Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2022., 02:02   #461
Imam malo nepravilne gornje prednje zube (zarotirane dvojke) i zubarica je ponudila da mi to pokusa ispraviti kompozitom (bonding). Zvuci mi super, ali sam malo zabrinuta koliko se caklina ostecuje jer se ipak zube mora malo pripremiti kako bi se materijal primio na njih.

Ako mi se za recimo cca 5-10 godina (ako toliko potraje) nece to vise dati obnavljati, hocu li imati svoje stare zube ili ce ipak biti osjetljivi/osteceni?
Zubi koje bi mi uredila da se to vizualno sve uskladi su potpuno zdravi.
lilla.roosa2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2022., 10:59   #462
Quote:
lilla.roosa2 kaže: Pogledaj post
Imam malo nepravilne gornje prednje zube (zarotirane dvojke) i zubarica je ponudila da mi to pokusa ispraviti kompozitom (bonding). Zvuci mi super, ali sam malo zabrinuta koliko se caklina ostecuje jer se ipak zube mora malo pripremiti kako bi se materijal primio na njih.

Ako mi se za recimo cca 5-10 godina (ako toliko potraje) nece to vise dati obnavljati, hocu li imati svoje stare zube ili ce ipak biti osjetljivi/osteceni?
Zubi koje bi mi uredila da se to vizualno sve uskladi su potpuno zdravi.
Ne možeš to ispraviti nekim aparatićem? Mislim da bi za 5-10 godina možda morala staviti krunice pa bolje ne dirati svoje zdrave zube. Što ti kaže zubarica za trajnost i sve ostalo?
kloni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2022., 11:07   #463
Imam jednu staru plombu na 7-ici pa me zanima je li bolje da je ostavim ili da je mijenjam za bijelu. Neki kažu da su sive tvrđe i bolje a neki da su otrovne. Ako je samo stvar estetike, onda bih zamijenila jer mi je to jedini zub koji nije bijeli pa me to živcira.
kloni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2023., 10:30   #464
Ne znan di bi ovo postavila, pa ću tu...

Jel neko zna kolko zubiju zubar može popraviti odjednon, znači za vrime jednog posjeta il se pri svakon posjetu popravlja po 1 zub?

Fala na odgovoru!
__________________
Najgora ubodna rana je ona u srce. Naravno, većina ljudi ju preživi, ali srce više nikad ne može biti isto. Uvijek ostane ožiljak, koji vjerojatno ostane da te podsjeti da je, makar i na kratko, neko učinia da ti srce kuca brže. A to je ožiljak s kojin možeš da živiš ponosno, do kraja svog života.
divji cvit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2023., 16:45   #465
Evo opet ja molin pomoć ako ima ko da mi odgovori...

Danas san bila kod zubara i potužila mu se da me bolia zub prije par tjedana i da bi volila da pogleda jer mi se čini da je pokvaren, kad zub uslikan mobitelon vidi se ispod plombe crnilo duž cile krunice i čini mi se ko karijes, al on je reka da ne vidi ništa i da mi zub neće otvarat osin ako me opet ne zaboli?!
Jel ovo normalno?!, mislin neće mi pogledat(otvarat) zub s kojin očito nešto nije u redu jer me povremeno boli i vidi se crnilo, nebi tila ostat bez zuba
__________________
Najgora ubodna rana je ona u srce. Naravno, većina ljudi ju preživi, ali srce više nikad ne može biti isto. Uvijek ostane ožiljak, koji vjerojatno ostane da te podsjeti da je, makar i na kratko, neko učinia da ti srce kuca brže. A to je ožiljak s kojin možeš da živiš ponosno, do kraja svog života.
divji cvit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2023., 18:24   #466
Quote:
divji cvit kaže: Pogledaj post
Evo opet ja molin pomoć ako ima ko da mi odgovori...

