Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2017., 16:49   #1301
Bokte, sta vas je sa ovim Suncevskimmerkurovima

Inace ti je taj kardinalni T kvadrat zanimljiv, pogledaj recepcije.

Saturn u domicilu Marsa, Mars u domicilu Venere i egzaltaciji Saturna, a Venera u domicilu Saturna i egzaltaciji Marsa.
Inceresting...
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 16:59   #1302
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Bokte, sta vas je sa ovim Suncevskimmerkurovima

Inace ti je taj kardinalni T kvadrat zanimljiv, pogledaj recepcije.

Saturn u domicilu Marsa, Mars u domicilu Venere i egzaltaciji Saturna, a Venera u domicilu Saturna i egzaltaciji Marsa.
Inceresting...

Eeee da... te recepcije sam uočila, ali ih nikad nisam znala protumačiti... čak sam pomislila da je to normalno kod T kvadrata

Al i dalje me zanima što ometa - brak?

Površno gledano - vidiš Jupiter u 7.kući i vladara na MC-u - i ja bih na prvu rekla: ooooo, imat ćeš sretan brak sa uspješnom osobom...

Šipak...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:04   #1303
i ja imam urana na uglu u 7. kući u jarcu, a dispozitor saturn u vodenjaku sa sekstilom venere u strijelcu u 6 kući...hahahha uglavnom u 90% slučajeva ili jako teško započnem odnose bilo kakve, a ako ih započnem odnosno uspijem nekako započet znaju čak i trajat..ali eto dosta teško a nekad ti odnosi znaju biti dosta loši za mene
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:37   #1304
Quote:
andelicka kaže: Pogledaj post
i ja imam urana na uglu u 7. kući u jarcu, a dispozitor saturn u vodenjaku sa sekstilom venere u strijelcu u 6 kući...hahahha uglavnom u 90% slučajeva ili jako teško započnem odnose bilo kakve, a ako ih započnem odnosno uspijem nekako započet znaju čak i trajat..ali eto dosta teško a nekad ti odnosi znaju biti dosta loši za mene
Zasto pocinjes od UR?
Zar ti nije logicnije da prvo pogledas vladare uglova ASC/DSC i planete u poljima i znacima, MO/SO, zatim VE i MA?
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:23   #1305
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Zasto pocinjes od UR?
Zar ti nije logicnije da prvo pogledas vladare uglova ASC/DSC i planete u poljima i znacima, MO/SO, zatim VE i MA?
Da, ali što bi ti rekla kad pogledaš moj horoskop i navedene pozicije?
Osim kvadrata Venere i Marsa i kvadrata Venere i Saturna.

Ali to "osim" + Uran u 7.polju - nosi svu "težinu" mog horoskopa što se braka, partnerstva i ljubavi tiče. SO, MO, i vladar DESC uopće nemaju težinu niti bilo kakav utjecaj...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 16:56   #1306
Quote:
UpsyDaisy kaže: Pogledaj post
Evo, i meni. Kao što Fish kaže, prekid, raskid. Jučer je dragi prekinuo sa mnom, iznenadno (Ur) i izgleda da je to gotova priča.

A ovako: u natalu imam samo široki (i disocijativni) trigon Ju i Ur, ALI mi je u ovogodisnjem solarnom (kraj ožujka) Jupiter TOCNO na Ascendentu (ali u stupanj!), a taj Uran, naravno, u sedmoj, skoro tocno na Descendentu- i tad je vec bila opozicija. Sad je dosla do egzaktnosti i donijela prekid.
Hm...

Znam da nije tema, pa nek premjeste negdje... koji su zapravo OKIDAČI za prekid? Moj prekid duuuugogodišnje veze je bio prije skoro 2 mjeseca i još nisam dokučila zbog čega... ... i još mi je solarni ASC u Vagi - i pada u 8.kuću... Solarni Uran mi je 3 stupnja udaljen od DESC-a (u 6.je kući)... u solaru su isto u opoziciji... ma vidi ti to... a natalno su u konjukciji - u 7.kući...

