Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 16:03   #121
Quote:
Zajko kaže: Pogledaj post
Je je, a ljudi znaju što znači kvaliteta života, dokazano.
Puno je veća kvaliteta u gledanju televizije nego da navečer​ pričamo i pjevamo uz vatru.
Ma da. Još bolje da je kamenom o kamen zapalimo, pa još i da na njoj okrenemo ono što nam je mužjak ulovio...

Tako ti je kad se previše gleda Codyja i Davea.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:30   #122
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Po nekim upisima ovdje ispada da ljudi koji puno rade ili imaju sjebano radno vrijeme nisu sposobni/dovoljno dobri za vezu.

Pitam se kako su onda tek opstali toliki brakovi kod kojih je jedan partner radio u inozemstvu. I nije da je baš kod svih bila samo lova u pitanju. Valjda su neki ljudi zreliji za život.

I pri tom ne mislim da netko nema pravo tražiti partnera koji će mu biti uz nogu cijelo vrijeme.
I nisu dobri za vezu jer oni nemaju zajednicki zivot sa partnerom, dele samo krevet i 1 dan nedeljno, kada on verovatno pola dana prespava Takva osoba retko vidja i svoju decu!. Nekome to odgovara, pa se venca sa osobom koja puno radi, nekom ne! Meni je, npr., slobodno vreme bitnije i od novca i od karijere.

To sto su ti brakovi opstali, ne znaci i da su ljudi u njemu bili srecni. Ili verni.

Mislis da su bas sretni oni koju su 10-20-30 godina radili u ino, i porodicu vidjali 1 godisnje ili nekoliko puta godisnje na po nekoliko dana? Nema sanse da jesu, to nije porodicni zivot!

Zene pomoraca bar vide svog dragog na mesec-dva, pa onda tuguju do sledeceg vidjenja! I naravno da nisu srecne!

Ovde niko nije spominjao da budu zajedno 24 sata dnevno, nego da imaju zajednicki zivot-ako ne budjenje i leganje, onda setnje, kupovine, putovanja, druzenja.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:49   #123
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ne, bilo bi fer da ona svoje nezadovoljstvo rjesava sa sobom
jebote, tip se ne zajebava i ne visi u kladionici, jebeno tesko radi i duge sate
s druge strane evo citam princezice "nake jedu kolace" stila, pa si mislim ako meni niej lako samo tako naci drugi posao s mojim kvalifikacijama, otkud su onda ispala ova razmisljanja i koliko su te osobe ista u svojim zivoticima same stvorile i postigle?
jer ovo jako vuce na poklonjeno umjesto zaradeno, pa onda cudenje kako svi ne znaju tako
bila je jedna takva i na ljes-u, cudila s enesposobnim muskarcima, jer je ona eto prije 30-te vec na polozaju sefice i ima stan i auto (pa je onda izaslo da su joj sve starci dali i namjestili)
Ko zaista zeli da nadje drugi posao, naci ce ga! Mozda za godinu, mozda za 2, mozda za 5! I ti si ga nasao, zar ne?
Ako nikad ne konkurise, naravno da nece naci!
U Srbiji je jos gore, pa opet ces naci nesto, mozad ne brzo, mozda ne sa faksom, ali ces naci psoao gde ne moras da radis svakog vikenda i praznika!
Ja sam pre puno taman nasla posao i odmah stan i posle nekog vremena prestala da radim. Jesam li trebala da se vratim svojima ili da trazim drugi posao? Pa posle njega treci, cetvrti, peti, dok ne nadjem sta mi odgovara :-)

Zasto je devojka razmazena ako ocekuje da posao iz studentskih dana ne bude i posao sa kojim se odlazi u penziju, a pri tome iscrpljuje coveka i ne dozvoljava mu slobodno vreme sa porodicom?

