Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2009., 08:08   #41
U razgovoru sa vlasnicima/cama Smarta još nisam naišao na podatak od 11 lit.Oni tvrde da je potrošnja 7/8 po gradu,nemam razloga ne vjerovati.
Meni je on idealno gradsko prometalo,samo se ne smije smetnuti s uma da je dvosjed,dakle ne može biti obiteljski auto br. 1.Ali zato ulogu auta br.2 ili 3 obavlja fenomenalno.Tamo gdje se Smart parkira nisam siguran da može i maxi skuter.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 10:14   #42
muz ima a6 karavan od 140ks...i putuje s njim svakodnevno na relaciji varazdin- zagreb.....vjerojatno ce zbog prirode posla i on dobiti premjestaj pa cemo se zajedno voziti na posao...A 40 km svaki dan s audijem je malo preskupa voznja..na duge relacije sam za...ali ovako svaki dan po 40km jer pljacka...Nemamo djece niti cemo ih imati u skoroj buducnosti...imamo psa samojeda.....ali boze moj zato imam karavana za tu prigodu..
Nasli smo smarta za 3100 eura od jednog engleza 2001 godiste,autic je ok..cijena je i vise nego povoljna,ali eto..muz se rastavio i zeli se rijesit auta jer ga u engleskoj nemoze ni vozit a ni prodat,pogotovo s hrvatskim papirima i regidstracijom

Mene konkretno zanimaju informacije o smartu,jer cemo ga kupit posto smo nasli stvarno super ponudu,ali hvala na savjetima...Super su prijedlozi,ali mi idemo na rabljeno vozilo.GLedala sam nesto o smartima na njihovim stranicama,jedan covjek kaze da mu je masina otisla sa 70000,ali je kupio novu...zatim kaze da popravke nikad nije skupo platio...sasvim pristupane cijene...
e sad nas muci sto taj nas smart ima 64000km.....makar pricala s jednim covjekom,njegov ima vec 130000 pa radi .....isto godiste i isti model....
jelena.p is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 10:21   #43
Quote:
jelena.p kaže: Pogledaj post
Nasli smo smarta za 3100 eura od jednog engleza 2001 godiste,autic je ok..cijena je i vise nego povoljna,ali eto..muz se rastavio i zeli se rijesit auta jer ga u engleskoj nemoze ni vozit a ni prodat,pogotovo s hrvatskim papirima i regidstracijom....
jedna od poznatijih navlakuša



Quote:
jelena.p kaže: Pogledaj post
GLedala sam nesto o smartima na njihovim stranicama,jedan covjek kaze da mu je masina otisla sa 70000,ali je kupio novu...zatim kaze da popravke nikad nije skupo platio...sasvim pristupane cijene...
...
cijim stranicama?
regaj se na http://www.smartklub.net/forum/ i pitaj tamo
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 12:35   #44
Niti jedna kopija smarta nije ni blizu smarta i to onog starijeg modela. Ovaj novi je veci i time gubi smisao. Inace trosi od 4-7 l ovisi o voznji i guzvi. Motor je pri kraju na oko 100.000 km ovisi o voznji i vlasniku. U Zg ti je generalka 4500 kn a mozes nabaviti reparirani motor za 700-900 eur vani. Mani je motor bio za generalku na 98.000 km. Ako ti treba mali gradski autic sa kojim mozes i na duze ture bez problema, povremeno, nemoj niti gledat ove pokusaje konkurencije. Dakle ovo sto pisem je iz prve ruke, imao sam model 2000. g sa 45 ks benzinac. Prodan sa 138.000 km.
oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 13:08   #45
novi Smart je veci 20 cm i ostao je Smart... po svemu osim po "kratkotrajnosti" kao stari

lijevo su dva stara a desno su dva nova.... razlika je?

__________________
oʞɐdoɐu ı oןz

Zadnje uređivanje Đunđi Bunđi : 13.04.2009. at 13:16.
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 13:49   #46
Quote:
tomymotorsport kaže: Pogledaj post
ovako, ne vozim smarta, ali znam potrošnju i kvalitetu motora... auto ti troši oko 11l, što je previše...što se tiće motora, hoće se raspasti i prije 100000km, a cijena popravka motora prava sitnica, 15000kn...pa sad vidi, preporuka moja je nešto tipa citroena c1, peugeote 107 ili toyote aygo...cijena ok, motori kvalitetni i kaj je najvažnije troši 6 do 7,5l...
Ja imam Smarta i što se potrošnje tiče molim te da ne izbacuješ govna, ovaj...krive informacije kroz svoja usta, odnosno tipkovnicu, hvala lijepa