Pa eto, možda je to, sad vidim sličnosti s tvojim solarom!!!
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 12:31   #1307
A istospolni partneri, jesu li oni oboje Marsevi i oboje Venere?
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:50   #1308
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
A istospolni partneri, jesu li oni oboje Marsevi i oboje Venere?
ja sam usporedila jednu istospolnu vezu za koju znam ,imaju Mars konjukcija Mjesec, Mars opozicija Mars.Mjesec i Mars u znaku Raka i Jarca.
Jedan primjer nista ne znači, naravno.Ali bolje ista nego nista.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:05   #1309
Mislila sam npr. kod takvog muškarca, predstavlja li njegov Mars i njega i tog drugog? Ili mu je taj Venera, jer možda se oni tako doživljavaju da je jedan muško a drugi žensko.
A možda to uopće nije tako. Ne znam, ne shvaćam kako to funkcionira.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:15   #1310
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Mislila sam npr. kod takvog muškarca, predstavlja li njegov Mars i njega i tog drugog? Ili mu je taj Venera, jer možda se oni tako doživljavaju da je jedan muško a drugi žensko.
A možda to uopće nije tako. Ne znam, ne shvaćam kako to funkcionira.
ova dvojica su se po Marsu raspoznala. Jedan Mars u Raku,drugi u Jarcu.žensko+musko u Marsu.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:43   #1311
A da, jedan muški Mars, drugi ženski.
Pa logično mi je da su oba Mars kad su muškarci. Ali se pitam jesu li oni teško feminizirani Venera.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 17:23   #1312
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
A da, jedan muški Mars, drugi ženski.
Pa logično mi je da su oba Mars kad su muškarci. Ali se pitam jesu li oni teško feminizirani Venera.
jedan ima Ve90'Ur, drugi Ve0'Ne
Venere u Djevici i Strijelcu

jel to pitas
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 00:23   #1313
...

Vječito pitanje; Šta nam daje mlade žene koje ostaju odovicama......

Nekako pod utiskom frendice koja je upravo usled bolesti izgubila muža, naprosto se pitam u čemu je kvaka...gdje leži moguće upozorenje u karti....

Zamolila bih da podijelimo iskustva ovdje, vezana za postavke i aspekte koji "naginju " udovištvu ...

Kod ove frendice Jedino što vidim u karti je Venera 90 Saturn, Mo90Uran, Venera180Neputn.....

Sunce joj je u Lavu, Mars u Vagi0Pluton.....
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 01:32   #1314
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Vječito pitanje; Šta nam daje mlade žene koje ostaju odovicama......

Nekako pod utiskom frendice koja je upravo usled bolesti izgubila muža, naprosto se pitam u čemu je kvaka...gdje leži moguće upozorenje u karti....

Zamolila bih da podijelimo iskustva ovdje, vezana za postavke i aspekte koji "naginju " udovištvu ...

Kod ove frendice Jedino što vidim u karti je Venera 90 Saturn, Mo90Uran, Venera180Neputn.....

Sunce joj je u Lavu, Mars u Vagi0Pluton.....
Kakva joj je 7. kuća? Planete u njoj, aspekti vladara i sl.?
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 01:57   #1315
...

Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Kakva joj je 7. kuća? Planete u njoj, aspekti vladara i sl.?
Na žalost, ona ne zna tačno vrijeme rodjenja, što otežava stvar...
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 12:21   #1316
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Vječito pitanje; Šta nam daje mlade žene koje ostaju odovicama......

Nekako pod utiskom frendice koja je upravo usled bolesti izgubila muža, naprosto se pitam u čemu je kvaka...gdje leži moguće upozorenje u karti....

Zamolila bih da podijelimo iskustva ovdje, vezana za postavke i aspekte koji "naginju " udovištvu ...

Kod ove frendice Jedino što vidim u karti je Venera 90 Saturn, Mo90Uran, Venera180Neputn.....

Sunce joj je u Lavu, Mars u Vagi0Pluton.....
Svaka natalna karta je slika jednog života, a svaki život je priča za sebe. Niti su svi udovci/udovice zavijeni u crno, niti je svaka udovišna veza prekinuta na isti način, prema tome svaka karta ima svoju priču.