Nije u redu sto je on laze, umesto da kaze-Ovde cu ostati zauvek ili dok me ne izbace!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:56   #124
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Cijeli taj koncept posla na zapadnom svijetu je očajan. Odlaziš na tamo neko mjesto gdje daješ najveću količinu svoje kreativne energije i nisi ni za što kasnije. Ne da ti se ni poigrati s vlastitom djecom jer si iscrpljen.

Ali eto, takav je svijet, takvog smo mi ga mi stvorili jer smo pristali na te prljave uvjete i eto nam sad.
A uslužne djelatnosi su u porastu i sve te "gost je na prvom mjestu" struke.
Uvijek mi se dizala kosa na glavi na to nenajavljeno ostajanje duže. Isplaniraš si nešto i eto, ništa od toga, ostani prat čaše.
Popričaj s njim o nekom dugoročnom planu, pitaj ga mislite li imati djecu i kako ćete to organizirati.
Svi su ti postovi na ovoj temi odlicni
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:57   #125
A što ti misliš, da brakovi funkcioniraju samo ako se partneri jedan drugome drže uz nogu? Misliš da su svi brakovi u kojima je jedan partner terenac nesretni ili disfunkcionalni? Misliš da je kod takvih brakova jedini zajednički nazivnik samo novac?

Nekad je u pitanju egzistencija, nekad prilika za posao, obrazovanje, napredovanje... Ljudi su različiti i imaju različite prioritete, želje, potrebe. Evo, ja ne bih mogla biti s čovjekom koji se ne bi mogao popišati bez mene. Netko uživa u tome.

Poanta je samo naći nekoga kompatibilnog, a ne čistu suprotnost. A onda provesti život u cmoljenju i pokušajima mijenjanja partnera.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:00   #126
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
mda, u socijalizmu su stanovi sami iskakali iz zemlje, ljudi su zivjeli lagodno, pecali i lovili, stalno nesto cupali pa sadili...
cek malo, a da ne pricas ti mozda o indijancima?

Kod nas (SRB) jesu, mnogi su dobili stanove za tadasnjih 100 maraka ili manje. Poslova je bilo puno, fabrike su radile. Radilo se od 7 ili 8 do 14 ili 15 casova, pri tome ne mislim na one po smenama sto rade. Sad takvo radno vreme imaju samo u drzavnim sluzbama. Prodavnice nisu radile svakog dana do 22h. Nesto je i valjalo.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:06   #127
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A što ti misliš, da brakovi funkcioniraju samo ako se partneri jedan drugome drže uz nogu? Misliš da su svi brakovi u kojima je jedan partner terenac nesretni ili disfunkcionalni? Misliš da je kod takvih brakova jedini zajednički nazivnik samo novac?
Ti ides u krajnost i opet spominjes drzanje uz nogu
Ne mislim na to, vec da imas ceste zajednicke trenutke sa partnerom.

Mislim da nisu sretni oni koju su razdvojeni 10 i vise godina i ne planiraju da zive u istoj zemlji. Kako da su sretni, ako nedostaju jedno drugome? Ako propustaju bitne datume, decije odrastanje? Ako nemaju uspomene? Ne mislim da je samo novac. Mozda i navika ili lenjost da se nesto promeni.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 18:39   #128
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ti ides u krajnost i opet spominjes drzanje uz nogu
Ne mislim na to, vec da imas ceste zajednicke trenutke sa partnerom.

Mislim da nisu sretni oni koju su razdvojeni 10 i vise godina i ne planiraju da zive u istoj zemlji. Kako da su sretni, ako nedostaju jedno drugome? Ako propustaju bitne datume, decije odrastanje? Ako nemaju uspomene? Ne mislim da je samo novac. Mozda i navika ili lenjost da se nesto promeni.
A ti ne ideš u krajnost kada kažeš da ljudi koji puno rade nisu dobri za vezu?

