Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 14:20   #141
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
ljudi više nemaju volje za izlaziti na izbore jer glasaš recimo za keruma i onda on nakon izbora koalira sa HDZ-om, isti primjer onih koji su glasali za HNS i onda ovi koalirali sa HDZ-om, i samim time više nikome ne vjeruju, pa eto nažalost ni stranci Pametno jer se računa da će i oni sutra koalirati s nekim za koga nisu uopće glasali
Mi imamo demokraciju tek 26 godina. Moramo postaviti kriterije pred same sebe i političare. Pa tako, ako ne valja HDZ i SDP, glasaš za neke druge iz razloga da ove dvije stranke ne dođu na vlast. Da političari shvate da su smjenjivi i da ako nešto ne mijenaju, neće ostati na poziciji na kojoj jesu.

Kao običan mali čovjek/žena, ako se ne želiš angažirati u politici, društvu, imaš jedini način izlazak na izbore. I toga se olako ne odričeš.

Drugi par cipela je ako si u stvarno financijskim problemima, egzistencija ugrožena, pa ti je pitanje kako se prehraniti na dnevnoj bazi. Tada imaš opravdanje za neizlazak. No, svi drugi, nemaju.

Bolja Hrvatska neće pasti s neba. Političari su presjek društva. Naša slika i prilika.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:29   #142
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Pa tako, ako ne valja HDZ i SDP, glasaš za neke druge iz razloga da ove dvije stranke ne dođu na vlast. Da političari shvate da su smjenjivi i da ako nešto ne mijenaju, neće ostati na poziciji na kojoj jesu.
problem je kako sam rekao, i kad glasaš za druge opet HDZ i SDP dođu na vlast jer ti drugi koaliraju s njima, zato su ljudi sad još više zbog toga odustali od izlazaka na izbore, znači ako sam glasao za Most, Keruma ili HNS, pa jebemu nisam glasao za HDZ s kojim su koalirali svi troje ako treba idemo ponovo na izbore sve dok te druge stranke ne dobiju sami većinu, i zato više nikad neću izaći na izbore, boli me briga više za ovu državu, ne ovisim od nje
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:52   #143
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Jesam ja, za Puljak i nisam požalio. Upravo je ta gore spomenuta inertnost razlog zbog kojeg će cijela država otići u kurac ili Irsku. Većina kmeči za kompjuterom ili u kafiću dok vjerna stranačka mašinerija i po uraganima ide glasovati.

Nažalost, splitski SDP je već nek vrijeme jedno veliko ništa. Pametno i MOST jedina su oporba u gradu i jedini koji mogu skinuti ovu nakaradnu vlast ako se uspiju udružiti iza jednog kandidata na sljedećim izborima. Bilo bi to na obostranu korist, posebice MOST koji je ispao iz vlasti na nacionalnoj razini te im ne bi štetilo da dođu na vlast u većem gradu.
Glasala sam za Most, jer su mi se učinili najboljim izborom trenutno. Ovo im je prilika da se profiliraju i iznjedre kvalitetnog kandidata do slijedećih izbora. Ne znam mogu li Most i Pametno zajedno, ali, kao što kažeš, to je jedina oporba pa bi se trebali kretati u tom smjeru.
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:27   #144
što je ovaj škorić u splitu

http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...om/993952.aspx
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:34   #145
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
predsjednik splitskog HDZ-a
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:08   #146
Također, naglasio je kako će se uključiti u javnu raspravu novog Zakona o lokalnoj samoupravi s dva prijedloga, prvi je vraćanje poglavarstva, a drugi smanjenje broja vijećnika sa 35 na 21 do maksimalno 25.

Drži i i da je 35 vijećnika u gradu poput Splita preveliki broj.

- Mislim da se prije osam godina prenaglilo i stvoren je veliki stupanj suglasnosti da je to nepotrebno, loše i skupo. Zahvaljujući tom zakonu mi smo imali cijeli niz loših primjera u županijama i gradovima gdje smo imali povjerenike što je paraliziralo gradove - obrazložio je gradonačelnik Opara.

http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...-mandata/25019

i tako će onda HDZ uvijek imati većinu i neće trebati se gnjaviti s koaliranjem ovima i onima
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 17:52   #147
Ništa od besplatnih udžbenika za splitske osnovnoškolce: Opara odlučio podijeliti roditeljima bonove od 500 kuna

Iako su gradski vijećnici nedavno povisili prirez u Gradu Splitu za nevjerojatnih 50 posto i tu odluku pravdali, između ostaloga, kako će rušenjem standarda svojih sugrađana barem djeca dobiti besplatne udžbenike, gradska uprava na koncu je odlučila sufinancirati nabavku knjiga učenicima drugog, trećeg i četvrtog razreda osnovne škole.

