Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 20:01   #6501
Za razliku od ovih White Helmets fake-ova snad kojima se naivno zgrazate, evo malo pravih (+18) prizora granatiranja Damaska od strane razbojnika iz istocne Gute:

https://muraselon.com/en/2018/02/18-...ties-reported/
Resurrected is offline  
Old 21.02.2018., 20:03   #6502
Dajte, nemojte se spustati ispod neke razine, barem minimum neki
odrzimo, da ova tema ne postane septicka jama i bal vampira kao
na nekim drugim forumima.

Bubi je korektan, ima iskrivljene poglede po pitanju Sirije i nesvjesno
podrzava sljam i teroriste ali jbga, nitko nije savrsen. Nema potrebe
za teskim rijecima. Budimo konstruktivni. Uljudjenost i kulturno
ophodjenje i konstruktiva otvaraju sva vrata. Ugledajmo se na dr.
Asada po tom pitanju.

Ne krivim Bubija i ne ljutim se na takve nije on kriv, kriva je tvornica lazi.
Mnogi su u zabludi na ovom ludom svijetu. Sve ce to na kraju doci na svoje

Bubi ne daj se Samo ti zamjeram sto navlacis ovdje na tanak led
neke pa cekas da istresu dusu. Kasnije ce doci tvoj kolega i mnoge
pocistiti, mudro

Sto se tice kamiondzije i slicnih, na takve se ne mogu naljutiti i ne mogu me
isprovocirati, jednostavno ih zalim. Zao mi je takvih ljudi. Ali jbga..
balkanunited is offline  
Old 21.02.2018., 20:08   #6503
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Zna li netko je li predsjednička (Asadova) palača dobila koji projektil u ovom ratu? Baš mi je čudno da se ona ne spominje.

Ja da idem rušit neku državu bilo službenom vojskom bilo pčačenicima kako se radi u Siriji, prvo bi išo zrokat simbole te države. To diktira sama (izopačena) logika.
Mislim da je ispaljeno par raketa na nju prošle godine. Sumnjam da Asad živi u njoj. Vjeojatno koristi neki ured koji je nepoznat javnosti i koji je zbog toga i siguran.

Btw. kad smo već kod toga, danas su teroristi nasumičo raketirali Damask i ubili oko 20 te ranili oko 100 ljudi. Zanimljivo kako niko od zapadnih medija ne piše o tome.
-tojeto- is offline  
Old 21.02.2018., 20:11   #6504
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Imran u čemu je problem? ne divim se ja nikome, pogotovo ne erdoganu - niti se često slažem s njegovom politikom, ali činjenice su činjenice...

Erdogan je nakon ataturka najveći turski državnik koji je uspio po prvi put nakon 60-ih godina doći do toga da nisu američka prćija...
Ja se s tim potpuno slažem.

Quote:
Turska je bila pod apsolutnom kontrolom SAD-a skoro 60-ak godina - učinili su im četiri puča (tko je po tebi kontrolirao tursku vojsku?) gurnuli ih u rat s grčkom, financirali im agresivne ljevičare koji su se tukli sa radikalnim islamistima (koje je isto SAD financirao), stvorili im problem gulena, cijelo vrijeme su financirali ispod kurde i njihovu borbu da bi držali turke na uzici, stiskali turke da prate angloagendu po svim pitanjima... Reći ću ti podatak da je tijekom puča 1980. godine (isto SAD) bilo privedeno preko pola milijuna ljudi, a zatvoreno 230 000, među njima je bio i Demirel kasniji predsjednik - u prevodu radili su s turskom dar mar kad god im se prohtjelo...
Nije da ne znamo da su uvijek preko kontroliranog kaosa nastojali spriječavati tursku da ode iz njihova dvorišta. Naprimjer kada je na vlast bio umjereni islamist Menderes imao je veliku podršku ljudi ali ne i vojske kao i duboke države. Nastojalo se na bilo kakve načine destabilizirati, a najlakše je bilo preko grka. Pa su im tako imputirani istanbulski pogrom i ciparski sukob. Ali kap koja je prelila čašu bila je kada je dogovorio plinovod kojim će sssr opskrbiljvati tursku sa južnom europom dogodio se prevrat. Dotični je platio smrtnom kaznom. Taj vojni puč je odradila vojska na čelu s radikalom Turkesom koji je kasnije progonio puno islamista. Kasnije je Turska klizila u veliku nesigurnost sa dosta oborenih vlada, pučeva, unutarnjih sukoba sve u sklopu kontroliranog kaosa da ne skrene s kursa. Tako su iz inkubatora stvarani radikalno lijevi gerilci, kurdski i armenski separatisti, ultranacionalisti i islamisti. Sve po potrebi.

