Natrag   Forum.hr > Društvo > Umirovljenici

Umirovljenici Seniori 55+

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 22:42   #381
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post

Nadoknaditi propušteno, u smislu o kojemu sam pisala u ona prethodna dva upisa. Stvari koje možeš napraviti, a nisi ranije, a vesele te… u sadasnjem trenutku

Sa ovim se mogu sloziti. Mislila sam da zivis u proslosti, i zelis je silom ozivjeti ili vratiti
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 00:25   #382
Quote:
Baš tako, sa godinama te više nitko ne primjećuje!
Ima to i svoje prednosti, riješiš se nekih komunikacijskih frustracija.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 00:45   #383
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Ima to i svoje prednosti, riješiš se nekih komunikacijskih frustracija.
Na primjer...?

Inače, kao žemska, jel', nisam baš uvjerena da se lijepo osjećam nezamijećenom!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 03:33   #384
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post
Misao "živjeti nezamjećen" mislim da ulazi u domenu pomirenosti s prirodom. Ljudi su nesretni jer nikada ne dostižu željene ciljeve, a Epikur smatra da su mir, ugodan razgovor s prijateljima..........stvari koje čine zadovoljstvo i sreću. Osnovao je i svoju školu koja se, zamislite, zvala "Vrt" u kojoj je raspravljao sa svojim prijateljima.
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Mozda su moji temelji u proslosti, ali gradim se sada. Onako kako mi treba i kako osjecam da je najbolje za mene u ovom trenutku. Sto ce biti sutra, i kakvih potreba ce biti, s tim cu se boriti sutra.
.... ali zivjeti u trenutku znaci, u svem tom kaosu, brigama, okolnostima, pronaci bas taj trenutak mira, zadovoljstva, osjecaja radosti i pozitive zato jer sam zahvalna sto mi je dobro i zato jer mi je dobro.
Quote:

Tako nekako, s tim da mi pojam povezanost više "leži" od pomirenosti.
Živjeti s osjećajem da nisi odvojen, da si dio cjeline, ni više ni manje važan od nje. Također, u svom djelovanju i u svojim izborima držati se srednjeg puta, zlatne sredine, umjerenosti.
..............Da. Ja bih to nazvala "živjeti usklađeno (ugođeno?)". To bi bilo to što želim. (Iako ja imam sreću da tako (uglavnom) živim već dugo, pa mogu reći kako to želim i dalje, što dulje bude moguće.)
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 07:50   #385
Quote:
Zvuci jednostavno i veselo, ali cini mi se da ta radost i veselje vec negdje oko 40e polako pocinju ispostavljati racune za svoje usluge
A, onda nas nakon četrdesete treba odvesti na led da nas polarni medo pojede, nahranimo medu, napravimo dobro djelo i priroda sretna.
Quote:
Ajme, Cisco, pa nismo baš (samo) životinje! Možemo mi i više i bolje (iako, ne kažem da tu nema gušta za koje bi se vrijedilo ponovo roditi! ).
Nismo baš samo ali uglavnom jesmo i na kraju se jednino broji imamo li potomke ili ne, sve drugo je sporedna stvar.

Quote:
Hmm, zar nije smisao zivjeti u trenutku. Ono sto je propusteno ionako ne mozes nadoknaditi niti zamijeniti. Cak mi se cini da takvi pokusaji ne mogu biti sreca.Ostaje samo ovaj trenutak, ono sto je bilo, to je proslo, a buducnost ionako ne znas.
Jedino sam u ratu živio u trenutku, tj u realnom vremenu, život od minute do minute bez razmišljanja o prošlosti ili budućnosti.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 08:43   #386
Ajmo penzionerkičke moje forumske i one koje to budu, glavu gore, uživajmo do zadnjeg daha.

https://www.youtube.com/watch?v=VivlJQongBU

Dobro jutro, nudim šalicu kapućina i rundu jutarnjeg plesa.
Old 18.02.2018., 09:29   #387
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post

Jedino sam u ratu živio u trenutku, tj u realnom vremenu, život od minute do minute bez razmišljanja o prošlosti ili budućnosti.
Shvatio si me previse doslovno.
Dodaj malo sirine tome i to je to.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:42   #388
Quote:

Zanimljivo.
Ja sam u ratu živio samo u budućnosti.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:14   #389
Mislio sam u ratu su jedino u svakoj sekundi širom otvorene oči, naćuljene uši, sve je podređeno trenutku da preživiš nema vremena za razmišljanje što je bilo i što će biti jer ako nije tako već u idućoj sekundi me nema i sve je bilo uzalud.

S druge strane čitao sam knjigu "Moć sadašnjeg trenutka" i nije loša.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:20   #390
Quote:
Na primjer...?