Generalno taj pojam "udovištvo" koji podrazumijeva osobe kojima je na neki način preminuo bračni drug, u astrološkoj simbolici jest opisan vezom Venere (koja je prirodni vladar 7. polja, ljubavnih i bračnih veza) ili vladara 7. polja (bračne veze) i Plutona (smrt). Općenito veza Venera/Pluton govori o osobama koje ljubav i veze doživljavaju strašno duboko, ukazuje na jednu snažnu nutrašnju neraskidivu povezanost koju samo smrt može rastaviti. Takva veza zasnovana je na ljudskom nagonskoj želji da "sazna" koliko duboko ljubav može ići, često je razorna i ima u sebi ogroman destruktivni potencijal...bol u ljubavi je nešto što osoba s ovim aspektom često osjeti.


Također, posebno ako se radi o ženama (udovicama) onda još jedan aspekt dominira u takvim kartama, to je veza Venera/Saturn tim više kada je Saturn (samoća) u 7. polju. Taj aspekt opisuje samoću, tugu i onu klasičnu "ženu u crnini". Evo još nekih astroloških aforizama koji podupiru udovištvo:

- Venera u 8. polju
- vladar 7. polja u 8. polju
- znak vezan uz udovištvo je znak djevice
- Pluton u 7. polju

Isto tako postoje ljudi koji se udovištvom na neki način "oslobode braka" - kod njih je drugačija slika koja često uključuje vezu Venere i Urana.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:32   #1317
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Vječito pitanje; Šta nam daje mlade žene koje ostaju odovicama......

Nekako pod utiskom frendice koja je upravo usled bolesti izgubila muža, naprosto se pitam u čemu je kvaka...gdje leži moguće upozorenje u karti....

Zamolila bih da podijelimo iskustva ovdje, vezana za postavke i aspekte koji "naginju " udovištvu ...

Kod ove frendice Jedino što vidim u karti je Venera 90 Saturn, Mo90Uran, Venera180Neputn.....

Sunce joj je u Lavu, Mars u Vagi0Pluton.....
Vl. 7. Venera u Ovnu, 12. kuća. Od loših aspekata samo opozicija Pluton.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:27   #1318
...

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Svaka natalna karta je slika jednog života, a svaki život je priča za sebe. Niti su svi udovci/udovice zavijeni u crno, niti je svaka udovišna veza prekinuta na isti način, prema tome svaka karta ima svoju priču.


Generalno taj pojam "udovištvo" koji podrazumijeva osobe kojima je na neki način preminuo bračni drug, u astrološkoj simbolici jest opisan vezom Venere (koja je prirodni vladar 7. polja, ljubavnih i bračnih veza) ili vladara 7. polja (bračne veze) i Plutona (smrt). Općenito veza Venera/Pluton govori o osobama koje ljubav i veze doživljavaju strašno duboko, ukazuje na jednu snažnu nutrašnju neraskidivu povezanost koju samo smrt može rastaviti. Takva veza zasnovana je na ljudskom nagonskoj želji da "sazna" koliko duboko ljubav može ići, često je razorna i ima u sebi ogroman destruktivni potencijal...bol u ljubavi je nešto što osoba s ovim aspektom često osjeti.


Također, posebno ako se radi o ženama (udovicama) onda još jedan aspekt dominira u takvim kartama, to je veza Venera/Saturn tim više kada je Saturn (samoća) u 7. polju. Taj aspekt opisuje samoću, tugu i onu klasičnu "ženu u crnini". Evo još nekih astroloških aforizama koji podupiru udovištvo:

- Venera u 8. polju
- vladar 7. polja u 8. polju
- znak vezan uz udovištvo je znak djevice
- Pluton u 7. polju

Isto tako postoje ljudi koji se udovištvom na neki način "oslobode braka" - kod njih je drugačija slika koja često uključuje vezu Venere i Urana.
Hvala ti Fish, mogu da kažem da sam kod sebe pronašla više aspekata i mogućeg udovištva....
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:29   #1319
...

Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Vl. 7. Venera u Ovnu, 12. kuća. Od loših aspekata samo opozicija Pluton.
Je li ovo tvoja postavka ??
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:52   #1320
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Je li ovo tvoja postavka ??
Nisam ja udovica.
To je iz karte jedne žene koja je vrlo brzo ostala udovica. Muž je umro od raka.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.