Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2013., 19:56   #261
Kako misliš nema? Za svako ovlaštenje ide 10,00 kn + PDV
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 00:35   #262
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Kako misliš nema? Za svako ovlaštenje ide 10,00 kn + PDV
Porezna uprava ne naplaćuje korištenje usluge ePorezna

ako pričamo o predavanju obrazaca u PU onda je dovoljan jedan certifikat, a svi ostali daju samo punomoć.

Dodatni trošak po klijentu je ako koristiš usluge Fine
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 09:45   #263
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Porezna uprava ne naplaćuje korištenje usluge ePorezna

ako pričamo o predavanju obrazaca u PU onda je dovoljan jedan certifikat, a svi ostali daju samo punomoć.

Dodatni trošak po klijentu je ako koristiš usluge Fine
aha to je to.....jedna moja kolegica koristi dodatno ne samo e-porezna nego i e-fina pa zato ima dodatnu naknadu od 12,50kn...
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 14:23   #264
mogu pitati kako to da određena firma (koja mi duguje novac) nema objavljene podatke o prihodima na fini za 2012?

je stvar u ažuriranju ili?
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 15:53   #265
Pozdrav Vitasici i ostalima....hvala bogu ne gnjavim vas više često na ovom forumu.Ali ,naravno ne lezi vraže----Htio sam pitati sljedeće: Kako imam kada se radi o novčanim transakcijama vrlo skromne komitente predavao sam za prošlu godinu IP-ove ručno na papiru ..i uz gunđanje u poreznoj prihvatili su .Nešto se šuška da je ove godine obavezno u excelu na mediju. Sad da pitam .1.To je li istina ...2. Ukoliko jeste , ne kužim baš ove obrasce na stranici porezne...zna li o tome netko nešto...ili ...
(možete li kratko da vam ne uzmem odveć vremena )
Poštovanje!

Hvala!
__________________
Rodila mama dva sina; jednog normalnog ,a drugi kasnije u životu postao knjigovođa.
lulallay is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 18:35   #266
Quote:
.keskin. kaže: Pogledaj post
mogu pitati kako to da određena firma (koja mi duguje novac) nema objavljene podatke o prihodima na fini za 2012?

