Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 11:04   #2001
to su godine i 5 kila viska
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 11:39   #2002
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
to su godine i 5 kila viska
ahhhaaahaa

još stanem u 34 iako nategnuto

ma to lažu sa brojevima, pasji skoti
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 13:29   #2003
aha, i patuljci nocu suzuju obleku u ormaru, sve jasno
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 09:38   #2004
Quote:
Tinkerbel7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

pušački staž od cca 16 godina, zadnjih 5 je to nekih 15 cigareta na dan, pušim slim cigarete. Sinoć oko 22 h sam ugasila "zadnju". Za samopomoć kod krize imam nikotinski sprej, jutros sam ga dva puta špricala u usta, ali ne čini mi se to nešto.

Inače, već se dugo lomim oko odluke i više puta sam pokušala prestati, najduže je to nažalost bilo na tri dana. Svaki savjet i pomoć su dobrodošli!
Samo se drži. Nije to tako teško ko što se čini.) Slažem se sa xeen da je najbolje ful prestati, ali opet i taj sprej je manje zlo nego cigareta jer valjda nema kancerogenih sastojaka.
Ja korisim flastere i primjetih da nisam nervozan, ali da me opaljivaju impulsi da zapalim, opaljivaju, al brzo i prođu. Ovo mi se čini da je čista psihologija u pitanju i s tim se treba pomirit da će to udarat.
I da, bijah na trodnevnom izletu i kako je u hotelima zabranjeno pušenje, ovaj puta nisam morao izlazit vani da se naduvam. I gledam ekipu vani i mislim si, koji luzeri, koliko je samo ljepše kad ne moraš trčati vani ko zadnji jado da bi se naduval.
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 11:14   #2005
helouuuu

nakon cca godinu dana počinjemo ponovni pokušaj :-(

prvi puta je bilo 4 mjeseca uspješno... i onda posrtaj prije ljeta :-(
Foto Tapetator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 13:51   #2006
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Samo se drži. Nije to tako teško ko što se čini.) Slažem se sa xeen da je najbolje ful prestati, ali opet i taj sprej je manje zlo nego cigareta jer valjda nema kancerogenih sastojaka.
Ja korisim flastere i primjetih da nisam nervozan, ali da me opaljivaju impulsi da zapalim, opaljivaju, al brzo i prođu. Ovo mi se čini da je čista psihologija u pitanju i s tim se treba pomirit da će to udarat.
I da, bijah na trodnevnom izletu i kako je u hotelima zabranjeno pušenje, ovaj puta nisam morao izlazit vani da se naduvam. I gledam ekipu vani i mislim si, koji luzeri, koliko je samo ljepše kad ne moraš trčati vani ko zadnji jado da bi se naduval.
Ma da, sigurno bolje sprej nego cigareta. Samo je stvar kad si održavaš koncentraciju nikotina, stalno će te vući nafiksavati se. Pa će ponestati sprej i eto te na obližnjem kiosku ako zagusti. Ako dozvoliš tijelu da se stvarno čisti s nikotina, neće ti pasti na pamet. Mislim, hoće, ali ćeš ipak biti čistiji.

Edit: Da, nije li zakon kad se ne moraš ići lediti svaki tren vani zbog "gušta"?
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:36   #2007
Evo da se samo kratko pohvalim, ja sam neki dan napunila 2 godine nepusackog staza.
Bilo je nekih stresnih situacija pa se nisam bas na sami dan pohvalila, ali svejedno se broji

Bilo je svega u ove prethodne 2 godine, ali rezultat je u potpunosti neupitan.

Tako da ekipa, samo naprijed, moze se!
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 12:11   #2008
Čestitam
Meni se bliži 1 godina...
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 12:28   #2009
belfegora čestitam,evo i ja sam napunio dvije godine danas.

Moram reći da se uopće ne sjećam da sam pomislio o cigareti ovu prošlu godinu.

