Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2009., 03:02   #1
Imitacija kamenog praga oko prozora

Kolege forumaši, molio bih vas za savjete ili ideje.
Imam problem s jednim prozorom na staroj kamenoj kući.
Otvor za prozor je naknadno napravljen, nije kad i kuća.
Oko svih ostalih prozora na kući postoje kameni pragovi, a oko ovog, pošto je neplanski napravljen ne postoji.
Grilje su odslužile svoje, treba ih mjenjat.
No prije mjenjanja htio bih napraviti imitaciju kamenog praga oko prozora.
U dilemi sam da li to izvesti s žbukom, obradim na način da izgleda kao kamen i prefarbam, ili zaljepim kamene ploče debljine 2 cm okolo, da također izgleda kao kameni prag.
Uz pitanje prilažem i sliku ( isječak je iz jedne fotke, pa je malo lošije kvaliete)
http://i27.photobucket.com/albums/c1...tas/prozor.png

Koliko bi cca koštala varijanta s kamenim pločama ?
Bilo kakva druga ideja ili prijedlog su dobrodošli
__________________
''Računajte na nas''
Mali Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 22:14   #2
Quote:
Mali Plavi kaže: Pogledaj post
Kolege forumaši, molio bih vas za savjete ili ideje.
Imam problem s jednim prozorom na staroj kamenoj kući.
Otvor za prozor je naknadno napravljen, nije kad i kuća.
Oko svih ostalih prozora na kući postoje kameni pragovi, a oko ovog, pošto je neplanski napravljen ne postoji.
Grilje su odslužile svoje, treba ih mjenjat.
No prije mjenjanja htio bih napraviti imitaciju kamenog praga oko prozora.
U dilemi sam da li to izvesti s žbukom, obradim na način da izgleda kao kamen i prefarbam, ili zaljepim kamene ploče debljine 2 cm okolo, da također izgleda kao kameni prag.
Uz pitanje prilažem i sliku ( isječak je iz jedne fotke, pa je malo lošije kvaliete)
http://i27.photobucket.com/albums/c1...tas/prozor.png

Koliko bi cca koštala varijanta s kamenim pločama ?
Bilo kakva druga ideja ili prijedlog su dobrodošli


Pozdrav

Gledaj, imaš za takve stvari obloge koje kamenjari zovu "L" erte koje su ustvari imitacija masivnih erti. Te erte su iz profila ljepljene iz dva komada debljine 3 cm. možeš ih zaljepiti direktno na otvor prozora, na gotovu fasadu ili pak samo minimalno oštemati da sjedne na mjesto.Obradu možeš naručiti kakvu želiš i o njoj ti ovisi i cijena. Cijena ti se kreće oko 200 kn m1.
nbrenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 10:03   #3
Quote:
nbrenko kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Gledaj, imaš za takve stvari obloge koje kamenjari zovu "L" erte koje su ustvari imitacija masivnih erti. Te erte su iz profila ljepljene iz dva komada debljine 3 cm. možeš ih zaljepiti direktno na otvor prozora, na gotovu fasadu ili pak samo minimalno oštemati da sjedne na mjesto.Obradu možeš naručiti kakvu želiš i o njoj ti ovisi i cijena. Cijena ti se kreće oko 200 kn m1.
Di se te L erte kupuju ?
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 22:20   #4
Ovo kao da si slikao moju kuću prije uređenja


željela sam sačuvati približno originalan izgled, pa mi je bilo škifo stavljati one 'nadgrobne ploče' na prozore i ispred vrata. kod klesara sam naručila kamene klupčice i prag ispred ulaznih vratiju, od pravog nepoliranog kamena, mislim da je rekao da je mljetski, onako grubo obrađeno, koštalo je cca 200 kuna po komadu.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 22:21   #5
Ovo kao da si slikao moju kuću prije uređenja


željela sam sačuvati približno originalan izgled, pa mi je bilo škifo stavljati one 'nadgrobne ploče' na prozore i ispred vrata. kod klesara sam naručila kamene klupčice i prag ispred ulaznih vratiju, od pravog nepoliranog kamena, mislim da je rekao da je mljetski, onako grubo obrađeno, koštalo je cca 200 kuna po komadu.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 11:22   #6
""Ovo kao da si slikao moju kuću prije uređenja


željela sam sačuvati približno originalan izgled, pa mi je bilo škifo stavljati one 'nadgrobne ploče' na prozore i ispred vrata. kod klesara sam naručila kamene klupčice i prag ispred ulaznih vratiju, od pravog nepoliranog kamena, mislim da je rekao da je mljetski, onako grubo obrađeno, koštalo je cca 200 kuna po komadu.""



Lapulapu, koje su dimenzije "kamenih klupcica" koje si ti postavljala i gdje si ih nabavljala? Ja predpostavljam da je okolina Pule
starina u istri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.