Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2014., 22:12   #1
Exclamation Server @ home - Setup

Bok svima.

Zanima me jedna stvar.
Kako, pod uvjetom da imam registriranu domenu, mogu (ako je moguce) od svog 'starog' PC-a napraviti server.

Znaci svoju web stranicu bi postaviona svoj server kojeg bi drzao doma upaljenog 24/7/365.

Server bi radio u Linuxu (sa podrskom za PHP, MySQL). Znaci stavio bi Apache servis gore na njega.

E sad. Kako to sve povezati sa DNS serverom, tj kad netko upise www.mojastranica.hr da ga odvede na moj server doma, tj moju stranicu, a ne da moze samo upisivati IP servera.

Hvala.
LP
farcry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 22:15   #2
Imaš li fiksnu IP adresu od svog providera?

Ako imaš fisknu IP dresu kod DNS registra registriraš DNS server za svoju domenu.

Ako nemaš pogledaj da li na svom ADSL-u imaš DynDNS

http://dyn.com/dns/
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 18:12   #3
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Imaš li fiksnu IP adresu od svog providera?

Ako imaš fisknu IP dresu kod DNS registra registriraš DNS server za svoju domenu.

Ako nemaš pogledaj da li na svom ADSL-u imaš DynDNS

http://dyn.com/dns/
Ej hvala na odgovoru. Ne znam jos stvbarno dal je static ili dynamic. Budem to sam provjerio.

Znaci ipak registracija na DNS se placa?
farcry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 18:18   #4
Quote:
farcry kaže: Pogledaj post
Ej hvala na odgovoru. Ne znam jos stvbarno dal je static ili dynamic. Budem to sam provjerio.

Znaci ipak registracija na DNS se placa?
pa kako se spajaš sad na internet? da li je tu taj server?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 18:21   #5
http://alternativeto.net/software/dyndns/?license=free
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 13:28   #6
Trenutno se spajam preko T-com-ovog routera.
farcry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 18:55   #7
Imaš dinamičku adresu osim ako ne plaćaš dodatno 600 (ili koliko kuna) a to bi valjda znao.

Pretpostavljam kako već imaš domenu, ako nemaš moraš registrirati i to se plaća. DNS se u principu ne plaća jer imaš masu besplatnih DNS servisa. Tebi će trebati neki dynamic DNS jer nemaš fiksnu adresu.

Zaboravi na DynDNS, taj se plaća a i ne treba ti jebati se sa routerom kad ćeš imati server koji će (pretpostavljam) raditi 24/7, tako da je to samo pitanje neke cron skripte koja će svakih N minuta slati tvoju IP adresu DNS-u.

Ako imaš t-com adsl nećeš se baš usrećiti sa tim serverom i upload brzinom od parsto kb. Isto tako taj tvoj server će svakih 24 sata biti nedostupan 5-10-15 (ili koliko već treba vremena za ažuriranje DNS-a) minuta.

Nema baš puno smisla to raditi osim u akademske svrhe.
__________________
bashd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 19:22   #8
Sam t-comov DSL ima u sebi mogućnost javljanja promjene IP adrese nekom od dyndns servisa po internetima. Stvar je zgodna za remote pristup izvana do vlastitog kompa, ali za serviranje bilo kakvog sadržaja... sporoooo.....
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 17:38   #9
Poz svima i hvala na odgovorima. Ma da, htio sam spojiti poslovne potrebe i zelju za istrazivanjem (obrazovanjem) u jedno, ali to nece ici.
Neda mi se zahebavat s time, pa cu ipak platiti nekome za hosting i to je to.
farcry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.