Sretno svima koji su "friško" prestali i vama koji planirate prestati.
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 13:55   #2010
Čestitke

Meni jucer bilo 3 mjeseca

Poslano sa tapa
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 10:26   #2011
Evo ekipa, jedan od dokaza da se ipak razmisljanja o cigareti s vremenom svedu na samo nekakvo sjecanje je i cinjenica koliko se sad rjedje sjetim navratiti tu. Uglavnom zaista hvala na cestitkama. Svima vam zelim isto, da uspijete u namjeri. Ponekad je tesko, ali se zaista moze - i isplati!
Tako da bravo za dosadasnji napredak :klap: i samo tako dalje
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 09:59   #2012
Pozdrav ekipa!

Meni je danas tocno 310 dana kako ne pusim, nakon 10 godina trovanja. Nisam nikad pisao u ovoj temi, ali vas pratim od samog pocetka.
U ovih 310 dana mi se svasta izdogadjalo, od problema na poslu, svadja u obitelji, do ruznog prekida s curom nakon godinu i pol veze.

Ali ne, nisam posustao, nisam niti pomislio na cigaretu, najveci bi mi poraz bio da sam nakon toga svega zapalio.

Danas, nakon sto je to sve proslo, izbacio sam i alkohol iz svoga zivota, te ubacio teretanu i zdraviju prehranu.


Vi koji pokusavate prestati pusiti - vjerujem u vas, vi to mozete, ukoliko to stvarno zelite.
out of control is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 12:41   #2013
Quote:
out of control kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa!

Meni je danas tocno 310 dana kako ne pusim, nakon 10 godina trovanja. Nisam nikad pisao u ovoj temi, ali vas pratim od samog pocetka.
U ovih 310 dana mi se svasta izdogadjalo, od problema na poslu, svadja u obitelji, do ruznog prekida s curom nakon godinu i pol veze.

Ali ne, nisam posustao, nisam niti pomislio na cigaretu, najveci bi mi poraz bio da sam nakon toga svega zapalio.
Danas, nakon sto je to sve proslo, izbacio sam i alkohol iz svoga zivota, te ubacio teretanu i zdraviju prehranu.
Vi koji pokusavate prestati pusiti - vjerujem u vas, vi to mozete, ukoliko to stvarno zelite.
Bravo, posebno ovo boldano. Mislim, bravo što nisi pokleknuo. Uvijek je bio jako klimav taj izgovor, joj imam problema u životu, idem zapaliti. Ukratko, dodaš JOŠ jedan ozbiljan problem (navučeš se opet) i što si onda razumio. Bježi od tog vraga i nikad se ne vraćaj.

310 dana je dosta. Samo zapamti, nema nikad one jedne i sve će biti ok.
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 12:22   #2014
Pozdrav svima.

Danas brojim 8 dan od kada sam prestala pušiti. Jučer mi je bio najgori dan, u smislu sam da sam bila vrlo nervozna i prvi puta nisam mogla zaspati.

Dani prije toga i nisu bili strašni, čak bi rekla lakši nego što sam očekivala.

Kratka povijest mog pušenja: počela sam negdje sa 18 godina i evo nakupilo se 15 godina pušenja . Do kutije dnevno (osim u izlascima kada i puno više), zadne dvije godine duhan bez aditiva, nekako mi je s tim duhanom teže reći koliko sam pušila. Zavaravala sam se da je manje nego što je bilo kada sam pušila cigarete.

Znala sam povremeno lamentirat kako ću prestati, ali bez nekog konkretnog plana kada će se to desiti. I onda sam naglo donijela odluku nakon što sam se prepušila prošli vikend.
nussha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 12:58   #2015
Quote:
nussha kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Danas brojim 8 dan od kada sam prestala pušiti. Jučer mi je bio najgori dan, u smislu sam da sam bila vrlo nervozna i prvi puta nisam mogla zaspati.

Dani prije toga i nisu bili strašni, čak bi rekla lakši nego što sam očekivala.