Quote:
Znači nema divljenja imran, niti podrške erdoganu - ovo je čisto geopolitička analiza i ona kao takva jest - sviđala se nekome njegova politika ili ne... Ok.?
Sad se okreće linija...gle, sad ti je kakti dobar jer je promijenio crtu. Činjenica jest da mu je za to trebalo: uništeni svi odnosi sa susjedima, poticanje na ratove, milijuni izbjeglica računajući i unutarnje, razoreni vlastiti gradovi, pad općeg standarda itd.... Da je zaista bio mudar državnik svjestan geopolitike, ološa iz duboke države se trebao riješiti prije čitavog desetljeća i sve navedeno se ne bi ostvarilo u velikoj mjeri. Što se tiče ovog sukoba on jest gubitnik i sada jedino može popravljati djelić vlastite štete. Za takvu tursku je on i najbolji.


Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Slažem se sa svime osim što s boldom postoji problem - crvene brigade jesu imale veze sa arapskim svijetom, ali krovna organizacija je bila CIA - a taj podatak su talijani objavili mrtvi hladni prije jedno 8-9 godina kao službeni podatak talijanskih tajnih službi - i to sve europske službe znaju - da je Cia glavni sponzor ljevičarskog terorizma preko kojeg se utjerivalo strah u kosti europskim građanima od SSSR-a... s ovim ne namjeravam opravdavati starijeg Assada, naprotiv - a tu se još mogu dodati i palestinci i gadafi i......

Čisto ispravak netočnog navoda da su im zapadne sile to zapamtile - zapadne sile su zapravo to generirale - CIA na vrhu, a na terenu su im rukama i nogama pomagali engleska, francuska i njemačka tajna služba - s tim da su nijemci u isto vrijeme financirali i nacističke skupine u njemačkoj - hebeni kupleraj....
To je sve dio GLADIO operacije i stvaranja odbojnosti prema bilo čemu iz istočnog bloka. Zvuči to čudno, ali stvarajući lijeve i desne radikale se unaprijed destabiliziralo društvo, sama država u kojoj se bila zbivanja i tada su vojska kao i nato saveznici ponašali se kao "spasitelji", svjetski policajci i slično. I nisu tu samo bile oružane skupine, već su tu i razne supkulture od navijačkih skupina do običnih bandi. Pa onda medijska i glazbena kultura koja je mijenjala svijest ljudi stvarajući lažni bunt itd...

Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Koja se to "oporba" borila protiv ISIL-a u Siriji? Skoro se od samog početka jasno znalo tko je na kojoj strani. Jedino je Turska praktično promijenila poziciju u odnosu na dvije glavne sile, ali ne i na procese unutar Iraka.
Rat nosi žrtve među civilima. Posebno ratovi koji se vode u nastanjenim područjima. netko to nekad naziva kolateralnim žrtvama, nekad zličinima...ovisno s koje strane cijevi se nalazi tumač stvarnosti.