Što se zajedničkih trenutaka tiče, mnogi parovi ih imaju napretek, zajednički bulje u televizor, sjede jedno nasuprot drugog svatko za svojim laptopom... Kvantiteta nije uvijek kvaliteta.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 23:02   #129
Sram me čitati neke odgovore na ovoj temi Kao da ih pišu osobe koje nikada nisu bile u vezi. Shvatite da veza u kojoj provedeš pet minuta s partnerom svaki drugi dan NIJE VEZA. Praktički su stranci.

Užasan je osjećaj kad s nekim živiš i kao gradiš život s njim, a zapravo ste kao cimeri. I što ako cura zatrudni? Morat će potpuno sama odgajati to dijete, a on će ga vidjeti pet minuta dnevno i propustiti će sve važne događaje u djetetovom životu. Fuck that, nijedan posao nije vrijedan toga da se odrekneš života. A on nema život, samo spava i radi.

Čini mi se da je ovaj Hrvatski mentalitet 'tuci se nogom u dupe što uopće imaš posao' dovoljan da on zadovoljan takvim životom. Jer da nije potrudio bi se nešto poduzeti.

Imaš potpuno pravo biti nezadovoljna, pa tko normalan bi bio zadovoljan takvom 'vezom'? Nađi nekoga tko ima vremena za tebe, s kim ćeš planirat zajednička putovanja, stvarat uspomene, s kim ćeš moći planirati djecu znajući da će te se oboje brinuti o toj djeci itd.

Onda će on otvoriti temu 'cura me je ostavila zbog drugoga, a ja sam se godinama mučio da bi nama bilo dobro' i onda će ga svi uvjeravati ga da mu je bolje bez tebe i da će ubrzo naći neku koja će cijeniti njegov trud i rad
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 23:10   #130
Koliko dnevno moraš provesti s mamom da bi ju voljela?
Voliš li ju isto i ako ju ne vidiš mjesecima.
Voliš li ju isto i ako ju samo čuješ svakih par dana?
Je li potrebno da je uz tebe da ljubav ne bi splasnula?
No to je mama reči ćeš. Ne, to je ljubav.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 01:05   #131
Quote:
Zajko kaže: Pogledaj post
Koliko dnevno moraš provesti s mamom da bi ju voljela?
Voliš li ju isto i ako ju ne vidiš mjesecima.
Voliš li ju isto i ako ju samo čuješ svakih par dana?
Je li potrebno da je uz tebe da ljubav ne bi splasnula?
No to je mama reči ćeš. Ne, to je ljubav.


Malom djetetu mama je potrebna mnogo vise od 5 minuta ili svakih par dana
Odrasla osoba stvara ljubavni odnos sa izabranikom
Stvara odnos!
Vidjeti nekoga na pet minuta, nije odnos vec..nesto..nesto u prolazu
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 07:40   #132
Kad nemaš ljubav sve je komplicirano, baš sve.
Onaj tko nema ljubav, ne može ju stvoriti s partnerom, ona se ne stvara na taj način.
Može stvoriti privid, vezu, kompliciranu sebičnu vezu koja se onda tumači kao ljubav. Vrlo često se sebićnost i posesivnost tumaće kao ljubav, iako su zapravo na drugoj strani "skale".

Zadnje uređivanje Zajko : 23.08.2017. at 08:47.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:21   #133
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
Sram me čitati neke odgovore na ovoj temi Kao da ih pišu osobe koje nikada nisu bile u vezi. Shvatite da veza u kojoj provedeš pet minuta s partnerom svaki drugi dan NIJE VEZA. Praktički su stranci.

Užasan je osjećaj kad s nekim živiš i kao gradiš život s njim, a zapravo ste kao cimeri. I što ako cura zatrudni? Morat će potpuno sama odgajati to dijete, a on će ga vidjeti pet minuta dnevno i propustiti će sve važne događaje u djetetovom životu. Fuck that, nijedan posao nije vrijedan toga da se odrekneš života. A on nema život, samo spava i radi.

