Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2008., 16:24   #1
Poliklinika IVF Zagreb (dr. Šimunić)

Bok cure,
evo iz prikrajka vas promatram već duže vrijeme. MM i ja se spremamo u 12. mjesecu na postupak u polikliniku IVF. S obzirom da je on pomorac i da smo ograničeni vremenom nismo se mogli ubaciti u Petrovu, VV itd jer se dugo čeka, a i tad kad odrede termin nama nitko ne garantira da će on baš tad bit doma a ne na brodu i tako smo se odlučili za polikliniku IVF.

MM je prvi nalaz imao oligoasthenozoospermija, sam 15% poktretnih i sa samo 10mil/ml, drugi nalaz je bilo 22mil/ml i 10% pokretnih, a sad tetranešto ne znam ni ja što i 15mil/ml i 10% pokretnih... Ugl, sad mu je nalaz najgori, 6 mjeseci nakon prvog nalaza, mi idemo na gore....
Ja sam vadila sve nalaze, briseve, ultrazvuke, folikulometrije, samnom je sve ok, jedino sto nisam radila je sono hsg kojeg mi je sad prof Š. na IVF savjetovao... I sad sam ja u dilemi.... jer rekao mi je da ćemo kad dobijem mengu odlučiti da li ćemo na IVF ili na inseminaciju.... I sad se ja pitam, ako je MM već sve tako loše da li bi bilo bolje odmah ići na IVF a ne se mučiti sa inseminacijom i raditi hsg... nisam pametna.... mi stalno razgovaramo al nikako da se odlučimo....
Ugl, ja mislim da ćemo mi preskočiti hsg i inseminaciju i poć na IVF....
Nikad se nisam toliko veselila menzesu kao sad, samo se nadam da mi od nervoze neće kasniti.... Trebala bi dobiti oko 01.12., uh,uh,uh.... Dobila sam terapiju sa klomifenima i menopurima pa ćemo vidjeti kako će bit...
Zanima me da li je neka cura već bila u poliklinici IVF, kakvi su vam dojmovi, kakva je uspješnost,pišite, pomozite, savjetujte, tješite....
Pusa svim curama
__________________
21.03.2011. Početak prolječa je početak mog života
kokolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 19:27   #2
Ja sam svog gin-a pitala di bi on posla svoju ženu na iVF i on mi je reko na IVF kliniku u ZG! Kaže da oni imaju najbolje rezultate od privatnih klinika kod nas...
Vidila sam na rodi da su neke žene zatrudnile inseminacijom iako su imali loš spermiogram, al moj ti je savjet da ideš odma na IVF. HSG nije 100% pouzdan, bolan je za popizdit, a na to i inseminaciju ćeš potrošit pola para za IVF...
Ja sam bila na tri inseminacije, nisu mi uspile a s nama je kao sve u redu po ginekolozima.. Kad se već moraš trovat stimulacijom radije idi odma na IVF-tj ICSI. Sretno!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 19:31   #3
I još jedna stvar,ako ti pare nisu problem, reci ginekologu da bi ti umisto klomifena radije uzela femaru. Femara daje kvalitetnije jajne stanice i ne stanjuje endometrij kao klomifen(endometrij ti je jako bitan da se plod uhvati).
Femara na recept košta 400kn a inače 2000kn, negdi sam vidila da možda ima i manje pakovanje za 1000kn... Pitaj ginekologa, sigurno će ti reći da je femara bolja.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 08:34   #4
kokolica, ja sam ranije bila pacijent dr.Šimunića, a sad dr. Tomića. I mi imamo loš spermiogram i preostaje nam samo ICSI metoda. IVF kao kliniku bih preporučila odmah jer su stvarno stručni, ljubazni i brzi. A osim toga dr. Šimunić je stvarno iskusan što se tiče IVF postupka.
Javi se odmah tamo pa ćeš vidjeti što će ti reći. Imaju i web stranicu gdje možeš saznati više toga.
__________________
moja tapkalica Jan može počet tapkat po parketu
petra30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 11:31   #5
Joj cure, evo i MM dobio pred 2 dana nalaz spermiograma. Asthenoteratozoospermia sa varicocelom! I sad se trebamo odlučiti gdje, kako i šta.
Nebi htjela čekat mjesecima da se pomaknem s mjesta ako se odlučim za VV što me savjetuje ginekologica u Domu zdravlja.
Pa sam razmišljala o IVF-u u Voćarskoj. Evo čujem da ih hvalite.....
Dajte mi recite čiji muž ili dečko ima iskustvo sa operacijom varicocele i dali se stanje popravlja? Jer čitam malo po netu da je premalo pozitivnih ishoda da bi se radio taj zahvat jer se gubi dosta na vremenu (nakon 3 mjeseca se vidi tek jel se stanje popravilo).
E sad druge varijante su IVF ili inseminacija. Znam da IVF ima veći postotak pozitivnih rezultata.
Pa Vas molim da mi kažete dali su inseminacija i IVF komplicirani postupci, dali bole i koliko koštaju? Po mogućnosti u IVF poliklinici?
Hvala!!
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 12:00   #6
Quote:
-Maja- kaže: Pogledaj post
Joj cure, evo i MM dobio pred 2 dana nalaz spermiograma. Asthenoteratozoospermia sa varicocelom! I sad se trebamo odlučiti gdje, kako i šta.
Nebi htjela čekat mjesecima da se pomaknem s mjesta ako se odlučim za VV što me savjetuje ginekologica u Domu zdravlja.
Pa sam razmišljala o IVF-u u Voćarskoj. Evo čujem da ih hvalite.....
Dajte mi recite čiji muž ili dečko ima iskustvo sa operacijom varicocele i dali se stanje popravlja? Jer čitam malo po netu da je premalo pozitivnih ishoda da bi se radio taj zahvat jer se gubi dosta na vremenu (nakon 3 mjeseca se vidi tek jel se stanje popravilo).
E sad druge varijante su IVF ili inseminacija. Znam da IVF ima veći postotak pozitivnih rezultata.
Pa Vas molim da mi kažete dali su inseminacija i IVF komplicirani postupci, dali bole i koliko koštaju? Po mogućnosti u IVF poliklinici?
Hvala!!
Moj susjed je operirao varikokelu i značajno mu se popravio spermiogram nakon toga. Inseminacija je jednostavan postupak, u bolnici se ne čeka dugo za to a privatno košta od 700-1500kn, ovisno o klinici. Obično se piju klomifeni kao stimulacija-njih dobiješ na recept, i pred ovulaciju primiš inekciju ovitrelle koja košta oko 250kn. Ukratko-muž ti da ekipicu u čašici, biolog ih malo probere i ispere, najbolju ekipicu ti ginekolog uštrca u tebe i to ti je to. Ostaneš ležat po ure i ideš kući.