Mira u Siriji dugo neće biti. Na žalost. Međutim, ono što je dobro jest da će se oružani sukobi sve više odvijati isklučivo uz granicu s Turskom i Irakom (i možda s Izraelom iako to nikom pametnom ne odgovara) uz činjenicu da će se na dijelu Sirije pod kontrolom Asadovih snaga intenzivirati teroristička djelovanja.
Nisam ljubimac sirijskog vladajućeg režima jer je to bio režim koji je na sve moguće načine potpomagao i poticao lijevi terorizam u Europi 70-ih i 80-ih godina. I to obitelji Asad zapadne sile nikad nisu oprostile.
Ali korištenje AQ, ISIL-a i sličnih terorističkih organizacija u njegovom rušenju mi nije nikad bla privlačna ideja. Osim ako netko nije planirao da ih sve skupi na jedno mjesto te nakon što se dobro potuku između sebe, poravna ostatke grupa. Ali ni to nije baš uspješno izvedeno.
Odakle ovo?
Vidiš, ja sam čuo i suprotno. Kada je tamo u "revolucionarnim" godinama trebalo bilo kako ocrniti siriju, onda se puno spominjalo to da su ustaški zločinci muslimanske vjeoispovijesti baš ondje bježali i da su ih udbaši s dosta muke gonili.

Mislim da je to isforsirana priča. U teoriji je i moguće u kontekstu da za "prijateljsku" pomoć zemalja VP štancali putovnice, diplomatski status ili smještaj za brojne agente. No onda bi isto moglo reći za Tunis ili čak Maltu s obzirom koliko je ondje bilo posredničkog posla. A tek Libija...koliko su oni doslovno podržavali moglo bi se o tome naširoko.

Potpunog mira nije nikad ni bilo, bar ne onako kako mi tumačimo isti. Ako si toliko upućen, onda bi ti bilo poznat njihov angažman u libanonskom ratu sa dosta kontroverznih stvari ondje. A jako je poznata situacija sa sadamovim Irakom gdje su odnosi bili na ivici općeg rata. Poznata je situacija sa PLO. Sirija je podržavala Arafata, a Irak Abu Nidala. Potonji je uz pomoć iračke države s namjerom organizirao niz bombaških napada po Damasku tijekom 80ih godina prošlog stoljeća pod krinkom da podržavaju palestinske izdajice i da su prodali njegov narod. Tako da nije im to nepoznato.

Quote:
Angel_of_Death kaže: Pogledaj post
Ne znam kakvi su američki planovi i mokri snovi sa Raqqom u budućnosti, ali taj očevidni teški ratni zločin sravnivanja cijelog jednog grada sa zemljom u ilegalnim napadima na teritoriju suverene države je vrlo vjerojatno bio sa predumišljajem.
Raqqa je bila izrazito pro Assadov grad, što je vidljivo i prema ogromnom pro-Assad skupu koji je već ovdje stavljan skupa sa tisućama drugih okupljanja podrške predsjedniku Assadu u kojima je sudjelovalo istovremeno čak između pet i deset milijuna Sirijaca.
Raqqa je bila i središte vojne oblasti istočna Sirija i brojni su stanovnici Raqqe bili povezani sa vojskom, što je dodatno doprinijelo popularnosti predsjednika i vlade.

Amerima ne treba grad u koji će se vratiti stotinjak tisuća ili više pristaša aktualnih vlasti i zato su ga jednostavno sravnili sa zemljom da se u njega ne vrati nitko jer se nema čemu vratiti.
Gledaš previše negativno. Gore su prošli Grozni, Faludža ili valjda svaki europski grad nakon 2SR pa se život vratio nazad. To se da obnoviti u manje od desetljeća. Ta doktrina totalnog razaranja je nešto što se isto dosta veže uz Amerikance. Rusija je tu naučila nešto lekcije pa ne razaraju više u tolikim količinama. Amerikanci to urade preko posrednika, "savjetnika" a.k.a. tajnih postrojbi i neizostavnih hajtek pomagala poput UAV-a.

Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Jos malo cvijeca kojim voljeni diktator zasipa civile:https://www.youtube.com/watch?v=Q6FM...re=youtu.be&a=
Morate se registrirati, snimke su uznemirujuce.
Odgovorit ću whataboutism argumetom.
Što ćemo sa ovim sirotim civilima koje tvoji voljeni revolucionari zasipaju raznim ED-ovima ?
https://pbs.twimg.com/media/DWgoQpTXcAAVaLc.jpg
Imran is offline  
Old 21.02.2018., 20:12   #6505
https://syria.liveuamap.com/en/2018/...jobar-believed

Napadi traju i nocu.


https://syria.liveuamap.com/en/2018/...dment-campaign
https://syria.liveuamap.com/en/2018/...tions-in-daraa

Izraelske igrackice na daljinski upravljac pokusavaju nesto u Dari.
Na kraju nista od toga, nisu se metra makli.
balkanunited is offline  
Old 21.02.2018., 20:24   #6506
http://www.presstv.com/Detail/2018/0...Eastern-Ghouta
https://mobile.almasdarnews.com/arti...s-mortar-fire/
https://sputniknews.com/middleeast/2...ian-cathedral/
https://www.rt.com/newsline/419376-c...scus-shelling/
https://pbs.twimg.com/media/DWgoQpTXcAAVaLc.jpg

Ovo su samo neki od napada teroristickih grupa iz Istocne Gute na
civile grada Damaska u zadnja dva mjeseca...

Zadnji link, zadnje zrtve granatiranja. Pocivali u miru...
balkanunited is offline  
Old 21.02.2018., 20:37   #6507
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nemam ekipu...
Btw, mene su ucili da se jedno zlo ne moze opravdati drugim zlom.
Vrapci u Kanadi znaju da je Guta izgubljena.Cemu glumit mucenike kad ih busevi cekaju da se prebace u Idlib?

Sve civilne zrtve definitivno nabijam na nos tim islamistima. Jer vrime ce pokazat , da ce i ovako sist u buseve i otic za Idlib.Posli mozda par iljada mrtvih.Njih se pita koliko ce civila poginit.Lokalni serifi koji jos nesto usitno love u mutnom.
I tigar je mala beba kakav bi ja bia da dodjem doli za zapovjednika.Vjerovatno bi vise svojih stavia pred zid , nego sta bi protivnika stradalo.I svako zrno rize iz nekog humanitarnog konvoja bi na vagu islo.
kuhinja is offline  
Old 21.02.2018., 20:47   #6508
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
nadam se da će netko od @modova pogledat zadnjih 10-tak stranica ove teme.
dno !!
Da bi se vidjelo dno dovoljno je procitati tvoje postove od prije par godina u svezi strana u ovom ratu, a glumis moralnu vertikalu.
Da nema takvih poput tebe ne bi bilo ni ISILa ni Alqaede.
Blinko Black is offline  
Old 21.02.2018., 21:00   #6509
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Bubi je ok lik za razliku od pravih jihadista sa teme.


Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Slažem se. Bubi je demokrata za razliku od @zvonceta, onog sa turskom zastavom i sličnih koji su pravi jihadisti.
Bubi je samo zabrinut za civile u istočnoj Guti. To što ne pokazuje zabrinutost za civile u istočnom dijelu DeZa gdje su saveznici prije par dana zbombali 15tak civila, hebiga, biće da nije ni znao za to ili su samo kolateralna žrtva kako to voli reći Pentagon.
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Old 21.02.2018., 21:26   #6510
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
....To je sve dio GLADIO operacije i stvaranja odbojnosti prema bilo čemu iz istočnog bloka. Zvuči to čudno, ali stvarajući lijeve i desne radikale se unaprijed destabiliziralo društvo, sama država u kojoj se bila zbivanja i tada su vojska kao i nato saveznici ponašali se kao "spasitelji", svjetski policajci i slično. I nisu tu samo bile oružane skupine, već su tu i razne supkulture od navijačkih skupina do običnih bandi. Pa onda medijska i glazbena kultura koja je mijenjala svijest ljudi stvarajući lažni bunt itd...
Gladio je bio naziv za mrežu koja je djelovala samo u Italiji. U svakoj zemlji je ta mreža imala drugi naziv (ovisno i o instituciji unutar koje su organizirani). U ovoj sam knjizi našao jedno poglavlje o tome

Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
Quote:
HepokS2 kaže: Nisam ljubimac sirijskog vladajućeg režima jer je to bio režim koji je na sve moguće načine potpomagao i poticao lijevi terorizam u Europi 70-ih i 80-ih godina. I to obitelji Asad zapadne sile nikad nisu oprostile.