Čini mi se da je ovaj Hrvatski mentalitet 'tuci se nogom u dupe što uopće imaš posao' dovoljan da on zadovoljan takvim životom. Jer da nije potrudio bi se nešto poduzeti.

Imaš potpuno pravo biti nezadovoljna, pa tko normalan bi bio zadovoljan takvom 'vezom'? Nađi nekoga tko ima vremena za tebe, s kim ćeš planirat zajednička putovanja, stvarat uspomene, s kim ćeš moći planirati djecu znajući da će te se oboje brinuti o toj djeci itd.

Onda će on otvoriti temu 'cura me je ostavila zbog drugoga, a ja sam se godinama mučio da bi nama bilo dobro' i onda će ga svi uvjeravati ga da mu je bolje bez tebe i da će ubrzo naći neku koja će cijeniti njegov trud i rad
ima ona pravo biti nezadovoljna i da je u vezi s engleskim princom
samo to onda treba ona i rjesavati, a ne njega tjerati da postane malezijski pirat
ovaj tip od autorice je po zanimanju konobar!!
halo, jel vam to ista znaci, nesto govori??
ako promijeni posao, sljedeci ce mozda imati ljudskije radno vrijeme, ali ce znaciti i bitno manje prihode
i kaj onda?
opet ce ona biti nezadovoljna i odluciti da on ipak nije za nju
i opet cete vi neke joj povladivati i kokodakati kako ima pravo, jer on nije ambiciozan i jer si ne moze priustiti uzdrzavati obitelj
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:59   #134
Daj ne fantaziraj, nigdje autorica nije rekla da joj je važno koliko on zarađuje. Tko kaže da on uzdržava obitelj, možda ona zarađuje više od njega, a možda sudjeluju pola-pola u troškovima života s obzirom da su partneri.