Kratka povijest mog pušenja: počela sam negdje sa 18 godina i evo nakupilo se 15 godina pušenja . Do kutije dnevno (osim u izlascima kada i puno više), zadne dvije godine duhan bez aditiva, nekako mi je s tim duhanom teže reći koliko sam pušila. Zavaravala sam se da je manje nego što je bilo kada sam pušila cigarete.

Znala sam povremeno lamentirat kako ću prestati, ali bez nekog konkretnog plana kada će se to desiti. I onda sam naglo donijela odluku nakon što sam se prepušila prošli vikend.
15 godina si bila navučena na dosta jak alkaloid (nikotin). Kažu da je ovisnost o nikotinu izrazito jaka, na razini heroina ili gore, a jedina je razlika da se s nikotinom ne možeš predozirati. Svejedno, najviše ljudi upravo umire od duhana, baš valjda zato jer nije kao opasan na kratke staze. Od posljedica pušenja više ljudi umre nego kombinirano: prometne nesreće, ubojstva, samoubojstva, predoziranja legalnim i ilegalnim drogama, alkohol, itd itd, sve te neke kao smrti koje su se mogli spriječiti.

U svakom slučaju, što je bilo bilo je. Možda će zvučati jadno i otrcano, ali ukoliko nastaviš ne pušiti, zaista te očekuje puno puno bolji i zdraviji život. Osim što nećeš trošiti ogromne novce mjesečno, brojne su benificije po zdravlje.

Pušila si dosta dugo, i taj duhan radi priličnu štetu tjelu, ne zavaravaj se ni na trenutak. Tvoja izdržljivost, kondicija je katastrofa, pluća su ti prepuna tih otpadataka, sad je vrijeme za zaliječiti to. Zaliječit ćeš tako što više nećeš inhalirati taj toksični otrov koji zasmrdi cijelu kuću. Jedna cigareta prilično usmrdi npr. jedan stan, a gdje su tisuće i tisuće i tisuće što si ih izduvala tijekom tih 15 godina? Stvarno si želiš to i dalje raditi?

Počet ćeš brzo vrlo konkretne korake naprijed osjećati, u vidu izdržljivosti, kako dišeš pri fizičkim naporima itd. Apetit će ti se vjerojatno otvoriti, ali lakše je izgubiti koji kilogram nego se opet skidati s nikotina.

Da, užasno će ti faliti, ali tu je sad taj trenutak, hoćeš li biti u stanju biti jača od ovisnosti? Ako zapališ opet, tko zna kad ćeš opet smoći snage za skinuti se, a tad već može biti kasno, začas prođe 10 godina i dođe neka nezgodna dijagnoza od doktora i onda je panika...

Budi pametna, odradi sad te apstinencije i gluposti, a to ne traje dulje od par tjedana sve u svemu, a već si pola prešla (prva 3 dana najgora, a i to si već prošla). Ostaje ti onda samo ta lažna slika kao da si izgubila prijatelja, taj trenutak za sebe itd. Zapamti, to se sve um igra s tobom, natjerava te da zapališ opet, ništa od toga nije istina. Jedna cigareta je dovoljna da se vratiš na staro, ne igraj se s tim ako si uistinu ozbiljna napraviti za sebe nešto pozitivno, tj. ostaviti se prilično opake supstance.

Nakon već par mjeseci, nećeš toliko ni razmišljati o tome, ali uvijek se čuvaj te jedne. Sretno.
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 13:14   #2016
Quote:
xeen kaže: Pogledaj post
15 godina si bila navučena na dosta jak alkaloid (nikotin). Kažu da je ovisnost o nikotinu izrazito jaka, na razini heroina ili gore, a jedina je razlika da se s nikotinom ne možeš predozirati. Svejedno, najviše ljudi upravo umire od duhana, baš valjda zato jer nije kao opasan na kratke staze. Od posljedica pušenja više ljudi umre nego kombinirano: prometne nesreće, ubojstva, samoubojstva, predoziranja legalnim i ilegalnim drogama, alkohol, itd itd, sve te neke kao smrti koje su se mogli spriječiti.