Odakle ovo?
Vidiš, ja sam čuo i suprotno. Kada je tamo u "revolucionarnim" godinama trebalo bilo kako ocrniti siriju, onda se puno spominjalo to da su ustaški zločinci muslimanske vjeoispovijesti baš ondje bježali i da su ih udbaši s dosta muke gonili. Mislim da je to isforsirana priča. U teoriji je i moguće u kontekstu da za "prijateljsku" pomoć zemalja VP štancali putovnice, diplomatski status ili smještaj za brojne agente. ....... A tek Libija...koliko su oni doslovno podržavali moglo bi se o tome naširoko.

Potpunog mira nije nikad ni bilo, bar ne onako kako mi tumačimo isti. Ako si toliko upućen, onda bi ti bilo poznat njihov angažman u libanonskom ratu sa dosta kontroverznih stvari ondje. A jako je poznata situacija sa sadamovim Irakom gdje su odnosi bili na ivici općeg rata. Poznata je situacija sa PLO. Sirija je podržavala Arafata, a Irak Abu Nidala. Potonji je uz pomoć iračke države s namjerom organizirao niz bombaških napada po Damasku tijekom 80ih godina prošlog stoljeća pod krinkom da podržavaju palestinske izdajice i da su prodali njegov narod. Tako da nije im to nepoznato.
Kroz Siriju su prolazili, kad im je zatrebala sigurnost, bivši nacisti. Za ustaše nikad nisam čuo da su bili ni blizu Sirije.

Treba razlikovati njihovu angažiranost kao logističke potpore "lijevim" teroristima i njihovih unutararapskih sukoba.
Davati nekome diplomatske putovnice, više njih na različita lažna imena, osiguravati prolaz diplomatskim vozilima, opskrbljivati ih oružjem i eksplozivom zlouporabom diplomatskog imuniteta i privilegija nije nešto što je Sirijski režim olako radio "štancanjem". To je bio dio planskih aktivnosti. U Siriji je za te poslove bila nadležna sirijska služba sigurnosti u zrakoplovstvu, njihova najmoćnija služba (nije bez razloga Tigar bio imenovan na dunost šefa te službe na regionalnoj razini)

Libija i Gadafi i terorizam...ni njemu nisu nikad to oprostili...zato je i on završio tako kako je završio.....koliko se mogu sjetiti jedino su Arafatu oprostili ali ne zato što su ga voljeli......

Unutararapski (ne govorim samo unutar vjerski) odnosi, od 60ih do danas prošli su brojne mjene. To se ogleda i danas u brojnim ratovima i u različitim sukobljenim stranama. Pravilo da je "neprijatelj mog neprijatelj moj (privremeni) prijatelj" je tamo jako raširena. I u praksi potvrđena. Kad to uvidiš, lakše prepoznaješ procese i trendove i možeš vidjeti kamo streme.
HepokS2 is offline  
Old 21.02.2018., 22:19   #6511
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Uopce nisi in

Znas da su se nekoliko puta redizajnirali, fejsliftali. Sad su
Hayat Tahrir Sham ili skraceno HTS, i imaju novi moderniji
logo.

Ne vole vise da ih se zove Al Nusra, to je totalno zastarilo.
hahaha
sponzori su malo unezvjereni, reklo bi se.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 21.02.2018., 23:05   #6512
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Mozda bi i pomislio da niste ovako unisono ustali cim je netko narusio vas mali Asad- Putin raj.
Svi iz Asadaovog i Putinovog, tj. kepecovog kako ga ti voliš nazvat, raja ....
https://www.youtube.com/watch?v=nzIM5y_QDu4
http://www.sbperiskop.net/drustvo/al...acamo-zivotima
http://www.magazinplus.eu/uz-povike-...cane-u-siriji/
itd. itd. ......
tzipiripi is offline  
Old 21.02.2018., 23:10   #6513
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
a jbo vas ja, po koji vam je k??? zar vama još uvijek nije jasno da bubi ne misli, nego to rade naslovnice MSM-a umjesto njega
Ima i bubi momenata kad razmislja svojom glavom pa me i iznenadi dubinom misli. A ima momenata kad zazmiri i ne misli. Danas mu je takav dan sto i sam priznaje:

Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Mozda bi i pomislio da niste ovako unisono ustali cim je netko narusio vas mali Asad- Putin raj.