Ako nastavi ovakvim tempom za nekoliko godina više neće moći konobariti, već ga sve boli, šta će onda?
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:02   #135
Evo, pronađeno je rješenje, treba se ostaviti konobarenja jer to je korijen i sama suština problema.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:03   #136
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ima ona pravo biti nezadovoljna i da je u vezi s engleskim princom
samo to onda treba ona i rjesavati, a ne njega tjerati da postane malezijski pirat
ovaj tip od autorice je po zanimanju konobar!!
halo, jel vam to ista znaci, nesto govori??
ako promijeni posao, sljedeci ce mozda imati ljudskije radno vrijeme, ali ce znaciti i bitno manje prihode
i kaj onda?
opet ce ona biti nezadovoljna i odluciti da on ipak nije za nju
i opet cete vi neke joj povladivati i kokodakati kako ima pravo, jer on nije ambiciozan i jer si ne moze priustiti uzdrzavati obitelj
A što je tu čudno? Ima pravo biti nezadovoljna dok je nezadovoljna! Na koje sve načine se partner može uklopiti, ili ne uklopiti, u nečiji sretan život je posve osobno, ali bez sumnje realno pravo. Možemo filozofirati zašto je njega izabrala, zašto nije pažljivije razgledala i vagala, bilo što u tom smislu, i to je OK. Ali svejedno ne mijenja činjenicu da je posve besmisleno voditi nesretan život i usput neminovno njime još trovati i živote ostalih bliskih.
Naime netočno je da valjda po nekom višljem pravu moramo pogreške plaćati doživotno. To je kao da skriviš saobraćajku, pa se podrazumijeva da poslije hodaš samo pješice. Zašto? Ljudi uče, mijenjaju se, prilagođuju.
Iskren pokušaj i želja nekoga da riješi nekakav problem tipa vrste posla, radnog vremena i slično, pa tako pridonese zadovoljstvu u vezi, sasvim će sigurno kroz razumno vrijeme dati rezultat.
Napisala sam već za sebe, zoran primjer. Da pokušavam, želim, neku posebnu karijeru, poput mog muža, viđali bismo se u prolazu koji sat, ili i ne svaki dan. Odnosno, bar ja tako vjerujem, ne bi se dešavale mnoge situcije koje nas zbližuju, u kojima uživamo. Što bi nas tada povezivalo? Duh sveti? Sumnjam. Nego bi nakon tek nekoliko godina veze naš brak bio na skliskoj nizbrdici i s posve nepredvidivim raspletom.
Ljudi gladni i željni čega sve već ne su jako skloni kojekakvim eskapadama da zadovolje potrebe. Siti mnogo, mnogo, manje. Bez obzira na sve moguće parole i pozive na višnje sile.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:06   #137
Quote:
Zajko kaže: Pogledaj post
Evo, pronađeno je rješenje, treba se ostaviti konobarenja jer to je korijen i sama suština problema.
Njihovog je! Ti, ili itko, ima pravo propisivati što je nekome, svakome, stvaran problem? Što ga smije usrećivati, a što obratno?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:06   #138
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Što bi nas tada povezivalo?.
Ljubav?
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:11   #139
Quote:
Zajko kaže: Pogledaj post
Ljubav?
Aha, i sve ostalo nepoznate i moćne sile svemira. Nevezane za išta realno. Podjednako živjeći u buretu ili jarku uz cestu. Ima toga dosta u bajkama braće Grimm.
Potpuna je blasfemija brkati ljubav s potrebom trpljanja ičijih nearzumnih, zločestih, glupavih, zlonamjernih i svih sličnih idiotarija. Pa makar bile pokretane i običnom lijenošću, indiferentnošću, ili prirođenom glupošću.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:12   #140
Quote:
kamykamy kaže: Pogledaj post
Pa da sve si dobro rekla, ja i njega jesam upoznala na poslu gdje smo zajedno radili. Samo što je to meni bio studenski posao, a on je ostao u njemu. Znam da su muškarci, očevi općenito uvijek izbivali iz kuće radi posla, i moj je isto tako. I da mogu reći da ja svog oca i ne poznajem najbolje radi toga i propustio je masu toga u mojem životu, a i ja njegovom. Davno su prošla ta vremena da se šuti i trpi i radi jedan posao 40 godina i više. Ljudi mijenjaju posao i karijere i to je sasvim normalno, ali očito ja ne znam na koji način da ovome svome to dokažem. On je užasno skeptičan po pitanju promjene posla, zato i ne mijenja ga. Strah ga je i ne zna od kuda bi krenuo i tako ja već više od godinu dana trpim i tugujem i osjećam neizmjernu samoću i mislim da imam pravo tražiti od svojeg partnera, od svoje osobe koju stvarno volim najviše na svijetu da se posveti više meni.
Ljudi mijenjaju posao kad su nezadovoljni, tocno. Ljudi ne mijenjaju posao kad su partneri nezadovoljni, a oni zadovoljni. Partner koji to trazi je ja bi rekla iznimno sebican i treba psa a ne covjeka sa svojim zivotom.

Ljudi mijenjaju karijere u karijerama poput pjevacke, manekenske, i to do neke zivotne dobi i to u sustavima poput amerike. Racionalan covjek razumije da godine iskustva povecavaju trzisnu vrijednost u "karijeri" koju je osoba odabrala, pa ju ne napusta.

Ti imas pravo izraziti nezadovoljstvo, cak i napustiti ga, ali emotivne ucjene tipa ili ces ovo ili bla, ili ti me ne volis dovoljno ili ti si xyz jer ne zivis zivot kakav JA zelim da TI zivis su nezrele, i onemogucavaju tebi da zivis punim plucima. Osobama se ne uvjetuje ljubav, nisu modelarska glina. Ili si s njim ili nisi. Ako netko od tebe trazi da si tu samo kad mu treba, nije ni da bas on tebe previse voli.

Koje slobodne interese jos imas- koliko sam razumjela ne radis?
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.