona i izgradnja stome(umjetan otvor za izbcivanje izmetina)
jesi ti možda student medicine?? ako jesi, jadno naše zdravstvo, kud ne znaš gramatiku, tu još i ideš na drastične načine liječenja- znaš svaka operacija debelog crijeva na završava ugradnjim stome , a cura je imala jedan napad do sad- koji doduše još traje, a ti odmah po operaciji

ivanice, idi kod drugog doktora po drugo mišljenje o liječenju i dijagnozi
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 15:08   #95
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
jesi ti možda student medicine?? ako jesi, jadno naše zdravstvo, kud ne znaš gramatiku, tu još i ideš na drastične načine liječenja- znaš svaka operacija debelog crijeva na završava ugradnjim stome , a cura je imala jedan napad do sad- koji doduše još traje, a ti odmah po operaciji

ivanice, idi kod drugog doktora po drugo mišljenje o liječenju i dijagnozi
hhe nisam student ali nadam se da ću postat za nekoliko godina. Da, može se izbjeći stvaranje stome jednim novijim postupkom. A što se tiće operacije, he pa neće doživjet srčani na riječ operacija, ja ju samo upoznajem s metodama lječenja i tu nema ništa loše. Vidim da neki neznaju razliku između pravopisa i gramatike i misle da je ć,č zarez, veliko ,malo slovo cijela gramatika hehe svašta!!!!!!!!!! I plz na forumu smo koga briga gramatika, glavno da se sve razumije. Ivanice odi kod pravog doktora i nadam se da će ti propisat neku terapiju. Sretno!!!!!
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 20:03   #96
Hvala vam svima puno...planiram otići u utorak , sad me samo mući , hoće li me primiti, bez obzira na to što sam bila prije tj. dana kod drugog doktora... neznam jel imam pravo doći po drugo mišljenje ???
Šta vi mislite ?
Ivanicaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 20:20   #97
Mene zanimaju postupci kojima se potvrđuje/utvrđuje ulcerozni kolitis/chron. Ako netko može reći ukratko
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 21:09   #98
http://www.medicina.hr/clanci/ulcerozni%20kolitis.htm


evo znam da nije ukratko al najbolje objašnjeno


Ivanicaos ako ti ne odgovara sadašnji lječnik slobodno potraži miškljenje nekog drugog
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 21:47   #99
Quote:
livmed kaže: Pogledaj post
Da, može se izbjeći stvaranje stome jednim novijim postupkom.
Daj molim te opiši mi taj postupak. Po čemu se on razlikuje od uobičajene resekcije kolona sa anastomozom koji se radi već "stoljećima"....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:38   #100
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Daj molim te opiši mi taj postupak. Po čemu se on razlikuje od uobičajene resekcije kolona sa anastomozom koji se radi već "stoljećima"....

pa evo koliko ja znam taj postupak je prikladan za neke ljude a zove se "operacija vrećice"( neznam stručno) kod tog operacijskog zahvata se koristi dio tankog crijeva za stvaranje vrećice koja spaja tanko crijevo s anusom, te se tako izbjegava potreba za stomom, opasnost je što se vrećica može upaliti a i povećava se učetalost pražnjenja. To sam nedavno negdje pročitao i neznam dal se izvodi u Hrvatskoj, ali je nešto novije eto tolko
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.