U svakom slučaju, što je bilo bilo je. Možda će zvučati jadno i otrcano, ali ukoliko nastaviš ne pušiti, zaista te očekuje puno puno bolji i zdraviji život. Osim što nećeš trošiti ogromne novce mjesečno, brojne su benificije po zdravlje.

Pušila si dosta dugo, i taj duhan radi priličnu štetu tjelu, ne zavaravaj se ni na trenutak. Tvoja izdržljivost, kondicija je katastrofa, pluća su ti prepuna tih otpadataka, sad je vrijeme za zaliječiti to. Zaliječit ćeš tako što više nećeš inhalirati taj toksični otrov koji zasmrdi cijelu kuću. Jedna cigareta prilično usmrdi npr. jedan stan, a gdje su tisuće i tisuće i tisuće što si ih izduvala tijekom tih 15 godina? Stvarno si želiš to i dalje raditi?

Počet ćeš brzo vrlo konkretne korake naprijed osjećati, u vidu izdržljivosti, kako dišeš pri fizičkim naporima itd. Apetit će ti se vjerojatno otvoriti, ali lakše je izgubiti koji kilogram nego se opet skidati s nikotina.

Da, užasno će ti faliti, ali tu je sad taj trenutak, hoćeš li biti u stanju biti jača od ovisnosti? Ako zapališ opet, tko zna kad ćeš opet smoći snage za skinuti se, a tad već može biti kasno, začas prođe 10 godina i dođe neka nezgodna dijagnoza od doktora i onda je panika...

Budi pametna, odradi sad te apstinencije i gluposti, a to ne traje dulje od par tjedana sve u svemu, a već si pola prešla (prva 3 dana najgora, a i to si već prošla). Ostaje ti onda samo ta lažna slika kao da si izgubila prijatelja, taj trenutak za sebe itd. Zapamti, to se sve um igra s tobom, natjerava te da zapališ opet, ništa od toga nije istina. Jedna cigareta je dovoljna da se vratiš na staro, ne igraj se s tim ako si uistinu ozbiljna napraviti za sebe nešto pozitivno, tj. ostaviti se prilično opake supstance.

Nakon već par mjeseci, nećeš toliko ni razmišljati o tome, ali uvijek se čuvaj te jedne. Sretno.
Hvala Xeen na podršci.

Takav i je plan, nikad više ne zapalit.

Ako bude potrebno, kukat ću ovdje.

Istina je ovaj dio s gladi, ali trudim se zdravo grickat kad me ulovi. Mrkvu i celer i slično. A i vježbam pa mislim da ne bi trebalo biti većih problema s kilažom. Uz to, imam i 2 psa s kojima svakodnevno šetam.
nussha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 14:10   #2017
Quote:
nussha kaže: Pogledaj post
Hvala Xeen na podršci.

Takav i je plan, nikad više ne zapalit.

Ako bude potrebno, kukat ću ovdje.