Obzirom na spermiogram, pretpostavljam da će ti dr na iVF klinici preporučit ICSI, ovisno o količini stimulacije to će te koštat od 12-14 tisuća kuna...
bolna je jedino punkcija-kad ti vade jajne stanice, al na IVF klinici dobiješ anesteziju tako da te ništa neće bolit.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 12:48   #7
Joj Kinki puno hvala na odgovoru!
Ma dobila sam uputnicu za VV da odem dr. Lučingeru, a ja se sad dvoumim dal da idem na IVF ili VV.
Dvoumim se isključivo zbog love.... Želja mi je što prije se pokrenuti s mrtve točke i to početi riješavati ali me muči da ću za IVF kliniku morati kredit dići!
A koliko se čeka na VV-u da se dođe na red pregled?Za ISCI? I koliko tamo košta?
Ma rado bi otišla negdje prvo na pregled da netko stručan vidi nalaz spermiograma da može prosuditi dali se isplati operirati varicocelu ili ne...
Sorry na tolkim pitanjima, ali sve mi je sad totalno novo i još sam malo u šoku jer smo si želili 4 djece i to što prije i sad shvaćam da me na kraju čeka živa borba za djete!
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 13:22   #8
Quote:
-Maja- kaže: Pogledaj post
Joj Kinki puno hvala na odgovoru!
Ma dobila sam uputnicu za VV da odem dr. Lučingeru, a ja se sad dvoumim dal da idem na IVF ili VV.
Dvoumim se isključivo zbog love.... Želja mi je što prije se pokrenuti s mrtve točke i to početi riješavati ali me muči da ću za IVF kliniku morati kredit dići!
A koliko se čeka na VV-u da se dođe na red pregled?Za ISCI? I koliko tamo košta?
Ma rado bi otišla negdje prvo na pregled da netko stručan vidi nalaz spermiograma da može prosuditi dali se isplati operirati varicocelu ili ne...
Sorry na tolkim pitanjima, ali sve mi je sad totalno novo i još sam malo u šoku jer smo si želili 4 djece i to što prije i sad shvaćam da me na kraju čeka živa borba za djete!
Na VV ne plačaš ništa koliko ja znam,sve preko zdrastvenog riješavaš, za prvi razgovor se čeka ja mislim mjesec dana. Za spermiogram se na VV ne čeka ništa i ne trebaš se naručit, dođeš samo sa uputnicom. Za ICSI se čeka po godinu dana. Koliko godina imate ti i muž? Ako ste mlađi svak će vas uputit da prvo operira varicocelu...Ako se u međuvremenu zapišeš na VV ionako ćeš morat čekat godinu dana pa ti je svejedno. Ako si mlada i ne ležiš na parama moj ti je savjet upravo dr Lučinger i VV. Tamo ti imaju i opciju zamrzavanja viška embrija, pa ako ti ne uspije iz prve-drugi put ideš samo na embriotransfer i ne čekaš tako dugo. Znam da je dosta cura sa raznih foruma zatrudnilo upravo na VV kod Lučingera. Naša Marta ti je isto krenula u postupak na VV pa će ti ona znat reć detalje, reći ću joj ja da ti se javi ovde a dotad dođi na Wannabe zbor i druži se s nama koje pokušavamo
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 13:59   #9
Joj puno ti hvala na informacijama!!! Zlata mi vrijede!