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...a-ih-preuzmete

ma ne vjerujem da bi HDZ govorio jedno a napravio drugo, Opara je odličan čovik
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:59   #148
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Također, naglasio je kako će se uključiti u javnu raspravu novog Zakona o lokalnoj samoupravi s dva prijedloga, prvi je vraćanje poglavarstva, a drugi smanjenje broja vijećnika sa 35 na 21 do maksimalno 25.

Drži i i da je 35 vijećnika u gradu poput Splita preveliki broj.

- Mislim da se prije osam godina prenaglilo i stvoren je veliki stupanj suglasnosti da je to nepotrebno, loše i skupo. Zahvaljujući tom zakonu mi smo imali cijeli niz loših primjera u županijama i gradovima gdje smo imali povjerenike što je paraliziralo gradove - obrazložio je gradonačelnik Opara.

http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...-mandata/25019

i tako će onda HDZ uvijek imati većinu i neće trebati se gnjaviti s koaliranjem ovima i onima
A dobro, većina će uvijek biti većina, koliko god mandata bude. Jedino kad ih je manje, onda ih je lakše i jeftinije podmititi. Reforma.
IceClimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:27   #149
Podstanari u Dalmaciji postali ugrožena vrsta: nitko im više ne želi iznajmiti stanove, a oni rijetki plaćaju se i po 600 eura mjesečno; Iznajmljivači: Nismo mi socijalna služba

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...iznajmljivaci-

i onda se naš Andro čudi zašto mladi sele iz Splita, a gdje da ih vratiš i smjestiš, podiga prirez da ostane još manje od plaće, pa s čime plaćati ove najmove
-----
Krešimir Budiša, savjetnik gradonačelnika Splita Andre Krstulovića Opare, komentirao je na svome Facebooku slučaj Splićanina koji je napustio Split i Hrvatsku, a koji je, između ostalog, poručio da odlazi tamo gdje ne žive vjerski fanatici koji s mrtvacima po ulicama teroriziraju vlastiti narod i tamo gdje se deklarirani fašisti nalaze u zatvorima.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/s...---490250.html

i onda s druge strane, u poglavarstvu imamo ovo, o majko mila

Zadnje uređivanje svjpromatrac : 25.09.2017. at 14:42.
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:01   #150
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Podstanari u Dalmaciji postali ugrožena vrsta: nitko im više ne želi iznajmiti stanove, a oni rijetki plaćaju se i po 600 eura mjesečno; Iznajmljivači: Nismo mi socijalna služba

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...iznajmljivaci-

i onda se naš Andro čudi zašto mladi sele iz Splita, a gdje da ih vratiš i smjestiš, podiga prirez da ostane još manje od plaće, pa s čime plaćati ove najmove
-----
Krešimir Budiša, savjetnik gradonačelnika Splita Andre Krstulovića Opare, komentirao je na svome Facebooku slučaj Splićanina koji je napustio Split i Hrvatsku, a koji je, između ostalog, poručio da odlazi tamo gdje ne žive vjerski fanatici koji s mrtvacima po ulicama teroriziraju vlastiti narod i tamo gdje se deklarirani fašisti nalaze u zatvorima.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/s...---490250.html

i onda s druge strane, u poglavarstvu imamo ovo, o majko mila
pa još jedan s druge strane

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...ma/996722.aspx
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:40   #151
Konačno je odzvonilo ilegalnim kafićima na Žnjanu, bageri za mjesec dana idu u rušenje: što će se na splitskoj plaži graditi nakon toga odlučit će - građani?

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...cit-ce--graani

ajde napokon neki dobar potez, ali pričekajmo mi radije još, puno toga se može kod nas promijeniti u tih mjesec dana
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:17   #152
Kud će suza neg' na oko: splitski gradonačelnik s obećanom komunalnom sanacijom krenuo od - svoje ulice!

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...d--svoje-ulice

prvo riješit sebe i oko svoje kuće a onda ostale, ako im išta ostane, nema se srama, doslovno
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:44   #153
Čekaj malo: to su one stepenice što vode do mjesta s kojeg se grad vidi kao na dlanu i gdje je kafić onog nekog nogometaša?

Gdje je tu gradonačelnikova osobna korist? S druge strane, kad bi trebao nabrojati tri toponima koja karakteriziraju Split, ti bi izostavio Marjan?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:51   #154
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Čekaj malo: to su one stepenice što vode do mjesta s kojeg se grad vidi kao na dlanu i gdje je kafić onog nekog nogometaša?