Istina je ovaj dio s gladi, ali trudim se zdravo grickat kad me ulovi. Mrkvu i celer i slično. A i vježbam pa mislim da ne bi trebalo biti većih problema s kilažom. Uz to, imam i 2 psa s kojima svakodnevno šetam.
Bolje je i kukati na forumu nego zapalit.
Očekuj puno promjena na bolje, nijedna na gore. Imat ćeš viška vremena (do 5min po cigareti, pa računaj po danu), pa to iskoristi za što god hoćeš. Vidjet ćeš, ako si stvarno zagrizla i odlučila se da želiš živjeti zdravije i bolje, ovo ti je pravi trenutak. Nemaš previše godina, (33 po mom izračunu ), kroz par godina će ti se smanjiti svi rizici za rak i ostale stvari na normalu, a vjeruj mi, cigaretu ti neće ni pasti na pamet probati...
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 09:39   #2018
Quote:
xeen kaže: Pogledaj post
Nemaš previše godina, (33 po mom izračunu )
Očito ne znaš matematiku, 23.
nussha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 16:45   #2019
Bok ekipa....Ja nova ovdje...stara pušačica cca20ak i više godina...ma više ni sama neznam.Kao i većina želim se ostavit ovog otrova.I to želim i želim .i...želim..i..želim i želim....i kad odlučim da ću ostavit,...... opet se vratim na ono........ da samo želim......!!!!!!Borba traje već mjesecima!!
E sad....danas sam potražila ovu temu i čitajući vas odlučih se registrirati i prijaviti.Trebam vas i vašu podršku,trebam mjesto gdje ću cendrat i pojadat se kad mi bude teško...jer čitajući vaša iskustva vidim da su iskustva s prestajanjem manje-više slična.Naime moji ukućani me samo kritiziraju "zakajpušiš" "kaksenemrešostavit""zapušilasiautokućustan""nijet otakteškoostavit" i tek tada u meni izazivaju još veći otpor prema prestanku!!!!!!!
No da ne duljim......danas sam spušila 7kom odn.onolko kolko je ostalo u kutiji koju sam kupila jučer ujutro!!!!Skuhala sam si kavu oko 15h smazala tu sedmu i sad krećem prema "klubu nepušača"......rekli ste ...korak po korak,sat po sat,dan po dan.....
Volimslatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 17:47   #2020
Quote:
Volimslatko kaže: Pogledaj post
Bok ekipa....Ja nova ovdje...stara pušačica cca20ak i više godina...ma više ni sama neznam.Kao i većina želim se ostavit ovog otrova.I to želim i želim .i...želim..i..želim i želim....i kad odlučim da ću ostavit,...... opet se vratim na ono........ da samo želim......!!!!!!Borba traje već mjesecima!!
E sad....danas sam potražila ovu temu i čitajući vas odlučih se registrirati i prijaviti.Trebam vas i vašu podršku,trebam mjesto gdje ću cendrat i pojadat se kad mi bude teško...jer čitajući vaša iskustva vidim da su iskustva s prestajanjem manje-više slična.Naime moji ukućani me samo kritiziraju "zakajpušiš" "kaksenemrešostavit""zapušilasiautokućustan""nijet otakteškoostavit" i tek tada u meni izazivaju još veći otpor prema prestanku!!!!!!!
No da ne duljim......danas sam spušila 7kom odn.onolko kolko je ostalo u kutiji koju sam kupila jučer ujutro!!!!Skuhala sam si kavu oko 15h smazala tu sedmu i sad krećem prema "klubu nepušača"......rekli ste ...korak po korak,sat po sat,dan po dan.....
Ukućani ti dobro kažu, trošiš nerazumne količine novaca na to godišnje, katastrofalno je za zdravlje, zasmrđuješ sve itd.

Prestati pušiti je jednostavno, samo više ne smiješ zapaliti nijednu. Da, ovisnica si, kao i svakom ovisniku tražit će tijelo i mozak svoju supstancu, što je u tvom slučaju nikotin. Svak drukčije proživljava svoje apstinencijske krize, nema jednostavnog odgovora na to kako se ostaviti. Zapravo, kao što sam rekao, jedina ali doslovno jedina stvar je da ne pušiš. Zvat će te i bit će ti teško, ali puno ljudi se uspijelo oduprijet pa ćeš tako i ti.

Već kroz par tjedana ćeš osjećati kako ti raste kondicija, kako ti se pluća čiste i kako se generalno odčepljuješ. Druge žene su često spominjale tu kako im je koža ljepša, zubi itd, što zvuči sasvim moguće pošto je trovanje cigaretama jedno dugačko i mučno iskustvo za tijelo te uništava gotovo svaki centimetar naših tijela.

Ako želiš povećati kvalitetu života drastično, ako želiš povećati svoj novčanik, ako želiš svoje zdravlje poboljšati onda ćeš prestati pušiti. Nema puno mudrosti, ostavi se otrova i ako znaš engleski, čitaj malo whyquit.com, ima super tekstova. Nemoj se zafrkavati sa svojim životom, dobijemo samo jedan. Sretno.
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.