Nas dvoje ti oboje imamo 26 god.Pokušavamo 8 mjeseci.
Znam da ćeš reći da kud se žurimo, ali kad si nešto jako želiš, onda bi rado što prije nešto poduzeo...ovo godinu dana čekanja na ISCI mi tak puno zvuči...ali mi i 12.000-14.000 isto zvuči jako puno...tako da ne znam...nisam pametna...moram se s mužem porazgovarati.
Čitam ja Wannabe zbor svako malo, ali kako dosta radim ne stignem se baš uključivati u razgovore. Ali kad ću imati malo vremena, budem sigurno...
Hvala...
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 14:17   #10
Quote:
-Maja- kaže: Pogledaj post
Joj puno ti hvala na informacijama!!! Zlata mi vrijede!

Nas dvoje ti oboje imamo 26 god.Pokušavamo 8 mjeseci.
Znam da ćeš reći da kud se žurimo, ali kad si nešto jako želiš, onda bi rado što prije nešto poduzeo...ovo godinu dana čekanja na ISCI mi tak puno zvuči...ali mi i 12.000-14.000 isto zvuči jako puno...tako da ne znam...nisam pametna...moram se s mužem porazgovarati.
Čitam ja Wannabe zbor svako malo, ali kako dosta radim ne stignem se baš uključivati u razgovore. Ali kad ću imati malo vremena, budem sigurno...
Hvala...
Neću ti reći da žuriš jer sam i ja sa 28 krenula a pretragama pa su mi govorili da sam mlada blabla a sad me evo, 4 godine poslije i još ništa...Nemoj čekat, naruči se hitno na VV, dok čekaš red možeš probat na IVF klinici privatno. Ako ti ne uspije uvijek ti ostaje VV. Jednu stvar naučiš kad se boriš sa neplodnošću-moraš se oboružat strpljenjem. Nadaj se najboljem ali očekuj i najgore...Često, prečesto stvari neće ispast kako bi ti htjela. Riješiš jednu stvar-pojavi se novi problem. Doktori će nekad bit bezosjećajni, ti ćeš im bit tek broj na papiru, sestre će bit još gore..Bolnice će bit prljave, čekat ćeš dugeee redove, mnogo ćeš novaca potrošiti...Bit će trenutaka kad će ti bit dosta svega i htjet ćeš odustat-ali nećeš jer želja će biti veća. Nekad će želja bit prevelika i htjet ćeš sve što prije i baš u tome će biti problem. Ono što možeš promjenit-promjeni. Ono na šta možeš utjecat-utječi. Ostalo će se samo izdešavat i šta se manje nerviraš-to bolje za tebe.
12-14 000kuna ne bi bilo puno da ti neko može garantirat uspjeh iz prve. A što ako ne uspije? Punkciju brzo zaboraviš, minus na testu isplačeš, na kraju te najviše bole ti novci bačeni u vjetar...Mrzim onu izjavu: Pare su najmanji problem. To je sigurno izmislio neki bogati stručnjak za IVF
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 19:30   #11
hey cure, vidim da ste pisale malo o poliklinici ivf....

kinki, moram ti priznati da si u pravu što se tiće zlih sestara i samo da smo brojevi u očim a doktora... ja sam se neki dan naljutila jako, zvala sam polikliniku i tražila dr.Š i sad kaže meni sestra kao da ne mogu ga dobit al da mogu snjom razgovarat, a ja sam joj rekla da ne mogu jer da moram njemu javit neke nalaze od MM i sad ona meni al koja vam korist kad on ni ne zna tko ste vi... i sad ja ostala u čudu, mislim znam ja da je to tako al mislim da nije način da se sestra odnosi tako prema pacijentici koja će im dat 10-15 tis kuna idući mjesec, i onda javlja se on i ja govorim zovem vas iz Dubrovnika, znate idem idući mj kod vas na ivf pa ste mi rekli da MM napravi neke pretrage i on meni, a jeste već bili na razgovoru kod mene, he,he, da, mislim si ja, imala je sestra pravo, brige njega za mene, ja sam mu samo još jedna hodajuća lutrija, samo me strah da iz tih razloga i nije preporiučio inseminaciju da zaradi više, a ma valjda nije nehuman, a joooj, sad sam ga pretjerala, hahahaa