Inače, kao žemska, jel', nisam baš uvjerena da se lijepo osjećam nezamijećenom!
Nemam primjera recimo, ne treba se više trudit oko komunikacije, više mira, vremena za sebe itd.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 20:14   #391
Quote:
S druge strane čitao sam knjigu "Moć sadašnjeg trenutka" i nije loša.
Odlična.

Strzneš sve sa sebe, da te fino ništa ne dotiče...

Ispod je prazan list
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 20:30   #392
Quote:
...

Nismo baš samo ali uglavnom jesmo i na kraju se jednino broji imamo li potomke ili ne, sve drugo je sporedna stvar.
Kada bi bilo tako kako misliš, onda bi, na primjer, život Nikole Tesle bio besmislen.

Nismo svi kao Tesla, i ne možemo to biti, važni za čovječanstvo, ali možemo ostaviti mali trag u svom okruženju, čineći nešto dobro ili lijepo, po čemu će nas pamtiti. To može biti materijalno ili nematerijalno, recimo, kap dobrote!

Quote:
I ja, isto. Mislim da je to povezano s intenzivnim doživljavanjem, lijepim ili ružnim, svejedno, a u tvom slučaju s najsnažnijim iskustvom - blizinom smrti.

Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ajmo penzionerkičke moje forumske i one koje to budu, glavu gore, uživajmo do zadnjeg daha.

https://www.youtube.com/watch?v=VivlJQongBU

Dobro jutro, nudim šalicu kapućina i rundu jutarnjeg plesa.
Dobra večer, Johabi!

Nešto si uranila sa tom kavom! Moja jutarnja je obično u 11h! A vidi kada tek Špranja ide spavati, kako misliš da ćemo ti se pridružiti?!

Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Nemam primjera recimo, ne treba se više trudit oko komunikacije, više mira, vremena za sebe itd.
Ne znam, meni komunikacija nikada nije teško padala. Valjda brbljavo žensko!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:41   #393
Dobar dan,danas sam nesto uspavana kao i ovo vrijeme,kako se vi snalazite dok su promjene vremena ima li dosta meteoropata?
Old 19.02.2018., 19:23   #394
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
Dobar dan,danas sam nesto uspavana kao i ovo vrijeme,kako se vi snalazite dok su promjene vremena ima li dosta meteoropata?
Ah, ne pitaj... Glavobolja, kostobolja i nesanica, hvala Bogu, ne u isto vrijeme (bar za sada!).
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 19:32   #395
Quote:
Kada bi bilo tako kako misliš, onda bi, na primjer, život Nikole Tesle bio besmislen.
Pa što se tiče nasljednika zapravo mu život i je bio besmislen

Quote:
Nismo svi kao Tesla, i ne možemo to biti, važni za čovječanstvo, ali možemo ostaviti mali trag u svom okruženju, čineći nešto dobro ili lijepo, po čemu će nas pamtiti. To može biti materijalno ili nematerijalno, recimo, kap dobrote!
Ako se gleda romantičarski onda se slažem. :-)
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 19:52   #396
Quote:
Pa što se tiče nasljednika zapravo mu život i je bio besmislen

Ako se gleda romantičarski onda se slažem. :-)
Njemu nije bio, jer je uživao stvarajući, a nije ni čovječanstvu jer uživa u tome što je stvorio. A nasljednike, tko šiša! I tako se nisu rodili!

Mislim da je to racionalno, ali ne razmišljamo svi isto.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 03:09   #397
Quote:
...A vidi kada tek Špranja ide spavati, kako misliš da ćemo ti se pridružiti?!

Evo mene, opet u kasni sat...
Pokušavam se prisiliti ranije, ali uvijek se produži...

Imam sasvim "pokvaren" ritam... ali ne spavam premalo. Zapravo sam spavanje podijelila u dva dijela: u noći idem u krpe oko 2-3 sata, dižem se oko 9 ujutro, ali zato nadoknadim popodne nakon ručka, kad obavezno odspavam 1,5 do 2 sata. Tako da se satnica od 8 sati sna uredno odrađuje svaki dan!

E, sad zbilja idem, laka vam noć!
Odgovori s citatom
Old Danas, 14:45   #398
Znaš li ti da je najbolji dio noći za spavanje između 22h navečer i 2h ujutro, jer se tada melatonin najjače luči u tijelu, pa san u to vrijeme najbolje okrepljuje!?

Šalim se, naravno, te doktorske mudrolije su važne samo za nas loše spavače!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 14:55   #399
Quote:
Znaš li ti da je najbolji dio noći za spavanje između 22h navečer i 2h ujutro, jer se tada melatonin najjače luči u tijelu, pa san u to vrijeme najbolje okrepljuje!?

Šalim se, naravno, te doktorske mudrolije su važne samo za nas loše spavače!
Dilema, melatonin ili dobar film...
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.