Pusti te ga.
I kad zna da nije u pravu nece priznati. Spreman je da snosi bilo kakve posljedice, ali gurace stvar do kraja. Da je rodjen u neka druga vremena cekala bi ga sudbina palog heroja.

Dobar momak, rodjen u pogresno vrijeme.
A koliko vidim danas je u sukobu sa clanovima koji idu ispred vremena bar 10 godina.
Smirite loptu da i vas i njega ne banuju oni koji kasne 10 godina.

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Zna li netko je li predsjednička (Asadova) palača dobila koji projektil u ovom ratu? Baš mi je čudno da se ona ne spominje.
To ne znam, ali juce je dobio ruski mirovni centar i okolne zgrade fino granatiranje.

Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
nadam se da će netko od @modova pogledat zadnjih 10-tak stranica ove teme.
dno !!
U pravu si. Nedostaje ruka-slave i njegovi pregledni izvjestaji. Kad njega nema tema se zatrpava ratnom propagandom i drugim lazima, a onda se pretvori u stadionsko navijanje.


Quote:
kuhinja kaže: Pogledaj post
Mislim da me jos jedino Tihina nebulozna promisljanja , izvucena izmedju redova nebuloznih novina , mogu vratit nazad u dark side ;D
Da to rijesimo odmah, da te ne banuju ko rusku-slave: ovaj napad na Guti dogovorili su dzihadisti sa Asadom jos prosle godine kako bi mogli sjesti na autobuse bez zamjerki sponzora. Rado bi oni napustili Gutu, ali sponzori im brane. Sad se moraju iscenirati borbe da budu vidljive i iz satelita. Bez velikog razaranja ameri im nece dati da se izvuku.

Isti scenario ceka i drugi dzep. Prosle godine je dogovoreno otvaranje puta Hama - Homs. Sve su se frakcije slozile, a onda je dosla naredba iz vana da se odustane od dogovora. Jedna frakcija je odustala, a ostale dvije cekaju da rusi zgrome americke poslusnike pa da dobiju obecanu amnestiju. Rusi umjesto da to odrade brutalno se sramote, a najnovija sramota je da su zakazali vjecanje u UN povodom humanitarne situacije u Guti. Citano izmedju redova rusi rade da se situacija razvuce. Padom dzepova oslobadjaju se velike snage, sasvim dovoljne da sa turcima odrade koordiniranu ofanzivu na zute i izbace amere i iz Sirije i iz Iraka, a rusima to ne odgovara. Treba im babaroga koje ce se svi bojati, moliti ruse za zastitu i podnosti prijave za SOS, BRICS, EAU ...

Da li je ovo dovoljno da te vratim na pravu stranu i da budes postedjen banovanja ili trebam pisati jos?
tihobl is offline  
Old 21.02.2018., 23:20   #6514
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Evo tu je, ali to je minsko polje, zagarantirani kartoni ako nisi na "liniji"
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1049487&page=75
ja bio tamo sinoć,ostavio par upisa,danas ih nema,a nisam dobio ni bodove
galeni is offline  
Old 21.02.2018., 23:28   #6515
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Labayk Ya Bashar:klap:



Stanje na terenu, Istocna Guta, napadi sve intenzivniji.

https://syria.liveuamap.com/en/2018/...-town-in-about
https://syria.liveuamap.com/en/2018/...n-under-rocket
https://syria.liveuamap.com/en/2018/...ped-on-eastern


Tko je ono pricao, Rusi bankrotirali, brutalno osramoceni, nemaju para
vise, pitanje dana kad ce pokupiti prnje i otici iz Sirije, itd..

https://syria.liveuamap.com/en/2018/...35s-and-4-su25

Svaka cast "strucnjacima", sve ste pogodili.