@jelena.p - Moj je 2002. godište, 45ks, troši između 5 do 7 litara po gradu, ovisno kako ga voziš. Po gradu je fenomenalno gdje sve možeš 'izmislit' parking sa tim autom. Moj ima 78 000km i još nisam imao generalku na motoru iako znam da mnogi koji imaju smarta moje generacije jesu imali. Što se tiče tog Smarta, bilo bi idealno kad bi našla nekog mehaničara koji ima iskustva sa Smartovima da mu platiš da ti pregleda tog Smarta prije eventualne kupnje da se ne za***eš
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 16:59   #47
Tih 20 cm je taman toliko da nemozes stati na nos odnosno na rikverc izmađu dva auta koji su bočno parkirani a da ne viriš na cestu
oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 18:47   #48
cudno... onda se moj valjda stisnuo u pranju
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 18:55   #49
ne bih pričao o kratkotrajnosti, budući da su pojedinci u njemačkoj znali narulati i po pola milijuna kilometara. Kod Smarta je štos što je riječ o turbo motoru, a on zahtjeva pažljivije rukovanje, mora se paziti na turbinu. Ne troši 11 litara. Nije startan, nije za utrke, a dosta je čvrst, iako je jako mal, ali mislim da ima 4 ili 4.5 zvjezdica na crash testu, u rangu svih ostalih automobila iz tog vremena, od nekih i bolji!! pravi auto za grad, a najluđe mi je kad se parkira u neku malu rupu, ili okomito na parking mjesto, pa je malo duži nego što su neki auti široki!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 22:45   #50
Auto koji mi mislimo kupiti nalazi se u Engleskoj,srecom tamo imam prijatelja pa sam ga zamolila da mi ga pregleda.Sto se tice auta u Engleskoj,tamo su trenutno bezvrijedni,ali doslovce!NAs je registriran u HR i ima nase papire,volan na lijevoj strani,tako da ga covjek NEMOZE tamo prodati ni za 800 funti!Nas je dvoje i treba nam auto kao prijevoz do posla i natrag,parkirnih mjesta uvijek manjka po gradu,a s a6 karavanom to nam je nekako postalo neizvedivo,osim ako na posao dodemo sat vremena ranije a s tim nismo odusevljeni.Smart je nekako idealan za nase potrebe.A i ustedjet cemo na gorivu u svakom slucaju..i registraciji...Mehanicara smo vec nasli...i sretni smo jako zbog toga!Jupi!!!
jelena.p is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 10:32   #51
Pripazite s tim kupnjama od engleza koji se rastavio od žene... bila je nedavno reportaža o tome kako se takvi oglasi pojavljuju na netu pa ljudi uredno popuše novce nakon uplate, a auto nikad ni ne vide
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 23:04   #52
Smart Fortwo CDI

E LJUDI DALI MI NEKO MOŽE REĆI NEŠTO O OVOM SMARTU.ZANIMA ME STARIJA VERZIJA.PRIVUKLO ME TO ŠTO TROŠI 3-4 LITRE.IMA IH DOSTA KOD AUTO DILERA PA IH NIJE PROBLEM NABAIT.UNAPRIJED HVALA
cj7 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.07.2009., 00:18   #53
Motor je 3 cilindra, oko 800 ccm, snaga mislim 45 ks, u njemackom Auto Bildu sam citao da je takav Smart presao 540.000 km, vozen svakodnevno na relaciji Pforzheim - Frankfurt i nazad.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 01:09   #54
Piši malim slovima. Velika slova se podrazumijevaju kao deranje! (vjerojatno zato si i dobil crveni karton)

Da, nije ih problem nabaviti, ali ih je problem naći u dobrom stanju. Ovi koji su uvoz su vjerojatno zaklani i to se, po meni, ne isplati kupovati. Znam čovjeka koji je kupil Smarta, vozil ga 2 mjeseca i nakon 1000 km radil generalku. Kad ga je kupoval, sprobal i pogledal je sve i sve je bilo ok i auto se normalno ponašal, al nakon tih 1000km, počel trošit više ulja nego goriva.
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 17:16   #55
I ja sam u stadiju kupnje smart for two cdi 2002.-2005g., jel ima netko tko ga već vozi za kakav koristan savjet.
Poz!!! Josip
johan007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 20:31   #56
Katastrofalno grijanje kabine(sjećam se jednog auto testa) i neudobnost ovjesa(tome svakako pridonosi mali međuoosovinski razmak.Plastika na razini A klase.
Velebni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 20:34   #57
Quote:
Velebni kaže: Pogledaj post
Katastrofalno grijanje kabine(sjećam se jednog auto testa) i neudobnost ovjesa(tome svakako pridonosi mali međuoosovinski razmak.Plastika na razini A klase.
Znači li to da je dobro? Ja sam samo kratko bio u A klasi, znam da je plastična, ali možda je riječ o kvalitetnoj plastici.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 21:03   #58
Ja ne znam sta vi ocekujete od Smarta, to je GRADSKI AUTO i ne treba mu snazan motor niti udoban ovjes, ima ono sto je bitno, malo trosi, lako se parkira.

Jedino je problem (po mom misljenju) previsoka cijena ali posto je jedini takav na trzistu onda tvorci imaju pravo kad drze visoku cijenu jer se dobro prodaje, da se ne prodaje spustali bi cijenu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 21:05   #59
Ja ne znam sta vi ocekujete od Smarta, to je GRADSKI AUTO i ne treba mu snazan motor niti udoban ovjes, ima ono sto je u gradu bitno, malo trosi, lako se parkira.

Jedino je problem (po mom misljenju) previsoka cijena ali posto je jedini takav na trzistu onda tvorci imaju pravo kad drze visoku cijenu jer se dobro prodaje, da se ne prodaje spustali bi cijenu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 22:05   #60
Ako je plastika na razini A klase onda je to ok.Ja imam A170 cdi po pitanju plastike i svih plastičnih dijelova izuzetno sam zadovoljan.Uopće se ne vide tragovi upotrebe.To vjerojatno ovisi o načinu upotrebe.
cj7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:23.