je stvar u ažuriranju ili?
Ako misliš na javnu objavu onda je prerano za podatke o poslovanju 2012. Biti će po predaji na finu, a to može do 30.06.
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 10:31   #267
Htjela sam ovih dana provjeriti PKK i ne prikaže mi nikakvo stanje, s datumom iz ove godine, dok na 31.12.2012. uredno izbaci stanje koje je bilo. Jel to riječ o nekakvom njihovom ažuriranju na početku godine ili šta? Prošle godine u ovo doba još nismo imali e-poreznu, pa ne znam kako to inače bude na početku godine. Kartica na današnji dan, npr., je apsolutno prazna, niti ikakvih šifri doprinosa niti iznosa. Jel još kome tako ili smo mi nešto zbrljali
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 10:43   #268
Moze pomoc oko te eporezne, dobio sam od fine onaj stick i vracen ugovor o certifikaciji i na poreznu
sam odnio onaj obrazac Eporezna.. koja je daljnja procedura. Sa stickom nije dosao nikakav cd ??
Moze neka pomoc ?
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 10:57   #269
Quote:
bensa kaže: Pogledaj post
Htjela sam ovih dana provjeriti PKK i ne prikaže mi nikakvo stanje, s datumom iz ove godine, dok na 31.12.2012. uredno izbaci stanje koje je bilo. Jel to riječ o nekakvom njihovom ažuriranju na početku godine ili šta? Prošle godine u ovo doba još nismo imali e-poreznu, pa ne znam kako to inače bude na početku godine. Kartica na današnji dan, npr., je apsolutno prazna, niti ikakvih šifri doprinosa niti iznosa. Jel još kome tako ili smo mi nešto zbrljali
to je normalno
treba njima neko vrijeme dok prebace početno stanje na početku godine
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:56   #270
Quote:
crnjak_xrace kaže: Pogledaj post
Moze pomoc oko te eporezne, dobio sam od fine onaj stick i vracen ugovor o certifikaciji i na poreznu
sam odnio onaj obrazac Eporezna.. koja je daljnja procedura. Sa stickom nije dosao nikakav cd ??
Moze neka pomoc ?
pitaj Finu 0800 0080 nek ti oni pomognu oko toga...
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 20:24   #271
Quote:
bensa kaže: Pogledaj post
Htjela sam ovih dana provjeriti PKK i ne prikaže mi nikakvo stanje, s datumom iz ove godine, dok na 31.12.2012. uredno izbaci stanje koje je bilo. Jel to riječ o nekakvom njihovom ažuriranju na početku godine ili šta? Prošle godine u ovo doba još nismo imali e-poreznu, pa ne znam kako to inače bude na početku godine. Kartica na današnji dan, npr., je apsolutno prazna, niti ikakvih šifri doprinosa niti iznosa. Jel još kome tako ili smo mi nešto zbrljali
Tek negdje oko 20.siječnja prebacuju početno stanje u novu godinu, tako da do tada nema pravih podataka o dugovanjima....
Tako je svake godine...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 13:35   #272
Prilikom prijave na e-porezna referentica me traži da donesem karticu da bi je una učitala. Ako je na Fina kartici moj digitalni potpis, da li to znači da onda je i na njenom računalu moj digitalni potpis?
Mislim si, ako je tako, ja noj ne dam karticu! U tom slučaju može umjesto mene potpisivati što god želi.
Ajde nek mi neko tu materiju razjasni.
Fala lipa
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 18:32   #273
nisam točno sve čitala pa samo da pitam ....
jel može punomoć u poreznoj bez punomoći u FINI jer za korisnika netrebam regos ?
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 18:39   #274
Quote:
BlindDog kaže: Pogledaj post
Prilikom prijave na e-porezna referentica me traži da donesem karticu da bi je una učitala. Ako je na Fina kartici moj digitalni potpis, da li to znači da onda je i na njenom računalu moj digitalni potpis?
Mislim si, ako je tako, ja noj ne dam karticu! U tom slučaju može umjesto mene potpisivati što god želi.
Ajde nek mi neko tu materiju razjasni.
Fala lipa
paranoja
nisam znalac, mislim da ne može porezna uprava potpisivati tvojim digitalnim certifikatom, ovo im služi da na neki način "upare" certifikat i obveznika

Quote:
Nata07 kaže: Pogledaj post
nisam točno sve čitala pa samo da pitam ....
jel može punomoć u poreznoj bez punomoći u FINI jer za korisnika netrebam regos ?
može ( i onda nema dodatno troška na fini )
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 19:14   #275
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
paranoja
nisam znalac, mislim da ne može porezna uprava potpisivati tvojim digitalnim certifikatom, ovo im služi da na neki način "upare" certifikat i obveznika



može ( i onda nema dodatno troška na fini )
Naravno da je paranoja! Ako ima na svom računalu snimljen moj certifikat onda može i potpisivati s njim. E sad da li je referent sposoban isčitati PIN koji je spremljen na kartici, to je drugo pitanje. Ali uopće ne želim isprobavati takvo nešto. Nek meni neko da svoju karticu od tekućeg da uparim podatke. PIN mi nije potreban jer se može isčitati s kartice naknadno i relativno jednostavno.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 20:23   #276
molim vas, dala mi je šefica u knjigovodstvu u kojem radim ugovor o obavljanju usluga certificiranja i onaj neki stick, i ne znam odakle krenuti. Tj.uspjesno sam instalirala koliko mi se cini e poreznu,i vidim gdje moram upisati osnovne podatke o vlasniku,adresi itd ali kada zelim poslati taj zahtjev poreznoj ,ne ide..Vidim da nemam certifikata za to,očito, kako to instalirati,je li komplicirano? Već sam instalirala prije pola godine za jednu stranku našu koja ima zasebnu,vlastitu e poreznu, i mislila sam da bi sada trebalo ici jednostavnije posto nesto ipak imamo,ali izgleda da zapinje na ovim certifikatima..Da li sam trebala dobiti jos nesto osim tog ugovora potpisanog sa finom i tog sticka? (zasto stick, prije smo dobili onaj čitač i karticu za tu stranku za koju smo već instalirali) I dobili smo e mailom poruku u kojoj je broj uređaja i onaj kod za enkriptiranje..sta li je već..)
eura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 20:28   #277
Quote:
crnjak_xrace kaže: Pogledaj post
Moze pomoc oko te eporezne, dobio sam od fine onaj stick i vracen ugovor o certifikaciji i na poreznu
sam odnio onaj obrazac Eporezna.. koja je daljnja procedura. Sa stickom nije dosao nikakav cd ??
Moze neka pomoc ?