Vidjećemo hoće li i ova baba Vanga ubost...Bhakti:
"Mislim da će Ameri malo porokati Asadovce i spriječiti iživljavanje na civilima..."
munjaalex is offline  
Old 21.02.2018., 23:34   #6516
Quote:
munjaalex kaže: Pogledaj post
Vidjećemo hoće li i ova baba Vanga ubost...Bhakti:
"Mislim da će Ameri malo porokati Asadovce i spriječiti iživljavanje na civilima..."
Kako mi je taj biser promakao

I corava koka nekad ubode, mozda i forumska Vanga ubode, ali cisto sumnjam. Jos
ce se nacekati.
balkanunited is offline  
Old 21.02.2018., 23:44   #6517
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
ovaj napad na Guti dogovorili su dzihadisti sa Asadom jos prosle godine
asad ništa nije dogovarao sa jihadistima. znaš zašto?
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 21.02.2018., 23:52   #6518
Quote:
galeni kaže: Pogledaj post
ja bio tamo sinoć,ostavio par upisa,danas ih nema,a nisam dobio ni bodove
Ti bi i brisanje i bodove, i ovce i novce
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 21.02.2018., 23:56   #6519
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Da to rijesimo odmah, da te ne banuju ko rusku-slave: ovaj napad na Guti dogovorili su dzihadisti sa Asadom jos prosle godine kako bi mogli sjesti na autobuse bez zamjerki sponzora. Rado bi oni napustili Gutu, ali sponzori im brane. Sad se moraju iscenirati borbe da budu vidljive i iz satelita. Bez velikog razaranja ameri im nece dati da se izvuku.

Isti scenario ceka i drugi dzep. Prosle godine je dogovoreno otvaranje puta Hama - Homs. Sve su se frakcije slozile, a onda je dosla naredba iz vana da se odustane od dogovora. Jedna frakcija je odustala, a ostale dvije cekaju da rusi zgrome americke poslusnike pa da dobiju obecanu amnestiju. Rusi umjesto da to odrade brutalno se sramote, a najnovija sramota je da su zakazali vjecanje u UN povodom humanitarne situacije u Guti. Citano izmedju redova rusi rade da se situacija razvuce. Padom dzepova oslobadjaju se velike snage, sasvim dovoljne da sa turcima odrade koordiniranu ofanzivu na zute i izbace amere i iz Sirije i iz Iraka, a rusima to ne odgovara. Treba im babaroga koje ce se svi bojati, moliti ruse za zastitu i podnosti prijave za SOS, BRICS, EAU ...

Da li je ovo dovoljno da te vratim na pravu stranu i da budes postedjen banovanja ili trebam pisati jos?
Dok sam ja sa Pizvom ratova , ni ti ni Ruka niste ni znali sta je to ban.Neboj se za mene , imam utakmica u nogama.

Al da mi je jasan sistem banane sa kojim mi prijetis ....nije. Jel ovo boldano da izjavis na sudu , bez naravno ikakvih dokaza , zavrsia bi u zatvoru. A dokaze za to si prikupia citajuci izmedju redova
kuhinja is offline  
Old 22.02.2018., 00:58   #6520
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Kako mi je taj biser promakao

I corava koka nekad ubode, mozda i forumska Vanga ubode, ali cisto sumnjam. Jos
ce se nacekati.
To je vise nada i zazivanje, nego prorocanstvo.
Guta nece jos dugo, dakl zadnja prilika da zapad nesto iskemija dok jos imaju "foothold" u Damasku. Tj. mogucnost novog "kemijskog" napada. Akcija ce dakle morati brza da se smanje takve mogucnosti.

Rusi su mozda iz predostroznosti malo pojacali eskadrilu, doslo 4 Su-35, A-50 (mozda i dva).

Navodno, videna su dva Su-57 ('nevidljiva' prototipa), mozda za malo testiranja prije inicijalne proizvodnje?
https://twitter.com/WaelAlHussaini/s...56661308248065
Nije naravno lako provjeriti autenticnost ove snimke, ali vegetacija je ipak malo previse zelena za Rusiju, bar u ovo doba godine. Uskoro cemo znati.
Resurrected is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.