Danas san bila kod zubara i potužila mu se da me bolia zub prije par tjedana i da bi volila da pogleda jer mi se čini da je pokvaren, kad zub uslikan mobitelon vidi se ispod plombe crnilo duž cile krunice i čini mi se ko karijes, al on je reka da ne vidi ništa i da mi zub neće otvarat osin ako me opet ne zaboli?!
Jel ovo normalno?!, mislin neće mi pogledat(otvarat) zub s kojin očito nešto nije u redu jer me povremeno boli i vidi se crnilo, nebi tila ostat bez zuba
To što je nešto crno ne znači da je karijes.
I moji su zubi s već velikim plombama znali biti na promatranju ako su u pitanju bili minijaturni karijesi uz plombu ili osjetljivost na ekstremnu temperaturu. Nije to tek tako, eh, otvorit ću zub i zatvoriti i bit će kakav je bio. Svakim postupkom ostaje sve manje zdravog zuba, niti jedna plomba niti overlay i sl. nisu doživotna trajanja, što će ti ostati od zuba ako ga bezveze otvara? Nije baš ni realno da će zub propasti u mjesec dana. Zašto te ne pošalje na slikanje?
Amybroj9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2023., 20:54   #467
Puno fala na odgovoru!

Paranoična san pa mi valjda svaka fleka na zubu izgleda ko karijes, a i bolia je neko vrime, pa mislin da nešto nije u redu. Inače je "kritičan" zub jer je plomba velika, a samog pravog zuba nije ostalo puno.
Neman blage zašto me nije posla na snimanje, to bi mi bilo logično s obziron da me bolia
Još jednon puno fala na odgovoru, stvarno san se prepala, vidit ćemo dalje, valjda me neće bolit više.
Definitivno ako me zaboli i inzistirat ću da me pošalje na snimanje prije nego išta krene radit sa zubon, tada ćemo znat o ćemu se radi.
__________________
Najgora ubodna rana je ona u srce. Naravno, većina ljudi ju preživi, ali srce više nikad ne može biti isto. Uvijek ostane ožiljak, koji vjerojatno ostane da te podsjeti da je, makar i na kratko, neko učinia da ti srce kuca brže. A to je ožiljak s kojin možeš da živiš ponosno, do kraja svog života.
divji cvit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2023., 05:39   #468
Pukla mi je trojka gore, cijela. Dakle puklo je sve praktički do razine mesa.

Ako je ovo što je ostalo u mesu zdravo, moze li se tu nesto nadograditi i sta ili se mora sve vaditi i staviti implatat.
IknowIcan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2023., 16:05   #469
Quote:
IknowIcan kaže: Pogledaj post
Pukla mi je trojka gore, cijela. Dakle puklo je sve praktički do razine mesa.

Ako je ovo što je ostalo u mesu zdravo, moze li se tu nesto nadograditi i sta ili se mora sve vaditi i staviti implatat.
imala isti problem prije mjesec i pol,ostao je zdrav korijen,išla je nadogradnja i krunica
tetakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2023., 23:08   #470
Dali mi netko moze objasniti tocan nacin zamjene crne plombe a da ziva ne ode u krvotok?
Na sta treba paziti i sta da trazim od zubara prilikom te intervencije?
Zakovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 11:53   #471
Jučer mi stomatolog odstranio posljednju amalgamsku plombu. Čudno malo da prilikom bušenja nije koristio ni koferdam ni cijev za usisavanje živinih para.
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 12:13   #472
Sad se zbunjeno čoham po glavi. Kaj, kakva opasnost pri uklanjanju amalgamskih?

Sve sam ih zamijenila još prije skoro i dvadeset godina, kod istog zubara kod kojega sam i dan danas. Baš ću ga pitati slijedeći put o tome.
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2024., 15:42   #473
Imate li možda preporuku, kod koga na istoku zagreba ili maksimiru zamijeniti amalgamske plombe a da bude stručno i da ne košta ko svetog petra kajgana? Može i inbox.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2024., 20:49   #474
Quote:
Bić kaže: Pogledaj post
Jučer mi stomatolog odstranio posljednju amalgamsku plombu. Čudno malo da prilikom bušenja nije koristio ni koferdam ni cijev za usisavanje živinih para.
Ne paničari, nisu te živine pare tako opasne
Svakako savjetujem posjet rudniku živog srebra iliti žive u Idriji. To je odmah u susjedstvu. Možeš napraviti cjelodnevni izlet i posjetiti rudnik i Idriju. U Idriji se doista ima što vidjeti.

https://www.jutarnji.hr/like-putovan...-zive-15112376

Rudnik žive je radio nekih cca 500 godina, u njemu su radile generacije i generacije ljudi bez nekih smrtno ozbiljnih posljedica.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.