imam isti problem,samo sam to dobila.Odakle krenuti sa time? Mislim da sam uspjela preko neta instalirati e poreznu na nekoj adresi,ali dalje od toga ne ide...
eura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 22:15   #278
opet moram udaviti sa pitanjem: da li je dovoljan taj stick samo koji sam dobila za obavljanje e porezne? nekako mi je cudno jer se svugdje spominje neka kartica i čitač u uputama..više mi ništa nije jasno..Ovo bismo instalirali sami za sebe za svoje knjigovodstvo a poslije bismo predali ovlaštenja za stranke.. čitam guglam ali što više čitam manje mi je jasno((
eura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 23:00   #279
Svejedno Vam je imali stick ili karticu. Stick je puno praktičniji jer ne morate imati i čitač. A što se e-porezne tiče morate popuniti punomoć i za sebe. Znači da bi mogli koristiti aplikaciju e-porezna, morate stick (koji ste dobili u FINI) odnijeti u Poreznu upravu zajedno sa ovjerenom punomoći (punomoć dajete sami sebi). To je potrebno samo prvi puta. Kasnije, za korisnike koji će Vas opunomoćiti za e-poreznu predajete u Poreznu upravu samo punomoć (u tri primjerka), bez sticka.

Ukoliko Vam nešto ne funkcionira nazovite za e-Poreznu tel.0800 66 99 33, a za e-FINU 0800-0080, slijedite njihove upute i sve će biti jednostavno.

Ugodan Vam rad!
kanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 08:53   #280
Quote:
lulallay kaže: Pogledaj post
Pozdrav Vitasici i ostalima....hvala bogu ne gnjavim vas više često na ovom forumu.Ali ,naravno ne lezi vraže----Htio sam pitati sljedeće: Kako imam kada se radi o novčanim transakcijama vrlo skromne komitente predavao sam za prošlu godinu IP-ove ručno na papiru ..i uz gunđanje u poreznoj prihvatili su .Nešto se šuška da je ove godine obavezno u excelu na mediju. Sad da pitam .1.To je li istina ...2. Ukoliko jeste , ne kužim baš ove obrasce na stranici porezne...zna li o tome netko nešto...ili ...
(možete li kratko da vam ne uzmem odveć vremena )
Poštovanje!

Hvala!
Pozdrav Ne u excelu veu u xml formatu. Prvo pitaj referenta pa ako ti neće prihvatiti na papiru onda možeš ovako... Ako nemaš mogućnost iz programa u kojem vodiš knjigovodstvo kreirati datoteku onda sa stranice porezne http://www.porezna-uprava.hr/e-Porez...p.asp?id=b03d5 među Datotekama za preuzimanje skini " IP Obrazac s mogućnočću izvoza u zadani XML format" . U taj obrazac možeš unijeti ručno sve podatke. Podaci su sa IP kartica samo što su za jednog djelatnika za cijelu godinu iskazani u jednom rednu. Obrazac se sastoji od dva radna lista. Prvo popuniš podatke o djelatnicima a onda o obvezniku za kojeg predaješ (obrt..firma). I kad sve uneseš prema zadanim formama (malo prouči upute) kreiraš xml datoteku koju spremiš na cd ili stick ili kako već hoćeš..priložiš popratni list i tako nosiš na poreznu. Možeš još skinuti IP VAlidator pa provjeriti kreiranu xml datoteku ali i ne moraš..Validator ne provjerava ispravnost unesenih podataka već samo datoteku. Ispravnost unesenih podataka provjerava porezna uprava kod unosa..
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.