ugl, odlučili smo, ništa od sono sgh, ništa od inseminacije, idemo odmah na ivf-icsi, ne znam što na preporuči, jer ćemu gubiti vrijeme.... I MM i ja smo mladi, ja imam 25g, MM 27, pokušavamo 2g, ne ide, pa svi ti loši nalazi, mislim da nemamo što čekati.... Sad su MM ustanovili da ima varicocelu, al su mu na IVF a i moj ginić iz Dbk savjetovali da je ne operira jer samo gubimo na vremenu, a toliko loše nalčaze ima da oni ni ne vjeruju u poboljšanje, a užas, al eto, tako je kako, je....

bit će bolje, bit će bolje....

I tako, držite fige da dobijem na vrijeme menzes jer odkad znam za ove probleme, uopće mi nije redovita.... tako da se nadam da mi i ovaj mjesec od stresa neće kasniti, jer što prije dođe, tim prije ja u postupak, jeeeeeee

pusa cure
__________________
21.03.2011. Početak prolječa je početak mog života
kokolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 19:41   #12
Kokolice ti si iz Dubrovnika? I naša Thegirl je isto iz Dubrovnika, ona je bila na jedan neuspjeli ICSI na CITO u Splitu. Idući mjesec ide na transfer smrzlića na CITO a ako joj ne uspije planira na VV. Vas dvije bi se definitvno tribale nać i popit kavu. Reći ću joj da ti se javi. Ona ti je ludilo cura, ja je obožavam
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 20:12   #13
mi smo se malo dopisivale preko pp ali nismo se još dogovarale da se nađemo, tek ako rodimo, heheheee

pa imaš pravo, tako smo blizu, umjesto da sjednemo na kavu i popričamo mi se porukama dopisivamo, hahaha....

Znam da je bila na neuspješnom ICSI, i tako sam tužna bila zbog nje, al ona mi tako zvući opušteno, svaka joj čast....
__________________
21.03.2011. Početak prolječa je početak mog života
kokolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 04:06   #14
zanima me koliko košta ginekološki pregled u poliklinici, bez ikakvih tretmana.
jš ne želim zatrudniti ali muči me pcos pa su mi preporučili šimunića kao iskusnog... samo da nije preskup
SuZi KjU is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 08:19   #15
mislim da ti je pregled - papa, uzv oko 250 kuna. ali najbolje ti je tamo nazvati i pitati.
__________________
moja tapkalica Jan može počet tapkat po parketu
petra30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 10:06   #16
ja kod Simunica ne bi isla jer se slozio sa ovim zakonom o MPO....fuj!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 16:59   #17
hvala, naručila sam se. a o zakonu ću s njim na licu mjesta
SuZi KjU is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 19:38   #18
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
ja kod Simunica ne bi isla jer se slozio sa ovim zakonom o MPO....fuj!
ni ja

Quote:
SuZi KjU kaže: Pogledaj post
hvala, naručila sam se. a o zakonu ću s njim na licu mjesta
aha, oćeš sigurno
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 21:18   #19
pa hoce, i biti ce: da, da, s ovom tehnikom smo vrlo uspjesni, oplodili smo na stotine zena iz zamrznutih jajnih stanica, imamo dugogodisnje iskustvo sa zamrzavanjem istih, i slicne gluposti i lazi koje im pisu na stranici! katastrofa, jel znate da je na str ivf-a vec u 5 mj pisalo da ce doci do promjene zakona i potom da su oni strucnjaci br 1, gledaju da se da sto manje lijekova, itd, itd... sve sto ide u prilog zakonu! pa si mislite koji je to covjek!
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 21:55   #20
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
pa hoce, i biti ce: da, da, s ovom tehnikom smo vrlo uspjesni, oplodili smo na stotine zena iz zamrznutih jajnih stanica, imamo dugogodisnje iskustvo sa zamrzavanjem istih, i slicne gluposti i lazi koje im pisu na stranici! katastrofa, jel znate da je na str ivf-a vec u 5 mj pisalo da ce doci do promjene zakona i potom da su oni strucnjaci br 1, gledaju da se da sto manje lijekova, itd, itd... sve sto ide u prilog zakonu! pa si mislite koji je to covjek!
on je vise ne covjek nego covjek....a da ne govorimo da je on svoje trece dijete dobio mpo-om
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.