Gdje je tu gradonačelnikova osobna korist? S druge strane, kad bi trebao nabrojati tri toponima koja karakteriziraju Split, ti bi izostavio Marjan?
jesi pročitao članak, 20m od toga je gradonačelnikova kuća, svaki dan prolazi tuda, a da ne govorimo njegovih susjeda koji su ga sigurno pritiskali
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:55   #155
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
jesi pročitao članak, 20m od toga je gradonačelnikova kuća, svaki dan prolazi tuda, a da ne govorimo njegovih susjeda koji su ga sigurno pritiskali
Jesam pročitao članak? Naravno da nisam, odgovaram naslijepo, kakvo je to sad pitanje?

OK, on prolazi tuda i sad će kad prolazi umjesto gradilišta gledati sređeni zid. Ojebote, kakva korist, kakav profit. Na galge, na galge!!!

S druge strane, Split na životu održava samo i jedino turizam. Ne daj, Bože, samo jednu promašenu turističku sezonu i svi oni brojni koji su digli kredite za uređivanje apartmana mogu se kolektivno samoubiti. Dakle, tisuće turista koje ljeti tuda prođu prema vidikovcu, umjesto gradilišta vidjet će uređeni zid.

E sad, jel' gradonačelnik iznajmljuje apartmane u toj svojoj kući ili što? Ponavljam pitanje: koja je njegova konkretna dobit uređenjem toga zida?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:15   #156
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
predsjednik splitskog HDZ-a
koja mutava seljačija vodi ''grad'', to je strašno,

http://www.lupiga.com/vijesti/svijet...-i-provokacija
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 17:00   #157
Dobro je počeo novi gradonačelnik. Žnjansko ruglo je mogao počistiti samo jedan HDZovac. Sanacija Karepovca je isto započela. Nadam se da će malo očistiti i ciganluk oko istočnog zida Dioklecijanovih palača.

A što se tiče zapošljavanja Kerumove rodbine u javnim poduzećima, jbg., bez toga se u Hrvatskoj ne može.

Do sada, Opara ima od mene jednu čvrstu četvorku.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:47   #158
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
koja mutava seljačija vodi ''grad'', to je strašno,

http://www.lupiga.com/vijesti/svijet...-i-provokacija
Mala korekcija.

Grad vodi čovjek iz Milana. Ovaj pak vodi ljubitelje papkara.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:08   #159
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post

A što se tiče zapošljavanja Kerumove rodbine u javnim poduzećima, jbg., bez toga se u Hrvatskoj ne može.

Do sada, Opara ima od mene jednu čvrstu četvorku.

Evo ti, kao tipičan primjer "savjesnog" obavljanja posla, priča o ustanovi DES.

S promjenom gradske vlasti, u ustanovi koja zapošljava i rehabilitira invalide, već je postavljen novi HDZ+HGS nadzorni odbor koji za svoj rad ubire nekakve novce. S druge strane, neki radnici DES-a (čak i invalidi) su završili na burzi rada jer im je istekao ugovor o radu na određeno vrijeme (iako im je obećan stalni radni odnos nakon isteka ugovora koji se, ovisno o slučaju, razvlači u rasponu od 6 do čak 30 mjeseci) tek zato što je Opari šunilo zabraniti bilo kakvo zapošljavanje u gradskim firma.

I tako se propust "stare" uprave, u kombinaciji sa Oparinom tvrdoglavošću, koja odbija svako suvislo objašnjenje, obio o glavu ljudima koji zaista rade i proizvode.
Najvažnije je bilo postaviti politički ispravan nadzorni odbor, uskoro će zasjesti i "zna se" odabrani ravnatelj(ica), a kako isti o proizvodnji nema blage veze, morat će se zaposliti i raznorazni savjetnici sa top plaćama dok oni koji doista rade i proizvode mogu samo paliti svijeću sv. Anti.
fifimifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 12:31   #160
Što će se dogoditi s ovogodišnjim adventom u Splitu? Na Rivi nikad manje kućica, propao i Đardin

Ni u drugom pokušaju, naime, nije bilo većeg interesa potencijalnih zakupaca kućica na Božićnom sajmu. Od ukupno 15 mogućih ugostiteljskih objekata na Rivi će biti postavljeno samo njih sedam, pokazali su rezultati objavljeni u ponedjeljak.

Usprkos pompoznim najavama programa za djecu u Đardinu, nitko nije uputio valjanu prijavu za tu lokaciju, a za zonu u Ulici kralja Tomislava odabrana je tvrtka “Apostrof komunikacije”. Za 5000 kuna mogu postaviti do četiri ugostiteljske kućice, te do 10 trgovačkih.

žalosno, umjesto da se što više oživi grad oni ga ubijaju, u Dubrovniku su nakon drugog natječaja snizili cijene najma kućica na Stradunu na 30 tisuća kuna, a kod nas oko 80-90 tisuća kuna, a moj Opara
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.